Zima 2019 - komentarze

DeletedUser19626

Guest
W związku z niedawną aktualizacją nie mogę wysłać priva na jednym ze światów. Kiedy naprawicie to co zepsuliście?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Bardzo dziwna sprawa, automotywacja w niewyjaśniony sposób omija Zimowy pociąg.

Zebrałem produkcje z pociągu 6 godzin temu, więc już po tym czasie motywacje zebrały domki.
Pociąg produkuje PR, ale na tą produkcje nie ma wpływu motywacja, motywacja podwaja tylko produkcje podstawową, więc może dlatego nie jest traktowany priorytetowo tylko jak zwykły domek.
Dodam tylko, że udało mi się jednemu z sąsiadów pomóc w zebraniu produkcji z pociągu.

1575739406687.png
 

hddk

Hrabia
@kasia2389 Dokładnie tak jest. Na Wiki też to podkreślili:

As the Winter Train does not produce special resources upon motivation, it has a low priority in the motivation order and will only get motivated randomly with the regular buildings after all special buildings that produce forge points, goods, guild power, medals, or blue prints have been motivated. Use a Self-Aid Kit if you want to make sure your Winter Train is protected from plunderers if you can not collect on time and you have regular plunderers coming along.
 

Gottardus

Szlachcic zagrodowy
białe tło jest porażką, to fakt nie mniej inny element gry jest równie wkurzający a mianowicie zdarzenia losowe, które jak przy każdym ivencie nagle zanikają, osobiście mam jakies 3 dziennie oczywiście najczęściej z kasą albo wyłącznie z kasa gdy przed event'em było ich do 10 dziennie i to bardzo fajnych i różnorakich, choc to tylko jeden z przykladów manipulacji grą , niedomówień i braku rzetelnych informacji (patrz -np. renifery)
- nie lubię zmiany zasad w trakcie gry - to jest zwykłe świństwo
 

kasia2389

Arcyksiążę
To zależy od Ciebie co wolisz stek czy kurczaka :).
Możesz mieć i jedne i drugie, o ile mi wiadomo jedynym ograniczeniem ilości wagonów jest miejsce w mieście.

 

DeletedUser20928

Guest
Jak wcześniej pisałem o zacinaniu się gry tak jak wyłaczyłem wszystko żeby było ok ale nie jest ok bo używając telefonu z ładowaniem sie pereł jest nadal problem. Druga zagadka jest taka że zdobyłem 2 wagoniki które daja 4 % ataku :D... Przepraszam bardzo ale gdzie one dają ten atak ? Bo ja osobiście nie widze tego u siebie w podglądzie premi ani bezposrednio w wagonikach :D hahaa :D. Jak to trzeba ogarnąć żeby dawały :) Podkreśle jeszcze to że jeżeli chodzi o przeplatanke wagoników to też odpada bo ja w nagrodach dnia mam zaoferowane tylko takie które dają atak :D ( Które nie dają ataku ) :)
 

MacKayla*

Wójt
U mnie premię wagoników widać i bezpośrednio "na pociągu" i w ratuszu w bonusach do ataku.
Nagrody dnia wszyscy mają takie same i były już różne wagoniki.
 

MacKayla*

Wójt
... Druga zagadka jest taka że zdobyłem 2 wagoniki które daja 4 % ataku :D... Przepraszam bardzo ale gdzie one dają ten atak ? Bo ja osobiście nie widze tego u siebie w podglądzie premi ani bezposrednio w wagonikach :D hahaa :D. Jak to trzeba ogarnąć żeby dawały :) ...
@sebbaa słusznie zauważył, że wagoniki muszą być przyczepione do pociągu (lokomotywy), żeby dawały bonusy, które mają przypisane.
 

elsikorro

Szlachcic zagrodowy
Dobra wszystko super ale... Mam pociąg na max levelu i mam jeszcze jeden pociąg na 1 lvl w schowku który mogę postawić na ten z max lvl. Co się stanie jak to zrobię bo kusi.
 

Markiz.

Książę
Nie da się postawić kolejnej podstawy pociągu "na ten z max lvl ". Można jedynie wybudować na wolnych kratkach w mieście.
 

DeletedUser20928

Guest
Sory bardzo mój błąd :D... Daje premie hmm nie zauważyłem tego na pociągu :). Ale i tak motywacja wagoników jest bez senu haha :D Czy zmotywujesz czy też nie to i tak tyle samo daje :) hmm wiec poco możliwość motywowania wagoników ?
 

DeletedUser20928

Guest
Da się splądrować panie kolego ;). Od początku miesiąca jeden typ mnie każdego dnia atakuje i plądruje pociąg :). Czy to zmotywowany czy też nie to i tak plądruje więc mylisz się :).
 

Arox

Baron
A to ciekawe... Jedną z wielu zasad gry jest to, że zmotywowane budynki nie da się splądrować... czyli jeśli użyjemy ciągu przyczynowo-skutkowego to skoro pociąg został splądrowany to mamy dwie opcje:
1. Pociąg nie został zmotywowany.
2. Błąd w grze.

Czy to zmotywowany czy też nie to i tak plądruje więc mylisz się :).
Skoro już wydajemy jakąś tezę może też powinno się ją udowodnić(a to łatwo zrobić).
 

DeletedUser20928

Guest
Ty mój pociąg odkąd został zmontowany to oczywiście dbam o to by był zmotywowany tak samo jak i inne rzeczy które dają spore bonusy... Lecz Naprawdę nie wiem jak to jest bo nie wnikałem ale często zmotywowane budynki były plądrowane u mnie
 

Arox

Baron
Ale to łatwo sprawdzić... Wystarczy zerknąć na Historie wydarzeń która znajduje się w ratuszu. Tam są informacje między innym kiedy i jaki twój budynek został zmotywowany przez kogoś i kiedy ktoś zaatakował twoje miasto i splądrował...
 

Markiz.

Książę
A to ciekawe... Jedną z wielu zasad gry jest to, że zmotywowane budynki nie da się splądrować... czyli jeśli użyjemy ciągu przyczynowo-skutkowego to skoro pociąg został splądrowany to mamy dwie opcje:
1. Pociąg nie został zmotywowany.
2. Błąd w grze.


Skoro już wydajemy jakąś tezę może też powinno się ją udowodnić(a to łatwo zrobić).
Czytając wpisy tego osobnika, skłaniam się ku opcji nr 1.
Przecież on niedawno pytał dlaczego niedołączone do pociągu wagoniki nie dodają mu % do ataku ;) Pewnie teraz ma wagoniki zmotywowane a pociąg nie i stąd plądrowanie.
 
Do góry