Zagadki Sfinksa IV - 23.09

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Witaj wędrowcze - wyszeptała postać kryjąca się w mroku.
Chcesz wejść do środka, prawda? Skusiły Cię legendy o ukrytych skarbach, ale... miecz? Ha! Nie pokonałbyś mnie w walce, mały człowieczku. Masz jednak szczęście, ponieważ mam dobry nastrój, mogę Cię po prostu przepuścić, jeśli tylko rozwiążesz moją zagadkę. Pamiętaj jednak, że jeśli zawiedziesz, to będzie Twój koniec!


W skarbcu znajduje się: 290 Diamentów

Zagadka:
Nie umarłem, lecz zasnąłem na dnie oceanu.
Nie istnieję, ale mogę odwiedzić Cię we śnie.
Mojego imienia nie wymówisz, lecz możesz mnie przywołać w Samhain.

Edycja postów: Wyłączona + forum moderowane (posty niewidoczne aż do zamknięcia zgłaszania odpowiedzi)

Zasady:
1. Należy zgłosić się w tym temacie,
2. Liczy się tylko pierwszy post danego użytkownika, nawet jeśli nie spełnia warunków by liczyć się w konkursie,
3. Zgłoszeniem jest post w tym temacie zawierający: login z gry Forge of Empires i rozwiązanie zagadki.
4. Nagrodę otrzyma autor pierwszego zgłoszenia z poprawną odpowiedzią,
5. Konkurs trwa dopóki nie pojawi się zgłoszenie z poprawną odpowiedzią,
6. Podanie zwycięzcy i przyznanie nagrody nastąpi w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.

Pamiętajcie o podaniu swojego dokładnego loginu z gry!

Życzymy powodzenia!;>
FoE Team
 

DeletedUser2776

Guest
1. ucel
2. Czyzba chodzilo o Cthulhu przedwiecznego?
 

DeletedUser8

Guest
Poprawnej odpowiedzi udzielił ucel.

Odpowiedź: Cthulhu

Cthulhu (rozpowszechniona jest wymowa kathooloo [kə'θulu], co jest błędem. W Polsce przyjęło się ['ktulu]; Lovecraft nie podaje dokładnego brzmienia tego imienia oprócz wzmianki w jednym z listów, gdzie opisuje je jako kh'luloo, sugerując jednocześnie, że jest ono niemożliwe do wymówienia przez człowieka) (...) Cthulhu leży uśpiony na dnie Pacyfiku w cyklopowym mieście R'lyeh (...) Cthulhu, mimo uśpienia, może wpływać na ludzi poprzez nawiedzanie ich snów, podsuwanie im koszmarnych wizji miast cyklopowych, swojej osoby czy innych miejsc we wszechświecie, dlatego też bywa nazywany Inicjatorem lub Panem Snów. (...) Przywołać można go poprzez mistyczną formułę, która przetrwała wśród jego kultów, pochodzącą z zapomnianego języka: Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn, co oznacza: W swym domu w R’lyeh czeka w uśpieniu martwy Cthulhu, w dzień zwany Samhain (...)

Gratulacje!

+Przyznano: ucel - 2012-09-23 23:12 +290 Diamentów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry