Zadania Eventowe a nowe epoki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser21914
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser21914

Guest
Witam.
Zauważyłem taką jedną rzecz z zadaniami eventowymi. Są one dostosowane do epoki której akurat jesteśmy.
I przypuśćmy taką sytuacje gracz,który akurat kończy wszystkie technologie w danej epoce i z nowej ma uzbierane na pierwszy kafelek technologi i wystarczy dać odblokuj i przechodzi do następnej epoki. A w tym czasie zaczyna się Event gdzie zadania są typu wyszkol jednostki z danej epoki, lub rozwiąż negocjacje to z poprzedniej epoki jest łatwo zakończyć to zadanie bo ma się surowce i budynki. I jest zadanie typu opracuj technologię no i trzeba odblokować tą technologie i wejśc przy okazji w nową epokę. I przychodzą zadania których się już nie przejdzie bo nawet nie ma jeszcze odblokowanych jakiś wojsk, czy budynków towarowych. A tym bardziej ciężko często jest je dostać na rynku. I wytłumaczcie mi gdzie w tym jest sprawiedliwość ? Jedni przechodzą cały event bo uda im się natrafić na odpowiedni czas ze swoją epoką a ja w tym momencie stoje na zadaniu 43 gdzie brakuje mi 2 do kolejnej nagrody ale ich nie przejdę bo nic nie mam odblokowane ani surowców. Co o tym sądzicie ?
 

kasia2389

Arcyksiążę
upload_2019-5-18_16-18-55.png

Co trudnego jest w wybudowaniu 2 budynków kultury z poprzedniego wieku i zrobienie każdej produkcji raz?

upload_2019-5-18_16-22-51.png

Co trudnego jest w zdobyciu 3 jednostek w wyprawach gildii?
Co trudnego jest w kupieniu surowców?

upload_2019-5-18_16-39-0.png

Mogłeś zasilić skarbiec gildii
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser21914

Guest
Surowców takich jak guma, tran czy przędza nie kupię bo nie ma ofert innych niż te z handlarzem. W wyprawach gildyjnych dostaje w nagrodę jednostki z epoki kolonialnej obecnie mam przemysłową. Takie rzeczy jak wybudowanie z poprzedniej epoki czy ukończenie wszystkich produkcji to w każdej epoce zrobię ale jak są negocjacje i potrzebne wyżej wymienione surowce to nie zdobęde ich od razu po osignieciu nowej epoki.
 

MacKayla*

Wójt
Wystaw swoje oferty na targu, może ktoś kupi.
Spróbuj też w gildii, jeśli należysz, może tam znajdą się chętni do pomocy. Jak nie zapytasz, to nie będą wiedzieli, że potrzebna Ci pomoc w zakupie towarów.
 

HuanMing

Książę
Informację o eventach można uzyskać dużo wcześniej niż się one pojawiają (jest beta, forum bety, albo nawet wątek Co w trawie piszczy... z tego forum). Dużo wcześniej dostępne są listy zadań, ba eventy pojawiają się w miarę regularnie i można sobie samemu mniej więcej wytypować czas ich pojawienia się. Zadania związane z odblokowywaniem technologii, szkoleniem jednostek z obecnej epoki, itd., obecne są zawsze (są też do nich alternatywy jak wskazał ktoś powyżej). Wystarczy sobie zaplanować rozwój i problem rozwiązany. Dużo osób przechodzi event bez problemu nie dlatego, że trafili, tylko dlatego, że coś zaplanowali, ot taki strategiczny szczegół.
 

DeletedUser16965

Guest
Witam.
Zauważyłem taką jedną rzecz z zadaniami eventowymi. Są one dostosowane do epoki której akurat jesteśmy.
I przypuśćmy taką sytuacje gracz,który akurat kończy wszystkie technologie w danej epoce i z nowej ma uzbierane na pierwszy kafelek technologi i wystarczy dać odblokuj i przechodzi do następnej epoki. A w tym czasie zaczyna się Event gdzie zadania są typu wyszkol jednostki z danej epoki, lub rozwiąż negocjacje to z poprzedniej epoki jest łatwo zakończyć to zadanie bo ma się surowce i budynki. I jest zadanie typu opracuj technologię no i trzeba odblokować tą technologie i wejśc przy okazji w nową epokę. I przychodzą zadania których się już nie przejdzie bo nawet nie ma jeszcze odblokowanych jakiś wojsk, czy budynków towarowych. A tym bardziej ciężko często jest je dostać na rynku. I wytłumaczcie mi gdzie w tym jest sprawiedliwość ? Jedni przechodzą cały event bo uda im się natrafić na odpowiedni czas ze swoją epoką a ja w tym momencie stoje na zadaniu 43 gdzie brakuje mi 2 do kolejnej nagrody ale ich nie przejdę bo nic nie mam odblokowane ani surowców. Co o tym sądzicie ?

upload_2019-5-19_0-36-3.jpeg

skoro jesteś w przemysłowej to chyba już znasz troszkę tą grę. czytanie zadań ze zrozumieniem nie jest chyba ciężkie ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
skoro jesteś w przemysłowej to chyba już znasz troszkę tą grę.
O jak bardzo się mylisz.

Przepraszam Cię adri991, wszystko co napisałem nie dotyczy Ciebie, moje rady nie zadziałają w Twoim mieście, zwrócę Ci pieniądze jakie za nie zapłaciłeś (za rady, nie za miasto).

Surowców takich jak guma, tran czy przędza nie kupię bo nie ma ofert innych niż te z handlarzem. W wyprawach gildyjnych dostaje w nagrodę jednostki z epoki kolonialnej obecnie mam przemysłową.
Sam sobie jesteś winien, po co zmieniałeś epokę w trakcie ewentu? Konkretnie w tamtym tygodniu.
Z reliktów w wyprawach można dostać 5 jednostek z epoki gracza. Bez odblokowania technologi wojskowej można mieć czempionów, wystarczy azyl, kubełek farby i alkatraz.
otrzebne wyżej wymienione surowce to nie zdobęde ich od razu po osignieciu nowej epoki.
Jest wiele budynków np. plac tubylców produkujących towary z epoki budynku, wystarczy kubełek farby, o perłach i zadaniach powtarzalnych to nawet nie wspominam bo to oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20713

Guest
tylko, że trzeba najpierw mieć owe kubełki farby co niekoniecznie musi być takie oczywiste (ich posiadanie), jeżeli nie przywiązuje się dużej wagi do wypraw oraz dziennych zadań i idzie się przez epoki jak burza to z pewnością może ich zabraknąć, a żeby móc robić powtarzalne trzeba najpierw przejść poboczne z danej epoki, więc ta opcja w jego przypadku odpada, chyba że wszystkie by pominął, aczkolwiek moim zdaniem lepiej już jest pomęczyć się z handlem niż wszystkie pomijać
 

DeletedUser222

Guest
jeżeli nie przywiązuje się dużej wagi do wypraw oraz dziennych zadań i idzie się przez epoki jak burza to z pewnością może ich zabraknąć
Bezmyślność nie powinna być powodem do jakichkolwiek premii. Jak gracz nie umie myśleć strategicznie, to ma problem.
 

DeletedUser222

Guest
Zadań eventowych z poprzedniej epoki, gdy myślący gracze mają te z aktualnej.
 

DeletedUser20713

Guest
Aaa. Ja nie jestem za tego typu ułatwieniem, również sądzę, że w obecnej formie jest dobrze, zwróciłem tylko uwagę na to, że rada z powtarzalnymi zadaniami jest trochę nie adekwatna do sytuacji i, że nie każdy ma zapasy różnych itemków (w tym przypadku zestawów do ulepszenia/odrestaurowania)
 

kasia2389

Arcyksiążę
że rada z powtarzalnymi zadaniami jest trochę nie adekwatna do sytuacji i, że nie każdy ma zapasy różnych itemków (w tym przypadku zestawów do ulepszenia/odrestaurowania)
Ale przecież dokładnie to napisałem w poprzednim poście, jak zobaczyłem miasto na H narzekającego.
Przepraszam Cię adri991, wszystko co napisałem nie dotyczy Ciebie, moje rady nie zadziałają w Twoim mieście, zwrócę Ci pieniądze jakie za nie zapłaciłeś (za rady, nie za miasto).
 
Status
Zamknięty.
Do góry