Zniesienie progów w handlu "Tylko dla Gildii" !!!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1724
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zniesieniem tego ograniczenia ???


  • W sumie głosujących
    20

DeletedUser1724

Guest
W przypadku gdy Gracz wybierze opcję „Tylko gildia” jego oferta jest widoczna tylko dla gildii i jest to jedyny rodzaj oferty zwolniony z opłaty za transakcję w postaci 1 Punktu Rozwoju. W tym przypadku istnieje jednak pewne ograniczenie: stosunek wymienianych surowców nie może być mniejszy niż 0.66, ani większy niż 1.5.


Witam. Nie chciałem tego pisać ale jednak napiszę bo chyba kogoś piorun strzelił wymyślając ograniczenie co do wystawiania ofert "Tylko dla Gildii" !!! Jeżeli mam czegoś dużo i potrzebuję w zamian czegoś dużo mniej to po cholerę mam prosić o nie wiadomo jakie ilości i w zasadzie ograbiać swoich ludzi... Rozumiem, że tutaj nie wydajemy punktu rozwoju ale kurna ograniczając to w taki sposób nie długo Gildie będą tylko siedliskiem niż wspólną zabawą.

Nie dość, że prosimy się o wprowadzenie przydatnych wiadomości grupowych dla członków Gildii i Chatu (opcjonalne) to zamiast tego co Nam tak na prawdę jest najpotrzebniejsze nie dostajemy, a w zamian dostajemy ograniczenia w Handlu...

I ja mam niby głosować na FoE jako najlepsza gra przeglądarkowa gdzie w zamian mamy dostać jakieś za przeproszeniem "*****", które do niczego się nie przyda ;/

Ktoś pisał, że jestem zakochany w FoE i jej mechanice lecz chyba się sporo pomylił bo ja nie ryba i swój głos mam i będę krytykował wszystko co mi się nie spodoba !!!! A to mi się nie spodobało szczególnie mimo iż już troszkę czasu minęło od wprowadzenia tego !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja już raz zaproponowałem rozwiązanie tego problemu tu na forum.
Trzeba alby towary miały "rangi".
1. dla towarów z epoki brązu
2. dla towarów z epoki żelaza
3. z wczesnego średniowiecza
itd...
Obecny limit mógłby zostać gdyby był mnożony przez różnicę rang wymienianych towarów +1.
przykład:

30 kamienia (ranga 1) za 10 złota (ranga 3)
[stosunek wymiany od 0,66 do 1,5]*wartość bezwzględna[(3-1)+1] = stosunek wymiany od 1,98 do 4,5

I problem rozwiązany... nie wiem tylko czy dało by się zrangować towary...
 

DeletedUser2383

Guest
[stosunek wymiany od 0,66 do 1,5]*wartość bezwzględna[(3-1)+1] = stosunek wymiany od 1,98 do 4,5

sorry, że się wtrącam, ale stosunek mamy 2/3 - 3/2 czyli razy 3 wychodzi 2 - 9/2. Ale tylko drobny szczegół :p
(chciałem sprzedać 66 diamentów za 100 kamyków i się nie dało :( musiałem 67 dać...
 

DeletedUser2512

Guest
W 100% jestem za to bez sensu takie ograniczenia dla ,,własnych ziomów''
 

DeletedUser1724

Guest
Ja już raz zaproponowałem rozwiązanie tego problemu tu na forum.
Trzeba alby towary miały "rangi".
1. dla towarów z epoki brązu
2. dla towarów z epoki żelaza
3. z wczesnego średniowiecza
itd...
Obecny limit mógłby zostać gdyby był mnożony przez różnicę rang wymienianych towarów +1.
przykład:

30 kamienia (ranga 1) za 10 złota (ranga 3)
[stosunek wymiany od 0,66 do 1,5]*wartość bezwzględna[(3-1)+1] = stosunek wymiany od 1,98 do 4,5

I problem rozwiązany... nie wiem tylko czy dało by się zrangować towary...

Fajnie to rozpisałeś ale chodzi o to by właśnie tych limitów w Gildii nie było bo puki co nie dają One nam dużego pola do popisu, a jest wręcz przeciwnie gdzie chyba właściciele dążą do tego by Gildia miała przydomek "Pub"....
 

DeletedUser

Guest
jestem ZA!

zdubluję swoją wypowiedź z innego wątka ale RANGĘ towarów trzeba wprowadzic chocby z tego względu że:
1 wino produkuje się 4h - tyle samo co np.5 barwników, więc dlaczego mam oddac 2 wina po 8 godzinnej produkcji za MAXymalnie!!! 4 barwniki które produkowały się raptem 4h !!!

chcę miec możliwośc wyboru !
 

DeletedUser2383

Guest
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

To żeś mnie rozbawił. 1 wino - 4h a 5 barwników też 4h ???

Tak nie jest ! Wszystko zależy od bonusa produkcyjnego, który zyskujemy z "mapy kontynentu" za podbicie prowincji. Jeżeli jakiś surowiec jest na mapie i podbijemy ten fragment terenu to zyskujemy 5-krotny bonus do produkcji danego surowca.
 

DeletedUser

Guest
jestem ZA!

zdubluję swoją wypowiedź z innego wątka ale RANGĘ towarów trzeba wprowadzic chocby z tego względu że:
1 wino produkuje się 4h - tyle samo co np.5 barwników, więc dlaczego mam oddac 2 wina po 8 godzinnej produkcji za MAXymalnie!!! 4 barwniki które produkowały się raptem 4h !!!

chcę miec możliwośc wyboru !

Radzę zmienić budynki produkcyjne na te do których masz bonus.

Ale za to:

Wyprodukowanie 20 wapnia kosztuje 400zaopatrzenia

Wyprodukowanie 20 żelaza kosztuje 800zaopatrzeniA

Dlatego też progi mogą się nie sprawdzić ;P

Nikt mi nie da 20 hebanu za 30 kamieni, nawet za 40 bd ciężko ;D
 

DeletedUser

Guest
jak mówiłem gram nie za długo, ale już wszystko jasne......
 

DeletedUser15651

Guest
Witam. Nie chciałem tego pisać ale jednak napiszę bo chyba kogoś piorun strzelił wymyślając ograniczenie co do wystawiania ofert "Tylko dla Gildii" !!! Jeżeli mam czegoś dużo i potrzebuję w zamian czegoś dużo mniej to po cholerę mam prosić o nie wiadomo jakie ilości i w zasadzie ograbiać swoich ludzi... Rozumiem, że tutaj nie wydajemy punktu rozwoju ale kurna ograniczając to w taki sposób nie długo Gildie będą tylko siedliskiem niż wspólną zabawą.........

Zgadzam się w 110%,popieram,zbędne utrudnianie gry,niektóre pomysły,rozwiązania,zdecydowanie wypada zmienić,tak jak choćby to.
 

DeletedUser17290

Guest
pozwolę sobie skomentować nie czytając waszych wiadomości
ani TAK anie NIE nie jest jednoznaczne
no i lepsi gracze albo bardziej by wykorzystywali słabszych albo rozpopularyzować by to mogło mulit konta
mogło by przejść jeśli takie oferty można by wystawiać wyłącznie do wybranego odbiorcy co by skutkowało wykryciem mulit kont przez suport (o ile tym by to skutkowało nie to co handel PR-ami między serwerami)
chociaż sam nie raz napotykam na sytuacje w których ta mechanika mi wadzi
 
Do góry