[Inne] Zmiany w GPCh

Czy jesteś za ograniczeniem gildii w diamentowej lidze do 80 i wprowadzanie w ligach rozstawień?

  • Tak

    Głosy: 5 38,5%
  • Nie

    Głosy: 8 61,5%

  • W sumie głosujących
    13

laki9799

Szlachcic
Ja system bym całkowicie zmienił i byłoby prosto. Ranking gildii nieustannie powinien rosnąć dla najlepiej sobie radzących a top 80 gildii wedle rankingu byłoby w diamentowej lidze (jak wyjdzie kilka gildii z tą samą ilością punktów to zwiększyć liczbę). Kolejne 160 gildii to platynowa liga, potem następne 160 złota, i kolejne 160 to srebrna a reszta to miedziana.
W ramach Ramach lig wprowadzać rozstawienia wedle ilości walk i negocjacji w 3 ostatnich edycjach zrobionych lub jeśli było by to prostsze wedle punktów ligowych. Grupy 8 gildyjne a jak wyjdzie, że się nie kilka gildii nie mieści w danej lidze to rozstawić w niższej lidze.
Teraz bywają grupy, że bardziej opłaca się zająć 5-6 miejsce niż 3-4 co jest kuriozalną sytuacją
 

cayose

Szlachcic
GPC toczy rak pod postacią szachownicy. To moim zdaniem największa bolączka tej rozgrywki - dwie umawiające się ze sobą gildie, które dominują nad całą mapą i tylko wymieniają się sektorami co 4 godziny. I nie można im się dziwić. Bo niby o co mają walczyć, skoro mają niezagrożone 1000 pkt.? Wyżej już nie podskoczą, a można tylko stracić surowce na budynki.
Zauważcie, że ta patologia dzieje głównie w diamentowej lidze, gdzie są właśnie najsilniejsze i najliczniejsze gildie, które nie mają już nic do zyskania, a mogą tylko stracić.
Dlatego proponuje proste rozwiązanie:
1. wprowadzenie pucharków, dokładnie jak w wyprawach gildyjnych, żeby gildie miały o co walczyć, co kolekcjonowac.
2. dobór gildii do danego sezonu OPRÓCZ kryterium mmr TAKŻE kryterium liczebności, aby nie było sytuacji, że mamy dwie gildie 80-osobowe i 6 klikunastosobowych (dokładnie jak to ma miejsce także w wyprawach gildyjnych). Walka tylko z równą sobie pod względem liczebności gildią ma sens. Dla mnie to oczywiste.
3. zastanowienie się nad sensownością systemu budynków. I tak już nikt nie stawia nic innego jak obozy. Dlaczego jedna gildia w najbliższym sektorze ma dwa sloty, a inna 1? Już na starcie ta druga ma pod gorkę. A może niech wszystkie sektory mają po równo np. 1 czy 2 sloty? Dwie umawiające się gildie mają dostęp do najlepszych sektorów i niewielkim wysiłkiem kontrolują mapę.

Oczywiście już slysze te argumenty, że przecież wystarczy, że gildia jest zgrana i można wygrac nawet z większą od siebie gildią. Nawet wiem z której strony one padną. Jakbym grzał tyłek w topowej gildii tez bym krzyczał, że obecny system jest super. Ale nie jest super!
 

dawid17612

Hrabia
to co piszesz niema sensu, ponieważ nawet jak będą wszystkie gildie z składem 80 osobowym, to i tak zależy od ich siły ataku i mobilizacji, to tak jak porównać topową gildie z gildią o tym samym poziomie gildi, gdzie wszyscy grają dla zabawy a nie żeby wygrywać,
nawet jak jest 1 slot, czy 2 sloty, można przejąc mapke więm bo sam tak kierowałem gildię że dawaliśmy rade chociaż mieliśmy tylko 1 slot,
więc jedynie jaką zalete widze w tym pomyśle to że jak wszędzie będą 3 sloty, wkońcu zablokujemy plaże dając 3 Fortece, a czołowa gildia co ma wymiane na szchownicy z chęcią sobie zrobi te 260 darmowych walk :D
więc z drugiej strony nawet dobry pomysł z tymi 3 slotami na wszystkich polach :D
 

cayose

Szlachcic
...nawet jak będą wszystkie gildie z składem 80 osobowym, to i tak zależy od ich siły ataku i mobilizacj.
Dokładnie! Wtedy to kto wygra będzie faktycznie rezultatem tego, która gildia jest bardziej waleczna, zorganizowana etc. A tak gildia dajmy na to 30-osobowa, nawet gdyby wszystkie 30 osób sie umówiło na walki nie ma szans z gildią, 80-osobową, w której walczyc będzie 50% czyli 40 osób.
Inaczej, skoro jest to zly pomysł, dlaczego działa w WG?
 

dawid17612

Hrabia
na A spotkałem Gildie która miała tylko 20 osób albo i mniej, a walczyli tak ostro że nawet czołowe gildie miały z nią problem, gdyby nie zaczeli nam stawiać Fortec tylko uczciwie walczyli to zapewne mogliby wchodzić na wulkan i robić sobie, walki, ale po tym jak 3 razy postawili fortece, pułake, i kasowali obozy, zdenerwowali mnie i rade, i skończyli na bazie, specialnie mobilizowałem obie gildie aby byli ciągle w potrzasku.
 

dawid17612

Hrabia
Blade1984 po prostu podałem przykład, zazwyczaj na GPC staramy się nikomu nie stawiać Fortec czy pułapek bo szkoda towarów, więc jak ktoś zabiera seka nie kasujemy obozów jak inni nam nie kasują prosta wymiana, jak ktoś obiera inną droge to sam sobie szkodzi, zazwyczaj jest tak że jakaś osoba z obcej gildi postawi pułapke przez co cała Gildia cierpi bo wszyscy na polach ich gnębią.
jak ktoś lubi kodeks Hammurabiego to niech potem nie prosi o litość..:D
 

dawid17612

Hrabia
A co byście powiedzieli na usunięcie autowalki? Ciekaw jestem kto wtedy na prawdę przykładałby się do GPC i GvG.
i tak czołowe gildie z dwóch powodów :
1. są tam gracze którzy są bardzo często w grze,
2. mają dużo towarów, PR i możliwości by robić negocjacje, szybko rozwinąńć perełki towarowe, i przebudować miasta pod własne potrzeby.
 

dawid17612

Hrabia
każdemu widze ze się wydaje że GPC jest zależne od rankingu, ilości graczy, czy liczby walk czy np. najnowszego powodu trybu szybka walka.
Gildie są w czołówce z kilku powodów :
--> Bardzo Aktywnych Graczy
--> dużego % Ataku
--> Dobrej komunikacji i ludzi którzy potrafią i chcą razem się zgrać aby mieć dobre wyniki i zyski.
--> Dobrej i zgranej Rady i Dowodzących w GPC
--> Ludzi którzy o tak potrafią wydać własne diaksy dla dobra innych,
--> Potrafią masowo robić negocjacje i poświęcić kilka tyś. Towarów w pierwszy dzień GPC.
--> Pomagają sobie nawzajem

z takich powodów przez wieloletnie dobre granie Gildie są w czołówce i gracze to widzą i chcą być w takich gildiach dlatego jest ich 80, nie z powodu poziomu gildi na 100 lvl. nie z powodu szybko działającego wątku 1.9, ponieważ to gracze tworzą gildie i to oni sa tym co ją napędza.
 

midh

Wójt
każdemu widze ze się wydaje że GPC jest zależne od rankingu, ilości graczy, czy liczby walk czy np. najnowszego powodu trybu szybka walka.
Gildie są w czołówce z kilku powodów :
--> Bardzo Aktywnych Graczy
--> dużego % Ataku
--> Dobrej komunikacji i ludzi którzy potrafią i chcą razem się zgrać aby mieć dobre wyniki i zyski.
--> Dobrej i zgranej Rady i Dowodzących w GPC
--> Ludzi którzy o tak potrafią wydać własne diaksy dla dobra innych,
--> Potrafią masowo robić negocjacje i poświęcić kilka tyś. Towarów w pierwszy dzień GPC.
--> Pomagają sobie nawzajem

z takich powodów przez wieloletnie dobre granie Gildie są w czołówce i gracze to widzą i chcą być w takich gildiach dlatego jest ich 80, nie z powodu poziomu gildi na 100 lvl. nie z powodu szybko działającego wątku 1.9, ponieważ to gracze tworzą gildie i to oni sa tym co ją napędza.
nie wiem czy to naiwnosc czy ulanska fantazja ten Twoj post ale w sumie ani w jednym ani w drugim nie ma nic zlego
tylko przyjmowanie ludzi z glodem walk lub pr prowadzi do stworzenia topowej gildii na gpch - jesli masz takich ludzi 30 jestes w topie, przy srednim zaangazowaniu pozostalych
 

kasia2389

Arcyksiążę
Gildie są w czołówce z kilku powodów :
E tam, są w czołówce, bo nie ma lepszych od nich, zawsze jest tak, że ktoś musi być w czołówce.
Kogo to obchodzi? No może tylko zazdrośników, którzy chcieli by tam być, ale im się nie udaje. Jak mawiał klasyk: Bo w czołówce to by każdy chciał być, a robić nie ma komu.

Jak zaczną grać dla przyjemności, a nie dla rankingów, ich szczęście wzrośnie wielokrotnie. Kogo może obchodzić ich szczęście? Mnie nie obchodzi.


A teraz z innej beczki, jedynymi ludźmi zdolnymi do zainicjowanie zmian są księgowi firmy, ale jeśli do firmy płynie rzeka ojro, nawet nie pomyślą, żeby trzeba było coś zmieniać. Taki mamy klimat, sprzedaje się produkt na który jest popyt.

Ja system bym całkowicie zmienił i byłoby prosto.
Przekonaj kogokolwiek, że po Twojej genialnej zmianie, wpływy ze sprzedaży diamentów wzrosną.
 

dawid17612

Hrabia
odpowiedziałem tylko Dżokero dlaczego wątki o GPC są tak negowane, każdy tworzy wątek zamiast to przemyśleć.
 
pamiętam jak grałem to złota i srebna liga to był turniej ale dołączyłem do super gildii w platynowej i diamentowej lidze już się źle gra tylko kopania punktów rozwoju
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Wystarczy dać takie same nagrody jak za GvG
Czy mógłbyś rozwinąć ten jakże prosty a genialny pomysł, jakie nagrody masz na myśli i jak sądzisz, nagrody za PCH są obecnie za małe czy za duże w porównaniu do GvG.

dlaczego wątki o GPC są tak negowane,
Bo 99,999% to bzdury z czego 99% to kosmiczne bzdury.
Ale czekamy na następnego geniusza, który wymyśli jak naprawić PCH.
Ale prędzej piekło zamarznie niż Inno cos z tych wymysłów wprowadzi.
 

cayose

Szlachcic
kasia, oswiec nas swoimi przemysleniami! Bo na razie tylko krytykujesz i osądzasz. Jestem ciekawy Twojej diagnozy. Może uważasz, ze jest wszystko super i nic nie trzeba zmieniac.
Ja nie jestem po prostu w stanie zrozumiec jak można uważac, że umieszczenie w jedenj rozgrywce gildii 80 osobowej i 15 osobowej jest ekstra rozwiązaniem. To pytam, dlaczego w pilce nożnej w jednej drużynie nie może grac 15 zawodników, a w drugiej 4? Kto wtedy wygra mecz?! ;)
 

LostAlex

Rycerz
@cayose jak wystawisz Ronaldo, Messiego, Lewandowskiego i Neuera, przeciwko 15 dzieciakom z ligi podwórkowej to kto wygra ?

Od wielu miesięcy tłumaczone jest, że ilość osób w gildii o niczym nie świadczy, a określić ile osób walczy aktywnie w GPC jest niewykonalne.
80 osobowa gildia może być jak Ferrari, ale jak nie zatankujesz to nie pojedziesz, i 15 osobowa gildia będąca Fiatem 126p ale zatankowanym dojedzie dalej :D

A prawda jest taka, że dobrze skoordynowana 30 osobowa gildia może spokojnie konkurować z 80 osobowym kolosem.
Dobijając do poziomu 1000PL trzeba się liczyć, że trafi się na mocne ekipy i bez zgrania oraz zaangażowania ciężko będzie bić coś oprócz plaży :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry