[Inne] Zestaw do Renowacji - ulepszenie

Czy popierasz zmianę ?


  • W sumie głosujących
    26

Mikekun

Książę
witajcie

Zestaw do Renowacji ma jedno zadanie w grze, podnieść wartość budynku specjalnego do aktualnej epoki w której jesteśmy , jeśli budynek specjalny został wcześniej wzniesiony np : w epoce brązu. Pomysł trafiony w 10, dlatego też wpadłem na myśl aby również pozostałe budynki z epoki, też dostały możliwość odnowienia się poprzez "Zestaw do Renowacji". Dzięki temu np : szkoła ( epoka brązu ) mogłaby zyskać więcej pkt zadowolenia niżeli w epoce której aktualnie jest, również wygląd by się zmieniał aby odzwierciedlać aktualne czasy. Naturalnie w tej grze nie ma lekko i oprócz wymagania posiadania Zestawu do Renowacji, ewentualny remont szkoły, traweny czy też oberży pochłaniałby również odpowiednią ilość monet oraz zaopatrzenia.

Sadzę że moja myśl jest ciekawa i interesująca do zrobienia, co nie ?

Życzę udanych wakacji.
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser4428

Guest
Nie, wolę aby wylądowałby takie pomysły na planecie Crematoria.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja tu widzę kilka problemów:
1. Nie sądzę, aby ludzie woleli używać Zestawu na zwykłych budynkach. Bardziej opłacalna jest po prostu renowacja budynków eventowych, które dają więcej niż pozostałe.
2. Dorobisz programistom i grafikom mnóstwo pracy. Zmiana wyglądu? To jakby stworzyć dany budynek w wersji dla każdej epoki. A wiesz, ile jest budynków? Graficy nie mieliby chyba nic do roboty, jak robić Szkołę lub Teatr w wersji dla każdej epoki...
3. Co z rozmiarem? W każdym budynku zostały dobrane specjalne wartości dla rozmiaru. Taka Szkoła, którą można ulepszyć, miałaby być lepsza od innych budynków kulturalnych? Wtedy kosztem pola 3x3 nie musimy budować budynku z nowej epoki (co się chyba mija z celem gry, jakim jest rozbudowa miast do coraz to nowych epok). A jeżeli miałaby mniej dawać niż nowy budynek? Wtedy po prostu nie opłaca się jej stawiać i wracamy do punktu 1.
4. Jak dla mnie Zestaw został stworzony jako przedmiot z eventu dla budynków z eventów, i niech tak zostanie :)
 

DeletedUser7261

Guest
Nie, wolę aby wylądowałby takie pomysły na planecie Crematoria.

Nie wiem co to za planeta, ale popieram punkt 4 wypowiedzi Hikariego.
 

DeletedUser675

Guest
Ale Szkoła to unikalny budynek który ma swoje konkretne statystyki, więc użycie zestawu do renowacji na nim i przeniesienie go do innej epoki sprawiłoby że w bazie budynków byłoby tak naprawdę kilka szkół, co spowodołałoby 9-krotny wzrost liczby budynków. Pomyśl ile to pracy dla programistów.
A budynki eventowe, np. taki cmenarz, to tak naprawdę kilka budynków z różnych epok różniących się statystykami. A budynków eventowych jest niewiele.
Nie sądzę zresztą żeby ktoś chciał tego używać i trzymać w swoim mieście drewnianą szkołę razem z postmodernistycznymi budynkami;).
Po to właśnie w każdej epoce są nowe budynki, żeby burzyć stare i budować nowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
witajcie

Wobec tego nie ma sensu już ciągnąć tego pomysłu, więc proszę administrację o zamknięcie tematu. Nie chciałem go zamykać już pierwszego dnia ale i też poczekać na inne opinie. Populacja graczy nie zgodziła się z tą propozycję w wyniku czego uszanuję jej wolę.

PS: Następnym razem pomyślę trochę dłużej nad danym zagadnieniem zanim coś zaproponuję.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
Co do tematu to bylo by to o tyle ciezkie ze nie wiadomo czy taka odnowiona szkola by byla lepsza od lekarza, kosciola czy saloonu. Bylby problem z wartosciami jakie te budynki daja no a do tego masa pracy dla tworcow.
To taki moj maly komentarz na koniec tematu ;p
 
Do góry