[Budynki] Zestaw zmniejszania tarasów rolnych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20535
  • Data rozpoczęcia

Czy jestes za stworzeniem zestawu do zmniejszania tarasow

  • tak

    Głosy: 59 75,6%
  • nie

    Głosy: 19 24,4%

  • W sumie głosujących
    78

DeletedUser55

Guest
Uważam to za słaby pomysł. W obiegu jest i tak bardzo duża ilość Punktów rozwoju. To sprawiło by, że będzie ich jeszcze więcej.
 

DeletedUser

Guest
wtedy wychodzi tak:
świątynia wiedzy przy drodze ciągłej (2kratki drogi)
1 / 6 =0,16 kratka

tarasy - 5 x 7 = 0,142
tarasy - 6 x 6 = 0,138

i tak gorzej i tak gorzej.
 

DeletedUser7795

Guest
Niedługo będziecie chcieli miasto zmniejszyć, bo będzie za duże. Jestem na NIE.
 

DeletedUser20535

Guest
Niedługo będziecie chcieli miasto zmniejszyć, bo będzie za duże. Jestem na NIE.
Wiesz mozna byc przeciw pomyslowi, ale skąd sie wzieła Twoja odpowiedź, a niby dlaczego ktoś by chciał zmniejszać miasto?? tu właśnie o miejsce w miescie chodzi i jeżeli już to miasto powinno się zwiększać ....
 

hddk

Hrabia
Zmniejszacz tarasów tak, ale realnie można liczyć moim zdaniem co najwyżej na 5x5. Skoro dla Inno zmniejszacz kryjówki łotrów o 2 kratki czy studni o 3 kratki jest mega-bonusem to nie liczcie na wiele więcej :p A wszelkie przeliczniki PRów na kratki i na odwrót można w buty wsadzić, bo na to Inno nie patrzy. Mają się zgadzać słupki sprzedaży diaksów za kasę.

Póki co pojawiły się dwa zmniejszacze, więc można przypuszczać, że stopniowo coś w tą stronę się ruszy. Teren jest towarem reglamentowanym, to oczywiste, ale bez niego nie będzie zapotrzebowania na nowe budynki eventowe, a eventy są źródłem zarobku i zdają sobie z tego sprawę :p Z drugiej strony nie oczekujcie od razu cudów. Roszczeniowców jak zwykle nie brakuje...
 

DeletedUser20544

Guest
Jestem jak najbardziej za:) choćby zrobili 4x6 to już byloby łatwiej upchać tego więcej i koszyść pr na kratkę by się zwiększyła
 

DeletedUser20533

Guest
Wlasnie FOE by zarabialo, bo kto by nie chcial miec ulepszenia, diamenty by zchodzily byleby tylko wygrac w evencie ulepszenie :)
nie bez powodu jest tyle eventów w których są nowe budynki :D:D myślę, że sam powinieneś zrozumieć o co biega, ten pomysł jest fajny dla gracza, ale nie korzystny dla FoE więc nie wejdzie to samo tyczy się rozszerzeń terenu których niema i nie będzie do wygrywania w eventach
 

DomLuk

Wójt
Nie do konca teraz eventach nagrody muszą byc lepsze i są jak widac po zimowym, dlaczego bo brak terenu i nikt nie skasuje niczego jak nie będzie lepszego no chyba ze ktoś kocha wygląd swojego miasta. Wraczając do tematu dlatego jest możliwe pomniejszenie tarasów w przysłości i nawet do 4x4 przecież zimowy ma tyle i daje 6.
 

DeletedUser

Guest
wiemze sa tu tacy co graja krocej niz ja
ale sa i tacy ktorzy graja dluzej niz ja
gram od 2014r.

i napisze tak: fakt kiedys 0,25 pr na kratke dawaly tylko swiatynie. ludzie to zczaili i polowali na nie jakszaleni.
nawet w 2015r. na francuskim serwerze widzialem goscia majacego 150 swiatyn w miescie....a na serwer zalogowalemsie po to by to zobaczyc i po nic wiecej.

teraz 0,25pr / kratka to minimalny standard jaki foe oferuje a budynki ktore daja mniej sa przewaznie olewane (za wyjatkiem statku pirackiego, ktory daje mniej ale daje 10% do ataku...)

reasumujac. tarasy tak naprawde sa dobre tylko dla samych pr - inne produkcje sa o dupe rozczas.malo tego tarasy sa plądrowalne a swiatynie nie.,
wwiec jesli foe chce aby tarasy zyskaly na popularnosci to musza zrobic z nimi cos co pozwoli im sie wybić. pomyslow i mozliwosci jest wiele:

zmniejszyc tak aby dawaly 0,25 pr / kratka
zwiekszyc liczbe pr tak aby dawaly 0,25 kratka 0,25 * 30 = 7,5 PR = 8 PR
zamienic kazda opcje produkcyjna na 24h i to gracz decyduje co ma byc produkowane (oczywiscie ilosc produkcji musialaby byc odpowiednio zwiekszona.
wprowadzić np: "standard pracy" czyli gracz w menu gry / opcjach / opcjach budynków lub kazdego budynku z osobna (mozna pomyslec nad nowym GUI dla tej opcji) wybiera w jakim trybie pracuja budynki (5 min, 15 min, 1h, 4h, 8h, 24h) i wtedy taki budynek w zaleznosci od standardu produkuje jakis produkt.

a dla hejterów i osob ktorzy mowia ze byloby za latwo - napisze tyle:
to jest ogolny zamysl - budynkow w foe jest pierdyliard, z wielu opcji sie nie korzysta bo sa niewymierne dla stylu gry kazdej osoby.
wporowadzajac"standard pracy" kazdy budynek produkyjny taki jak tarasy zyska nowa odswiezona funkcjonalnosc ktora nie tylko urozmaici gre ale sporawi ze gra bedzie bardziej strategiczna - bo badzmy szczerzy - za wyjatkiem noliferow kazdy ma rodzine i zycie a gra nie powinna nagradzac tylko noliferow ale zwyklych graczy takze :)
 

DeletedUser20535

Guest
Wszystkim, dziękuję za wyrażenie swojej opini, i za dodatkowe pomysły także,
Sądze, że jakies nowe "opcje" w tarasach są do wprowadzenie i nie jest to tylko pobożne życzenie, teren miasta drastycznie się nie zwiększy, pewnie będą jedynie dodatkowe rozszerzenia w nowych epokach.
Ja oczywiście uważam zmiejszenie tarasów za dobry pomysł, zwłaszcza, że jest wiele budynków których postawienie jest niemożliwe, ze względu na brak miejsca. Czy jest za dużo pr w obiegu, nie wiem gram krótko więc, nie mam rozeznania. Narazie budowa pereł trwa u mnie wieki.
Co do trudności gry, to przecież, żeby dobrze rozplanować rozwoj miasta same tarasy nie wystarczą. Porównując z ogródem japońskim to tarasy bledną. Fakt ogórd jest trudniejszy do zdobycia. Ale tarasy jakby się zmniejszyły choć trochę nie zmieły poziomu trudności gry aż tak jak to niektórzy sugerują. Dały by dodatkowe opcje wykorzystania terenu ... kryjówka łotrów się zmiejsza o 1/3, studnia się zmniejsza o 1/3, dlaczego? bo są popularne i choć może aż tak dużo miejsca nie zajmują to jednak można było wprowadzić ich zmiejszenie aby oszdzędzić troche terenu. A tarasy, no nie oszukujmy się są naprawde duże.
 

Markiz.

Książę
Niby tak, ale tarasy można splądrować, a świątyni nie można. Co nie zmienia faktu, że jestem na nie i wolę tarasy takie jakie są od kilku świątyń.
 

DeletedUser15835

Guest
To ma plus więcej miejsca w mieście, ale ulepszenie obserwatoriów i ulepszenie świątyń wiedzy też mogłoby być dobre... A i tak to nie będzie to co 1 ogród japoński 2 poziomu z 7 pr 10% do ataku i 10 surowcami... Ale w sumie Pałace Maharadży stracą na znaczeniu a za 8x4 (dalsze 6x4 przy dobrym ustawieniu) dają 6 pr
 

DeletedUser16371

Guest
Wzioles pod uwagę doprowadzenie drogi?
jesli stawiac tarasy to tylko dla PR - inne opcje niech se w dupe wsadza bo daja tak malo ze nawet szkoda na toczasu tracić.
a jak sie przeliczy pr to wcale dobre nie sa - zamast marnowac 30 kratek dla marnych5 pr - wole postawić 7 - 8 śwityn wiedzy - mam wtedy 7 - 8 pr a nie 5.
a jak sie przemnozy przykladowo 16 tarasów x5 pr = 80 pr
16 x 30 pól = 480 pó
480 / 4 = 120 świątyń wiedzy

więc zamiast 16 tarasów i 80 pr moge mieć 120 światyn i 120 pr = 40 pr do przodu.
więc jakby tego nie liczyć - tarasy w obecnej foprmie to dupa kościotrupa nic nie warta


... i ŚW nie trzeba pilnować. Na plus przemawia jedynie to, że w zadaniach eventowych często trzeba zbierać różnookresowe produkcje (czasem z konkretnej epoki) :)
 

DeletedUser2383

Guest
hmmmm....
policzmy...
obecnie:
30 ( 5x6 ) pól i 5 PR = 0,16 PR na krakte
28 ( 4x7 ) pól i 5 PR = 0,178 PR kratka - wciąż dupa
25 ( 5x5 ) pól i 5 PR = 0,2 PR / kratka - wciąz dupa
24 ( 4x6 ) pól i 5 PR = 0,208 PR kratka
20 ( 4x5 ) pól i 5 PR = 0,25 PR kratka - minimum dla zestawu do zmniejszania.
15 pól - tyle co powiny tarasy zajmować


Piękna kalkulacja, ale przypomnijmy, że idealnym dodatkiem do tarasów jest BG, więc można by się pokusić o teorię, że te wartości trzeba przemnożyć x2.
 

DeletedUser

Guest
@Rutrr
twoja teoria jest nacigana jak makaron z lasani.
gdyby BG było permamentne - czyli pewność podwójnych zbiorów X razy - to miałbyś rację.

ale BG to tylko % szans na podwojny zbior - perła musialaby miec chyba poziom 3000 by dawac 100% szansy - a obecnie nie znam zadnej perly z poziomem powyzej 200.

PS: Aleq na dinegu ma arke napoziomie 180.
 

DeletedUser2383

Guest
twoja teoria jest nacigana jak makaron z lasani.

Podobnie jak twoja ignorancja...

Powiedzmy, że mamy 20 Tarasów w mieście (600 kartek , 20 x 5 pr) i BG na poziomie:

10 - 6 x 32% = 192% -> 21,92 * 5 pr = 109,6 pr = 0,1827 pr / kratkę
20 - 8 x 40% = 320% -> 23,20 * 5 pr = 116,0 pr = 0,1933 pr / kratkę
40 - 11 x 52% = 572% -> 25,72 * 5 pr = 128,6 pr = 0,2143 pr / kratkę
60 - 13 x 62% = 806% -> 28,06 * 5 pr = 140,3 pr = 0,2338 pr / kratkę
80 - 14 x 68% = 952% -> 29,52 * 5 pr = 147,6 pr = 0,246 pr / kratkę
100- 15 x 71% = 1065% -> 30,65 * 5pr = 153,25 pr = 0,2554 pr/ kratkę

Już istnieje zestaw polepszania tarasów, tylko trzeba nad nim troszeczkę popracować, ale niektóry wolą biadolić na forum
 

DomLuk

Wójt
BG % by cos dało 60 poziom trzeba miec ponizej nie opłacalny całkowicie
Sprawdzałem go ostatnio mam 65 % -14 trafien
Srednio 8 trafionych i 6 nie
Wiec to jest tylko 40 pr ale ile zajmuje perła i zrobienie do tego poziomu + wielkośc tarasów
Co zwkykła perła z pr daje codzienie stałe i nie trzeba dodatkowych budynków.
A robienie dalszych poziomów to jakas kpina 80 i dalej 14 trafien wydanie kilkadziesą tyś pr po nic.
 

DeletedUser

Guest
nawet jesli masz 71% szansy - to i tak nie jest to 100%
jesli cos nie jest pewne to lepiej dac cos co daje pewny przychod
a takie rzeczy jak bg wykorzystac na cos co sie moze nie przydac - jak np towary
majac 18 fabryk nic sie nie stanie jak nic nie trafie
a jak uzyje ispudluje w tarasach to szlak mnie trafi ze miejsce marnuje
 

DeletedUser16897

Guest
Zdecydowanie przeciw, gra i tak staje się już zbyt łatwa, a zmniejszone tarasy uczyniłyby ją już kompletnie banalną i niewymagającą jakiegokolwiek myślenia strategicznego czy logistycznego. Na dodatek uważam, że tarasy w obecnej formie powinny zostać osłabione do np. 3 albo 4 PR na dobę.
 

DeletedUser

Guest
to ciekawi mnie co myslisz o budowniczym san - najlepszy budynek produkcyjny jaki zrobili.

1. 2,5 surki na kratke (najmniejszy z wirtuala ma 0,71 / kratka)
2. daje równomiernie każdego surowca (15 / 5 = 3 sztuki każdego surowca)
3. zajmuje tylko 3x2 i bardzo mało ludnoości (190)

zatem policzmy:
jedwab herbaciany
4x7 = 28 pól i 20 surowca / 24h = 0,171 surke na kratke
6210 ludnosci = 221,7 na kratke

Budowniczy sań:
31,6 pobiera ludności na kratke
- daje 15 surki = 2,5 na ktratke

liczymy dalej:
przy 18 fabrykach: 111 780 ludnosci wymaganej
360 surki na dobę
504 kratki zajęte

Budowniczy:
24 budowniczych sań by uzyskac ten sam efekt
24 * 190 = 4560 ludności
LUB:
504 kratki = 18 zwyklych fabryk lub 84 budowniczych czyli 15 960 wymaganej ludności i 1260 surki na dobe
LUB wg ludności
588 budowniczych i 3528 zajetych kratek

więc skoro chesz ograniczyc tarasy bo sa za dobre - to co powiesz o budowniczych? jest to mega wykokszony budynek na ktory z przyzwyczajenia nie zwrocilem uwagi - bo inno w eventach budynki-wypelniacze dawal ultra syf.
 

DeletedUser17220

Guest
O Budowniczym powiem, że to kolejny śmieć. Dobry budynek dopóki nie odkryjesz że surowce nie produkuje się w budynkach tylko w Arce i CHF. Owszem, jak ktoś dopiero zaczyna grę to może być atrakcyjny. W mieście rozwiniętym jest zbędny
 

DeletedUser

Guest
piotrek - zeby to co mowisz mialo racje bytu - totrzeba napie.... dzienne zadania i miec chf minimum 75 poziom
a ja obecnie ani nie robie dziennych bo to tepe nudne kliaknie - ani niemam chf tak wysoko...
 

DeletedUser20535

Guest
O Budowniczym powiem, że to kolejny śmieć. Dobry budynek dopóki nie odkryjesz że surowce nie produkuje się w budynkach tylko w Arce i CHF. Owszem, jak ktoś dopiero zaczyna grę to może być atrakcyjny. W mieście rozwiniętym jest zbędny
W miescie rozwinietym... dokładnie, ale zastanowmy się ile czasu potrzeba, żeby dojść do poziomu rozwinięte miasto, rozumiem i lubie długodystansowość FOE ale żeby być na jakimś nawet średnim poziomie to potrzeba bardzo dużo czasu. Ja gram dopiero rok, i moje miasteczko do poziomu rozwiniętego ma jeszcze daleko, takich budynków jak budowniczy chciałabym więcej, bo moim zdaniem towary to najwieksze wyzwanie na FOE. No zaraz po zagospadarowaniu terenu. I tu wracamy do tematu zmniejszenia tarasów ;-)
 

DeletedUser20535

Guest
Tak sobie myślę... Jeżeli zmiejszenie powierzchni jest mało prawdopodobne to chociaż zmniejszenie potrzebnej liczby wolnej populacji :)
 
Do góry