Zwiekszenie stosunku wymiany towarow

  • Rozpoczynający wątek TastyB
  • Data rozpoczęcia

Czy zwiekszyc stosunek wymiany towarow?

  • TAK, udogodni to handel

    Głosy: 20 69,0%
  • NIE, calkowicie bezuzyteczna fanaberia...

    Głosy: 9 31,0%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Obecnie maksymalny stosunek wymiany towarow to 1:2 a co zrobic w momencie gdy chcemy wymienic towary z epok nie sasiadujacych ze soba? Na chwile obecna nie ma mozliwosci tego dokonac za jednym podejsciem... :(

Przyklad:
Potrzebuje 10 Bazaltu a produkuje Marmur:
1 wymiana => 160 Marmuru wymieniam na 80 Zelaza (stosunek 2:1)
2 wymiana => 80 Zelaza wymieniam na 40 Zlota (stosunek 2:1)
3 wymiana => 40 Zlota wymieniam na 20 Szkla (stosunek 2:1)
4 wymiana => 20 Szkla wymieniam na 10 Bazaltu (stosunek 2:1)

Trochu roboty jest, prawda..? :haha:

"Stare" gildie (gildie posiadajace graczy jedynie z wyzszych epok) sa juz w totalnej kropce bo jak tutaj budowac Posag Zeusa gdzie potrzebuje towary z epoki brazu..? Wszyscy juz dawno wyburzyli Winnice zeby zrobic miejsce dla Papierni...



Zapraszam do dyskusji ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zwiększenie nie bo będzie jeszcze więcej ofert typu 3:1 i to wcale nie między dwiema epokami nie sąsiadującymi.
Bardziej możliwość wymiany tylko na takiej zasadzie: "Towar z brązu 3:1 towar z wczesnego średniowiecza" itd.
Po prostu żeby możliwość taka "towar z brązu 3: 1 towar z epoki żelaza" nie była możliwa bo jest ogólna zasada 2:1
 

DeletedUser3669

Guest
a mi się ten pomysł nie podoba zwiększonego przelicznika po prostu co za dużo to nie zdrowo :D

BTW
"Stare" gildie (gildie posiadajace graczy jedynie z wyzszych epok) sa juz w totalnej kropce bo jak tutaj budowac Posag Zeusa gdzie potrzebuje towary z epoki brazu..? Wszyscy juz dawno wyburzyli Winnice zeby zrobic miejsce dla Papierni...
Tak się składa ze znajduje się w "starej gildii" i nie mam problemu ze znalezieniem towarów z pierwszych epok bo po prostu każdy ma jakieś zapasy z przeszłości :) a gdyby się zdarzyło jakimś cudem ze w gildii czegoś nie ma zawsze pozostaje handel z sąsiadami/znajomymi wiec udziwnienia typu 3;1 itp mi się nie podobają bo i tak masz bardzo mala szanse ze ktoś Ci wymieni przykładowy marmur za bazalt w jakim to by przeliczniku nie było :)
 

DeletedUser

Guest
Tak jak jest jest fajnie. Bogacz z wyższej epoki może kupić za zaawansowany materiał jakiś prosty tracąc w pewien sposób na tym - ale go stać... a jak go nie stać to niech burzy budynek i stawia sobie winnicę albo kamieniarza... i robi samemu... ha! Gracz bardziej początkujący może złapać okazję:). Kwestia czy jesteśmy bardziej
- handlowcem - wówczas handlujemy wiecej i obracamy ciągle różnymi towarami po to aby było jak najbardziej opłacalne...
- producentem - budujemy, produkujemy, budujemy produkujemy, przebudowujemy, budujemy, produkujemy... itd;)
- najeźdźcą... - tę opcję należaloby jeszcze rozbudować ale ostrożnie bo tak jak jest jest nieźle...
 

DeletedUser442

Guest
w settlers-online mogę wymienić 1.000.000 za 1 i nikt nie robi z tego problemu. 2:1 jest sztuczne i lipne, tylko po znajomości i z czystej serdeczności z mojej strony pomagam kilku ziomkom i oferując mi złoto za porcelanę - bo akurat złota czy innego drewna mają setki, a bonusu do porcelany nie posiadają - przystanę na tak tragiczny dla mnie balans. Z drugiej strony, czy ktoś chciałby się pozbyć 320 sztuk drewna za 10 sztuk drutu?
 

HuanMing

Książę
Jestem zdecydowanie na nie. Obecny handel pomimo, że jest dużo sztywniejszy, od chociażby przywołanych The Settlers Online, to wciąż daje pole manewru jednocześnie wykluczając możliwość zbyt dużej spekulacji. Nawet będąc w zaawansowanej epoce ma się przecież możliwość handlowania z sąsiadami, którzy dość często się zmieniają i znajdują się w różnych stadiach rozwoju, a do tego nikt nie czyści magazynów do zera przechodząc do nowej epoki. Przecież nikt nie zmusza do handlu tylko w ramach gildii. Obawiam się, że zwiększenie stosunku wymiany towarów mogłoby doprowadzić do dwóch negatywnych zjawisk, po pierwsze pojawiłoby się mnóstwo spekulantów, a po drugie stworzyłoby dysproporcję miedzy zaawansowanymi i początkującymi graczami. Produkcja towarów dla każdego trwa tak samo długo, w każdej epoce, dlaczego więc za dużo mniej dawać dużo więcej? Poza tym, wątpię żeby osoba będąca w epoce żelaza nagle zapragnęła towarów z jesieni średniowiecza. Byłoby więc to tylko ułatwienie i pomoc dla graczy zaawansowanych, którzy nie chcą poświęcić chwili na wymyślenie jakby tu postawić jeszcze raz na chwilę budynek z epoki wcześniejszej. Pamiętajcie, że dążenie do bardziej "sprawiedliwych" ofert wymiany stworzy duże pole do spekulacji i zamiast dokonywać opłacalnej wymiany będziecie musieli przekopywać się przez dużo nieszczególnie opłacalnych ofert w poszukiwaniu tej sensownej.
 

DeletedUser314

Guest
Kiedyś nie było ogranicznika i było lepiej, teraz jest żeby niby pomagać słabszym graczom... ;p
Dam Tak, ale ten pomysł i tak nie przejdzie bo sami to popsuli z premedytacją ;p
 

DeletedUser1724

Guest
Ja o likwidacji obecnego przelicznika już pisałem dużo wcześniej, kilka dni po jego wprowadzeniu i skończyło się to tylko na dyskusji ... Moim zdaniem wraz z wprowadzaniem nowych epok powinni ten przelicznik podnosić bo nie długo to nie będzie się w stanie produkować wszystkich towarów w mieście na które mamy bonusy bo budynki te jednak troszkę miejsca zajmują, a handel między graczami się na prawdę uszczupli ... :D
 

DeletedUser314

Guest
Ja o likwidacji obecnego przelicznika już pisałem dużo wcześniej, kilka dni po jego wprowadzeniu i skończyło się to tylko na dyskusji ... Moim zdaniem wraz z wprowadzaniem nowych epok powinni ten przelicznik podnosić bo nie długo to nie będzie się w stanie produkować wszystkich towarów w mieście na które mamy bonusy bo budynki te jednak troszkę miejsca zajmują, a handel między graczami się na prawdę uszczupli ... :D

Na szczęście każda epoka wymaga surowców najdalej do 4 epok wstecz :)
 

DeletedUser4904

Guest
Moim zdaniem dla gildii powinno być wysyłanie surowców, dla danego członka w nieograniczonym stosunku bądź wysłanie za nic w zamian, ale tylko dla gildii. Było by to przydatne ponieważ u mnie w gildii chcieliśmy tak zrobić aby najaktywniejsi gracze dostawali nagrody, ale co z tego jak nie można wysłać towarów, nie chcąc nic ;/
 

DeletedUser8

Guest
Zmiany wprowadzane w handlu jeśli będą, to z uwzględnieniem zagrożenia ze strony nieuczciwych graczy, którzy przesyłaliby sobie surowce między kontami.
Nie twierdzę, że stosunek wymiany nie zostanie zmieniony, jednak nie będzie to miało raczej zbyt wiele wspólnego z pobożnymi życzeniami graczy o wolnym handlu.

Kolejne tematy z serii całkowitej zmiany stosunku wymiany towarów, wolnego przesyłu czy wszelkich braków limitów będę zamykała.
Jeśli naprawdę chcecie, żeby coś zmieniło, to przemyślcie poważnie pomysł i zaproponujcie rozwiązanie, które będzie miało ręce i nogi, a temat nie będzie się opierał na ogólnym narzekaniu, że jest źle. Ograniczenia jakieś po prostu muszą być i nie zostaną zlikwidowane tylko dlatego, że komuś nie pasują. Zmiana z 1:2 na 1:3 czy 1:5 nie jest tutaj żadnym rozwiązaniem.

Póki co jedynym pomysłem, który jest wart omówienia i zgłoszenia, był przelicznik surowców zależny od epok, ale wymaga on dopracowania i dokładnego opisania aby mógł zostać zgłoszony.
 
Status
Zamknięty.
Do góry