Zbiory za diamenty a Błękitna Galaktyka

Status
Zamknięty.

Mark R

Wójt
Czy jest ustalony jakimś algorytmem na kolejność zbieranych budynków gdy korzystamy ze zbiorów za diamenty? Czy jest to losowe ?
Zastanawia mnie na jakich budynkach zadziała Błękitna Galaktyka.
Mam nadzieję że Ci co mają BG rozumieją do czego zmierzam.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Działa losowo.
Lub może nie ma takiego algorytmu jak w przypadku motywowania itd, czyli najlepiej zbierać ręcznie to co nas interesuje do bonusu.
 

Markiz.

Książę
... lub pozbyć się BG. Nad czym się od kilku tygodni zastanawiam, bo nie chce mi się klikać 6-10 razy w różne budynki, a jeśli podwoi, to dodatkowo trzeba z paska zrzucić, żeby resztę za diaxy zebrać w całości.
 

Evort01

Baronet
temat juz byl i bylo pisane- dodac ustawienia do BG jakie budynki maja byc priorytetem do zebrania i powiedzmy sekunde pozniej zbiera sie cala reszta.. Ale inno woli ulepszac grafike na ktora i tak nikt nie zwraca uwagi nizeli polepszac gre
 

Mark R

Wójt
hmm.. szkoda że można ustawić algorytm na motywowanie, a nie ma konkretnego algorytmu na zbieranie za diamenty... Coś mi się nie chce wierzyć że to jest całkowicie losowe...
 

Mark R

Wójt
Stan, no przecież jak klikasz przycisk wsparcie to coś musi decydować o tym jaki budynek zostanie zmotywowany.
Nie miałem na myśli że każdy może sobie sam to ustawić, ale bardziej o to że taki algorytm istnieje. A skoro istnieje to wyszedłem z założenia że na zbiory za diamenty też istnieje jakiś algorytm.
 

chemik12

Wicehrabia
Kolejność motywacji jak najbardziej ma swój schemat. Niestety co aktualizacja zmienia się kolejność więc bez sensu jest teraz podawać jak za 1-2 tyg będzie troche inna kolejność. Z tego co widzę tylko to budynki dające najwięcej PR które wymagają motywacji by je dały są motywowanie w pierwszej kolejności.
A co do zbioru za diamenty - zbierane jest wszystko jak leci. Jedynie ma sens zbierać w innym czasie tylko taka ilość budynków ile może podwoić BG. Np może podwoić z 14 budynków (poziom 67 najbardziej oplacalny) to zbierasz z BG 14 budynków evantowych, tarasów co dają najwięcej np PR A w innym czasie resztę. Wtedy nie ma ryzyka że losowo wybierze Ci ŚW do podwojenia.
I by była jasność- nie mam BG u siebie w mieście. Po prostu uważam że w tej chwili mam ważniejsze perły do rozbudowania niż stawianie teraz BG która nie jest tania.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie miałem na myśli że każdy może sobie sam to ustawić, ale bardziej o to że taki algorytm istnieje.
To oczywiste, ze jest taki algorytm, więcej został on dokładnie opisany na forum, a ostatnio dodano do niego budynki z produkcja wcześniej nieuwzględnianą (wojsko). Tu taka uwaga, ze liczy się tylko to co dodaje się przez motywację.
Dla mniej kumatych wyjaśnienie:
załóżmy, ze budynek produkuje 4PR i 20000 monet i motywacja podwaja tylko produkcję monet, nie zostanie on uwzględniony jako budynek produkujący PR tylko jak zwykły domek. Znakomitym przykładem jest tu pociąg.

Wbrew obiegowej opinii nie zmienia się on z podczas aktualizacji.

A co do kolejności zbioru w zbiorze z diaxy, bardzo prawdopodobny jest zbiór w kolejności w jakiej budynki zostały postawione, albo z góry na dół z lewa do prawa, albo odwrotnie a może jeszcze inaczej.
 

Mark R

Wójt
A co do kolejności zbioru w zbiorze z diaxy, bardzo prawdopodobny jest zbiór w kolejności w jakiej budynki zostały postawione, albo z góry na dół z lewa do prawa, albo odwrotnie a może jeszcze inaczej.
No Kasia to się uśmiałem. To jak zapytać górala jaka będzie dzisiaj pogoda, a góral mówi że albo będzie padać deszcz albo nie będzie. No i kurcze nie ma szans by nie miał racji.
Liczyłem w tym wątku na troszkę bardziej precyzyjną odpowiedź.
Wydaje mi się że dla kogoś z supportu uzyskanie info na temat kolejności zbieranych budynków przy zbiorach za diamenty, nie jest trudnym zadaniem.
 

astrotaurus

Hrabia
Liczyłem w tym wątku na troszkę bardziej precyzyjną odpowiedź.
Wydaje mi się że dla kogoś z supportu uzyskanie info na temat kolejności zbieranych budynków przy zbiorach za diamenty, nie jest trudnym zadaniem.
Pewnie nie, ale można spróbować uzyskać to i owo samemu.
remanent przed zbiorami i po zbiorach przez tydzień i już można się zorientować czy w tym szaleństwie jest metoda. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry