[Zadania] Zadania powtarzalne

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6570
  • Data rozpoczęcia

Czy odpowiadałby Ci taki nowy wygląd zadań powtarzalnych?

  • Tak

    Głosy: 6 60,0%
  • Tak, ale jakaś rzecz do zmiany (pomysł opisać w poście w tym temacie)

    Głosy: 2 20,0%
  • Nie

    Głosy: 2 20,0%

  • W sumie głosujących
    10

DeletedUser6570

Guest
Widziałem tu w pomysłach jeden temat co do zadań powtarzalnych, który ułatwiłby sprawę wyboru, ale ja mam inny pomysł, który przynajmniej wg mnie jest dość ciekawą alternatywą.

Moja propozycja zakłada utworzenie innego interfejsu dla zadań powtarzalnych, które różniłoby się tym od teraz istniejącego, że zamiast potwierdzania, odrzucania i przyjmowania nagród za nie, istniałaby pewnego rodzaju lista z wszystkimi zadaniami, które można by było wykonywać jednocześnie. Postęp zadań można by było sprawdzić na pasku na tej liście.

Odrzucanie i przyjmowanie misji powtarzalnych zostałoby więc usunięte, a gdy tylko skończymy jedną misję (może się pokazać jakieś powiadomienie o tej sytuacji) zostałoby ono automatycznie zastąpione tym samym (albo po prostu wyzerowane).

Ułatwienie ogromne, dlatego cały pomysł zakłada jeszcze istnienie jednej rzeczy, odnośnie niewspomnianej jeszcze ważnej kwestii.
Nagrody, a mianowicie co z nimi?
Pomysł mój zakłada istnienie swego rodzaju tymczasowego magazynu (lepiej pasowałoby coś w rodzaju punktu wymian) który dodatkowo byłby interaktywny jak np tawerna, albo port (miałby swoje osobne miejsce na mapce miasta). Tam wszystkie nagrody zostawałyby umieszczane i żeby trafiły one do naszego miasta musiałyby zostać zatwierdzone.

Po co to?
Swego rodzaju utrudnienie wyrównujące kumulatywne zbieranie nagród z zadań.
Jednak tym utrudnieniem nie byłoby potwierdzanie zebrania, ale to, że ten tymczasowy magazyn MÓGŁBY BYĆ GRABIONY przez sąsiadów.
"Zbierzesz pełno nagród z misji, ale nie potwierdzisz ich? Sąsiad może Ci je ukraść."

Daje to coś nowego do całego systemu zadań, ułatwia wykonywanie zadań, ale też daje pewne ryzyko przy zbieraniu nagród za nie (Jednakże dałbym wtedy możliwość plądrowani nawet jeśli zebraliśmy wszystkie nagrody, tak by agresor nie miał pewności czy coś zagrabi, a jeśli nic nie będzie tam to po prostu nic nie weźmie i będzie musiał czekać 24 godziny na następną próbę. Jeszcze być może jakieś limity ile gracz z danej epoki może wziąć maksymalnie).

W zasadzie jedynie misje z płaceniem monet i zaopatrzenia zostają wtedy bez możliwości wykonywania i tutaj też wchodzi cały ten dodatkowy budynek. Istniałyby tam opcje do wymian (np 3 opcje, które działałyby tak jak skrzynie eventowe, z tym że dawałyby nagrody takie jak obecnie mogą dać, bez żadnych budynków i innych eventowych rzeczy), które byłyby zastępcze do tychże zadań.

I ogólnie wszystkie te zadania byłyby dostępne cały czas, nawet jeśli normalnie nie doszliśmy do zadań powtarzalnych. Pozostałe misje, takie jak główne, eventowe i te poboczne(niepowtarzalne) zostałyby w obecnej formie.
 

DeletedUser14685

Guest
Bardzo fajny pomysl, tez kiedys wpadlem na taki pomysl, ale go tutaj nie opisywalem :) Wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem bylaby ikonka do zadan powtarzalnych tak jak jest przy normalnych zadaniach. Po kliknieciu w nia wyskakiwaly by wszystkie zadania powtarzalne. Oczywiscie konieczne jest tez to, aby zmienic zeby te zadania wyswietlaly sie w miastach innych graczy, poniewaz po wrzuceniu PR w perle nie trzeba by bylo wychodzic z miasta :) Co do pladrowania uwazam, ze nie jest to najlepszy pomysl. Mysle, ze obecny system odbierania nagrod jest OK. Nie jestem tez przekonany do tego, aby te zadania byly dostepne caly czas, poniewaz, aby miec dostepne te zadania uwazam, ze trzeba sobie na nie zasluzyc ;) To co zaproponowales owszem ulatwilo by pomijanie zadan powtarzalnych, ale dalej trzeba by bylo wychodzic z miasta aby zaakceptowac zadanie :)
 

DeletedUser6570

Guest
Właśnie o to chodzi, że nie trzeba wtedy akceptować zadań, one by się resetowały. Cały czas byłby pełny zbiór zadań w formie listy, które dawałyby nagrodę jeśli się wykona, a potem reset.
Przykład na zadaniu z wydaniem 99pr:
Wchodzisz do jakiejś perły znajomego, wrzucasz kolejno 10,20,...90 i teraz wrzucając kolejną paczkę 10pr nagroda za wykonanie tego zadania jest dodawana do tej puli nagród które się kumulują i ono automatycznie się resetuje z tym jednym nadmiarowym pr, który został wrzucony.
Nie ma tutaj zupełnie akceptowania i odrzucania zadań, one są tak jakby całkowicie w tle.
 

DeletedUser14685

Guest
Sory, nie doczytalem, ale co do pladrowania to nie jestem przekonany, bo jak nie chcesz, zeby Ci to ktos spladrowalto i tak bedziesz musial wychodzic z miasta ;)
 

DeletedUser6570

Guest
Właśnie o to chodzi, żeby istniało jakieś ryzyko. Można będzie przecież po każdej nagrodzie zbierać, ale przy tysięcznych wrzutkach ludzie najczęściej będą wrzucać bez zbierania i wtedy ryzyko utraty części (opcja z limitem) będzie już większe ;)
Cały pomysł z plądrowaniem jest po to żeby trochę ożywić interakcje z sąsiadami. Większe znaczenie będą mieć też wtedy opcje defensywne z tawerny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10716

Guest
jeśli chodzi o wykonywanie wszystkich zadań na raz i sprawdzać sobie co zostało wykonane i zbierać, to nie bez powodu jest ograniczone :) sloty na wykonywanie questów, są dodawane wraz z rozwojem gracza :) aż do trzech slotów przy maksymalnym rozwoju :) mój pomysł przedstawiony wcześniej dotyczył tego, żeby ukończony quest pojawiał się do wyboru jako pierwszy, przez to nie trzeba by się aż tyle naklikać żeby go ponownie wykonać, jeśli chodzi o magazyn, to po co on? chcesz adrenaliny? że sobie zatwierdzisz wieczorkiem i może nikt do tej pory nie ukradnie? jeśli ktoś mógłby mi go obrobić, to zatwierdzałbym co nagrodę ... to by jeszcze bardziej utrudniło wykonywanie questów...
 

DeletedUser6570

Guest
jeśli chodzi o wykonywanie wszystkich zadań na raz i sprawdzać sobie co zostało wykonane i zbierać, to nie bez powodu jest ograniczone :) sloty na wykonywanie questów, są dodawane wraz z rozwojem gracza :) aż do trzech slotów przy maksymalnym rozwoju :) mój pomysł przedstawiony wcześniej dotyczył tego, żeby ukończony quest pojawiał się do wyboru jako pierwszy, przez to nie trzeba by się aż tyle naklikać żeby go ponownie wykonać, jeśli chodzi o magazyn, to po co on? chcesz adrenaliny? że sobie zatwierdzisz wieczorkiem i może nikt do tej pory nie ukradnie? jeśli ktoś mógłby mi go obrobić, to zatwierdzałbym co nagrodę ... to by jeszcze bardziej utrudniło wykonywanie questów...

Sloty są dodawane wraz z epokami, ale weź pod uwagę że nie ma epoki w której ilość zadań z wydaniem pr z powtarzalnych jest większa niż ilość slotów, czyli zawsze jesteś w stanie wykonywać równolegle te zadania (nawet jeśli jest tylko jedno to i tak wykonujesz wszystkie naraz). Nie oszukujmy się, że te wszystkie pomysły co do zadań powtarzalnych są po to żeby zbierać np produkcje 24-godzinne, tu chodzi o wydawanie pr w perłach i to właśnie to ma przyspieszyć.

W przypadku takiego magazynu to raczej nie czekałbym do wieczora, bo zaraz po wrzuceniu pełnej ilości pr, które chcę wrzucić opróżniam go, nie mam pojęcia po co miałbym czekać. Co do utrudnienia to na pewno nie utrudniałoby to wykonywanie zadań, w zasadzie nie istnieje chyba szybsze metoda ich wykonywania, bo nie traci się w ogóle czasu na potwierdzanie/odrzucanie.
Jako, że same pomysły z usprawnieniem wykonywania zadań powtarzalnych z reguły dotyczą dużych wpłat pr, to przedstawię Ci bardzo prosty przykład.

Masz do wrzucenia 2000pr żeby zająć 1 miejsce w perle i chcesz wykonywać zadania przy tym. Zakładam że w tym przykładzie jesteś w Arktyce, czyli że masz zadania z 99pr i 200pr do wrzucenia i 2 sloty z powtarzalnymi zadaniami na równoległe ich wykonywanie. Chcesz zbierać wszystkie możliwe nagrody przy tym wrzucaniu pr, czyli co 100pr zbierasz jedną misję, a w kolejnych 100 zbierasz obie. I teraz co będzie szybsze?

Twój pomysł zakłada że wrzucasz 100pr, wracasz do wyboru zadania, przyjmujesz nagrodę, przyjmujesz zadanie (pojawia się od razu), znowu wchodzisz do miasta tego gracza, albo korzystasz z nowego szybszego wejścia do jego perły i wrzucasz kolejne 100pr, znowu wracasz, zbierasz tym razem obie nagrody, odświeżasz je i znowu idziesz do perły. I tak aż wrzucisz 2000pr, czyli ogółem 20 razy będziesz wchodzić do perły innego gracza i 20 razy będziesz wracać się po zbieranie nagród.

Mój pomysł zakłada to, że wrzucasz same pry, nie martwisz się o przyjmowanie nagród i o "odświeżanie" zadania, czyli wrzucasz 2000pr i zbierasz nagrody z magazynu (ja nie czekałbym do wieczora, nie wiem, może ktoś by czekał, tutaj wchodzi cała możliwość grabienia za gapiostwo). 1 raz wchodzisz do perły i tylko raz wracasz żeby odebrać nagrodę za wszystkie zadania przy wrzucaniu tej ilości pr.

Przypominam, że powyższy przykład zakłada wykonywanie wszystkich możliwych zadań z wydawaniem pr. Nie trzeba długo myśleć, żeby zauważyć, że Twój sposób, mimo że jest szybszy niż obecna wersja, jest znacznie wolniejszy niż moja propozycja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10716

Guest
no ale, questy są dla chętnych, więc to tak powinno wygladać, a nie że każdemy bez większego trudu nabija się samo, bo siłą rzeczy robiłbyś wszystkie możliwe :?
 

DeletedUser10716

Guest
a kto by nie opróżniał magazynu jeśli by tam coś dostał :?
 

DeletedUser6570

Guest
Przecież to jest z zyskiem dla gracza. W najgorszym wypadku sobie nie zbierze nagród i ktoś będzie mógł zrabować. Jaka różnica dla tego gracza będzie, jeśli nie wykona zadań lub gdy ktoś okradnie taki magazyn?
Nie słyszałem jeszcze w każdym razie o graczu z wysoką Arką, który zamiast zadań z wydaniem pr podczas ich wrzucania w jakąś perłę trzymałby aktywne zadania np ze zbiorem 24 godzinnej produkcji..
Przypominam, że to właśnie ma być przyspieszenie dla graczy, którzy wrzucają dużo pr.
 

DeletedUser6570

Guest
gdzie ja znajde te zadania powtarzalne gram dwa lata i nie wiem ;)

To chodzi o takie zadania jak zapłać ?? monet i ?? zaopatrzenia, zbierz ?? monet, wydaj ?? pr, itd.
Wszystkie one dają losową nagrodę i dodatkowo po skończeniu takiej misji i wykonaniu/odrzuceniu pozostałych pojawia się znowu ona.
 
Do góry