Zarządca miasta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2990
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem zaprezentowanego pomysłu?


  • W sumie głosujących
    35

DeletedUser2990

Guest
Witam. Bez ceregieli przechodzę do konkretów.

Postać [Zarządca miasta] była by dostępna w ratuszu (lub gdzie tylko by programiści z FoE sobie zażyczyli). Myślałem również o budynku który mógłby go reprezentować ale to jest kwestia do uzgodnienia. Można również wykorzystać wolny przycisk w panelu:

Przechwytywanie.jpg

a w późniejszym czasie dodawać do postaci następne udogodnienia jak np. bilans miasta itp.

Postać odpowiadałaby za generowanie dodatkowego przychodu dla miasta w postaci monet i zaopatrzenia na dobę. Przychód jaki zarządca by generował uzależniony byłby od:
- poziomu postaci
- epoki w jakiej się znajdujemy
- ilości domków / budynków produkcyjnych.

Natomiast poziom postaci uzależniony byłby od wydanych na tą postać punktów rozwoju. Wyglądałoby to w następujący sposób:

poziom zarządcy miasta.jpg

A teraz wyjaśnienia ja to wszystko rozumieć.
Postać dostępna byłaby już od epoki brązu. Aby zaczeła generować jakikolwiek dochód musi osiągnąć pierwszy poziom rozwoju, co łączy się z wydaniem 30 pkt. rozwoju. Na pierwszym poziomie postać generuje dla nas już 500 monet i 500 zaopatrzenia plus BONUS zarówno dla monet jaki dla zaopatrzenia.

BONUS = 5 [monet/zaopatrzenia] x [mnożnik epoki] x [ilość domków/budynków zaopatrzenia]

MNOŻNIK EPOKI:
mnoznik epoki.PNG

Przykład I

Jesteśmy w epoce żelaza. Posiadamy 10 domków i 8 budynków produkcyjnych. BONUS będzie wynosił:

5[monet] x 2 [mnożnik epoki - ME] x 10 [ilość domków] = 100 monet
5[zaopatrzenia] x 2 [mnożnik epoki - ME] x 8 [ilość budynków produkcyjnych] = 80 zaopatrzenia

Przykład II

Jesteśmy w epoce zmierzch średniowiecza. Posiadamy 30 domków i 16 budynków produkcyjnych. BONUS będzie wynosił:

5[monet] x 5 [mnożnik epoki - ME] x 30 [ilość domków] = 750 monet
5[zaopatrzenia] x 5 [mnożnik epoki - ME] x 16 [ilość budynków produkcyjnych] = 400 zaopatrzenia

A teraz jeszcze trochę matematyki:)

Maksymalny poziom postaci to 20. Ilość potrzebnych pkt. rozwoju do osiągnięcia tego poziomu to: 1575 pkt. Czas potrzebny na zebranie tej ilości pkt. to: 65 dni 15 godzin.

Na koniec dwa przykłady z zastosowaniem zasad wyżej wymienionych:

Przykład III

Postać posiada 1. poziom. Jesteśmy w epoce brązu, posiadając 10 domków i 12 budynków produkcyjnych. Zarządca generuje dla nas:
- 550 monet = 500 monet za poziom postaci + 50 za BONUS [5 monet x 1 ME x 10 ilość domków]
- 560 zaopatrzenia = 500 zaopatrzenia za poziom postaci + 60 za BONUS [5 zaop. x 1 ME x 12 bud. prod.]
na dobę.

Przykład IV

Postać posiada poziom 5. Jesteśmy w epoce kolonialnej posiadając 40 domków i 25 budynków produkcyjnych. Zarządca generuje dla nas:
- 3700 monet = 2500 monet za poziom postaci + 1200 za BONUS [5 monet x 6 ME x 40 ilość domków]
- 3250 zaopatrzenia = 2500 zaopatrzenia za poziom postaci + 750 za BONUS [5 zaop. x 6 ME x 25 bud. prod.]
na dobę.


Jak wam podoba się mój pomysł?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
Fajne bo wydłuża grę (potrzeba punktów rozwoju) i urozmaica ją.

Ponieważ widać, że się napracowałeś i wszystko ładnie przygotowałeś dałem TAK.

Ale, takie coś już jest praktycznie gotowe:
Perły Architektury będą za punkty rozwoju będą miały swoje lvl i będą dawały różne rzeczy, więc tak naprawdę Twój pomysł w grudniu będzie można przenieść do zrealizowanych.
 

DeletedUser3014

Guest
1* Rozumiem że gdyby to weszło obecnie, to gracze w późniejszych epokach (np. Epoka Kolonialna) "zaczynaliby tę postać" od poziomu 0 (po wydaniu 30 pkt rozwoju poziom 1).
2* W Brązie kilkaset monet to dość dużo. W Jesieni to niewiele więcej niż nic... :) No ale można poczekać aż Zarządca się wypasie ;)
3* Jeśli z Perłami Architektury będzie tak jak pisze unpxre (ja sam nie mam pojęcia), to rzeczywiście pomysł jakby zrealizowany (jego główny sens - dodatkowe levele, wydawanie pktów rozwoju, dodatkowe zyski).
 

DeletedUser314

Guest
No Isy jedynie tego bonusu niema od ilość budowli itp ;p
 

DeletedUser3787

Guest
Pomysł świetny jednakże Twoje wyliczenia nie są zbytnio dopracowane.
Poprostu nie wziąłeś pod uwagę tego, że część graczy wymienia monety na punkty.
Teraz sobie policz kupując 150 punktów rozwoju to potrzeba wydać kilka razy więcej niż byśmy otrzymali bonusów.
To samo jest w pierwszej epoce. 30 punktów rozwoju to jest około 5k monet a otrzymasz 500.
Kto Ci na taki układ pójdzie?
Zmień przeliczniki wzorując się na wzroście ceny za każdy punkt rozwoju lub zmniejsz wymagania punktowe [np: 1 poziom 1pkt, 2-gi 2pkt, 3-ci 4pkt, następny 8pkt, kolejny 16pkt]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł jest super i powinien być zrealizowany.
Ale, takie coś już jest praktycznie gotowe:
Perły Architektury będą za punkty rozwoju będą miały swoje lvl i będą dawały różne rzeczy, więc tak naprawdę Twój pomysł w grudniu będzie można przenieść do zrealizowanych.
Jeśli jest tak jak mówisz, to może umieścimy zarządce w jednym z tych budynków?
 

DeletedUser2990

Guest
Pomysł świetny jednakże Twoje wyliczenia nie są zbytnio dopracowane.
Poprostu nie wziąłeś pod uwagę tego, że część graczy wymienia monety na punkty.
Teraz sobie policz kupując 150 punktów rozwoju to potrzeba wydać kilka razy więcej niż byśmy otrzymali bonusów.
To samo jest w pierwszej epoce. 30 punktów rozwoju to jest około 5k monet a otrzymasz 500.
Kto Ci na taki układ pójdzie?
Zmień przeliczniki wzorując się na wzroście ceny za każdy punkt rozwoju lub zmniejsz wymagania punktowe [np: 1 poziom 1pkt, 2-gi 2pkt, 3-ci 4pkt, następny 8pkt, kolejny 16pkt]

Wyliczynie jak najbardziej są dopracowane. Gdyby to był mniejszy koszt opracowanie 20 lvl trwałoby tydzień i znowu stoimy w miejscu. Nic w grze się nie dzieje. Co do cenny nikt nie ma obowiązku wykupować punktów za monety, do badań też nie masz obowiązku ich wykupowania, możesz cierpliwie czekać i je zbierać - to nie wyścig szczurów. Ile razy zdażało się wam że stoicie w drzewku rozwoju a punkty się marnują??? Tutaj dostajecie dodatkową możliwość ich sporzytkowania. Druga sprawa nikt nie mówił, że będzie łatwo. A co do opłacalności 10 000 monet i 10 000 zaopatrzenia na dobę + BONUS (im bardziej rozbudowane miasto tym wyższy) uważam za dość dużo, w niektórych przypadkach stanowi to od 5% (epoka kolonialna) aż do 200% (przy epoce brązu) kosztów budowy budynku.

PS. Jeżeli programiści z FoE uznają że jest to mało zawsze mogą podnieś stawki :) ja tylko podałem propozycję opierając się na własnych doświadczeniach.

1* Rozumiem że gdyby to weszło obecnie, to gracze w późniejszych epokach (np. Epoka Kolonialna) "zaczynaliby tę postać" od poziomu 0 (po wydaniu 30 pkt rozwoju poziom 1).

No jak zawsze. Tutaj niestety gracz początkujący teoretycznie jest faworyzowany, ale tylko pobierznie. Gdyż musi wybierać czy wydawać swoje punkty na rozwój zarządcy i stać w miejscu przez dwa miesiące czy wydawać na badania.
Według mnie dużo więcej skorzystają gracze którzy mają opracowane wszystkie technologie i wtedy mogą udoskonalać swojego zarządce.

Perły Architektury będą za punkty rozwoju będą miały swoje lvl i będą dawały różne rzeczy, więc tak naprawdę Twój pomysł w grudniu będzie można przenieść do zrealizowanych.

Tak, zgadza się ale to będą rzeczy losowe. Moje rozwiązanie jest ukierunkowane w konkretne zasoby monet i zaopatrzenia, uzależniając ich wysokość od poziomu postaci, epoki w jakiej się znajdujemy oraz poziomu rozbudowania miasta. Druga różnica to moja postać byłaby zintegrowana z budynkiem głównym - ratuszem jako dodatkowa zakładka. W przyszłości można byłoby dodać do niej np. bilans miasta... Od czegoś trzeba zacząć a później to rozwijać. Do wersji 1.0 mamy dużo czasu więc szkoda go marnować:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
Pomysł jest super i powinien być zrealizowany.

Jeśli jest tak jak mówisz, to może umieścimy zarządce w jednym z tych budynków?

Po 1 to są budynki z przestrzeni dziejów takie jak wieża babilońska, katedra Notre Dame, koloseum itd, więc zarządca nie pasuje.
Po 2 90% prac nad tym jest już zrobiona.
Po 3 Nawet gdyby Bryff zechciał wysłać to dalej, to trwało by to tyle że budynki już zostały by wprowadzone :)

- - - Zaktualizowano - - -

Tak, zgadza się ale to będą rzeczy losowe. Moje rozwiązanie jest ukierunkowane w konkretne zasoby monet i zaopatrzenia, uzależniając ich wysokość od poziomu postaci, epoki w jakiej się znajdujemy oraz poziomu rozbudowania miasta. Druga różnica to moja postać byłaby zintegrowana z budynkiem głównym - ratuszem jako dodatkowa zakładka. W przyszłości można byłoby dodać do niej np. bilans miasta... Od czegoś trzeba zacząć a później to rozwijać. Do wersji 1.0 mamy dużo czasu więc szkoda go marnować:)


Każdy budynek będzie dawał co innego np: medale, towary, zadowolenie, więc myślę ze jakiś młotki i kasę również.

Głównym atutem Twojego zarządcy jest to, że wydłuża grę bo mamy kolejna rzecz na jaką możemy wydawać punkty rozwoju, ale to rolę będą już pełnić budynki.
 

DeletedUser2990

Guest
Po 1 to są budynki z przestrzeni dziejów takie jak wieża babilońska, katedra Notre Dame, koloseum itd, więc zarządca nie pasuje.
Po 2 90% prac nad tym jest już zrobiona.
Po 3 Nawet gdyby Bryff zechciał wysłać to dalej, to trwało by to tyle że budynki już zostały by wprowadzone

Tak tylko aby postawić te budynki musisz dysponować miejscem na planie miasta. Moje rozwiązanie nie ingeruje w strukture miasta, a pomaga w jego rozkwicie.

Każdy budynek będzie dawał co innego np: medale, towary, zadowolenie, więc myślę ze jakiś młotki i kasę również.

Co by było gdyby... Budynku nie ma jeszcze dostępnego, nie ma konkretnych wiadomości na jego temat. Więc gdybać każdy może... Poza tym jak wcześniej pisałeś będą to wartości losowe. Ja daje konkretnte i wymierne rozwiązanie. Przedstawiłem propozycje wprowadzenia POSTACI a nie BUDYNKU. Myślę, że nie zrozumiałeś idei jak przyświeca temu pomysłowi.

Pomysł świetny jednakże Twoje wyliczenia nie są zbytnio dopracowane.
Poprostu nie wziąłeś pod uwagę tego, że część graczy wymienia monety na punkty.
Teraz sobie policz kupując 150 punktów rozwoju to potrzeba wydać kilka razy więcej niż byśmy otrzymali bonusów.
To samo jest w pierwszej epoce. 30 punktów rozwoju to jest około 5k monet a otrzymasz 500.
Kto Ci na taki układ pójdzie?
Zmień przeliczniki wzorując się na wzroście ceny za każdy punkt rozwoju lub zmniejsz wymagania punktowe [np: 1 poziom 1pkt, 2-gi 2pkt, 3-ci 4pkt, następny 8pkt, kolejny 16pkt]

Jeżeli zastosować twój przelicznik punktowy to wyglądał by on tak:
Przechwytywanie.jpg

Także nie wiem czy twój jest korzystniejsz :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
Wszystko co utrudnia gra i przedłuża rozgrywkę jest dobre, dawanie samych bonusów nie zabierając nic zaburzy równowagę dochodu.

Gdybanie eh...
Proszę:
FOE_GB.png

http://unpxre.pl/files/foe/FOE_COLO.jpg

FOE_COLO.jpg

http://unpxre.pl/files/foe/FOE_COLO.jpg

Jak widzisz to nie Jest moje gdybanie....

Nic nie pisałem o żadnych wartościach losowych.
 

DeletedUser2990

Guest
Wszystko co utrudnia gra i przedłuża rozgrywkę jest dobre, dawanie samych bonusów nie zabierając nic zaburzy równowagę dochodu.

Zabiera - punkty rozwoju. Wydając je na zarządce stoimy w miejscu z badaniami a tym samym nie przechodzimy do kolejnych epok.

Co do Pereł Architektury... Przedstawiłeś wierzę BABEL jak mniemam i tam na 9 slotów dostępnych dla gracza jest tylko 1 a resztę należy wykupić za DIAMENTY. A znając apetyt FoE na nie to nie będzie to niska cena na ich odblokowanie. Podtrzymuję swoje stanowisko. Nie zależy mi na wprowadzaniu kolejnych budynków, które zabierają miejsce na planie miasta tylko POSTACI, która w 100% służyła by nam graczą. :)
Mogła by osiedlić się w wolnym przycisku:
Przechwytywanie.jpg Gest od FoE dla nas :)

PS. Nie neguję istnienia Pereł Architektury, ale chciałbym aby one jak i zarządca współistniały ze sobą:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
Wydając je na zarządce stoimy w miejscu z badaniami a tym samym nie przechodzimy do kolejnych epok.
Analogicznie jest z Perłami.

Przedstawiłeś wierzę BABEL jak mniemam i tam na 9 slotów dostępnych dla gracza jest tylko 1 a resztę należy wykupić za DIAMENTY.
Nie, diamenty się wydaje by mieć coś szybciej.

Nie zależy mi na wprowadzaniu kolejnych budynków, które zabierają miejsce na planie miasta tylko POSTACI, która w 100% służyła by nam graczą.
Czyli np cmentarz zabiera nam miejsce ?? I nie służy on graczą tylko komu?
Perły są jak cmentarz trzeba się namęczyć by je zdobyć, ale za to dają więcej niż standardowy budynek i do tego mają swoje levele.
 

DeletedUser2990

Guest
Czyli np cmentarz zabiera nam miejsce ?? I nie służy on graczą tylko komu?
Perły są jak cmentarz trzeba się namęczyć by je zdobyć, ale za to dają więcej niż standardowy budynek i do tego mają swoje levele.
Nie mówię że nie służą, bo sam osobiście jestem za wprowadzaniem takich perełek, jestem na TAK jak najbardziej (mam cmentarz:p).
Chciałbym aby po wprowadzeniu Pereł Architektury twórcy zastanowili się nad moją propozycją lub aby moja propozycja dała podwaliny pod coś podobnego :)
 

DeletedUser314

Guest
Dlatego napisałem, że Perły są czymś podobnym :)
Bo potrzebują punktów rozwoju, mają levele i dają bonusy.
 

DeletedUser1724

Guest
Pomysł ładnie opracowany i czytelny :) Z tym, że samo słowo "zarządca" mi tutaj nie pasuje, bowiem to my nim jesteśmy więc prawa powinny pozostać po naszej stronie. Perły Architektury pięknie odnoszą się do tego cp napisałem w poprzednim zdaniu dając nam dodatkowe bonusy nie odbierając przy tym tytułu :) Mimo iż to nadal my zarządzamy miastem to jednak słowo to kojarzy mi się z funkcjami "premium" za które dostajemy jakiś doradców pomocnych przy prowadzeniu interesów czy jak w tym wypadku - miasta. :)

Wstrzymam się od głosu bo brakuje mi opcji "do poprawy" :)
 

DeletedUser2990

Guest
Pomysł ładnie opracowany i czytelny :) Z tym, że samo słowo "zarządca" mi tutaj nie pasuje, bowiem to my nim jesteśmy więc prawa powinny pozostać po naszej stronie. Perły Architektury pięknie odnoszą się do tego cp napisałem w poprzednim zdaniu dając nam dodatkowe bonusy nie odbierając przy tym tytułu :) Mimo iż to nadal my zarządzamy miastem to jednak słowo to kojarzy mi się z funkcjami "premium" za które dostajemy jakiś doradców pomocnych przy prowadzeniu interesów czy jak w tym wypadku - miasta. :)

Wstrzymam się od głosu bo brakuje mi opcji "do poprawy" :)

Głosowanie dotyczy samego pomysłu. A co do nazywy to jest tylko propozycja. Później można ogłosić konkurs na nazwę dla postaci adekwatną do pełnionej funkcji :)
 

DeletedUser314

Guest
No i tak jak mówiłem - niektóre Perły dają młotki i złoto + mają levele :)
 

DeletedUser2990

Guest
No i tak jak mówiłem - niektóre Perły dają młotki i złoto + mają levele :)

To super. Zarządca byłbym pięknym zwięczeniem:)

PS. W potencjale zarządcy jeszcze tkwi dużo zasobów. Jestem w trakcie ich opracowywania. Jak skończę zrobię UPDATE'a.
 

DeletedUser1724

Guest
Mógłby ten zarządca być połączony z tymi perłami Architektury i docelowo powinien nazywać się Architektem Miasta :D
 

DeletedUser1724

Guest
Perły już wprowadzili na innych światach ja właśnie buduje Koloseum :)

Pewnie chodzi o inne wersje FoE według narodowości :) Polski serwer jest młody, więc ten dodatek wprowadzony będzie pewnie z lekkim poślizgiem :) Oficjalnej informacji nie ma więc prędko to pewnie nie nastąpi :p
 

DeletedUser314

Guest
Na Becie są, potem/może już będą na angielskiej, a dopiero potem (są przypadki że czasami równocześnie) u nas.

Szybkość wprowadzi update'ów można tak określić:

Beta>ang>=PL
 
Do góry