"Zapętlone" zadania

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Pytałam o to już w jednym temacie, ale ponieważ nie uzyskałam pytania a nie chce zaśmiecać forum, zakładam nowy temat.
Czym są te 'zapętlone zadania' ? Pierwszy raz czytam o takiej magii w wątku o wersji 1.0. Gram już chwilę, ale do tej pory nie spotkałam się z takim cudem jak ktoś pisze, że np. 30 razy dziennie ma szansę trafić na medale/diamenty, dzięki zadaniom pobocznym...

Na razie uzyskałam taką oto odpowiedź:
Według mojej skromnej wiedzy zadania zapętlone to zestaw pobocznych zadań do wykonania, które wykonane raz, pojawiają się za jakiś czas ponownie ;) z pomocą gracza (częściej) lub bez (rzadziej)

Może mi ktoś szerzej wyjaśnić (jak kobiecie, która nie rozumie zasad działania np. silnika samochodowego) jakie są to zadania, kiedy sie pojawiają i w jaki sposób 'pojawiają się z pomocą gracza lub bez'... Może niepotrzebnie odrzucam jakieś zadania, bo nagroda wydaje mi się śmieszna, a może jestem w zbyt wczesnej epoce, żeby na nie trafić ?

Przepraszam, że pytam o coś co może się innym graczom wydawać oczywiste.
 

DeletedUser

Guest
Te 30 razy to lekko przesadzona liczba ;)
Ale, ad rem

Jeśli czytasz teksty od postaci z lewej strony ekranu to zauważysz, że niektóre z nich (postaci) opowiadają jakąś historię. W miarę logicznie powiązane fragmenty opowiadania. To są zadania główne w poszczególnych epokach. Są jednakże inne postaci, które stawiają przed Tobą konkretne zadanie do wykonania i proponują, najczęściej, losową nagrodę.
Najbardziej kontrowersyjną postacią z tego kręgu zadań wydaje się błazen ;)
W Twojej epoce powinnaś go już spotkać. Na początku waszej znajomości wpuści Cię kilka razy "w kanał" ;) ale suma summarum możesz spodziewać się diamentów a co najmniej bardzo wartościowych rzeczy. Później zadania błazna to zbierz pewną (zależną od epoki) ilość zaopatrzenia (młotków), pewną ilość monet i... ruletka czyli zapłać "x" monet oraz "y" zaopatrzenia a dostaniesz ode mnie coś ;) to ostatnie to typowe zadanie dla utracjuszy ;) możesz dostać byle co ale, przynajmniej w wersji beta, często "wpadały" diamenty ;)

Jak wiesz zadania głównego nie można anulować, znika automatycznie gdy przechodzisz do następnej epoki. Natomiast zadania poboczne typu zbierz, posiadaj itp (mogą być inne) to zadania powtarzalne to znaczy można je wykonywać wiele razy a ich ewentualne anulowanie nie powoduje wcale, że znikną na stałe ;). Pojawią się wiele razy a znacznie częściej gdy wykonasz wszystkie zadania główne. Szczególnie błazen, po pewnym czasie wpadnie w monotonię i będzie oferował tylko te trzy zadania. Po wykonaniu takiego zadania od błazna, pojawia się inne poboczne, które możesz anulować, będzie następne, znowu akceptuj następnie anuluj i tak do momentu gdy pojawi się błazen, jeśli będzie to zadanie, które możesz szybko wykonać (typu zbierz) to czekasz aż zbierze się wymagana ilość monet lub zaopatrzenia. Nagrody są losowe czyli monety, zaopatrzenie, surowce, medale, paczki punktów, fragmenty planów pereł i w końcu diamenty choć tu prawdopodobieństwo ich otrzymania, drastycznie spadło :(

Wracając do innych zadań pobocznych, niektóre z nich wymagają postawienia budynku, którego nie potrzebujesz, wyprodukowania czegoś czego nie możesz wyprodukować bez postawienia konkretnego budynku (niepotrzebnego Ci w danej chwili) itp, itd. Dlatego sensownym wyjściem jest ich anulowanie ;)

Trochę się napisałem o oczywistych oczywistościach ;) jeśli w moje wyjaśnienia wkradły się jakieś nieścisłości to szybko zostaną wyeliminowane przez szanownych, bardziej doświadczonych graczy :)

btw
na przykład u mnie stałą "wartę" trzymają trzy awatary błazna :)
jestem z nim w dobrej komitywie mimo, iż od wersji 1.0 bardzo zaniedbał swoje obowiązki w zakresie oferowania diamentów ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Atli

Hrabia
Nic dodać, nic ująć (to do wytłumaczenia abebe) :-)
I potwierdzam fakt, że błazen się leni - od wejścia nowej wersji kilkakrotnie otrzymałem medale, raz diamenty a tak to uszczęśliwia mnie kasą, młotkami i towarami. Ale nie narzekam, bo darowanemu "kuniowi" nie zagląda się w zęby :-)
 

DeletedUser9101

Guest
Osobiście uwielbiam zadania błazna. I tak zbierałbym monety i zaopatrzenie, więc nic nie tracę. Za to zadania tej grubej kobity od handlu mnie załamują. Po co mam produkować te cholerne skóry niedzwiedzi, skoro znaacznie więcej zarobię rozkładając to na kozie/świńskie? Podobnie z misją R'lyeh od naukowca. I tak wydaję punkty rozwoju:-)
 

DeletedUser8110

Guest
Dziękuję abebe za baaaardzo wyczerpującą odpowiedź na pytanie, myślę że rozwiała ona wszystkie moje wątpliwości w tej kwestii :)

Jako, że to 'oczywista oczywistość' i nikt już raczej bardziej się nie rozpisze, to temat do zamknięcia :)
 

DeletedUser5

Guest
Dużo w tym prawdy co piszecie, jednak dodam, że te powtarzające się zadania pojawiają się wtedy, kiedy z danej "linii" zadań nie można dostać innego. Wtedy pojawia się zadanie, które można wykonać wielokrotnie. Nie ma poza tym żadnej reguły co do częstotliwości pojawiania się takich zadań, ale znikną, kiedy pojawi się możliwość otrzymania kolejnego zadania, np po przejściu do kolejnej epoki. Nie napiszę konkretnie jak działają zadania, ale żeby otrzymać jakieś zadanie, muszą być do tego spełnione określone warunki takie jak bycie właścicielem jakiejś prowincji, odkrycie jakiegoś badania, bycie w konkretnej lub wyższej epoce albo też wykonanie wcześniejszego zadania lub zadań. Jeśli ktoś przerywa dużo zadań, to i tak kiedyś otrzyma powtarzające się zadania.

Osobiście zalecam wykonywanie każdego zadania, żeby nie utracić w przyszłości pojawienie się zadania naprawdę wartościowego jeśli chodzi o nagrodę.

PS. Widziałem u niektórych graczy, że powtarzające się zadania można wykonać nawet 300 razy i więcej :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry