[Perły Architektury] Zrzeknięcie się nagrody za pomoc w budowie perły architektury.

Czy pomysł jest dobry?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Pumson

Szlachcic zagrodowy
Witam, wpadłem na pomysł który znacznie ułatwiłby grę handlarzom surowców, oraz osobom którzy wymieniają pr między światami. Otóż tak jak w temacie. Przykładowo kupuję u kogoś surowce za 100pr, wpłacam mu te 100pr, następnie obok wrzutki mam przycisk do zrzeczenia się mojej nagrody i wtedy jestem pomijany dokładnie tak samo jak właściciel perły. Sam będąc na początkowym etapie gry, kupując surowce na perłę musiałem często dopłacać do ceny wrzutkę 1.9 za miejsce objęte nagrodą nie mając nawet arki, co było dość problematyczne.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!
 

Blade1984

Książę
wplacasz komuś na miejsce bez nagrody, a jak ktoś sobie życzy dopłaty jeszcze 1,9 to jego problem.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
wplacasz komuś na miejsce bez nagrody, a jak ktoś sobie życzy dopłaty jeszcze 1,9 to jego problem.
Nie no jasne, najlepiej nakupowac towaru za 2k PR, a potem sobie to odzyskac ze zwrotu . Jedni są potem z siebie dumni, że przycięli na osobie z którą handlowali, a innym jest po prostu głupio i chcieliby być uczciwi i chętnie by skorzystali z takiej opcji, jeśli nie mogliby dorzucić 1.9
 

kasia2389

Arcyksiążę
wplacasz komuś na miejsce bez nagrody, a jak ktoś sobie życzy dopłaty jeszcze 1,9 to jego problem.
Dokładnie, z tym, że wpłacasz sprzedającemu ustalona ilość PR tam gdzie on sobie tego życzy, nawet gdyby to miało być wpłacanie w kilka pereł. A o żadnych dopłatach nie może być mowy. Takie rzeczy ustala się przed zawarciem umowy. Na całym świecie to ustalona praktyka.

Wpłaty 1.9 można uzyskać od praktycznie każdego, nie jest do tego potrzebne przekazywanie towarów, zazwyczaj sprzedający tak to kalkuluje, że wpłata jest dużo większa niż 1.9.

A po drugie to nie sądzę, że uczciwe jest wpłacanie więcej niż ustalona wartość, bo sprzedający wpłatę tą zazwyczaj traktuje jak wpłaconą przez siebie i jest ona częścią bloku. A wszelkie dopłaty po tym mogą naruszyć delikatną strukturę 1.9.
 

midh

Wójt
koszmarny pomysl, jeszcze bardziej ulatwiajacy budowanie perel przez multikonta, po zmianie nawet wrzutek 1.9 by nie blokowaly, ktos sprzedaje surke to w jego interesie jest tak przyjac pr w perly zeby bylo dla niego korzystne, tak na marginesie skoro tak cie oburza zwrot potencjalnego nabywcy surki McBride, to czemu Cie nie oburza ze kupujacy pomimo ze zaplacil za 2000 np dostaje tylko 1000 bo tak naprawde 1000 oddaje swojej
 

Johnny McBride

Wicehrabia
koszmarny pomysl, jeszcze bardziej ulatwiajacy budowanie perel przez multikonta, po zmianie nawet wrzutek 1.9 by nie blokowaly, ktos sprzedaje surke to w jego interesie jest tak przyjac pr w perly zeby bylo dla niego korzystne, tak na marginesie skoro tak cie oburza zwrot potencjalnego nabywcy surki McBride, to czemu Cie nie oburza ze kupujacy pomimo ze zaplacil za 2000 np dostaje tylko 1000 bo tak naprawde 1000 oddaje swojej
Mnie nic nie oburza, w przeciwieństwie do Ciebie, bo w tym swoim wzburzeniu spłodziłes posta, którego chyba tylko Ty rozumiesz od początku do końca. Jeśli nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie pisz, bo akurat powszechną praktyką jest rozmnożenie surowców z brązu przed handlem. Mi się pomysł podoba, co mają multikonta do zrzeczenia się zwrotu z perły? Multikonta są wyłapywanie i usuwane całkiem sprawnie, więc żadnego zagrożenia tu nie widzę
 

Blade1984

Książę
Nie no jasne, najlepiej nakupowac towaru za 2k PR, a potem sobie to odzyskac ze zwrotu . Jedni są potem z siebie dumni, że przycięli na osobie z którą handlowali, a innym jest po prostu głupio i chcieliby być uczciwi i chętnie by skorzystali z takiej opcji, jeśli nie mogliby dorzucić 1.9
sorry ale jak sprzedajesz to wystawiaj takie miejsca które są bez zwrotu , nie raz kupowałem już surkę i jakoś nigdy nie dostałem zwrotu. a jak nie masz takich miejsc to każ kupującemu wrzucić zapłatę w kilka pereł. zresztą ja już zagłosowałem na nie, ludzie od których kupowałem nigdy takich dopłat nie żadali. więc dla mnie niepotrzebne.
 

midh

Wójt
akurat powszechną praktyką jest rozmnożenie surowców z brązu przed handlem
trudno mnie nazwac poczatkujacym graczem ale pierwsze slysze

chyba tylko Ty rozumiesz od początku do końca
no coz, wspolczuje
Multikonta są wyłapywanie i usuwane całkiem sprawnie
teraz juz mam pewnosc ze nie masz pojecia co sie dzieje w tej grze :)) dawno mnie tak nie ubawil nikt

co mają multikonta do zrzeczenia się zwrotu z perły
a maja wyobraz sobie, bo teraz multikonta czy konta pushujace, z ktorych korzystaje setki, nie....wroc :) tysiace graczy zabieraja punktowane miejsce na 1.9 po zmianie oprocz wkladu z nielegalnego zrodla bedzie mozna jeszcze dolozyc wrzutki legalne na 1.9 przez co podnoszenie perly stanie sie tansze dla wlasciciela
 

Pumson

Szlachcic zagrodowy
Sam pewnoe bym nie korzystał z tego, bo nie sprzedaje surki ani też nie kupuje prócz pereł, teraz z arką na 80 myślę ze nie byłoby dla mnie problemem żeby dopłacić te 1.9 by było uczciwie. Ponadto zauważmy, ile jest ile jest ofert typu: "4 miejsce za 51 oddam 13." w sytuacji gdy miejsce 4 ze zwrotem jest za 38pr a ktoś z wymianek siedzi już na 4 ze swoimi 50pr. Nie wiem jak na innych swiatach ale na J swego czasu było mnostwo, teraz tego aż tak nie śledzę. Właściciele za wszelką cenę chcieli aby chociaz ktoś w jakiś sposób wbił te 1.9. Dla mnie to nie byloby żadne ulatwienie bo i tak nie korzystam z wymianek. Zaproponowałem to z myślą ze wielu graczom ulatwiło by to grę, ale jeśli jesteście przeciwni to trudno, szanuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Arisei

Baron
poki co 2 razy spotkalam sie z tym, ze kazali doplacac zwrot za miejsce. pierwszy raz byl niefajny, to byly surki na druga perle jakie kupowalam i o doplacie dowiedzialam sie juz po wplaceniu ustalonej wczesniej kwoty. goscia dodalam pozniej do ignorowanych nie za to ze kazal doplacac, a za to ze powiedzial o tym pozniej bo doskonale wiem ze kupilabym te surki bez doplaty na ktorej nie majac jeszcze arki 80 tylko stracilam.
a co do przycisku mieszane uczucia bo z jednej strony wyprostowalyby takie przypadki a z drugiej jednak naduzycia pewnie by byly.
 

Marik

Książę
Multi-kont jest wysyp, więc nie wyobrażam sobie tego pushu, ludzie sobie wpłacają zrzekają się zwrotu a ty to jeszcze na 1,9 wystawasz... maskara, stanowcze NIE.
 

McPietro

Wójt
Wszelkie wymiany towaru czy PR należy poprzedzić umową z dokładnymi ustaleniami. Jak strona umowy oczekuje czegoś, co drugiej stronie nie odpowiada, to się takiej umowy nie zawiera. Tym więcej zyskuje jedna strona im bardziej zależy drugiej stronie. Dla przykładu, jeśli przed transakcją nie było ustalone czy ileśtam PR wpłacić jako plus z topem 1,9 to jeśli to wpłacajacemu nie pasuje, to żadne naciski czy pretensje drugiej strony nie znajdują uzasadnienia. Nie ma takich argumentów jak: "bo tak sie robi". Może się gdzieś robi, a u innych się tak nie robi. Nie było jednoznacznie ustalone i nie ma podstaw do pretensji. Na dobrą sprawę należy też ustalić czy po wpłacie komuś ustalonej ilości PR ewentualny zwrot wynikający z zajmowanego miejsca zostaje u wpłacającego, czy podlega zwrotowi. Podsumowując: Im bardziej szczegółowa umowa tym mniej nieporozumień po transakcji.
 
Do góry