Zima 2019

Shelian

Zespół FoE
Community Manager


Bilety do kontroli poproszę!
Forge Express już czeka na stacji!

Drodzy Gracze Forge of Empires,

Pakujcie walizki i nie zapomnijcie biletów. Wszyscy na pokład Forge Express! Event zimowy powrócił i... o rany! Dla wszystkich mamy fantastyczne prezenty do rozpakowania!

Pan Zima, konduktor Forge Express, zabierze Was w bajkową przygodę w tegorocznej serii zadań. Słuchajcie uważnie opowieści zawartej w 70 zadaniach. 38 zadań szybkich będzie dostępnych natychmiast, a pozostałe po jednym zadaniu za każdy dzień eventu.

Event rozpocznie się 2 grudnia 2019.
Podobnie jak w zeszłym roku, kończenie zadań i logowanie się każdego dnia pozwoli zdobywać gwiazdki, które będzie można wykorzystać do rozpakowywania prezentów! Dodatkowe gwiazdki będzie można zdobyć ze zdarzeń losowych w okolicach Waszych miast. Również w tym roku prezenty będą zawierały wiele różnych nagród, w tym także znane z poprzednich eventów zimowych! Dodatkowo każdy otwarty prezent będzie zawierał bilet kolejowy, który może zostać użyty, aby ruszyć pociąg w kierunku stacji docelowej, czyli Wielkiej nagrody! Używajcie biletów, aby rozpakować fragmenty toru, który poruszy pociąg o 1, 2 lub nawet 3 pola! Przesuń pociąg o 20 pól, aby otrzymać Wielką nagrodę i rozpocząć podróż do miejsca kolejnej Wielkiej Nagrody. Czuu Czuu!


Kliknijcie baner eventu w lewym górnym rogu, aby przejść do okna eventu. Zobaczycie tutaj wszystkie prezenty, które są dostępne na tablicy. Po wciśnięciu przycisku „Start” prezenty zostaną zapakowane, a następnie przetasowane. Rozpakowanie każdego prezentu kosztuje 10 gwiazdek. Wystarczy kliknąć prezent, aby go rozpakować. Raz dziennie plansza zostanie zresetowana i do zdobycia będą nowe prezenty! Może się tak również stać gdy rozpakujesz „Przemieszanie”. Każdego dnia pojawi się także nowa nagroda dnia, która będzie także pokazana w lewym dolnym rogu okna eventowego.

Przy okazji Nagród dnia, w tym roku przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Po odkryciu Nagrody dnia nie tylko otrzymacie samą nagrodę i bilet kolejowy, ale także jednego z zaginionych reniferów! Po znalezieniu pierwszego renifera możecie odblokować sanie w dowolnym momencie za Diamenty i zdobyć nagrody! Pomóżcie wrócić wszystkim reniferom do sań. Każdy renifer może być odblokowany osobno ale aby uzyskać lepszą ofertę, zbierz wszystkie 9 reniferów, aby najpierw wypełnić swoje sanie:Po zebraniu kompletu reniferów i odebraniu nagród będziecie mogli rozpocząć kolejną kolekcję i zebrać nowy zestaw nagród.

Koszt zebrania kolekcji Reniferów to 2995 Diamentów. Można je zebrać po znalezieniu przynajmniej jednego renifera, ale jeśli chcecie lepszą ofertą, możecie odnaleźć wszystkie 9 reniferów z Nagród dziennych przed zebraniem. Nagrody nie są stałym zestawem, więc dla każdego mogą być różne i kolejne kolekcje również mogą się różnić.

Oprócz normalnej zawartości prezentów, podczas ich otwierania można się także natknąć na nagrody specjalne. Są to:
  • Pokaż dwa - odkrywa zawartość dwóch zapakowanych prezentów na tablicy,
  • Podwojenie - podwaja kolejny otwarty prezent
  • Przemieszanie - resetuje tablicę i tasuje prezenty


Tegoroczną Nagrodą Główną jest Zimowy Pociąg, budynek 7x3, który można ulepszyć do 9 poziomu. Na 9 poziomie wybiera się jedną z 3 ostatecznych wersji, a każda z nich zapewnia inne korzyści. Można wybrać: Ekspres Węglowy (Czarny), Ekspres Zaprzęgowy (Czerwony), Ekspres Evergreen (Zielony).


To jeszcze nie wszystko! W tym roku wprowadzamy zupełnie nową mechanikę dla budynków Zimowego pociągu, umiejętność łańcuch. Działa na podobnej zasadzie jak bonus za zestaw, gdzie dodatkowe nagrody są przyznawane za budynki znajdujące się obok siebie, ale bonus za zestaw działa niezależnie od ustawienia tych budynków, pociąg otrzymuje bonus za umiejętność łańcuch jeśli do Zimowego pociągu zostaną dołączone wagony. Aby zwiększyć korzyści można dołączyć tak dużo wagonów, ile tylko uda Wam się zmieścić. Wszystkie wagony się sumują!

Wagony można znaleźć jako Nagrody Dnia w evencie zimowym, a czasami także wśród nagród z kolekcji reniferów!
Dostępne są: Wagon sypialny, Wagon towarowy, Wagon restauracyjny.


To dalej nie wszystko! Przedstawiamy także zupełnie nowy budynek 1x1, Wieżę Taktyka. Ten budynek zapewnia bonus do ataku armii obronnej. Można go także ulepszyć do poziomu drugiego.


Naturalnie, jak przy okazji każdego eventu, ukończenie serii zadań zapewni dwa nowe portrety tematycznie związane z opowiedzianą historią.Event zimowy potrwa do 2 Stycznia 2020. Mamy nadzieję, ze spodoba Wam się jego nowa odsłona i nowe budynki!

Wasze opinie jak zwykle są dla nas bardzo ważne. więc nie zapomnijcie zostawić komentarza tutaj!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wasz,
Zespół Forge of Empires
 
Ostatnia edycja:

Shelian

Zespół FoE
Community Manager
Drodzy Gracze Forge of Empires,
Przygotowaliśmy dla was również krótki filmik, gdzie nasi projektanci zaprezentują tegoroczną odsłonę eventu. Zapraszamy do oglądania!


Wasz,
Zespół Forge of Empires