Dyskusja o wersji 0.10.1

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

no wreszcie gra dostanie rozpędu
ciekawe teraz kiedy beda dokładane nowe odkrycia i prowincje
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

a skończyłeś już obecną mapke? mi ze 4 brakuje do końća prowincji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

w końcu nadchodzą jakieś istotne zmiany,szkoda że tak długo było kazane nam na to czekać tylko.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Nie gram za długo w FoE, ale zmiana pod względem handlu w gildii najbardziej mi sie podoba :) good job !
Powoli gra będzie ulepszana i doskonalona tylko prosze nie zepsujcie gry tak jak zrobiono to z plemionami wg mnie .

Sqner
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Poprawiono błąd związany z nieskończoną liczbą produktów.
WTF!? xd
ogólnie bardzo dobre zmiany - tak ma być
Chciałbym wymienić najważniejsze zmiany, ale zaspamowałbym 1/2 strony... ogólnie zmiany w handlu, "kontynentach", gildiach i bitwie są bardzo ważne.
I skończy się era reloga w razie niepowodzenia w grze :> nareszcie będzie widać kto ogarnia walkę a kto nie!(bo przecie będziecie tracić jednostki za każdą próbą ataku :D
 

DeletedUser193

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Przeczytałam sobie wszystko i bardzo się cieszę, bo granie w dwie osoby na kontynencie z różnicą prawie 10 tys. punktów to mało ciekawe zajęcie. Całe szczęście że na drugim świecie gra póki co sporo osób, więc choć tam się coś dzieje i pohandlować można (prawda Serniczku?) A właśnie, czytając o handlu w gildii zauważyłam ograniczenia w celu zapobieganiu nadużyć. Ale jakos to do mnie nie przemawia i wydaje mi się zbędnym zagmatwaniem tylko. Chodzi o handel w gildii, więc spokojnie możemy się dogadać tak , że nikt nie będzie stratny. Ja sprzedaje Serniczkowi barwniki - 10 szt za 5 drzewa, a Serniczek mnie 10 drzew za 5 barwników. Niby przestrzegamy zasad, a przecież wychodzimy na swoje. Więc jaki sens ma to ograniczenie?
 

DeletedUser971

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Prosilibyśmy jeszcze o naprawienie czasu leczenia jednostek. Np. jednostka ze stratą połowy życia która leczy się 12 min. jedną kratkę powinna być wyleczona w 1h a tak naprawdę leczy sie prawie cały dzień. Dziękuję z góry :).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Zgadzam się co do ograniczeń na rynku. Są zbędne .Każdy się wymienia w takim stosunki w jakim mu odpowiada i pozwala obecnie to co ma w magazynie. Wiele razy było tak ,że ktoś miał przykład: 5 żelaza a potrzebował 20 wapienia. To już by teraz nie przeszło,a zwyczajnie wtedy mogłem mu napisać: "ok kupuję,ale następnym razem Ty sie dokladasz do interesu" i grało. Także jestem na NIE jesli chodzi o ograniczkim w handlu w gildii.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

handel gildijny mógłby być bez ograniczeń,poza gildią to co innego.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Świetny Update.
Naprawde Good Job chłopaki :)

w końcu będzie handel gildyjny dzięki czemu gildie teraz będą miały sens ;P
 

DeletedUser3

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Bremenka napisał:
czytając o handlu w gildii zauważyłam ograniczenia w celu zapobieganiu nadużyć. Ale jakos to do mnie nie przemawia i wydaje mi się zbędnym zagmatwaniem tylko. Chodzi o handel w gildii, więc spokojnie możemy się dogadać tak , że nikt nie będzie stratny.
Nie o to chodzi. Mamy już szerokie doświadczenia (zwłaszcza z Plemion) z nadużyciami w przypadku nadmiernej wolności w handlu (typu 1 drewna za 10000 żelaza), dlatego ograniczenie być musi. Wierzcie mi, że lepiej niech ono będzie od razu, niż gdyby miało być wprowadzone później.
 

DeletedUser289

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Prosilibyśmy jeszcze o naprawienie czasu leczenia jednostek. Np. jednostka ze stratą połowy życia która leczy się 12 min. jedną kratkę powinna być wyleczona w 1h a tak naprawdę leczy sie prawie cały dzień. Dziękuję z góry :).

popieram bo tez czesto mialem ze kusznik ktory leczy sie co 12 min (w 2h powinien juz byc calkowicie zdrowy) po 8h nie mial wszystkich kresek zycia

i pytanie od siebie:
czy planujecie juz powoli nowe epoki i dalsza czesc mapy? bo niektorym niedlugo zacznie sie nudzic :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Nie o to chodzi. Mamy już szerokie doświadczenia (zwłaszcza z Plemion) z nadużyciami w przypadku nadmiernej wolności w handlu (typu 1 drewna za 10000 żelaza), dlatego ograniczenie być musi. Wierzcie mi, że lepiej niech ono będzie od razu, niż gdyby miało być wprowadzone później.

No dobrze Bryfft ja Ciebie rozumiem. Podam przykład: u nas od poczatku na kontynencie funkcjonowała wymiana stopniowa/ważona. Niepisanie surowce podzielilśmy na 5 grup, surowce z każdej grupy są droższe do produkowania, 200-400-800-1600 złota/narzędzi. Bardzo często oferty to były: [oferuję] 10 drewna za 5 żelaza, 30 miodu za 60 wapienia. ( drewno 1-rząd, żelazo 2-rząd, miód 3-rząd, wapień 2-rząd) Więc zwyczajnie widać że przebitka była 2 krotna dlatego że produkcja tych surowców kosztuje 2 razy więcej. Nie wliczam w to oczywiście kosztu budynków. Chodzi mi o dokładnie tą zależność.Jak w tym momencie powstanie granica handlu to on upadnie ponieważ będzie niekorzystny dla tych którzy chcą wymienić surowce wyższych rzedów na te z niższych np. złoto na marmur.Nie zapominajnmy że surowce się kończą. Najszybciej te 1-rzędu : drewno,kamień,wino,barwnik i co dalej? Podane ograniczenia przez Ciebie są OK tylko pod warunkiem jesli by miały dotyczych surowców tego samego rzędu (epoki-lepiej oddaje o co chodzi) Natomiast jeśli chodzi o wymianę surowców z różnych epok to podane wyżej ograniczenie tutaj zabije handel.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Mam nadzieje, że twórcy również poprawią czas leczenia jednostek ;/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Nareszcie :) już się nie mogę doczekać :)
 

DeletedUser104

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

no pewnie ze te ograniczenia na rynku to jakaś pomyłka, przecież wyprodukowanie 10 żelaza jest 2x droższe niż wyprodukowanie 10 wina... dlaczego mialbym sie z kims wymieniac w stosunku 1:1?
 

DeletedUser766

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

same ograniczenia może nie są takim złym pomysłem, ale przedział stosunku w jakim będzie można wymieniać jest zdecydowanie za wąski. Skoro będzie się musiał mieścić między 0,66 a 1,5 to rzeczywiście nie ma co wymieniać np. żelaza za drewno, i tak żeby dostać żelazo będzie potrzebna np. biżuteria bo koszty produkcji są takie same jak przy żelazu, dlatego zgadzam się z kolegą wyżej,
 

DeletedUser9

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Nie zapominajnmy że surowce się kończą. Najszybciej te 1-rzędu : drewno,kamień,wino,barwnik i co dalej? Podane ograniczenia przez Ciebie są OK tylko pod warunkiem jesli by miały dotyczych surowców tego samego rzędu (epoki-lepiej oddaje o co chodzi) Natomiast jeśli chodzi o wymianę surowców z różnych epok to podane wyżej ograniczenie tutaj zabije handel.


Ja tylko wspomnę, że surowce są nieskończone ;]
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Witam. Bardzo cieszę się że w nadchodzącej najnowszej aktualizacji pojawi się tak wiele przydatnych rzeczy jak chociażby łączenie sąsiedztw oraz nie wydawanie punktów rozwoju podczas handlu w obrębie Gildii. Jednak co do tego ostatniego mam pewne zastrzeżenie które dotyczy poniższego punktu:

"Członkowie gildii mogą teraz handlować między sobą bez konieczności wydawania Punktów Rozwoju. Stosunek ofert musi się jednak mieścić między 0,66 a 1,5 dla uniknięcia nadużyć"

Na moim kontynencie wprowadziłem pewną politykę na którą zgodzili się wszyscy aktywni gracze do których wysłałem wiadomość. Ale o co chodzi, już tłumaczę. W każdej kolejnej epoce cena nowych surowców wzrasta dwukrotnie w stosunku do poprzedniego. I tak na przykład cena produkcji 1 (lub 5) marmuru, barwnika, drewna, wina itd... to 100 złota i młotków (z/m), cena produkcji 1 (lub 5) żelaza, hebanu, biżuterii, wapnia, itd to 200 z/m, cena produkcji 1 (lub 5) miedzi, granitu, alabastru, złota, miodu to 400 z/m. W dodatku cena postawienia budynku produkującego surowiec w każdej kolejnej epoce bardzo wzrasta i w związku z tą różnicą propozycja wystawienia tańszego w produkcji surowca za droższy w produkcji w nierównej ilości surowców jest ofertą uczciwą i nie jest żadnym nadużyciem.

Przykład:
W poniższym przykładzie odniosę się tylko do produkcji z bonusem gdyż to się bardziej opłaca, gdy dwie osoby mające bonus się wymieniają między sobą:

Cena produkcji 10 hebanu to 400 z/m, natomiast cena produkcji 10 złota to 800 z/m. W związku z tym wymiana 10 hebanu za 10 złota była by nieopłacalna. W dodatku aby postawić budynek produkujący złoto trzeba zapłacić dużą cenę i jest wymagana dużo większa liczba ludności. Dlatego na kontynencie na którym gram przyjęliśmy przelicznik wg ceny produkcji, aby były równe.

Tak więc chcąc wymienić surowce z różnych epok wygląda to następująco:

10 Hebanu (cp 400 z/m) za 20 Marmuru (cp 400 z/m) przelicznik 0,5
10 Hebanu (cp 400 z/m) za 10 Biżuterii (cp 400 z/m) przelicznik 1
10 Hebanu (cp 400 z/m) za 5 Złota (cp 400 z/m) przelicznik 2

Wg. mnie nie jest to żadne nadużycie tylko rozsądna i uczciwa wymiana. Jednak zasady o których wspomniałem na początku wykluczają możliwość wymiany surowców bez użycia punktów rozwoju poniżej ceny 0,66 i powyżej ceny 1,5 i jest to moim zdaniem błąd biorący się z niezrozumienia zasad uczciwego handlu. Mam nadzieję że mój post zwróci na to uwagę i jeszcze przed wprowadzeniem zmian zostanie to choćby wyrównane do minimum 0,5 i maksimum 2.

Pozdrawiam :)

PS. Dopiero zauważyłem że moi przedmówcy też zwrócili na to uwagę. Także wierzę że te głosy zostaną wzięte pod uwagę przy wprowadzaniu poprawki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Im dalej, tym ceny wyższe, ale także im dalej, tym więcej zgarniasz zaopatrzenia, bądź złota.
Tak naprawdę wiele może się zmienić po update do 0.10.1, jeśli okaże się, że to nie są dobre wartości. Może być tak, że przy jeszcze następnym update sposób liczenia będzie zmieniony, w tej chwili trudno to przewidzieć. Zależy jak się sprawdzi.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

Na wcześniejsze pytanie:
czy planujecie juz powoli nowe epoki i dalsza czesc mapy? bo niektorym niedlugo zacznie sie nudzic :p
Planowane jest rozszerzenie mapy oraz kolejne epoki, niestety nie wiadomo kiedy zostanie ten plan zrealizowany.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.1

hej
bardzo ciesze się z nadchodzących zmian mam jednak pytanko :)
Kiedy do cholerci będzie można odwiedzać członków gildii z innych kontynentów bo póki co to lipa straszna:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry