[Eventy] Zadania Eventowe

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16965
  • Data rozpoczęcia

czy jesteś za obowiązkowym wprowadzeniem alternaywy dla 2 zadań dla eventowych

  • tak dla obu

    Głosy: 41 93,2%
  • tak tylko dla zadania "opracuj technologie"

    Głosy: 2 4,5%
  • tak tylko dla zadania "przeprowadź zwiad prowincji"

    Głosy: 0 0,0%
  • nie

    Głosy: 1 2,3%

  • W sumie głosujących
    44

DeletedUser16965

Guest
W grze pojawia się coraz więcej eventów, większość z nich ma zadania "opracuj technologie" i "przeprowadź zwiad prowincji"
zadania te, często bez alternatywy powodują, że twórcy wymuszają na nas rozwój i nie pozwalają nam decydować jak dlugo chcemy być w danej epoce, oczywiście można nie robić eventów, ale dlaczego ktoś kto chce siedzieć, nawet rok albo dłużej w epoce, która mu się podoba miał by być dyskryminowany niemożnością zdobycia wszystkich nagród eventowych?? dlatego proponuje aby twórcy gry na stałe wprowadzili alternatywę dla zadań "opracuj technologie" i "przeprowadź zwiad prowincji".
 

DeletedUser17796

Guest
Zgadzam się . Tymbardziej , że jak ktoś chce dłużej posiedzieć np. w kolonialnej żeby uzbierać towary bo te potrzebne są w moderniżmie zadanie "opracuj technologie" skutecznie mu to uniemożliwia . Potem musi sę bujać z towarem na targu i czekać jak ktoś zaakceptuje ofertę.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Od eventu na 5-lecie FoE jest alternatywa w zadaniach :)
Okazuje się, że tylko w tym evencie był. Mój błąd.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17798

Guest
No niestety nie ma w evencie majowym jest znowu po staremu jak we wiośnie ;/
 

DeletedUser17701

Guest
Jestem tu nowy - gram od niedawna ale staram się na bieżąco prowincje i zwiady robić - tu jestem w kropce bo towary do ich opanowania są z kolonializmu a ja jestem w jesieni 1pr żeby wkroczyć w kolonializm ale nie chciałem - wolę trochę towarów nazbierać i w perły zainwestować i tu by się też alternatywa przydała ale rozumiem że najważniejsze to alternatywa dla technologii i zwiadu - jak najbardziej za
 

DeletedUser16989

Guest
Witam. A może dobrym rozwiązaniem byłoby coś pośredniego - obowiązkowy zwiad i odkrycie technologii zostawić w dwóch głównych eventach gry - np. ZIMA i LATO (długo trwają, nagrody są dość cenne, to i wysiłek ma sens...), a w pozostałych dać alternatywę. I wtedy częstość eventów przestanie przeszkadzać. Wilk syty i owca cała.
 

DeletedUser13804

Guest
A co z zadaniami "przejmij kontrolę nad prowincją" i "podbij sektor"? Z obecnej epoki mam już tylko 4 sektory do podbicia, i pewnie to nie wystarczy na ten event i będę musiał na siłę przeskakiwać do Modernizmu ...
 

DeletedUser16965

Guest
masz racje dla tego zadania również mile widziana była by alternatywa:)
 

bartekmod

Książę
a ja chce alternatywę dla zadania... wynegocjuj sektory, bo nie chcę tracić towarów i nie może to być alternatywa w stylu okradnij iluś Graczy...
 

DeletedUser10716

Guest
szachista2006, to nie jest dobre rozwiązanie, bo gracz po prostu nie powinien być zmuszony, jeśli nie teraz to za rok będzie ten sam problem, po co tak robić? trzeba dać alternatywę i tyle :) co to dla mnie za argumet, że z okazji dużego eventu Letniego, webchną mnie na siłę do epoki której nie chcę :? bez sensu
 

DeletedUser17796

Guest
Zauważyliście , że w tym evencie zająć prowincję bedzie trzeba aż dwa razy . W zadaniach głównych macie " zwiad prowincji " a potem kilka zadań dalej " zajmij prowincję . Potem w zadaniach premiowych też jest " zajmij prowincje " czyli na to wychodzi , że zwiady trzeba wysłać dwa w tym evencie :/ Ktoś chyba tu lekko przesadził albo nie pomyślał :p Jak maszdobre wojsko to super ale jak nie to chcąc ukończyć wszystkie zadania musisz negocjowac i bujać się z towarami. I wciąz nurtujące mnie pytanie czemu jak mi w Alcatraz produkuje Łotrów to mi nie zalicza zadania "zrekrutuj jednostki " moim zdaniem powinno bo Łotr należy do każdej z epok
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
I wciąz nurtujące mnie pytanie czemu jak mi w Alcatraz produkuje Łotrów to mi nie zalicza zadania "zrekrutuj jednostki " moim zdaniem powinno bo Łotr należy do każdej z epok

Łotr nie należy do żadnej epoki, dlatego też zadania z produkcją jednostek z obecnej/poprzedniej epoki w ich przypadku nie są zaliczane.
 

DeletedUser7795

Guest
Kryjówka łotrów należy do wszystkich epok ale łotr już nie należy do żadnej epoki.
Przykładowo: mam zadanie "zbuduj budynek wojskowy ze swojej aktualnej epoki". Stawiam kryjówkę łotrów z inwentarza i zadanie powinno zostać zaliczone, bo kryjówka należy do wszystkich epok.

Bez tytułu.jpg
 

DeletedUser10716

Guest
zmieniam swój głos, trochę z rozpędu zagłosowałem na TAK dla obu, ale myślę że problem dotyczy tylko technologii, temat powstał nie dlatego, że zadania są zbyt trudne albo czasochłonne, tylko dlatego że gracze nie chcą na siłę być przepychani do epoki i na tym się skupmy, bo pojawi się całe grono arkowiczów, które ogłosi, że chcą alternatywy w postaci "lub wydaj x pr" dla wszystkich zadań , bo po co robić cokolwiek, produkcja, towary, motywki, tawerna, albo co innego jeszcze, jak cały event załatwi się jedną większą wrzutką, do tego jeszcze najlepiej na zarobek PR :], skupmy się za jednym, zadanie z technologią nie jest trudne, tylko po prostu chamskie :) jeśli chodzi o jednostki, zwiad prowincji i inne, to z czasem można je zrobić, nawet jeśli trzeba wydać diamenty lub trochę surki by udało się na czas, nikt nie powiedział, że ma być łatwo, ale zadania z technologią nie da się obejść w żaden sposób :?

ja sugeruję, żeby tylko do tego zadania z technologią była alternatywa, a liczba pr zależna była od epoki gracza lub też... jeśli gracz ukończył WSZYSTKIE technologie na drzewku w epoce w której jest aktualnie, zadanie zalicza się z automatu :) mi szczególnie podoba się to drugie rozwiązanie :)
 

DeletedUser10716

Guest
główna nagroda w tym evencie może nie powala, ale smutne jest trochę dla mnie, że mój event zakończył się pierwszego dnia na 3. zadaniu, co prawda mam jeszcze kilka tech w zapasie, ale wolę je "wykorzystać" w walce o poważniejsze nagrody :?
 

DeletedUser17497

Guest
@Chodzonce Zuo Ale w takim razie powinieneś musieć zrobić czterech, czy sześciu łotrów dla zaliczenia zadania?
Twórcy nie uwzględnili łotrów zapewne tylko dlatego, że im się nie chciało kodować osobnych linijek dla jednostek niezależnych. ;)
 

DeletedUser7795

Guest
@TiroXIII budynek produkujący jednostki - w tym przypadku Kryjówka łotrów - należy do wszystkich epok ale jednostka w nim wyprodukowana już nie. To jest co najmniej dziwne.
 

DeletedUser15017

Guest
Zgadzam się, że dla zadań aktywizujących przymusowo do rozwoju i postępu, podbijania prowincji, odkrywania prowincji powinny być alternatywy (najlepiej w postaci PR, albo wybudowania budynku wojskowego, wyszkolenia jednostki) Bo inaczej jest to represja wobec graczy, odebranie im możliwości strategicznego decydowania, obrania właściwej taktyki, który będzie najkorzystniejszą opcją, tym samym pozwoli nam się cieszyć z obecności w danej epoce. Przecież o to w tej grze chodziło od początku, skoro dodaliście surogat podbijania prowincji do zdobycia medali - tak ważnych dla rozwoju miasta, pozyskiwania nowych rozszerzeń terenów - w postaci walk na mapie GvG, tudzież Wypraw Gildyjnych, to bądźcie fer wobec graczy aż do samego końca. W przeciwnym razie nikt normalny nie będzie Was finansował.
 
Do góry