Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

  • Rozpoczynający wątek henio525
  • Data rozpoczęcia

czy chciałbyś aby ten pomysł został wprowadzony do którejś wersji tej?

  • tak

    Głosy: 4 30,8%
  • nie

    Głosy: 9 69,2%
  • pomysł jest ciekawy ale pasowałoby go rozbudować lub zmienić/ jeśli tak napisz w jaki sposób

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser

Guest
Obecnie jeśli nasze wojska poniosą porażkę tracimy bezpowrotnie naszych fighterów:) natomiast sektor który podbijaliśmy pomimo strat jakie poniósł w bitwie dalej ma wszystkie wojska. Mój pomysł polega na wprowadzeniu zmiany w tej kwestii-jeśli ginie żołnierz broniący danego sektora to nie będzie go w obronie do czasu jego odbudowy np: 2h. Jeśli mamy jakieś jednostki w zanadrzu i chcemy zaatakować po raz kolejny ten sam sektor, napotkamy na swojej drodze wojsko uboższe o żołnierza którego uśmierciliśmy w ostatniej walce. Na chwilę obecną jest brak sprawiedliwości( nam giną bezpowrotnie żołnierze, a w sektorach pomimo tego że przed sekundą zginęli dalej stacjonują ci sami...). Żeby nie popsuć rozgrywki i zbytnio nie ułatwiać nam graczom bitew proponuje wprowadzić pewne ograniczenie ----> jeśli w obronie sektora było 8 jednostek a udało nam się uśmiercić 7 to przy ponownym ataku na ten sektor nie zastaniemy 1 jednostki a np: 3( jako minimalna liczba obrońców, która by generowała się automatycznie od razu po walce). Zmniejszyłoby to rozgoryczenie po utracie wszystkich jednostek i przynosiłoby satysfakcję że nasi bohaterscy wojacy nie zginęli na marne.
 

DeletedUser505

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

głupota - wystarczyło by zrobić więcej wojska i każdy sektor by się przejęło bez najmniejszego wysiłku, nawet najsłabszymi jednostkami
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

Za łatwo by było.Każdy sektor można przejść tzn. wygrać w nim bitwę tylko trzeba taktyki.Nie uda się za pierwszym razem czy drugim to wiesz jakie błędy popełniłeś i jeśli wyciągniesz z tego wnioski to za trzecim razem na pewno się uda wygrać. Nie może być tak że natrzaskasz włóczników i w epoce wczesnego średniowiecza na przykład będziesz nimi wygrywał bitwy bo są tani i szybko się produkują a ośmiu zawsze pokona trzech.
Zawsze jeszcze masz opcję - negocjacje - jak nie chcesz tracić wojska lub czekać aż się wytrenują ,ale to oczywiście wiąże się z brakiem pkt. w wieży.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

Bez sens. Wtedy ta gra byłaby łatwiejsza niż snake na nokii 3310....
O to chodzi w takich grach, że męczysz sie robisz wojo walczysz jak głupi i nagle dostajesz po 4 literach i od nowa wszystko zaczynasz. Na tym własnie polega cała przyjemność i satysfakcja z gry. Ja obecnie mam do podbicia Maktabe próbowałem chyba 20 taktyk - każda przegrana a mimo to walcze dalej i myśle jak to wygrać. Bo to nadaje sens właśnie takiej grze ;/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

Wedlug mnie by się to przydało :) Musi być sprawiedliwość :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

To ja dodam swoje 3 grosze: tych co uśmierciliśmy, wracają z 1-3 pkt życia, a tych co zraniliśmy to żeby mieli 7-8+ pkt życia.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

wtedy bez sensu będzie budowanie koszarów coraz to noszych wojsk. całą gre wtedy z palcem w du*** da sie przejść samymi włócznikami......
ogarnijcie sie z tym pomysłem bo to naprawde bez sensowne ;p
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

Niestety musze sie zgodzic z powyzszym postem, wojska sa naprawde dobrze zbalansowane i takie udziwnienie, choć wydawało by się logiczne było by złe..., a jak masz problem z przejsciem sektora to:
a - masz wojska zle dobrane,
b - poslugujesz sie niewlasciwą taktyka
c - czas wymienic wojska na te z nowszej epoki

Ja tak sie raz zacialem jednostkami z zelaza w sktorze z jesieni sredniowiecza i to był sygnal, ze jednak czas zrobic cos swizszego :p
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Zmiany dotyczące podbijania nowych sektorów

dokładnie. widze są jeszcze ludzie umiejący grać w takie gry co jest naprawde niesamowite.
bo teraz coraz więcej ludzi woli aby wszystko było proste i do zdobycia w kilka minut...
 
Do góry