Zasięg jednostek

  • Rozpoczynający wątek krzemi
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o pomyśle

  • Jestem ZA

    Głosy: 8 57,1%
  • Jestem PRZECIW

    Głosy: 6 42,9%

  • W sumie głosujących
    14
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser

Guest
Przy bitwach system podpowiada zasięg jednostek przeciwnika ale przydałoby się aby pokazywał także pełen zasięg jednostek dalekosiężnych. W chwili obecnej widać tylko jak daleko mogą się poruszać a nie widać jaki mają zasięg.

W chwili obecnej często IA "wie" jaki zasięg ma nasza jednostka dalekosiężna i ustawia wojska tak aby ich nie dosięgnąć a my takiej podpowiedzi nie mamy.
 

DeletedUser2657

Guest
Możesz policzyć sobie krateczki / pola i będziesz wiedział jaki ma zasięg (każda jednostka). Robię tak od początku gry podczas prowadzenia wojen i jest ok, bez tych...udziwnień.

Zresztą, zasięg komputera dotyczy ruchu, czyli dojdzie do pola X i od tego pola ma jeszcze atak - 6 zasięg np. Tylko na swoich jednostkach widać zasięg ataku.
 

DeletedUser

Guest
Możesz policzyć sobie krateczki / pola i będziesz wiedział jaki ma zasięg (każda jednostka). Robię tak od początku gry podczas prowadzenia wojen i jest ok, bez tych...udziwnień.

Zresztą, zasięg komputera dotyczy ruchu, czyli dojdzie do pola X i od tego pola ma jeszcze atak - 6 zasięg np. Tylko na swoich jednostkach widać zasięg ataku.

Ale po co liczyć krateczki ja mogło by być ładnie zaprezentowane.
Nie zawsze pamietam jakie wojska mają jaki zasięg.

W takim razie po co zasięg ruchu komputera? Skoro i tak musisz potem liczyc krateczki - to ;lepiej od razu liczyć od początku.

Mój pomysł to kwestia udogodnienia nie udziwnienia.
 

DeletedUser2657

Guest
Ale po co liczyć krateczki ja mogło by być ładnie zaprezentowane.
Nie zawsze pamietam jakie wojska mają jaki zasięg.

?

Najeżdżasz kursorem i wyskakuje Ci statystyka jednostki.



W takim razie po co zasięg ruchu komputera? Skoro i tak musisz potem liczyc krateczki

Jak to po co? :) Żeby zaplanować strategię walki. Liczyć musisz, ale tylko ZASIĘG ataku strzelających i miotających.


Mój pomysł to kwestia udogodnienia nie udziwnienia.

No masz rację, mi to nawet się podoba w pewnym stopniu, ale zrozum, że są priorytety - ciągła masa błędów uprzykrzająca życie i faktem jest, że raczej to w 1. kolejności będzie brane pod uwagę. Moim zdaniem oczywiście ;)
Jeśłi gra wyjdzie z fazy BETA, może wtedy pomysły tego typu będą miały większą szansę wprowadzenia, a chciałbym się mylić oczywiście.
 

szachimat

Wicehrabia
A ja mimo wszystko popieram ten pomysł - nie chce mi się za każdym razem liczyć krateczek :p


ps. tak wiem, ta moja leniwość ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Sonda zamknięta, więc głosować nie mogę :p A jak dla mnie, niepotrzebny dodatek, samemu liczyć się nie potrafi ? :)
Guanabana - toż to koleżanka jest :D

@down
A ja mówię o szachii, że to koleżanka :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser625

Guest
Nie mówię o szachu tylko o autorze tematu. Liczyć potrafię, ale tak przy każdej walce. Nieee.
 

DeletedUser5506

Guest
Jestem rowniez za propozycja, to nie jest matematyka zeby sie bawic w jakies liczenie kratek.. ^^
 
Do góry