[Walki] Zmiana sektorów , na których można budować budynki (GPCH)

Odwrócenie systemu slotów budynków na gpch

  • Jestem za , czas na prawdziwą rywalizację !

  • Nie , zostaw moje darmowe nagrody :(

  • Tak , ale ... (napisz w komentarzu )

  • Mam inny pomysł na poprawienie GPCH


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Legenda wojownika

Wicehrabia
Witam ,niedawno wróciłem z długiej przerwy od grania i widzę nadal utrzymuje się ten cyrk zwany GPCH , podoba mi się jedynie mapa w górnym diamencie bo trochę trudniejsze jest szachowanie. Wpadłem ostatnio na pomysł usprawnienia GPCH , nie spodoba się on raczej części osób ,bo zakłóciłby monopol na darmowe walki i nagrody.

Obecnie budynki na krańcach mapy ,które dają mniejszą ilość pkt przeważnie nie mają budynków lub mają 1 , a najlepsze sektory mają 2-3 miejsca na budynki co sprawia ,że łatwiej jest się utrzymać na środku i później widzi się szachownice dwóch najsilniejszych gildii i resztę ,która próbuje to przerwać. Przeważnie pola są walka 2 gildii ze sztabami vs kilka osamotnionych gildii , po 1 dniu zaczyna się nierówna walka.

To trochę nielogiczne ,żeby walka przeważnie toczyła się o najmniej punktowane sektory a najlepsze można łatwo i bez strat broni.
Dlatego proponuje aby 2-3 sloty były na sektorach krańcowych map , im bliżej środka tym mniej , a na samym środku 0 ( czyli odwrócenie dotychczasowego systemu ). Spowodowałoby to większe walki na środku ,trudniejszą dominacje gildii i lepszą rywalizacje. Nie zmieni to dużo w hierarchii bo silniejsi i tak wygrają pola ,ale po wprowadzeniu mojego pomysłu musiałaby naprawdę walczyć na swoją pozycje.

Domyślam się , że mój pomysł wywoła oburzenie graczy ,których są w gildiach dominujących mapę , nic dziwnego wtedy nie mieliby tylu nagród i ciągłego łatwego darmowego bicia .
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wymyśliłeś bzdurę, dzieki temu w większej ilości sektorów bedzie można postawić więcej obozów i jeszcze łatwiej będzie zdobywać darmowe walki.
W GPCh nie chodzi o posiadane sektorów tylko o ich zdobywanie. Gdyby była możliwość zwaniania sektorów jak w GvG wielu by tak robiło.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Wymyśliłeś bzdurę, dzieki temu w większej ilości sektorów bedzie można postawić więcej obozów i jeszcze łatwiej będzie zdobywać darmowe walki.
W GPCh nie chodzi o posiadane sektorów tylko o ich zdobywanie. Gdyby była możliwość zwaniania sektorów jak w GvG wielu by tak robiło.
Wsm nie przeliczyłem ilości obozów ile by musiało ich być , ale zakładam rozdysponowanie taką samą ilość jaka obecnie. Nie mam czasu na mapkach to rozrysować ... Chodzi mi o ogólną tendencję ,żeby sektory słabsze miały więcej obozów (bo narazie 1 albo 0 ) a im głębiej tym mniej lub żadnych . Będzie mniej darmowych walk bo z 3 -4 obozami będzie można bić tylko na krańcach ,gdzie szachownica będzie trudna do zrobienia a tym bardziej do utrzymania . Łatwiej będą miały wszystkie gildie z wyjściem z bazy co poprawi rywalizację.
 

Marik

Książę
A nie lepiej by było żeby na KAŻDYM sektorze można było postwaić 2 budynki? Troche to nie fair że jedna gildia ma 1 sektor od bazy bez budynków a na drugim może postawić 2 budynki, podczas gdy gildia obok na pierwszym sektorze może już 2 budynki postawić
 

LimakT

Baronet
Wsm nie przeliczyłem ilości obozów ile by musiało ich być , ale zakładam rozdysponowanie taką samą ilość jaka obecnie. Nie mam czasu na mapkach to rozrysować ... Chodzi mi o ogólną tendencję ,żeby sektory słabsze miały więcej obozów (bo narazie 1 albo 0 ) a im głębiej tym mniej lub żadnych . Będzie mniej darmowych walk bo z 3 -4 obozami będzie można bić tylko na krańcach ,gdzie szachownica będzie trudna do zrobienia a tym bardziej do utrzymania . Łatwiej będą miały wszystkie gildie z wyjściem z bazy co poprawi rywalizację.
Będzie gorzej niż obecnie. Będziesz siedział w sztabie ze swoją gildią i nawet nie wyjdziesz bo będą się wymieniali sektorami dookoła sztabu. A środek sobie będą wymieniali po prostu rzadziej.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
A nie lepiej by było żeby na KAŻDYM sektorze można było postwaić 2 budynki? Troche to nie fair że jedna gildia ma 1 sektor od bazy bez budynków a na drugim może postawić 2 budynki, podczas gdy gildia obok na pierwszym sektorze może już 2 budynki postawić
Jeśliby w każdym sektorze byłyby 2 budynki to by mieli tylko jeszcze łatwiejszą wymianę i więcej darmowych walk
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Będzie gorzej niż obecnie. Będziesz siedział w sztabie ze swoją gildią i nawet nie wyjdziesz bo będą się wymieniali sektorami dookoła sztabu. A środek sobie będą wymieniali po prostu rzadziej.
trudniej byłoby utrzymać wymianę ,jeśli przy bazie miałbyś 3 to zdobycie takiego sektora sprawiłoby łatwiejszą i równiejszą walkę ,gildii jest kilka więc tylko słabe gildie z topowymi by miały ciężko w przypadku dobrych gildii będą mogły pokonać razem ową dwójkę. Zerwanie wymiany byłoby trudniejsze do odrobienia ,zwłaszcza jakby nastąpiło z kilku stron
 
Do góry