Zasoby wsparcia?

Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Punkty "Przenieś sztab" i "Zasoby wsparcia" w poradniku GvG powinny pomóc :)
GvG - przewodnik Gracza

plus jeszcze fragment słowniczka:
Zasoby wsparcia - Wszyscy członkowie gildii dzięki określonym budynkom zwiększają zasoby wsparcia gildii. Zasoby wsparcia i współczynnik wsparcia prowincji określają łączny bonus wsparcia dla gildii w tej prowincji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4614

Guest
a jak przeliczyc zasoby wsparcia na bonus jaki dostanie sektor ? czy jest jakies działanie?

np. gildia na poziomie 2 (5+0 ZW) 1 osobowa (cerkiew + 30 ZW + deal 30 ZW + obserwatorium 100 ZW) posiada 2 sektory w moderniźmie.

jaki bonus dostanie 1. sztab jaki 2. drugi sektor.. dziekuje
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Na sumę zasobów wsparcia składają się perły militarne (obronne) jakie gildia posiada (tzn procentowa suma ich bonusów, choć wiemy, że max to 75% w stolicy) i oczywiście bonus, jaki już gildia sobie wywalczyła zdobywając odpowiedni poziom. To już wiemy, ale to tylko słowo wstępu;) Dodatkowo każda prowincja posiada swój współczynnik wsparcia, a zasoby wsparcia gildii są dzielone przez ten współczynnik, co daje nam ostateczny wynik. Najpierw punkty zasobów są przyznawane na sztab, żeby jego bonus obronny równał się maksymalnemu dostępnemu w danej epoce, a później rozmieszczane są w sektorach bezpośrednio do sztabu przyległych. Jesli zasoby wsparcia gildii sa wystarczające, to każdy sektor przy sztabie będzie miał maksymalny bonus do obrony. Pozostałe punkty są przydzielane do kolejnych sektorów.

Trochę chaosu się wkradło w moje tłumaczenie, ale może jest wystarczająco jasne.
 

DeletedUser4259

Guest
sztab dostanie 75%, sektory bezpośrednio przylegające po 24%, następne 0%

/źródło/


oczywiście mogę kłamać, ale to przecież było do przewidzenia
 

DeletedUser4259

Guest
Pozwolisz, że się nie zgodzę z Tobą, my cztery miejsca od sztabu mamy 28% obrony.

obliczenia były dla tego konkretnego przypadku:

a jak przeliczyc zasoby wsparcia na bonus jaki dostanie sektor ? czy jest jakies działanie?

np. gildia na poziomie 2 (5+0 ZW) 1 osobowa (cerkiew + 30 ZW + deal 30 ZW + obserwatorium 100 ZW) posiada 2 sektory w moderniźmie.

jaki bonus dostanie 1. sztab jaki 2. drugi sektor.. dziekuje

jedyny błąd, jaki mogłem popełnić, to ten wynikający z braku informacji o ilości sektorów przylegających do sztabu (czy jest ich 6, czy mniej)
 

DeletedUser4614

Guest
ricky.

ale wyliczenia niestety nie są dobre.. Sztab w realu dostał 41% a sektor obok 0 % ... wiec ponawiam pytanie czy ktos konkretnie umie to wyliczać w formie działania. dzieki
 

DeletedUser4259

Guest
ricky.

ale wyliczenia niestety nie są dobre.. Sztab w realu dostał 41% a sektor obok 0 % ... wiec ponawiam pytanie czy ktos konkretnie umie to wyliczać w formie działania. dzieki
oczywiście, że nie są dobre, bo już wyżej napisałem: w Twojej informacji brakuje ilości sąsiadujących sektorów (a wróżką nie jestem), poza tym wybacz, ale zapis (5+0 ZW) to wiesz... nie będę zgadywał co poeta miał na myśli

tak poza tym nie wiem, dlaczego sam tego nie podstawisz do wzoru, skoro tylko Ty dysponujesz kompletem wymaganych danych, a wzór (a właściwie gotowy arkusz do którego nawet dziecko potrafi wklepać odpowienie cyferki) podałem Ci na tacy...

- - - Zaktualizowano - - -

przy założeniu, że z pereł obronnych masz 60 ZW i 10 z Obserwatorium (bo 100 ZW, jak napisałeś, Obserwatorium daje dopiero na 10 poziomie... z tym że wtedy bonus sztabu musi wyjść 75%), plus 50 zasobów wsparcia gildii (jeżeli tak mogę zinterpretować Twoje (5+0 ZW), wtedy masz swoje 41%:

bonus.jpg
 
Status
Zamknięty.
Do góry