zgłaszanie wulgarnych wiadomości w grze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7483
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser7483

Guest
Witam

Co pewien czas zdarza się że komuś puszczają nerwy w grze lub wodze wątpliwej fantazji i wypisuje drugiemu graczowi wiązanki wulgów. Obecnie aby to zgłosić trzeba przejść dość kłopotliwy dla wielu proces, zrobić zrzut wiadomości, zapisać go gdzieś w necie, skopiować link, zalogować się do supportu, sformułować zgłoszenie, dołączyć linki.
Wiele osób ten obecny tryb zgłaszania wiadomości zapewne dostatecznie demotywuje do tego aby zgłaszać osoby które naruszają zasady gry i to nie tylko z powodu wulgaryzmów.
Może wzorem innych gier, czy też trójkącika z wykrzyknikiem na forum, wprowadzić podobne rozwiązanie w grze, dodatkowy "guziczek - zgłoś", który automatycznie powodował by przesłanie wiadomości oraz informacji o autorze i czasie jej wysłania do osób zajmujących się pilnowaniem zachowania zasad w grze - supportu.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jak klikniesz lewym przyciskiem myszy na użytkownika to wyświetlają Ci się 3 opcje,a w tym "Zgłoś nadużycie". Dzisiaj tak kliknąłem na jedną osobę ( może bezpodstawnie, przepraszam :p :rolleyes: ) i wystarczy jeden raz to kliknąć i wyświetla się okienko "zgłoszono tego gracza" ...
 

DeletedUser7483

Guest
Jak klikniesz lewym przyciskiem myszy na użytkownika to wyświetlają Ci się 3 opcje,a w tym "Zgłoś nadużycie". Dzisiaj tak kliknąłem na jedną osobę ( może bezpodstawnie, przepraszam :p :rolleyes: ) i wystarczy jeden raz to kliknąć i wyświetla się okienko "zgłoszono tego gracza" ...

Hikari36 czytanie ze zrozumieniem się kłania
Nie napisałem ani słowa o czacie, ja piszę o wiadomościach w grze !!!!
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Hikari36 czytanie ze zrozumieniem się kłania
Nie napisałem ani słowa o czacie, ja piszę o wiadomościach w grze !!!!

Zaspany jestem, nie czepiać się :p
A tak ... to nawet nie wiem czy to się opłaca. Niby jakieś tam kary są ... najlepiej jak dla mnie zignorować gracza. Ale jak ktoś chce, to nie ten przycisk już tam będzie.

Narzędzia tematu -> dodaj ankietę ( czas ustawiamy na 0 czyli nie będzie miała terminu zamknięcia ) :)
 

DeletedUser7483

Guest
A po kiego grzyba tu ankieta, ja tylko zgłaszam propozycję pewnego ulepszenia w grze dotyczącego supportowania nieodpowiednich wiadomości/ może kilku co bardziej cholerycznych graczy przyhamuje nieco pisząc wiadomości,
 

Hikari36

Polonista
Polonista
ttt - to jest dział Pomysły. Przeczytałeś zasady działu ? To jest pomysł. Każdy pomysł można odrzucić lub zaakceptować. Do tego potrzebna jest ankieta. Może on być miłym ułatwieniem lub zbędnym dodatkiem :) Poza tym, bez ankiety pomysł nie wiadomo jaki, czy mega dobry czy super zły jest zamykany :]
 

DeletedUser7483

Guest
W FoE niewiele pomysłów zgłaszanych przez graczy jest realizowanych, więc pomimo iż zgłaszam pewien pomysł z góry zakładam że szanse na realizacje są bliskie zeru. Dlatego nie widzę sensu przeprowadzania ankiety, a zasady są po to aby je łamać, kiedy są głupie.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
W FoE niewiele pomysłów zgłaszanych przez graczy jest realizowanych, więc pomimo iż zgłaszam pewien pomysł z góry zakładam że szanse na realizacje są bliskie zeru. Dlatego nie widzę sensu przeprowadzania ankiety, a zasady są po to aby je łamać, kiedy są głupie.

Głupie ? FoE jest w wielu wersjach językowych. Dlaczego tak wiele jest odrzucanych ? Bo albo są niepotrzebne, albo twórcy już mają jakieś rozwiązanie i je kiedyś wprowadzą. Jak by przesyłano chociażby 50% pomysłów, to IG miałoby hałdę listów/e-maili/w czym tam to przesyłają, czyli mieliby więcej pracy z przeglądaniem czasem bezsensownych pomysłów. Pasowałoby Ci opóźnienie wszystkiego z powodu wielkiej ilości projektów ? Jak Ci nie zależy na ankiecie i pomyśle, bo jego realizacja jest bliska zera, to czemu go pisałeś ? :p
 

DeletedUser7483

Guest
Zobacz sobie do innego tematu w dziale Dyskusje http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=6463
Pomimo że większość graczy którzy oddali głos jest przeciwko nowemu systemowi sąsiedztw, żadne argumenty w temacie że jest gorszy od poprzedniego nie przemawiają do twórców i support FoE.
Więc wytłumacz po grzyba ankieta w tym przypadku, bo jak dla mnie jest całkiem zbędna. I ja jej nie umieszczę.
Wiem że temat zostanie usunięty, ale co mi tam
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Zobacz sobie do innego tematu w dziale Dyskusje http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=6463
Pomimo że większość graczy którzy oddali głos jest przeciwko nowemu systemowi sąsiedztw, żadne argumenty w temacie że jest gorszy od poprzedniego nie przemawiają do twórców i support FoE.
Więc wytłumacz po grzyba ankieta w tym przypadku, bo jak dla mnie jest całkiem zbędna. I ja jej nie umieszczę.
Wiem że temat zostanie usunięty, ale co mi tam

Ale wiesz, że Bryfft jest CM ? On nie może sobie ot taka zmieniać pracy IG dla serweru PL. Nawet jak przesłał negatywne opinie, to już wszystko od IG zależy, nie od nas, to oni są twórcami gry ...
Zagłosowałbym na tak, bo pomysł może być przydatny ( chociaż z wulgaryzmami w wiadomościach się jeszcze nie spotkałem ;> ), ale skoro nie chcesz to cóż, szkoda ....
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7483

Guest
Ale wiesz, że Bryfft jest CM ? On nie może sobie ot taka zmieniać pracy IG dla serweru PL. Nawet jak przesłał negatywne opinie, to już wszystko od IG zależy, nie od nas, to oni są twórcami gry ...
Zagłosowałbym na tak, bo pomysł może być przydatny ( chociaż z wulgaryzmami w wiadomościach się jeszcze nie spotkałem ;> ), ale skoro nie chcesz to cóż, szkoda ....

Ale nie wiem czy z podobnym zrozumieniem co ten post czytałeś odpowiedzi CM i innych członków teamu w kwestii nowych sąsiedztw. Wynika z nich jednoznacznie że w kwestii łączenia sąsiedztw nie mamy nic do powiedzenia. A nawet ankieta wskazująca że większość graczy jest na nie w stosunku do nowego systemu sąsiedztw, nie ma znaczenia gdyż "większości wyszły one na dobre" problem tylko w tym że ta większość jest w mniejszości głosujących.

Powiem tyle:...................
I to był jedyny cel zmian: ulepszenie łączenia ---> zwiększenie jakości gry na dłuższą metę, nawet mimo potencjalnego początkowego negatywnego odzewu.
...............................
Miłego dnia! :)

Prawdą jest, że FoE już NIE jest w wersji beta, nie ma co jednak rozwodzić się nad słusznością tej decyzji. Nieprawdą natomiast jest, że po wyjściu wersji 1.0 nie powinno byc zmian wywracających do góry nogami rozgrywkę, taką zmianą będą chociażby wojny gildii i będą jak najbardziej zmianą pozytywną. Gra się rozwija i jeśli coś nie działa tak jak powinno to naturalne jest, że zostanie to zmienione. Może oczywiście to się nie podobać, nie dziwię się wcale graczom, wiem jak silna jest moc przyzwyczajenia, jednak na dłuższą metę wszystkie projekty prędzej czy później stoją przed koniecznością wprowadzenia gruntownych poprawek. Imo lepiej, że na FoE są wprowadzane duże zmiany w mechanice teraz, kiedy gra jest wciąż młoda. Zmian w łączeniu gracze domagali się od dawna i mimo niezadowolenia niektórych, większości wyszły one na dobre.
 

DeletedUser7483

Guest
Tylko że te niecałe 100 głosów to chyba nie są wszyscy gracze, prawda ? ;>

A na jakiej podstawie padło stwierdzenie "mimo niezadowolenia niektórych, większości wyszły one na dobre."
Innej ankiety w tej kwestii nie widziałem

Ale tak wogóle to zboczyliśmy całkowicie z tematu
 

DeletedUser8

Guest
Po pierwsze, nie jest to temat do dyskusji o łączeniu sąsiedztw - zapraszam do Komentarzy.
Po drugie, proszę założyć temat z ankietą :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry