[Badania] Zwiększenie limitu PR możliwych do zebrania

Czy chcesz wprowadzenia tej zmiany?


  • W sumie głosujących
    35

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

W wersji 1.29 wprowadzono zmianę, dzięki której można zebrać PR do już pełnego paska, czyli mając 10 punktów można zebrać z Perły dodatkowe, załóżmy 5, bez konieczności wydawania tych 10.
Jednak jak dla mnie - niewiele to zmieniło. Codziennie mam do zebrania Punkty z Pereł, Ratusza oraz Świątyni Wiedzy. Zmiana pozwala mi jednak tylko na zebranie PR z jednego wybranego budynku. Gdy zbiorę z Perły 5 PR i pasek zapełni się do 15, nie mogę już zebrać z Ratusza i Świątyni. Więc tak naprawdę wracam do stanu sprzed wprowadzenia zmiany, w której najpierw musiałem wydać wszystkie Punkty, aby później móc zebrać z budynków.

Ja proponuję małą poprawkę - aby dało się zebrać Punkty z wszystkich budynków. Dzięki temu omijamy to niepotrzebne wchodzenie w Badania lub Perły i możemy wszystko za jednym razem zebrać.
Żeby nie było sytuacji, w których Gracz chce zebrać sobie 100 punktów na pasku proponuję, aby po zebraniu następowała podobna blokada, aby następnego dnia już nie dało się zebrać PR z budynków, tylko trzeba by najpierw wydać te już zgromadzone :)

Pozdrawiam i liczę na pozytywne głosy :haha:
 

DeletedUser7261

Guest
To było by sensowne rozwiązanie. W obecnym stanie sytuacja niewiele się różni, jeśli ktoś ma więcej punktów do zebrania.
 

goodcat

Rycerz
Z tego co wiem, to w tej zmianie nie chodziło o to żeby gracz nie musiał wydawać wcześniej części punktów zanim zbierze wszystkie. Chodziło o to żeby dało się zebrać punkty z perły która produkuje ich na przykład 11, przy nieograniczonym poziomie perły jest to możliwe. Kiedyś by się nie dało zebrać, teraz się da. A to że przy okazji łatwiej trochę zebrać kilka punktów z miasta nie było, moim zdaniem, intencją deweloperów.
 

DeletedUser

Guest
W zasadzie to ja zawsze najpierw wydaje PR i potem zbieram i nawet jakby coś takiego było, to bym robił tak samo :p
Jestem obojętny, ale bardziej na tak;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie, nie jestem :)
Kiedyś nie było to dla mnie problemem, bo miałem do zbioru tylko z Hagii. Teraz doszły Studnie, Ratusz i Świątynia. A to już jest problem :)
Dodatkowo chciałem tylko aby zmiana, która została wprowadzona, została wprowadzona w całości, bo w obecnej formie jest (przynajmniej dla mnie) bezsensowna, bo przy 2+ budynkach z PR wracamy do punktu wyjścia ;)
 

DeletedUser4259

Guest
wg mnie to żaden wysiłek podzielić sobie najpierw wydanie punktów "godzinowych" z paska i z jednej perły (ew. studni? ratusza? świątyni?) i z następnych bonusów (spokojnie radzę sobie z tym na becie) - mnie bardziej by interesowało rozwiązanie "rozpakowywania paczek" w inwentarzu - o czym chyba już nie raz kiedyś było i raczej nie muszę wyjaśniać, w czym rzecz

ale niech będzie - głosuję ZA
 

DeletedUser5506

Guest
Nie, nie jestem :)
Kiedyś nie było to dla mnie problemem, bo miałem do zbioru tylko z Hagii. Teraz doszły Studnie, Ratusz i Świątynia. A to już jest problem :)
Dodatkowo chciałem tylko aby zmiana, która została wprowadzona, została wprowadzona w całości, bo w obecnej formie jest (przynajmniej dla mnie) bezsensowna, bo przy 2+ budynkach z PR wracamy do punktu wyjścia ;)


yhym... czyli gdy Ty nie miales problemu ze zbiorami to to znaczylo ze inni tez go nie maja wiec byles na NIE, ale teraz gdy Tobie to przeszkadza to tworzysz taka propozycje? Nie ladnie... ;p

Zawsze jak cos jest niezgodne z regulaminem przytaczasz jakis punkt, wiec i ja to zrobie :)
Zanim założysz temat, użyj wyszukiwarki, by upewnić się, że jesteś pierwszy. Jeśli okaże się, że ktoś wpadł na dany pomysł przed Tobą - uśmiechnij się i myśl dalej!
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Oj, widzę, że się odgrywasz za moje negatywne komentarze :haha:

Owszem, gdy nie miałem z tym problemu, byłem na nie. Nie miałem tyle PR do zbieranie, więc jeden zbiór z Hagii nie był problemem. Teraz, gdy mam bardziej rozbudowane miasto, więcej budynków dających Punkty, a także to, że pojawiło się coś takiego w aktualizacji skłoniło mnie do napisania tematu.
Mój jest prośbą o rozszerzenie, skoro zostało coś takiego wprowadzone, to niech zostanie wprowadzone w całości. Ty natomiast stworzyłeś pomysł przed (czyli nie są takie same).
Poglądy z czasem się zmieniają ;)

Twój temat został zamknięty i przeniesiony do Szuflady więc nie miałem jak go odświeżyć. A podanie linku i napisanie "Proszę o wprowadzenie tego pomysłu w życie" byłoby, no cóż, bezsensowne :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
No coz duplikowanie odrzuconych propozycji chyba tez gdzies jest zabronione...

A jak czytasz czyjas propozycje to nie mysl tylo jak to jest z Twojej perspektywy ale tez drugiej osoby, bo ja w propozycji dokladnie opisalem problem, wymienilem ze zbiory z dwoch "wymaxowanych" perel sa uciazliwe i tak byles na nie. Owszem punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia, ale nie byloby zle myslec przyszlosciowo czy tak jak mowilem stawiac sie na miejscu innych (autora tematu).

Stworzylem temat z propozycja przed pojawieniem sie jej w zyciu i zostala odrzucona a mimo to weszla, co buduje mnie ze stworzylem taka zarabista propozycje tylko egoisci nie znajacy sie glosowali przeciw jej, po za tym nie jest to pierwszy taki przypadek co dodatkowo mnie utwierdza ze demokracja nie jest najlepszym rozwiazaniem.


PS: Ta propozycja pewnie i przejdzie ale wyobraz sobie taka sytuacje ze kilku hejterow z brazu wpada do tematu i beda glosowac przeciw bo nie maja tego problemu co Ty, chamsko nie? ;p
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ech, jak nie da się odświeżyć, a pomysł by się teraz przydał, to chyba można stworzyć nowy temat...

Wiesz, ja to widzę tak: wchodzę w pomysł i czytam. Myślę i widzę, że obecnie dla mnie nie jest potrzebny (podałem wtedy argument który wynikał z mojego doświadczenia, tj. 1 Perły, i widzę że poparło go kilka osób) więc głosuję na "nie". Zawsze stawiam się na miejscu autora i dla Ciebie było uciążliwe, owszem, dla mnie nie i nie widziałem sensu wprowadzania.
Obecnie, powtarzam już któryś raz, przy większych zbiorach, większej gamy budynków oferujących PR (Świątynia, nowa Perła, poziomy 10+ w Perłach, bonus do Ratusza) a także wprowadzenie tej częściowej zmiany do gry zobaczyłem, że pozwala ona na 1 zbiór. Więc postanowiłem stworzyć pomysł, aby można było zebrać wszystkie punkty bo teraz już jest taka potrzeba. Twoim zamiarem było wprowadzenie czegoś nowego, moim - rozszerzenie już istniejącej opcji.

Myślę przyszłościowo, ale nie jestem wróżką. Gdybym rozłożył karty, powróżył z fusów i zobaczył, że wprowadzą takie rzeczy to byłbym na "tak" :)

Czuję się jak w sądzie albo na dywaniku u dyrektora tłumacząc swoje zachowanie... ech

PS. To też gracze i ich opinia też jest ważna, jak podadzą argumenty to będę bardzo zadowolony bo zobaczę, że pomysł ma swoje wady, które można dopracować ;) Ale jak wpadną i powiedzą "Nie bo nie" to... sam wiesz.
 

DeletedUser7795

Guest
Przyda się ta zmiana, bo często zdarza mi się zebrać punkty z pereł gdy mam już ich przykładowo 15 to nie mogę zebrać więcej. Jestem na TAK.
 

DeletedUser

Guest
tylko po co te odswiezanie? nie ma teraz limitu na pasku - mozna zbierac ile sie chce
a gadanie"ja nie mam marnych 5 pr"
to nie wymowka

obecnie PRY spadaja z nieba jak posrane - wystarczy pomyslec jak to ogranac - wystarczy kilka studni i 4ty poziom wypraw i wtedy diaxy to zaden problem
a zbiranie"reczne" w wirtualnej to poprostu mega katorga i to bezsensowna
 

kasia2389

Arcyksiążę
nie ma teraz limitu na pasku - mozna zbierac ile sie chce
Niestety jest.
Jeśli na pasku jest ponad 100 PR to nie pojawia się skrzynka, a jeśli są możliwe do zebrania inne dobra np. monety to skrzynka nie zbierze PR i pozostaną niezebrane.

Brak skrzynki za 5 Diax:
upload_2018-11-13_11-20-25.png

A teraz jest"
upload_2018-11-13_11-22-43.png



Na podstawie własnych obserwacji ale zachęcam dociekliwych czytelników do własnych badań.
 
Do góry