Dyskusja na temat pracy suportu

Czy gracze powinni oceniać pracę suportera


  • W sumie głosujących
    22

ketrab005

Baronet
Wielu z nas ma negatywne lub pozytywne odczucia na temat kontaktów z suportem czy do ich pracy.
Czemu my jako gracze możemy dostać opcję na ocenę ich pracy, zaangażowanie czy rzetelność?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wielu z nas ma negatywne lub pozytywne odczucia na temat kontaktów z suportem czy do ich pracy.
Czemu my jako gracze możemy dostać opcję na ocenę ich pracy, zaangażowanie czy rzetelność?
wydaje mi się, że po zamknięciu zgłoszenia jest ankieta do wypełnienia. To jest właściwe miejsce na takie rzeczy.
 

Marik

Książę
Na pewno nie powinno to być pozostawione forumowiczom. 90% osób tutaj wchodzi tylko po to, żeby wylać żółć i narobić szumu.
Jak odpowiedzi są typu nie możemy udzielić informacji, sprawdź sam, sprawdzimy czy zostały złamane zasady gry po czym nie ma żadnej reakcji, to sory ale zostaje tylko forum. Chciałbym wychwalać jaki to mamy wspaniały support,ale niestety zderzenie z rzeczywistoscią boli, poniekąd przez układy, a po części przez polityke firmy
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Moim zdaniem większośc uwag do supportu to po prostu narzekania na wszystko
Ale takie rzeczy na które gracze powinni zwrócić uwagę to, gdy jakiś suporter jest aż nadgorliwy w tym co robi przez co odechciewa się ludziom grać
Albo jak odpisuje raz na miesiąc.
Reszta moim zdaniem to po prostu marudzenei
 

Azulena

Baron
Nie jestem pewna, czy chodzi o suport i zgłoszenia do nich z poziomu gry, czy tu na Forum, czy o oba.

Jak dla mnie Forum i Suport w grze to osobne sprawy. Na Forum to głównie przekazywanie informacji od firmy, odpowiadanie Graczom na pytania i może moderacja (tego nie widać). W grze, to pomoc w konkretnych, indywidualnych problemach z grą.
 

ketrab005

Baronet
Ale takie rzeczy na które gracze powinni zwrócić uwagę to, gdy jakiś suporter jest aż nadgorliwy w tym co robi przez co odechciewa się ludziom grać
Albo jak odpisuje raz na miesiąc.

Na pewno nie ma jednolicie unormowanych zasad za co suporter może dać blokadę ( nie mówię o jawnych naruszeniach ) a za co nie.
W wielu przypadkach dają kary za to jak dana osoba uważa ( np na A leciały bany na to że napisało się jedno słowo z CAPS z całej serii wypowiedzi ).

Odwołania od blokady to jawna kpina. Często blokada sama zejdzie zanim ktoś odpisze na "sprzeciw"

No i znajomość mechaniki gry przez niektórych pozostawia wiele do życzenia ( np suporter xxx nie ma pojęcia jak można ustawić sobie sektor na gvg pod szybkie bicie )
 

Szarogęś

Szlachcic
Nie znam się na całej konstrukcji Forum i nie chce mi się w to zagłębiać, ale jeśli jest taka możliwość, powinna powstać stała " książka skarg i zażaleń". Wtedy wszyscy nieszczęśliwi i niezadowoleni mogliby pisać i pisać, a reszta nie musiałaby przebijać się przez te płacze i sprzeczki w innych, ciekawszych tematycznie postach. Każdy ma prawo do uwag, jednak niech będzie to zebrane w jednym, konkretnym miejscu
 
Na pewno nie ma jednolicie unormowanych zasad za co suporter może dać blokadę ( nie mówię o jawnych naruszeniach ) a za co nie.
W wielu przypadkach dają kary za to jak dana osoba uważa ( np na A leciały bany na to że napisało się jedno słowo z CAPS z całej serii wypowiedzi ).

Odwołania od blokady to jawna kpina. Często blokada sama zejdzie zanim ktoś odpisze na "sprzeciw"

No i znajomość mechaniki gry przez niektórych pozostawia wiele do życzenia ( np suporter xxx nie ma pojęcia jak można ustawić sobie sektor na gvg pod szybkie bicie )
W supporcie są ludzie, którzy mają (tak samo jak każdy na innym stanowisku) jakąś swoją wizję, charakter, gorszy dzień, inną interpretację regulaminów itp itd. Prędkość odpowiedzi na zgłoszenie jest oczywiście wytyczną poprzez, którą możemy oceniać całokształt (chyba, że system wysyła zgłoszenie od razu do konkretnego supportera, a inni pozostają w błogiej nieświadomości). Jakość odpowiedzi jest juz kwestią indywidualną. Jest sporo zmiennych, które również my jako "klienci" też powinniśmy brać pod uwagę przy ocenie. Kiedyś zgłaszałem błąd w grze (który de facto nadal się u mnie pojawia). Byłem zszokowany prędkością obsługi (dosłownie chwila), jakością już nie.
Z tego co wyłapałem na dsc i fb to kary były za takie rzeczy jak o zgrozo: "pupa" co za niegodziwiec to napisał
Rozbawiłeś mnie tym :D
 

- Ogi -

Rycerz
Moje doświadczenia z supportem jest takie, że proste sprawy są załatwiane sprawnie, bardziej skomplikowane nie są wcale załatwiane. Nie przyznaję supporterom gwiazdek bo nie wiem czy są niekomunikatywni czy robią co mogą z takimi narzędziami jakie dało im IG.
 

ketrab005

Baronet
Moje doświadczenia z supportem jest takie, że proste sprawy są załatwiane sprawnie, bardziej skomplikowane nie są wcale załatwiane.

Niejednokrotnie posyłałem zgłoszenia gdzie można nabyć BOTA do gry. Co zrobił suport? Nie wiadomo. Fakt taki że jak programy były dostępne na tych stronach tak są nadal.
 
Cały czas potrzebują nowych skoro uważacie że sprawicie się lepiej odpowiadając dziennie na setki pytań z pełną elokwencją i profesjonalizmem
Powinniście spróbować tego miodu, Ja im nie zazdroszczę i dziwię się że w ogóle coś odpowiadają na forum bo pewnie durnych pytań pisanych do suportu jest mnóstwo a każdy uważa się za pępek świata i myśli że tylko on pyta i dlaczego nikt nie odpowiada po 1s tylko po kilku dniach
I tylko hejt się z was wszystkich toczy trochę więcej empatii
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Niejednokrotnie posyłałem zgłoszenia gdzie można nabyć BOTA do gry. Co zrobił suport? Nie wiadomo. Fakt taki że jak programy były dostępne na tych stronach tak są nadal.
a co mieliby zrobić? xD zgłosi do policji internetowej? xD

Nie masz zakazu tworzenia bota. Jest to legalne działanie.

Korzystanie z danego bota w grze jest zakazane i tylko to. W jaki sposób support miałby wpływać na takie strony xD
Cały czas potrzebują nowych skoro uważacie że sprawicie się lepiej odpowiadając dziennie na setki pytań z pełną elokwencją i profesjonalizmem
Powinniście spróbować tego miodu, Ja im nie zazdroszczę i dziwię się że w ogóle coś odpowiadają na forum bo pewnie durnych pytań pisanych do suportu jest mnóstwo a każdy uważa się za pępek świata i myśli że tylko on pyta i dlaczego nikt nie odpowiada po 1s tylko po kilku dniach
I tylko hejt się z was wszystkich toczy trochę więcej empatii
w punkt.
 

Dixaroc

Baron
Generalnie większość ludzi nie ma pojęcia jak wygląda praca supportu właściwie w dowolnej dziedzinie. Nawet nie wyobrażacie sobie ile debilizmów słyszałem od różnych klientów czy pacjentów, którzy dzwonili na różne infolinie czy linie wsparcia. Naprawdę traci się wiarę w ludzi. Dodatkowo nie jest to dobrze płatna praca i podejrzewam, że support FoE to raczej fucha na boku, a nie główne źródło dochodu, więc tym bardziej nie ma się co na nich wściekać.

Z drugiej strony chciałbym, aby każdy przez jakieś 2-3 lata popracował w obsłudze klienta, aby zobaczyć co inni potrafią wymyślić i jak się zachowywać względem takich pracowników. Może wtedy ludzie zaczęliby być milsi dla siebie nawzajem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Generalnie większość ludzi nie ma pojęcia jak wygląda praca supportu właściwie w dowolnej dziedzinie. Nawet nie wyobrażacie sobie ile debilizmów słyszałem od różnych klientów czy pacjentów, którzy dzwonili na różne infolinie czy linie wsparcia. Naprawdę traci się wiarę w ludzi. Dodatkowo nie jest to dobrze płatna praca i podejrzewam, że support FoE to raczej fucha na boku, a nie główne źródło dochodu, więc tym bardziej nie ma się co na nich wściekać.

Z drugiej strony chciałbym, aby każdy przez jakieś 2-3 lata popracował w obsłudze klienta, aby zobaczyć co inni potrafią wymyślić i jak się zachowywać względem takich pracowników. Może wtedy ludzie zaczęliby być milsi dla siebie nawzajem.
do tego niektórzy mysla ze sprawdzenie jednej rzeczy (np ktoś zgłasza błąd, że nie dostał jakiejs nagrody) to chwila. A w takiej sytuacji trzeba sprawdzić prawdopodobnie logi z całego dnia by zobaczyć co się działo z daną walutą (towarami/diaxami/medalami etc) i w ten sposób wysnuć wniosek co się stało i gdzie dana nagroda się podziała.... i takie coś przecież pół dnia moze zająć. a gdzie inne zgłoszenia
 

Marik

Książę
Generalnie większość ludzi nie ma pojęcia jak wygląda praca supportu właściwie w dowolnej dziedzinie. Nawet nie wyobrażacie sobie ile debilizmów słyszałem od różnych klientów czy pacjentów, którzy dzwonili na różne infolinie czy linie wsparcia. Naprawdę traci się wiarę w ludzi. Dodatkowo nie jest to dobrze płatna praca i podejrzewam, że support FoE to raczej fucha na boku, a nie główne źródło dochodu, więc tym bardziej nie ma się co na nich wściekać.

Z drugiej strony chciałbym, aby każdy przez jakieś 2-3 lata popracował w obsłudze klienta, aby zobaczyć co inni potrafią wymyślić i jak się zachowywać względem takich pracowników. Może wtedy ludzie zaczęliby być milsi dla siebie nawzajem.
Pracuje w handlu, nie ma dnia bym nie spotkał debila, 1000 głupich pytań dziennie i zero myślenia. To jednak nie zmienia faktu że jakieś normy w tej obsłudze są, i niezależnie od twojego widzi mi się trzymasz się pewnych zasad. Jak przychodzi ktoś z reklamacją to nie daje formułki ctr +v, jak coś się nie zgadza to nie rżnę głupa, że jest ok.

Tak mają mase idiotycznych zgłoszeń sęk w tym że jak się faktycznie coś sypie w grze lub ewidentnie ktoś łamie regulamin to ich ,,pomoc jest bardzo wątpliwa,,. I czy się to komuś podoba, czy nie, tak jak klienci mają prawo do oceny mojej pracy, tak samo jako klient tej gry mam prawo do oceny pracy supportu jak i jej prawidłowego działania
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tak mają mase idiotycznych zgłoszeń sęk w tym że jak się faktycznie coś sypie w grze lub ewidentnie ktoś łamie regulamin to ich ,,pomoc jest bardzo wątpliwa,,. I czy się to komuś podoba, czy nie, tak jak klienci mają prawo do oceny mojej pracy, tak samo jako klient tej gry mam prawo do oceny pracy supportu jak i jej prawidłowego działania
a wy cały czas o tym regulaminie. Kurde, kiedy ktoś w koncu zrozumie, że może nie maja narzędzi.

Nie wiem, ja sobie kiedyś wyobrażałem, że takie gry zbierają informacje o każdym kliknieciu z pozycją co do pixela, dokładny timestamp każdej akcji z dokładnością do tysięcznych sekundy do tego przechowują takie dane przez co najmniej miesiąc lub dłużej.

Mocną poszlaką jest, że np. ktoś kliknął 2 razy pod rządy taką samą sekwencję w identycznym odstępie czasu - coś jest na rzeczy. Pytanie tylko czy to powinno być wystarczające co dania bana?

Drugie pytanie jest - czy wgl takie informacje support posiada i gromadzi. Może jedyne co mają to sekundy? Może mają jedynie spis akcji (a pola do klikania są dość duże), więc nie są w stanie wykryć trafiania "co do milimetra" Skoro mogą nie mieć milisekund - to jak mają wykryć, żę ktoś klika w identycznym odstępie czasu?

Czemu nikomu z was to do głowy nie przyjdzie?

Fajnie jest zakładać świat idealny, że mają wszystko i nic nie robią.

Supporter to jest gracz taki sam jak my. Głupotą jest zakładanie, że kładą na coś lachę bo im się nie chce czy coś. To jest strasznie polskie. A nikt nigdy nie ponyśli - kurde, a może są bezradni bo nie mają narzędzi. Wtedy pretensje nie do Supporterów, nie do CM-ów, tylko do firmy InnoGames.
 
Raczej obstawiam że problemy rozwiązuje dział techniczny suport jest tylko pośrednikiem do kontaktu.
Jak dzwonisz pod 112 to nie przyjeżdża operator tylko przekazuje to odpowiednim służbom i nie jest odpowiedzialny za ich pracę
 

Marik

Książę
Raczej obstawiam że problemy rozwiązuje dział techniczny suport jest tylko pośrednikiem do kontaktu.
Jak dzwonisz pod 112 to nie przyjeżdża operator tylko przekazuje to odpowiednim służbom i nie jest odpowiedzialny za ich pracę
Świetny przykład, bo wiesz jak działa numer 112 bo jest to informacja jawna, jak działa sup co może, a czego nie, tego już nie wiemy. Wystarczyła by ogólna informacja i zapewniam Cię że ponad połowa hejtu zniknie. No ale tu wszystko musi być niejawne...
 

Szarogęś

Szlachcic
Supp
Generalnie większość ludzi nie ma pojęcia jak wygląda praca supportu właściwie w dowolnej dziedzinie. Nawet nie wyobrażacie sobie ile debilizmów słyszałem od różnych klientów czy pacjentów, którzy dzwonili na różne infolinie czy linie wsparcia. Naprawdę traci się wiarę w ludzi. Dodatkowo nie jest to dobrze płatna praca i podejrzewam, że support FoE to raczej fucha na boku, a nie główne źródło dochodu, więc tym bardziej nie ma się co na nich wściekać.

Z drugiej strony chciałbym, aby każdy przez jakieś 2-3 lata popracował w obsłudze klienta, aby zobaczyć co inni potrafią wymyślić i jak się zachowywać względem takich pracowników. Może wtedy ludzie zaczęliby być milsi dla siebie nawzajem.
Support tu czy real, właściwie bez znaczenia. Lepszy suchy chleb, niż praca w obsłudze klienta, choć znam ją jedynie z opowiadań. Ludzie bywają milsi, kiedy w niczym im to nie przeszkadza. Każdy, nawet najmniejszy i w dowolnej sferze awans natychmiast wciska reset. Dziwna i do bólu przewidywalna ta ludzka pamięć.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Świetny przykład, bo wiesz jak działa numer 112 bo jest to informacja jawna, jak działa sup co może, a czego nie, tego już nie wiemy. Wystarczyła by ogólna informacja i zapewniam Cię że ponad połowa hejtu zniknie. No ale tu wszystko musi być niejawne...
przecież piszą, że przekazali informacje do działu technicznego.... niektore problemy nie są ot tak do rozwiązania
 
Do góry