Zwolnienie części armii z centralnego sektora

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3344
  • Data rozpoczęcia

Czy ma sens przenoszenie jednostek z jednego do drugiego sektora

  • Tak

    Głosy: 2 28,6%
  • Nie

    Głosy: 5 71,4%
  • Nie mam zdania (obojętnie)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    7
Status
Zamknięty.

DeletedUser3344

Guest
Witam, mam pewien pomysł :)

Jednostki wrzucone do obrony tkwią tam i się marnują (w pewnych sytuacjach)
Załóżmy, że nasza gildia zdobyła spory obszar. Ponieważ atakować można jedynie sąsiednie sektory, środkowa część tego obszaru jest relatywnie bezpieczna. Jednostki, które tam tkwią marnują się...
Czy było by sensowne możliwe "wyjęcie" tych jednostek i przeznaczenie ich do walk/obrony sektorów granicznych?

Swobodne przenoszenie jednostek z sektorów do sektora obleganego byłoby zablokowane by oblegający miał szansę zająć cokolwiek ;)


---
Krótko mówiąc można by dodać guzik w widoku sektora np. "przenieś do". Zaznaczanie jednostek podobne do tego jak w wyborze armii przy ataku. po kliknięciu na guzik wyświetlona by została lista sektorów w naszym posiadaniu z guzikiem "wyślij".

W przypadku gdy sektor sektor docelowy byłby oblegany to na liście przycisk "wyślij" przestałby być aktywny i np. zmienił wygląd na odpowiednią ikonę ;)
---


Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat, ale wydaje mi się że ma to sens.

Jeżeli taki pomysł już powstał to proszę o link do niego.

Na obrazku (sorry za jakość :) )widać, że prawy skrajny sektor jest w miarę bezpieczny, a armia w nim umieszczona marnuje się. Wyobraźmy sobie dużo większy obszar gdzie np. sektor centralny znajduje się ze 3,4 sektory od granicy. Wtedy trzymanie jednostek w centrum takiego "państewka" jest bezsensowne.

Pozdrawiam,
Michu
 

Załączniki

  • GvG.png
    GvG.png
    326,3 KB · Wyświetlenia: 142

DeletedUser5256

Guest
Pojawia się problem z użytymi materiałami. 8 pole kosztuje po 80, a 2 po 20. Było by to notorycznie nadużywane. W dodatku to ma spowolnić najsilniejszych. Trzeba z rozsądkiem wydawać materiały, bo wojska akurat można szybko odbudować.
 

DeletedUser3344

Guest
Raz odblokowane pole powinno takie pozostać, do momentu przejęcia sektora przez inną gildię.
Dokładnie nie wiem jak jest, ale takie jest moje zdanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Obecnie za pomysły do GvG dziękujemy. Planowane są zmiany w GvG (także przy użyciu najlepszych zgłoszonych tutaj idei), a dopiero po nich będzie miało sens zgłaszanie dalszych pomysłów, gdyż muszą być dostosowane do wprowadzonych zmian.
 
Status
Zamknięty.
Do góry