Zmiany w Perłach

Czy popierasz tą inicjatywę ?

  • Cóż, w końcu i tak się to zmieni ale wolę nie mieć zdania na ten temat.

    Głosy: 0 0,0%
  • Wolałbym tobie lepiej opracować, kwestię Pereł.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

Mikekun

Książę
Witajcie

Aktualnie z perłami jest tak zrobione że możemy je zobaczyć dopiero po wejściu do inwertarza i kliknięciu na odpowiednią zakładkę przedstawiającą perły. Trochę z tym zachodu jeśli chcemy w dodatku sprawdzić do czego brakuje nam planu. W dodatku perły segregują się nam w taki sposób że ni zwąd ni stąd nie wiemy jak są segregowane, a segregowane są w prosty sposób, czyli od momentu dostania nam nowego planu nie znanej nam perły. Proponuję znacząco zmienić tą kwestię.

Od tego momentu perły nie będą widniały w inwentarzu, a na wierzchu głównego okna gry. Perły będą miały swoje miejsce pod rakietą która powoduje nam dwukrotne zwiększenie produkcji. Bowiem są na tyle ważnym elementem w grze że nie wolno ich ignorować. Dodatkowo perły zmienią swój sposób układania i teraz ich kolejność zależy głównie od liczby posiadanych planów, czyli im więcej planów tym na przód będzie posuwana dana perła. Wejdą też poprawki do pokazywania nam istotnych informacji, min gra będzie nam wyświetlać za pomocą wykrzykników czego nam dodatkowo brakuje abyśmy tą perłę mogli wybudować. Nie zmieni się natomiast symbol perły i dalej będzie można ją zobaczyć poprzez zamek tak jak jest to pokazanie u innych graczy.

Zapraszam do aktywnej dyskusji na ten temat, wiem że mój pomysł idealny nie jest i wymaga zmian i tylko od nas zależy jak one będą wyglądać.

PS: Mój pomysł nie jest dublem, a nowym podejściem do zagadnienia :)

Życzę udanego czerwca i zaliczenia roku szkolnego.
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser4259

Guest
chyba większej bzdury jeszcze nie widziałem... Pereł raczej nikt "nie ignoruje" a ich dotychczasowe miejsce 'zamieszkania' jest dla nich bardzo dobrym miejscem

a ten twór możesz przetłumaczyć na język bardziej przyswajalny?:

Wejdą też poprawki do pokazywania nam istotnych informacji, min gra będzie nam wyświetlać za pomocą wykrzykników czego nam dodatkowo brakuje abyśmy tą perłę mogli wybudować.

że niby co? wykrzykniki co nam będą pokazywały? gdzie? kiedy? w trakcie bitwy na przykład? (...)

pozdrawiam
riki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
(...)
Ja sam nie rozumiem co miałoby to zmienić. Rozumiem, że chcesz przenieść tą zakładkę z Inwentarza na ekran główny. Ale po co? To zaoszczędzi... aż 1 kliknięcie (Normalnie: Inwentarz -> Zakładka -> Perły, ten pomysł: ikonka -> Perły). Czy to naprawdę potrzebne?
Druga sprawa: Jakie wykrzykniki? Przecież doskonale pokazane jest, ile mamy planów, jakich nam brakuje i jakich towarów też nie mamy. Więc... po co?
Nie wierzę, aby ten pomysł mógł być w ogóle rozwinięty do sprawy, która wzbudziłaby moją aprobatę, więc... nie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Zbędne komenty pousuwałem. Proszę trzymać odpowiedni poziom wypowiedzi, komentować ale nie obrażać.
 

Mikekun

Książę
Szczupak1987 - wiedz że ja całej wrogiej dyskusji nie zacząłem. Tylko zareagowałem później tak jak każdy pewnie by się zachował w tej sytuacji.

PS: Nie zdziwiłbym się wcale jakby firma znalazła swoje rozwiązanie na perły w grze, ponieważ mamy ich coraz więcej i co rusz coś nowego dochodzi, pewnie będą musieli zacząć myśleć aby coś z tym zrobić. I sądzę że lepsze aniżeli moje. Więc temacik można zamknąć aby spamu nie było.
 
Ostatnia edycja:

Hikari36

Polonista
Polonista
Mikekun - za szybko się poddajesz. Zapytałem o coś, o doprecyzowanie, a ty już chcesz temat zamykać, bo "devsi znajdą rozwiązanie". To po co go zakładać? :(
 

Mikekun

Książę
Hikari36 - nie podaję się tak łatwo, ale nie tolerują trolli w postaci rikego który zawsze do czegoś się przyczepi. Nie zależnie od tego czy pomysł jest dobrze zrobiony. Na pewno widziałeś jak się zachował wobec mnie, a ja nie znoszę takich osób.

Pamiętaj im więcej pereł będziemy mieć do kolekcji, tym ważniejszym elementem gry są one. Dla mnie to że zostały wrzucone do inwertarza mimo swojej szczególnej roli w rozgrywce, jest kompletnie nie na miejscu. Powinni być wyróżnione oraz zmienione tak aby lepiej było je widać, a nie zostać zakopane oraz zapomniane.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser11123

Guest
Problem z Tobą Mikekun jest taki, ze jeśli komuś Twoje pomysły nie pasują to zaraz jest trollem albo kimś kto nic nie kuma. najwyraźniej nie jesteś w stanie zaakceptować, że koncepcja może być kiepska lub też istnieją ludzie, którzy mogą mieć inne zdanie w temacie.

A wracając do tematu. Skoro perły są tak ważne, to nie wiem jakim cudem mogą zostać zapomniane oraz zakopane? Tak jak jest obecnie jest OK. Jedyne co by się przydało to sortowanie, np. już zbudowane perły wyświetlane są na końcu. W takim kształcie pomysł kiepski. NIE
 

DeletedUser7261

Guest
A co jest złego w tym, że są umieszczone w inwentarzu? paczki punktów i budynki eventowe także sa tam dawane, więc to tez oznacza, że są "zakopane" i "zapomniane"?

Ja osobiście nie chciałbym już więcej ikonek na głównej stronie. W inwentarzu jest okej, więc jestem na nie.
 

Mikekun

Książę
Wobec tego naprawdę nie widzę potrzeby, aby akurat ten temat dalej zalegał na forum, można przypuszczać że w końcu faktycznie zostanie poprawione albo ulepszone przeglądanie pereł. Jak na razie mamy wersję 1.28 i została dodana nowa epoka która zawierała w sobie kolejne dwie nowe perły. Im bardziej dział pereł będzie się rozwiał tym bardziej będzie wiadomo iż zostanie w końcu poprawiony. Najwidoczniej nie powinienem w ogóle się na tym forum wypowiadać. I oczekuję że temat faktycznie zostanie zamknięty.

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No ja nie mogę, jak dziecko, jak dziecko...

Nikt nie zabrania Ci się wypowiadać, czemu tak sądzisz?
Ostatnio założony został (i poparty) temat odnośnie segregacji pereł w Inwentarzu która ma też znacząco poprawić przeglądanie.
A im dalej w epoce, tym przecież masz więcej postawionych pereł i nie zwracasz uwagi na wszystkie... Chyba, że chcesz je na sam koniec gry postawić.
 

DeletedUser8884

Guest
Moim zdaniem jest teraz dobrze, wygodnie itp, wielu nowych nwt nie zwróci uwagi na to. Iż każdy początkujący klika wszystkie ikony w menu , nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie, mi osobiście problemów nie sprawiałoby.

Pozdrawiam
 

DeletedUser9456

Guest
Ujmę to tak.

Ja bym zmodyfikował zadowolenie w Space Needle lub Koloseum, reszta może pozostać jak jest.
 

Mikekun

Książę
siemanko

Może i nie uwierzycie ale mimo to Inno Games faktycznie w aktualizacji 1.29 przygotował sporo zmian dotyczące pereł w grze. Mimo iż moje zmiany nie są najlepsze, ale sądzę że teraz praktycznie każdy gracz postawi sobie za punkt honoru wybudowanie i rozwinięcie przynajmniej jednej z nich aby uzyskać coś więcej jak wejdzie aktualizacja. Moim zdaniem aktualnie temat ten nie jest już potrzebny do dyskusji bowiem i tak nachodzą poprawki.

Życzę gorącego lata.
pozdrawiam Mikekun
 
Status
Zamknięty.
Do góry