Zaopatrzenie generowane i koszty budowy - propozycje zmian

  • Rozpoczynający wątek Iannar
  • Data rozpoczęcia

Czy podobają Ci się proponowane zmiany?

  • Tak

    Głosy: 14 63,6%
  • Nie

    Głosy: 8 36,4%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser

Guest
Witam!

Chciałbym tutaj przestawić moje propozycje co do zmian produkcji zaopatrzenia przez 5 najbardziej zaawansowanych budynków generujących zaopatrzenie, a także (co musi za tym iść) korektę kosztów budowy. Impulsem który popchnął mnie do napisania tego była pewnego rodzaju nieliniowość pewnych parametrów co niepotrzebnie upodabniało niektóre budynki do siebie np. Alchemika do Farmy czy Bednarki do Browaru przez co gra traci na tego rodzaju różnorodności.

Wyliczenia i wykresy znajdziecie w poniższym linku:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0An8zRb8w0hfNdExfTEU2eHlOU3hYWGtHdFBVaHJBcWc
Dajcie znać czy się wam podoba...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2557

Guest
Jestem na tak chociażby właśnie z kosztem np. garbarni co do alchemików. Zresztą alchemik, mały i mało ludzi,a w zasadzie jest o wiele wydajniejszy niż farma (droższa, więcej zajmuje, a współczynnik produkcji wychodzi 2,7 zaopatrzenia na mieszkańca, podczas gdy alchemika to aż 4,7!!). W związku z tym po co farma? Bednarka też taka sobie - niewiele więcej produkuje niż dwóch alchemików, ale za to potrzeba na nią górę złota i 2 razy większego terenu (o ludziach nie wspominając). Stawiam te budynki tylko dla rankingu (no bo rośnie:) ale racjonalne to faktycznie nie jest. Co do domków to jestem do tego pomysłu neutralny - wiadomo że lepszy dom musi kosztować więcej, mieszka w nim więcej ludzi, przez co jest trochę więcej szmalu (ale nie za dużo). Jedynie dworki wiejskie do domów szkieletowych nie są za bardzo dostosowane, przez co te ostatnie są rzadko stawiane przez graczy - bo zupełnie się nie opłacają (mniej ludzi, mniej szmalu)...
 

DeletedUser

Guest
Nie lubię gdy się chce wykorzystać czyjąś nieuwagę.

Jeśli chodzi o zaopatrzenie to jak najbardziej ok. Tabela przejrzysta, wnioski sensowne.

W kwestii złota już nie jest tak cacy. Ja nie będę brał kalkulatora do ręki by się dowiedzieć o co lata. Dlaczego przy domach nie ma tabeli porównawczej takiej jak dla zaopatrzenia?
 

DeletedUser

Guest
nie chce mi się tego obliczać, ale wiem, że często nie bierze się pod uwagę ulic, jakie muszę biec przy budynkach zaopatrzeniowych. przy farmie potrzeba ich mniej niż przy alchemikach.
czy powyższych wyliczeniach i wykresach zostały one uwzględnione???
 

DeletedUser2557

Guest
nie chce mi się tego obliczać, ale wiem, że często nie bierze się pod uwagę ulic, jakie muszę biec przy budynkach zaopatrzeniowych. przy farmie potrzeba ich mniej niż przy alchemikach.
czy powyższych wyliczeniach i wykresach zostały one uwzględnione???

To i tak lipnie. Może i przy lachemiku musi być ich sporo.... ale niekoniecznie - można ich ustawić w rzędzie, a po drugiej stronie domy i masz ścieżkę zagospodarowaną. Ponadto ścieżka może przy dawać zadowolenie - kolejny plus. Z kolei więcej ścieżek potrzeba do browaru niż farm, a on w zasadzie niewiele co więcej daje, nie wspominając o tym, że to budynek z innej, wyższej epoki (chyba nie powinniśmy się cofać, skoro np. domy dają więcej monet niż poprzednie...)
 

DeletedUser

Guest
Jeśli (że tak napiszę)"uliniowienie kosztów" dotyczyć będzie też domów mieszkalnych, to jestem jak najbardziej za. Chociaż bardziej , za obniżeniem kosztów budynków mieszkalnych w zaopatrzeniu. Zrobiłem wyliczenia. Algorytm wprowadzony od kosztów i do podatków/przychodu z domów mieszkalnych nie jest jednolity. Wszędzie to widać! I w kosztach i w przychodach i w generowaniu ludności. A jeśli porówna się epoki, to okaże się, że liczby(cena w zaopatrzeniu) wyglądają na wzięte z Księżyca! Dlaczego np. dom mający więcej ludności daje mniejszy podatek graczowi niż mniej pojemny? I tak jest w każdej epoce. Czy nie lepiej by było operować pełnymi dziesiątkami ludzi w domach? Przede wszystkim ta opcja by ułatwiła wyliczenia i wymyślenie algorytmu na koszty,przychód i liczbę ludności, która zamieszkuje domy.

EPOKA ŻELAZA
Dom kryty dachówką-koszt: 600 zaopat. 400 monet ilość-44 ludzi; podatek/przychód: 72,0 monety/godz.
Dworek wiejski ...... - =||= 890 zaopat. 250 monet ........73 ludzi =||= ....................27,5 monet/godz.

WCZESNE ŚREDNIOWIECZE
Dom szkieletowy -koszt: 2600 zaopat. 700 monet ilość-67 ludzi; podatek/przychód: 60,0 monet/godz.
Dom oszalowany -=||= 3900 zaopat. 1000 monet ......111 ludzi =||= ....................30,0 monet/godz.

ROZKWIT ŚREDNIOWIECZA
Dom z piaskowca -koszt: 7000 zaopat. 1800 monet ilość-94 ludzi; podatek/przychód: 90,0 monet/godz.
Czynszówka ..... .-=||= 10500 zaopat. 2800 monet......156 ludzi;=||= ....................42,5 monet/godz.

JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA
Posiadłość -koszt: 14500 zaopat. 3900 monet ilość-123 ludzi; podatek/przychód: 120,0 monet/godz.
Kamienica .. -=||= 21800 zaopat. 5800 monet ..... 205 ludzi; =||=.....................55.0 monet/godz.

EPOKA KOLONIALNA
Dom arkadowy koszt: 21800 zaopat. 5800 monet iość-155 ludzi; podatek/przychód: 180,0 monet/godz.
Wiejski pałacyk -=||= 27300 zaopat. 7200 monet ......207 ludzi; =||= .....................70,0 monet/godz.


Mamy wywalać prawie 30 tys. jednostek zaopatrzenia na wiejski pałacyk a przychód jest śmiechu warty? Czy to jakaś kpina? Prima aprilis minął już dawno, a następny będzie za 3 miesiące!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Autarcha:W domkach chodzi czasem o ludzi, a nie monety. Zauważ, że przy 10 wiejskich pałacach jest 500 ludzi różnicy, przy 20 tysiąc, przy 50 2500 ludzi! Coś kosztem czegoś.
Co do pomysłu, zamiast robić zależność liniową, która nie powinna mieć miejsca zróbcie tak, aby nie było nadwyżki produkowanych materiałów przy przechodzeniu do kolejnej epoki.
Czyli jestem na NIE dla aktualnych poprawek.

PS Aby współczynniki były obiektywne, muszą być następujące:
domki: produkcja/pola/liczba mieszkańców
zaopatrzenie: produkcja/pola/wymagani mieszkańcy
 

DeletedUser

Guest
Aby współczynniki były obiektywne, muszą być następujące:
domki: produkcja/pola/liczba mieszkańców
Możliwe, że udało mi się coś przeoczyć, ale czy nie jest tak, że każdy dom zajmuje 2x2 (w sumie 4) pola? Jeśli więc byłoby to postrzegane jako jeden z czynników to na chwilę obecną, względem tylko jego, balans w grze jest absolutny ^^
 

DeletedUser4823

Guest
Każdy dom zajmuje 4 pola. Co do opłacalności domów z gotówką, to brak mi niestety danych do domów dodawanych poza drzewem technologii. Dwór i wiejski pałacyk, ale to są domki diamentowe. Najlepszy jest z darmowych dom arkadowy. Mało ciekawie z domami jest we wczesnym średniowieczu. O ile w epoce brązu mamy chatę, potem żelazo to dom kryty dachówką, a potem posucha, aż do rozkwitu średniowiecza, gdzie dostajemy dom z piaskowca. Reszta budynków pod względem kasy jest znacznie gorsza. Co ciekawsze willa (diamentowa) z epoki żelaza jest wyprzedzana dopiero w schyłku średniowiecza przez posiadłość.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli wydaję kupę zaopatrzenia na budowę domu, to chcę widzieć wyraźną poprawę w generowaniu liczby ludności i podatku ściąganym w monetach. Nowe domy dają tylko kilku ludzi więcej za tysiące zaopatrzenia w stosunku do poprzednich epok. I dlatego będąc w rozkwicie średniowiecza, wolę domki wiejskie niż szkieletowe.Budowę oszalowanych domów wymusza tylko brak miejsca i mam ich zaledwie kilka. Czekam na czynszówki. Ta rozbuchana cena w zaopatrzeniu za domy jest moim zdaniem wzięta z Księżyca i doprowadzona do granic absurdu.To idiotyzm, gdyż stosunek pól jest stały.Ale w tym wypadku nie chodzi absolutnie o liczbę pól, które zajmują domy lecz o koszty w zaopatrzeniu i brak sensownego powiązania wzrostu liczby ludności za zaopatrzenie, które trzeba wywalić na budowę domu i o generowanie podatku, który przynosi dochód w monetach. W tym wypadku liczba pól stanowi stałą wielkość!!! I nie zgadzam się aby w takim razie liczbę pól pod domy brać pod uwagę jak w przypadku budynków produkujących zaopatrzenie. Tutaj kluczowe wielkości to podatek, wzrost liczby ludności i cena w monetach i zaopatrzeniu.
 
Do góry