Zniesienie rozszerzeń terenu w związku z GvG

  • Rozpoczynający wątek Jesus Hater
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zniesieniem nabywania rozszerzeń terenu w związku z GvG

  • Tak

    Głosy: 5 23,8%
  • Nie

    Głosy: 16 76,2%

  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak zapewne większość zauważyła, tryb GvG kompletnie nie blanga z osią gry.
Gracze zmuszeni są do wyboru albo GvG, albo tradycyjny tryb rozwoju. Tak na "dwa baty" trudno jest jechać nawet tym, którzy skończyli epoki, mają dużo terenu, masę surowców i domki z dużą ilością ludzików.
W tradycyjnym trybie gry wystarczyło mieć po jednym rodzaju koszar, ze dwa warsztaty zaopatrzenia i można było jechać na całość, bo tak zostało to zaprojektowane. GvG w tej postaci, którą mamy, to worek bez dna. Ile by się nie postawiło warsztatów i koszar, to i tak będzie mało, a obecna struktura gry - tryb rozwoju miast - kompletnie do tego nie jest dostosowana.
Powoduje to, że gracze w niższych epokach nie mogą w miarę skutecznie konkurować z jakimiś "diamenciarzami" z czołówki rankingu, ze wszystkimi możliwymi perłami na 10 poziomie, nawet w swoich epokach. Dysproporcje w surowcach, ludzikach, bonusach itp. są na "dzień dobry" miażdżące, po prostu. "Zbalansowanie" pereł kompletnie niczego tu nie rozwiązało.

Żeby to jakoś w miarę skorelować, według mnie, na początek należało by znieść nabywanie rozszerzeń terenu, tak aby cały "field" pod zabudowę był dostępny od początku. Takie kupowanie rozszerzeń było dobre ale w starej wersji, kiedy gra była zwykłą emerycką "klikanką", a największe emocje budził tzw. PvP. Teraz to jest jeden z głównych czynników powodujących istotne zachwianie równowagi.
Oczywiście to i tak do końca problemu nie rozwiąże. Ale będzie to dobry początek, który pozwoli graczom/gildiom graczy w niższych stadiach rozwoju, na możliwość zaistnienia przynajmniej w niższych epokach i w miarę zrównoważonego konkurowania z "klientami", gdzie ceny koszar i warsztatów są dostosowane do ich poziomu możliwości generowania surowców.
Uważam to za niezbędne minimum, które trzeba zrobić, by zacząć "porządkować" grę. Bo niestety ale dość jaskrawo widać, że ktoś kompletnie nie panuje nad developerką gry i zmiany przypominają bardziej działania na żywioł, typu: "wprowadźmy to, a potem się zobaczy"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chudya

Hrabia
Jestem na TAK, mimo że mam cały teren już postawiony. Z Twoim pkt w ankiecie na nie, nie zgadzam się z taką motywacją, ponieważ wygląda na to, że sam potrzebujesz pomocy mamusi że takie bzdety wypisujesz.
Do tej ankiety dodałbym jeszcze możliwość zakupu dalszych terenów, bo i tak będzie musiał zostać rozszerzony teren, ponieważ nad wyraz ciasno się zrobiło po, jak napisał Jesus hater, wejściu GvG.
 

DeletedUser12029

Guest
Trzeba się zdecydować. Albo,albo... Tak to jest jak chce się trzymać dwie sroki za ogon. Nie -bo mamusia daje mi kasę na diamenty i to mi pasi. Ojciec też coś czasem dorzuci.
 

DeletedUser10373

Guest
O ile sam pomysł może przypadł by mi do gustu, tak opcje ankiety, które wypisałeś są straszne. Rozumiem że Hater w nicku do czegoś zobowiązuje ale to przegięcie.
 

DeletedUser

Guest
Z Twoim pkt w ankiecie na nie, nie zgadzam się z taką motywacją, ponieważ wygląda na to, że sam potrzebujesz pomocy mamusi że takie bzdety wypisujesz.

He, he, dobre :D

- - - Zaktualizowano - - -

O ile sam pomysł może przypadł by mi do gustu, tak opcje ankiety, które wypisałeś są straszne. Rozumiem że Hater w nicku do czegoś zobowiązuje ale to przegięcie.

Tak już mam. :D
Na szczęście ankieta jest anonimowa i nikt nie będzie wiedział, że wcisnęłąś opcję drugą :D
 

DeletedUser8

Guest
Ankieta została edytowana, ponieważ mimo wszystko ma odzwierciedlać opinie użytkowników, a nie Twoje opinie o nich :)
 

DeletedUser10373

Guest
Tak już mam. :D
Na szczęście ankieta jest anonimowa i nikt nie będzie wiedział, że wcisnęłąś opcję drugą :D
Nie wcisnęłam żadnej opcji:) Bo pomimo "za" i "przeciw" opcja "nie wiem" byłby też na miejscu, aby każdy niezdecydowany użytkownik mógł powiedzieć ze trzy słowa, nie opowiadając się po żadnej ze stron;)
 

DeletedUser

Guest
Ankieta została edytowana, ponieważ mimo wszystko ma odzwierciedlać opinie użytkowników, a nie Twoje opinie o nich :)

- Ankieta nie odzwierciedla moich opinii o użytkownikach, tylko jest zgłoszeniem pomysłu, który ma na celu zapewnienie większej synergii gry. Nie oceniam pojawiających się odpowiedzi i nie wartościuję ich autorów. A rzeczona odpowiedź była tylko wariantem do wyboru.
- jeśli już pojawiają się jakieś opinie dotyczące jakiegoś gracza, to są to najwyżej opinie dotyczące mnie.
- Mały trolling, wpleciony w temat, w rozsądnych granicach jeszcze nikomu nie zaszkodził, a dyskusja przynajmniej jest bardziej żywa. No i gwarantuje, że opinie graczy na temat samego pomysłu są szczere. Wyeliminowany jest czynnik "kumoterstwa". :D

- - - Zaktualizowano - - -

Nie wcisnęłam żadnej opcji:) Bo pomimo "za" i "przeciw" opcja "nie wiem" byłby też na miejscu, aby każdy niezdecydowany użytkownik mógł powiedzieć ze trzy słowa, nie opowiadając się po żadnej ze stron;)

A teraz nie ma takich możliwości?
No i po co mi jakieś "nie wiem" w ankiecie skoro rzecz polega na tym aby właśnie poddać ocenie czy pomysł pasi czy nie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja nie uczestniczę w GvG, więc pomysł ów jest mi obojętny zupełnie i chociażby dla takich graczy przydałaby się opcja "nie mam zdania".
 

chudya

Hrabia
A na przykład po to, by się dowiedzieć ile osób jest niezdecydowanych, bo to też jest pewna ocena sytuacji.

Niezdecydowanych, z tym wykładnikiem się zgadzam, ale

- - - Zaktualizowano - - -

Ja nie uczestniczę w GvG, więc pomysł ów jest mi obojętny zupełnie i chociażby dla takich graczy przydałaby się opcja "nie mam zdania".

z tym co napisała Argonautka wcale, ponieważ jak nie uczestniczysz w tym to po co głos zajmować.
 

DeletedUser3876

Guest
(...) z tym co napisała Argonautka wcale, ponieważ jak nie uczestniczysz w tym to po co głos zajmować.

Tutaj ja się z Tobą nie zgodzę, ponieważ pomysł (jeżeli by przeszedł) ma odzwierciedlenie w grze. A zmiany w grze każdego dotyczą, choć świadomie nie każdy z nich korzysta.
O to, czy Argonautka uczestniczy w GvG też można się spierać. Jeżeli ma Gildie, a Jej Gildia walczy bez jej pomocy militarnej/towarowej na mapie GvG to i tak jako członek Gildii jest biernym uczestnikiem GvG.

Osobiście biorę udział w walkach GvG i mam wykupione wszystkie tereny (również premium) i idea rozdawania ich za free spowodowała by, że poczuł bym się nie fair wydając prawdziwą walutę na udogodnienie, które teraz miało by być darmowe dla wszystkich.
Czy otrzymałbym zwrot? Nie. To moje prywatne zdanie.
 

DeletedUser

Guest
(...)
Czy otrzymałbym zwrot? Nie. To moje prywatne zdanie.

Dlaczego nie?
Gdyby doszło do wprowadzenia takiej zmiany, musieli by wziąć pod uwagę jakąś rekompensatę w diamentach, dla tych co kupili.
To chyba oczywiste.

- - - Zaktualizowano - - -

A na przykład po to, by się dowiedzieć ile osób jest niezdecydowanych, bo to też jest pewna ocena sytuacji.

Można pójść dalej i dodać jeszcze opcję "mam to gdzieś" bo jest różnica między "nie mam zdania", a "mam to gdzieś". "Mam to gdzieś" jest konkretnym wyrażeniem swojego stanowiska w sprawie, a "nie mam zdania" jest po prostu brakiem zdania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5256

Guest
Człecze, ty nie wiesz co piszesz. Ten kto działa za diamenty momentalnie zabudował by całą powierzchnie, a co co zbieraja młotki robili by to miesiącami. To by dopiero doprowadziło do masakry równowagi w grze. Rozumiem, że tata też nie skąpi na diamenciki.
 

DeletedUser12029

Guest
Człecze, ty nie wiesz co piszesz. Ten kto działa za diamenty momentalnie zabudował by całą powierzchnie, a co co zbieraja młotki robili by to miesiącami. To by dopiero doprowadziło do masakry równowagi w grze. Rozumiem, że tata też nie skąpi na diamenciki.
Nie da się rozbudować całej powierzchni za diaxy -tu też są pewne ograniczenia. Teren za młotki? Za medale raczej.
 

DeletedUser8

Guest
Powiem wprost, nie ma co tu robić miejsca dla słownych przepychanek, bo prawda jest taka, że nikt nie będzie rezygnował z jednego z bardziej dochodowych elementów, na który userzy wydają Diamenty :). Prosty marketing. Może zostanie zwiększona liczba rozszerzeń, może zostanie rozszerzone miasto, ale nie będą wszystkie rozszerzenia na starcie za free, bo ani firmie się to nie opłaci, ani jak widać po ankiecie - gracze nie są pomysłem zachwyceni. Temat zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry