[Budynki] Zmiana wyglądu Wież Sygnałowych

Czy Wieże Sygnałowe powinny zmieniać swój wygląd?

  • Tak

    Głosy: 30 83,3%
  • Nie

    Głosy: 6 16,7%

  • W sumie głosujących
    36

Auksacer

Wicehrabia
Chodzi o to, że od pewnych epok wieże sygnałowe w postaci paru cegieł, drzew i paleniska jakoś niezbyt komponują się w wygląd naszego miasta, zwłaszcza jeśli mamy takich wież dziesiątki. Ktoś może uznać to za szczegół i nie zwraca na to uwagi, jednak równie dobrze ktoś może nie zwracać uwagi na dobre ustawienie budynków w swoim mieście i robienie ze swojego miasta "graciarni". To jednak nie oznacza, że spora część Graczy przywiązuje wagę do wyglądu swojego miasta i po zalogowaniu do gry chce cieszyć się jego widokiem. Dlatego trudno według mnie nazwać to szczegółem i powinno się coś z tym zrobić.

Mój pomysł polega na tym, aby po przejściu do każdej nowej epoki wieże sygnałowe automatycznie zmieniały swój wygląd np. na taki, który przyporządkowane są wieże PvP do poszczególnych epok (pomysł od Gracza reeb). Wszystkie wieże w naszym mieście oraz inwentarzu zmieniłyby automatycznie wygląd po przejściu do nowej epoki. Coś jak wielkość bonusów ze studni życzeń. Ewentualnie można by wprowadzić zmianę wyglądu wież sygnałowych co 2-3 epoki. Pomysł zostawiam otwarty i każda nowa propozycja rozwiązania może okazać się bardzo cenna:)

Pozdrawiam
 

DeletedUser11123

Guest
ja na TAK.
a z tymi wieżami PvP to tylko taka luźna uwaga odnośnie kierunku, w którym można pójść.
 

DeletedUser6174

Guest
A mi się obecne wieże podobają. Stoją koło starych perełek i ładnie się komponują niezależnie od epoki.
 

DeletedUser11650

Guest
Jestem na tak, bo wygląd wież sygnałowych kłuje mnie w oczy.
 

DeletedUser3220

Guest
Byłoby fajnie jakby wieże zmieniały się wraz epokami :)
 

bartekmod

Książę
wg mnie każda budowla dla której zmienia się epoka (oprócz ratusza, także studnia życzeń, wieża sygnałowa, galeria sław czy wieża zwycięstwa) ale także te, które można odnowić zestawem do renowacji, powinny mieć nowe szaty graficzne co epokę, lub minimum co 2-3... :)
 

Mikekun

Książę
witajcie

Uważam że jak ktoś trzyma wieże to nie po to aby one ładnie wyglądały, a po to aby dodawały spory bonus do obrony. Mam dwie wieże sygnałowe i jakoś mi ich wygląd nie przeszkadza. Wolę aby zostały takie jakie są. Zawsze można pomyśleć gdzie by je tutaj wpiąć w naszą obecną epokę :)

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser3220

Guest
witajcie

Uważam że jak ktoś trzyma wieże to nie po to aby one ładnie wyglądały, a po to aby dodawały spory bonus do obrony. Mam dwie wieże sygnałowe i jakoś mi ich wygląd nie przeszkadza. Wolę aby zostały takie jakie są. Zawsze można pomyśleć gdzie by je tutaj wpiąć w naszą obecną epokę :)

Wpiąć można wszystko w każdą epokę, tylko czy to ma wtedy charakter i jakiś taki urok nowości? Trochę drewna i siana i płonący ogień w epoce jutra? Logiczne że nie wiem :p
 

DeletedUser11683

Guest
wg mnie każda budowla dla której zmienia się epoka (oprócz ratusza, także studnia życzeń, wieża sygnałowa, galeria sław czy wieża zwycięstwa) ale także te, które można odnowić zestawem do renowacji, powinny mieć nowe szaty graficzne co epokę, lub minimum co 2-3... :)
Czyli na dobrą sprawę potrzeba "tylko" kilkaset nowych obrazków (kilkanaście epok x kilkadziesiąt budynków eventowych).
Graficy IG musieliby się już nieźle nudzić, żeby to (z)robić :)
 

DeletedUser8507

Guest
Nie
Teraz jest dobrze-jeśli wieże będą wyglądać np. jak ta z przemysłu to by było badziewnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Czyli na dobrą sprawę potrzeba "tylko" kilkaset nowych obrazków (kilkanaście epok x kilkadziesiąt budynków eventowych).
Graficy IG musieliby się już nieźle nudzić, żeby to (z)robić :)

ja nie wypowiadam się na temat ilości pracy grafików, tylko na temat danego pomysłu

oczywiście, że wprowadzenie tego teraz będzie wymagać dużo pracy, tej pracy byłoby mniej, jeżeli byłoby to realizowane dla każdej epoki przed jej wejściem osobno (wtedy do zrobienia jest jedna epoka, a nie wszystkie na raz), oraz dla nowego budynku eventowego przed jego wprowadzeniem do gry (wtedy mamy pojedynczy budynek, a nie wszystkie na raz) zdaje sobie z tego sprawę :) i podejrzewam że teraz byłoby to wprowadzane stopniowo jeden budynek co aktualizację np... oczywiście :)

chodzi o pomysł, a w mojej opinii takie zmiany grafiki byłoby korzystne dla efektu wizualnego, nawet mógłbym dodać pomysł, gdzie Perła z dawnej epoki po osiągnięciu lvl 15 + wejście o 4 epoki wyżej niż epoka tej Perły, zostaje wizualnie odnowiona, w końcu konserwuje się dzieła sztuki, odnawia budynki żeby nie poniszczały, nie rozwaliły się ze starości
 

Auksacer

Wicehrabia
wg mnie każda budowla dla której zmienia się epoka (oprócz ratusza, także studnia życzeń, wieża sygnałowa, galeria sław czy wieża zwycięstwa) ale także te, które można odnowić zestawem do renowacji, powinny mieć nowe szaty graficzne co epokę, lub minimum co 2-3... :)

Na razie skupiłbym się tylko na Wieżach Sygnałowych. Reszta budynków eventowych w szerszej perspektywie nie ma praktycznego zastosowania, czyli mogą służyć jako relikty. Taka Świątynia Wiedzy, Studnia Życzeń, Galeria Sław czy Wieża Zwycięstwa, to budowle, które nie muszą być ulepszane, bo ich ulepszenie nie wpłynie na ich zastosowanie dla miasta. Wieże Sygnałowe muszą być ulepszane, bo nie wyobrażam sobie, żeby ludek przy ognisku bez radaru pilnował nadlatujące samoloty wroga:D Chodzi o praktyczne zastosowanie w wymiarze realnym. A realnie budynek, który ma zapewniać bezpieczeństwo, musi być ulepszany, a zatem i w grze powinny być dodane do niego nowe elementy oraz wzmocniona konstrukcja - no bo przecież taką wieżyczkę z drewna i kamieni, to nawet nie trza ostrzeliwać, wystarczy, że samolot przeleci nad nią i ja zdmuchnie:D

Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśniłem o co mi chodzi;)
 

bartekmod

Książę
jasne że rozumiem Twój punkt widzenia, z drugiej strony modernizuje się i ulepsza budynki, żeby były lepsze, w domyśle dawały lepszy bonus :) a właściwie wszystkie inne budynki wraz z nowymi epokami dają większy bonus, (więc jednak ich zastosowanie się zwiększa, należałoby zatem je odnowić) tylko nie wieża sygnałowa, chociaż oczywiście jest "obsługiwana" przez lepsze wojsko więc też wymaga odnowy
 

DeletedUser7425

Guest
Co z kwotą wolną od poda...,wróć nie te forum;)
czy coś drgneło w sprawie zmiany wyglądu rzeczonych wież sygnałowych ?,mamy już epokę jutra
a pomysł gracza Auksacer leży (zgłoszone w styczniu 2014),w zaokrągleniu 86% poparcia za zmianą,mamy końcówę kwietnia 4msc. na obadanie pomysłu przez programistów
czy kto tam jest odpowiedzialny za odbiór pomysłów i kicha :(.
 

DeletedUser625

Guest
Yyyy tylko, że pomysł powstał w styczniu ale 2015 roku, więc jak mógł zostać zgłoszony w 2014?
 

DeletedUser7425

Guest
Literówka przepraszam styczeń 2015, ale to co 4 msc to mało na jakieś kroki w tym
kierunku? ptaszki,sarenki,pierdołki mają piorytet a coś istotnego do zmiany
wyglądu miasta to już nie bardzo.
 

DeletedUser11123

Guest
Wam wszystkim to się wydaje, że w takim IG to nie mają co robić i tylko czekają aż złote myśli graczy trafią na ich biurka. A przecież takie wieże (i pewnie azyl czampionów w domyśle) to kupa roboty dla grafików. A oni przecież zajęci byli. W końcu jelonki, ptaszki i króliczki same się nie namalowały. No była jeszcze epoka jutra to ich nieco usprawiedliwia ;)
 

bartekmod

Książę
kupa roboty? zawsze można wprowadzić jedną, dwie nowe grafiki zamiast na każdą epokę osobno, coś a'la fundamenty, swoją drogą te betoniarki w EJ też już wyglądają mega przestarzale
sukcesywnie dodawać po jednej grafice co 3, 4 aktualizacje :p
 

DeletedUser7425

Guest
Piszmy w tym temacie,dopraszajmy się zmian wyglądu tych wież,może w końcu
ktoś ruszy 4 litery,no jak to wygląda epoka jutra a wieże przypominają wyglądem
chatki z epoki kamienia łupanego,dobra z epoki żelaza :).
Przywróćmy ten temat na top1 czy 2 oraz ocznawiśnie azyl czempiona który jest
wymieniony w innym temacie.
 

Auksacer

Wicehrabia
Tu nie chodzi o to, że IG nie ma czasu na realizację tego pomysłu, chodzi o to, że ten pomysł nawet jeszcze nie został im przesłany:D Widziałem tu już kilka pomysłów, które wiszą od roku bez żadnej decyzji, a 4 miesiące to standard. Tu chyba bardziej chomikuje się pomysły niż zgłasza je:D Nim ten pomysł zostanie przesłany do IG z tego naszego polskiego forum, to już IG zdąży wprowadzić go na oficjalne serwery (no mam taką nadzieje;)). Już 1 taki pomysł był tutaj, a może i więcej już takich pomysłów tu było, że wyszły prędzej na oficjalne serwery, niż zostały zgłoszone;) Trzeba chyba zmienić nastawienie i traktować ten dział jako dział dyskusyjny aniżeli dział mający coś wnieść do gry:) Na ilu to ja już tematach "trułem" tym, ale chyba po prostu trzeba zaakceptować dany stan rzeczy i pogodzić się z tym:) Ja już jakoś pogodziłem się z tym i nie oczekuję zbyt wiele od tego działu, po prostu jest jak jest i tyle:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Z każdą epoką wieże sygnałowe powinny się zmieniać, bo ich wygląd tylko psuje estetykę miasta i w ogóle dziwnie to wygląda - "masło maślane".
 

DeletedUser

Guest
by mogli zmienić coś takiego że jak są 2 wieże obok siebie to łączą się i powstaje coś typu mur obronny :) można by było wtedy zrobić taki fajny zameczek z miasteczka :)
 
Do góry