Zadania dzienne i ich "wykonalność"

Koval92

Szlachcic
Przepraszam bardzo, jak nowsi gracze mają wykonywać te zadania? nie dość, że masę towarów mają zużywać, to jeszcze dajecie armię z wczesnego średniowiecza 2-poziomową do pokonania jednostkami z epoki żelaza? Jak gracz ma tego dokonać?

Tych questów nie do wykonania jest cała masa. Czy ta gra jest cała taka niezbalansowana?
W późniejszej epoce jakieś strzelające potwory z Marsa będzie wystawiać naprzeciwko husarii czy co?

Wczoraj 2.5k srebrników z tawerny sobie zażyczyliście i zadanie też niewykonane, bo gracze nie siadają w takich ilościach w tawernie mimo pełnej listy znajomych i gildii.
Co tylko gwiazdy z ostatnich rozdziałów mogą robić te zadania bez porażki?

1588071318619.png
 

Arox

Baron
No a w jakiej epoce jesteś? Bo chyba we wczesnym średniowieczu. To dlaczego gra ma ci ułatwiać i dawać jednostki z poprzedniej epoki?
Stawiaj Perły Architektury które dają procent do ataku i obrony, stawiaj budynki co dają łotry, Handlarz z antykami czasami wystawia ofery gdzie możesz zwiększyć bonus militarny... i nie będzie problemu z taką armią.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zadania dzienne są zawsze dostosowane do epoki miasta. Może za szybko idziesz z technologiami i to Twoje miasto jest słabo zbalansowane?
Wojsko nie ma odpowiedniego wsparcia?
Tawerna zapełnia się w każdej epoce na tej samej zasadzie. Nieaktywnych znajomych usuwa się i zastępuje aktywnymi.
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
Zadania dzienne są zawsze dostosowane do epoki miasta. Może za szybko idziesz z technologiami i to Twoje miasto jest słabo zbalansowane?
Wojsko nie ma odpowiedniego wsparcia?
Tawerna zapełnia się w każdej epoce na tej samej zasadzie. Nieaktywnych znajomych usuwa się i zastępuje aktywnymi.
tu sie zgodze, nie ma sensu pedzic do przodu za szybko, bo to odbije sie pozniej w grze. bedzie to dotyczyc zadan jak i odkrywania mapy. od razu pojawia sie silnieejsze jednostki, jak i wieksza ilosc towarow do negocjacji

No a w jakiej epoce jesteś? Bo chyba we wczesnym średniowieczu. To dlaczego gra ma ci ułatwiać i dawać jednostki z poprzedniej epoki?
Stawiaj Perły Architektury które dają procent do ataku i obrony, stawiaj budynki co dają łotry, Handlarz z antykami czasami wystawia ofery gdzie możesz zwiększyć bonus militarny... i nie będzie problemu z taką armią.
stawiaj perly, stawiaj perly, kazdy tak pisze. zgodze sie z tym, ale jak to zrobic jezeli te plany wpadaja niech je strzeli. nawet podczas wymiany 2-1 nie dostaniesz co potrzebujesz, a brakuje ci tylko po 1 planie do obrazka. teraz nawet nie chce handlarz wymienic mi niektorych planow, i tak sobie stoje. oczywiscie jest opcja za diamenty, ale chyba nie o to chodzi.
co do handlarza antykami, takie ceny jak 23k za kryjowke lotrow, z kad to wziasc? nie powiem podczas wiosennego eventu co zebralem, to sprzedawalem i uzbieralem 21k, i to koniec. kupilem za to 2 budynki eventowe, bo byla okazja.
kupowanie u handlarza bonusow do ataku nie oplaca sie, lepiej skorzystac z sklepu tawerny
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
stawiaj perly, stawiaj perly, kazdy tak pisze. zgodze sie z tym, ale jak to zrobic
Nikt nie wymyślił jeszcze skuteczniejszego sposobu na zdobycie planów niż kupienie ich za pr. Rozejrzyj się po miastach znajomych, zapytaj, uzgodnij miejsce i cenę i ... nie zamykaj poziomu bez wyraźnej zgody właściciela. :)
co do handlarza antykami
Rób wyprawy, postaw Świątynię Reliktów (plany darmowe do zdobycia na wyprawie), niepotrzebne budynki sprzedawaj u handlarza.
Zawsze pamiętaj, że nie jesteś pierwszym, który zaczyna grę. Każdy z nas kiedyś zaczynał i spora grupa graczy dzieli się doświadczeniami.
 

Koval92

Szlachcic
No a w jakiej epoce jesteś? Bo chyba we wczesnym średniowieczu. To dlaczego gra ma ci ułatwiać i dawać jednostki z poprzedniej epoki?
Stawiaj Perły Architektury które dają procent do ataku i obrony, stawiaj budynki co dają łotry, Handlarz z antykami czasami wystawia ofery gdzie możesz zwiększyć bonus militarny... i nie będzie problemu z taką armią.

To oczywiste, nie zbadane jednostki = z poprzedniej epoki powinno dawać, logiczne... możesz być w epoce wczesnego średniowiecza a nie mieć zbadanych jednostek, które są pod jej koniec....

Co do pereł już od miesiąca zbieram plany i dalej za mało więc jeszcze muszę poczekać...
Te zadania powinny być jakoś skalowane...
 

chemik12

Wicehrabia
Tak ci się tylko wydaje. Najlepiej się przygotować do zmiany epoki, by w miarę szybko zacząć produkować dane surowce, jednostki. Tylko jak się goni do przodu na wariata, nie robi się zapasów na przyszłość to mamy co u Ciebie. A to surowców nie ma, a to monet czy zaopatrzenia...przykłady można mnożyć. Dlatego dobra rada powtarzana praktycznie przez każdego doświadczonego gracza - wchodzisz do epoki, robisz zapasy, wzmacniasz się (stawiasz np. perły które dadzą ci % do ataku, surowce , PR, itp). I dopiero jak czujesz ze dasz rade w trudniejszych warunkach ruszasz dalej. Wiem co mówię. Ja bardzo długo siedziałem w wczesnym (prawie 16 miesięcy) rozwijałem się, wzmocniłem. Teraz przejście do rozkwitu miałem bezbolesne, zadanie z codziennego bez problemu bo miałem zapas z epok wcześniejszych, obecnej i mam też z następnych...Nawet pokonanie dużej armii nie stanowi dla mnie problem, czy też zrobienie WG w całości wojskiem. Tu raczej krótko posiedzę (1-2 miesiące) i ide dalej do jesieni gdzie planuje trochę dłużej posiedzieć (no może nie tyle co w wczesnym ;) )
 

Magic

Szlachcic zagrodowy
To oczywiste, nie zbadane jednostki = z poprzedniej epoki powinno dawać, logiczne... możesz być w epoce wczesnego średniowiecza a nie mieć zbadanych jednostek, które są pod jej koniec....

Co do pereł już od miesiąca zbieram plany i dalej za mało więc jeszcze muszę poczekać...
Te zadania powinny być jakoś skalowane...
Oj, @Koval92, widzę, że tak, jak marudzisz w Elvenarze, że wszyscy inni mają lepiej od Ciebie, tak i tu się zaczyna Twoje kwękanie:-) Ja gram od kilku dni i nie narzekam na zadania. W następną epokę nie idę, bo nie czuję się na siłach. Jak poleciałeś z technologią do przodu, to miej pretensje wyłącznie do siebie
 
Ostatnia edycja:

Midi

Baronet
Zgadzam się z @Koval92 zadania dzienne niby są jednak w większości są niewykonalne dla graczy szczególnie w początkowym okresie gry. Gram od miesiąca i niestety :
- nie można mieć od razu oczekiwanych pereł chyba, że plany kupisz za diaxy
- poziomy oczekiwane w zadaniach nie tylko dziennych ale też eventowych są trochę oderwane od rzeczywistości, np. wydaj 72k monet za zadania na 5 zwojów.
- poziom negocjacji rujnuje posiadane zasoby,
- naprzeciw moim jednostkom stają jednostki z tej samej epoki, jednak te które ja mam jeszcze nie zbadane (domyślnie dużo silniejsze)- to chyba nie jest fair? jak mam wygrać?

również wnioskuję o przemyślenie przez Twórców oczekiwań w stosunku do graczy szczególnie na początkowych etapach gry..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20205

Guest
Zgadzam się z @Koval92
- nie można mieć od razu oczekiwanych pereł chyba, że plany kupisz za diaxy
- poziomy oczekiwane w zadaniach nie tylko dziennych ale też eventowych są trochę oderwane od rzeczywistości, np. wydaj 72k monet za zadania na 5 zwojów.
- poziom negocjacji rujnuje posiadane zasoby,
- naprzeciw moim jednostkom stają jednostki z tej samej epoki, jednak te które ja mam jeszcze nie zbadane (domyślnie dużo silniejsze)- to chyba nie jest fair? jak mam wygrać?

również wnioskuję o przemyślenie przez Twórców oczekiwań w stosunku do graczy szczególnie na początkowych etapach gry..
No tak, chciałby mieć wszystko od razu... Plany od razu, walki wygrywać od razu... Co to za "wyzwanie" jak każdy początkujący mógłby to wszystko bez trudu zrobić? To chyba sensowne, że starym graczom jest łatwiej, a nowym trudniej?
Fakt, niektóre nagrody nie powalają. A wymagania potrafią być upierdliwe, np. "ukończ 93 produkcje 5-minutowe". Wtedy można sobie odpuścić.
 

Midi

Baronet
No tak, chciałby mieć wszystko od razu... Plany od razu, walki wygrywać od razu... Co to za "wyzwanie" jak każdy początkujący mógłby to wszystko bez trudu zrobić? To chyba sensowne, że starym graczom jest łatwiej, a nowym trudniej?
Fakt, niektóre nagrody nie powalają. A wymagania potrafią być upierdliwe, np. "ukończ 93 produkcje 5-minutowe". Wtedy można sobie odpuścić.

nie, nie chciałbym mieć wszystkiego od razu, jednak jeżeli staje do walki z jednostkami, których jeszcze nie zbadałem to chyba jednak coś nie tak,
 

DeletedUser20205

Guest
nie, nie chciałbym mieć wszystkiego od razu
No jak nie? Plany od razu, zadania wszystkie robić od razu, walki wygrywać od razu, towary mieć na negocjacje od razu, inne zasoby (monety) też od razu... To nie ta gra, tutaj do wszystkiego dochodzi się stopniowo.

, jednak jeżeli staje do walki z jednostkami, których jeszcze nie zbadałem to chyba jednak coś nie tak,
Jednostki są z twojej epoki, więc wszystko "jest tak". Jednostki można też zdobywać nie mając odpowiednich technologii, a z odpowiednimi bonusami można wygrać walkę używając jednostek z poprzedniej epoki. Czyli wracamy do punktu wyjścia - na razie jesteś na początkowym etapie gry i nie ze wszystkim sobie dasz radę.
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
No jak nie? Plany od razu, zadania wszystkie robić od razu, walki wygrywać od razu, towary mieć na negocjacje od razu, inne zasoby (monety) też od razu... To nie ta gra, tutaj do wszystkiego dochodzi się stopniowo.


Jednostki są z twojej epoki, więc wszystko "jest tak". Jednostki można też zdobywać nie mając odpowiednich technologii, a z odpowiednimi bonusami można wygrać walkę używając jednostek z poprzedniej epoki. Czyli wracamy do punktu wyjścia - na razie jesteś na początkowym etapie gry i nie ze wszystkim sobie dasz radę.
tu sie z toba zgodze,plany,wszystkie zadania tez na wczoraj oraz wygywanie potyczek. bonus do zaopatrzenia i monet na ta chwile. trzeba do tego dojsc w swoim czasie, to samo napisalem do
Midi67. nawet modek o nazwie truposzy 1000 sie udzielil do mojej skromnej prywatnej wypowiedzi chociaz nie byl o to proszony

dodalem tez o planach perel, ale to dluga historia, wiec nie bede ciebie tym zameczal

jestem poczatkujacym graczem i za szybko przeskoczyklem kilka epok, zgodze sie z tym. jednak juz na mapie swiata mam wojska do pokonania z nastepnej epoki, co tez dotyczy sie towarow na negocjacje. tamte wojska juz po zwiadzie co sprawdzilem maja juz bonusa do ataku. po doglebszej kalulacji wiem ze naswet z moimi bonusami nie mam szans na wygrana w tych sektorach. wojskami z poprzedniej epoki wyrownuje atak, a nawet go troche przewyzaszm, ale brakuje mi obrony
czyli wracajac do punku wyjscia musze sobie podniesc poziom perel z obrona ( wlacznie z atakiem) i wtedy atakowac. rozumiem to jednak po zajeciu owego regionu i wyslaniu zwiadu na nastepny region bede mial wojsko z nastepnej epoki ktora ma wiekszy bonus, lub wojsko wyprzedzajaca mnie epoko o dwie epoki
co mam zrobic w tym wypadku, czekam na jakies propozycje z twojej strony w tej sprawie
 

McPietro

Wójt
Widzisz jaka fajna gra? Tutaj takie coś zobaczyłeś. A jaką będziesz miał satysfakcję, gdy w końcu ośmioma jednostkami będziesz pokonywał szesnaście :::)
Musisz sobie uświadomić, że ta gra to nie sprawnościówka. Tutaj głównie strategia i ekonomia. Wszystkie powyższe wypowiedzi weź sobie do serca. To dobre rady. Jak będziesz się starał, to za dwa lata też bedziesz udzielał dobrych rad.
 

chemik12

Wicehrabia
Tutaj jak zaczynasz grać na na dzień dobry pierwszy a może nawet drugi evant można odpuścić - nie dasz rady w miesiąc-dwa zdobyć zasobów, jednostek, poziomu pereł na tyle by całość przejść. W nawiązaniu do mojej poprzedniej wypowiedzi: nie goń z epokami, mapą kampanii bo będzie tylko płacz że nie dasz rady. A co do mapy - gonisz do przodu a tam wojsko z epoki do której należą dane sektory. Mało tego, odkrywając za dużo można sobie zablokować pewne mechanizmy w grze i dopiero jak dojdziesz z technologiami to je odblokujesz - przykład blokada zadań powtarzalnych na mapie przemysłu jak za dużo i nie w tej kolejności co trzeba odkryje się i podbije sektor.
 

Fatherland

Książę
Chcieliby wszystko od razu na starcie mieć jak inni co grają długo... Co za podejście ciągle siedzi w tej grupie... Daj daj daj.. należy mi się...

Popracuj trochę nad tym tak jak inni. I tak macie lepiej niż rok do roku wstecz aż do startu gry.. teraz rok można w miesiąc zrobić albo lepiej, tym bardziej że przyzwolili na "legalne" dopalacze i 99% z tego korzysta bo sami nie potrafią z jednego konta dojść do rozwoju, bo gra za trudna... Do roboty się weźcie i nie oczekujcie że się wszystko należy na starcie od razu. Lament jak w przedszkolu z zabawkami...
 

werty0007

Szlachcic zagrodowy
to jest chore rozwiązanie, poza tym walka 8 jednostkami przeciw 16... nigdzie takiego czegos nie widziałem
tu masz opcje, bo Ci pokazuja z kim masz walczyc, ja sam to przerabiam. w wiekszosci dostaje po dupie z wojskami z swojej epoki, ale jezeli ustawie lotrow ( z trzech najmniej), to taka podwojna bitwe wygrywam. jednak przed bitwa zawsze dokupuje sobie bonusa do ataku (+10 w tawernie +10 do ataku / w fiolce czy jak to sie nazywa) i idze taka podwojna bitwe wygrac. trzeba tez wiadomo jakie wojska ustawic, i kogo mozna poswiecic. powiem wprost, bez lotrow i bonusow z miasta raczej nie dasz rady.

Chcieliby wszystko od razu na starcie mieć jak inni co grają długo... Co za podejście ciągle siedzi w tej grupie... Daj daj daj.. należy mi się...

Popracuj trochę nad tym tak jak inni. I tak macie lepiej niż rok do roku wstecz aż do startu gry.. teraz rok można w miesiąc zrobić albo lepiej, tym bardziej że przyzwolili na "legalne" dopalacze i 99% z tego korzysta bo sami nie potrafią z jednego konta dojść do rozwoju, bo gra za trudna... Do roboty się weźcie i nie oczekujcie że się wszystko należy na starcie od razu. Lament jak w przedszkolu z zabawkami...
zgodze sie z tym dej, dej, dej, bo po to nie gram w tej grze.
jednak gnojenie innych graczy, bo " ja doszedlem" do czegos wczesniej jest niepoprawne ( napisalbym inne slowo, ale podejzewam dostalbym za to bana/(brak mozliwosci pisania na forum)). juz mialem za moje wpisy ostrzezenie z strony modka.NAPISZ MI ILE WYDALES REALNEJ KASY ZEBY STAC SIE TYM KIM JESTES TERAZ?
 

Blade1984

Książę
Panowie i panie po co ta kłótnia, ta gra polega na tym żeby się rozwijać w mądry sposób, a ten polega głównie na cierpliwości ja pół roku siedzę w postępowej i narazie się z niej nie ruszam, ale dzięki temu jestem w niej umocniony. niestety tutaj tak jest, że jak za szybko pójdziesz do przodu to później stoisz i jesteś w czarnej. Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość ;)

a co do walk to jak sobie dobrze rozwiniecie perły dające bonusy do ataku o obrony to 8 jednostkami możecie 16 jedn wroga nawet o kilka epok do przodu rozjechać i zobaczycie jak się wtedy będziecie jarać;)
 

Koval92

Szlachcic
Niestety jako topowy gracz Elvenaru przyznam, że gracz rozwinięty i gracz początkujący nigdy się nie zrozumieją. Tak jak tu na razie wszystko jest pod graczy zaawansowanych, tam teraz ich olali i skupiają się wyłącznie na badziewiu dla graczy początkujących.

Ta firma ma ewidentny problem ze zbalansowaniem swoich gier w zależności od stopnia rozwoju miasta. Albo przeginają w jedną, albo w drugą stronę.
 

krzysw

Wicehrabia
Widocznie tutaj mają większe dochody z graczy rozwiniętych, a tam z początkujących... proste :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ta firma ma ewidentny problem ze zbalansowaniem swoich gier w zależności od stopnia rozwoju miasta.
Mam wrażenie, że stado budynków z dużą ilością pr i/lub wsparciem dla wojska jest właśnie z myślą o młodszych miastach. To nie gra ma uwzględniać stopień rozwoju miasta, a gracz powinien rozwijać miasto tak, żeby sprostać wyzwaniom. Za szybko poszedłeś w technologie, zrobiłeś błąd strategiczny. :)
 

ChessMasterUPH

Szlachcic zagrodowy
Niestety jako topowy gracz Elvenaru przyznam, że gracz rozwinięty i gracz początkujący nigdy się nie zrozumieją.

Czemu niestety i czemu tak uważasz? Jako topowy gracz wielu innych strategii uważam, że się mylisz. Gracze rozwinięci też przecież musieli kiedyś zacząć. Co jak co, ale oni raczej bardzo dobrze rozumieją ile czasu/pieniążków trzeba poświęcić na rozwój i zbadanie mechaniki gry. No ale wracając do tematu...

Sam niedawno zacząłem swoją przygodę w Forge of Empires i muszę napisać, że świetnie się bawię wraz ze znajomymi i ekipą ludzi o wiele bardziej ode mnie doświadczonych, w której jestem. Tak naprawdę sporo mi wytłumaczyli i pomogli, dzięki temu będę mógł im się odpłacić tym samym w przyszłości, rozwijając swoje miasto i tym samym wspomagając gildie. Co do Twoich pytań to koledzy i koleżanki wyżej dali Ci cenne rady, które warto by przemyśleć, ale dodam też coś od siebie:

Brakuje surowców? Atakuj sąsiadów i ich plądruj. Wymieniaj, handluj, kupuj. Produkuj za pomocą pereł lub budynków towarowych. Dołącz do gildii i bierz aktywny udział w Gildyjnych Polach Chwały oraz wyprawach. Masz naprawdę wiele możliwości, ale jako topowy gracz z innej strategii na pewno rozumiesz jak to działa :)

Brakuje PR? Buduj perły, stawiaj budynki eventowe i bierz udział w samych eventach. Atakuj sąsiadów i plądruj ich punkty rozwoju. Sprzedawaj towary ze swojej epoki. Bierz udział w Gildyjnych Polach Chwały i wyprawach lub najzwyczajniej w świecie czekaj.

Problem z wojskiem? Tak jak wyżej. Postaw perły i budynki eventowe, które dadzą Ci bonusy do ataku oraz same jednostki. Kupuj bonusy z tawerny lub używaj potek. Każda jednostka jest też gorszym typem przeciwko innej, a przecież to są podstawy podstaw w wielu innych szanujących się strategiach i jako gracz, który już w jakieś grał, powinieneś to doskonale rozumieć.

Sam jestem teraz we wczesnym średniowieczu, ale nie idę dalej będąc nieprzygotowanym. Nie zmieniam epoki podczas eventu, paczkuje PR, zbieram surowce i robię przeskok o jedną lub dwie epoki dalej. Z żadnym z tych zadań (Przypomnę, że jesteśmy w tej samej epoce) nie mam problemu.
 

DeletedUser20205

Guest
jestem poczatkujacym graczem i za szybko przeskoczyklem kilka epok, zgodze sie z tym. jednak juz na mapie swiata mam wojska do pokonania z nastepnej epoki, co tez dotyczy sie towarow na negocjacje. tamte wojska juz po zwiadzie co sprawdzilem maja juz bonusa do ataku. po doglebszej kalulacji wiem ze naswet z moimi bonusami nie mam szans na wygrana w tych sektorach. wojskami z poprzedniej epoki wyrownuje atak, a nawet go troche przewyzaszm, ale brakuje mi obrony
czyli wracajac do punku wyjscia musze sobie podniesc poziom perel z obrona ( wlacznie z atakiem) i wtedy atakowac. rozumiem to jednak po zajeciu owego regionu i wyslaniu zwiadu na nastepny region bede mial wojsko z nastepnej epoki ktora ma wiekszy bonus, lub wojsko wyprzedzajaca mnie epoko o dwie epoki
co mam zrobic w tym wypadku, czekam na jakies propozycje z twojej strony w tej sprawie
Zacznijmy od tego, że na mapie kampanii prowincje są związane z kolejnymi epokami. Jeżeli napotkałeś wojsko z epok późniejszych niż twoja, to znaczy, że zaszedłeś dalej, niż założyli to twórcy gry. Grając w sposób modelowy, tzn. robiąc zadania linii głównej równo ze swoją epoką i podbijając prowincje na mapie kampanii równo ze swoją epoką nigdy nie napotkasz wojsk z epoki późniejszej ani nie będą od Ciebie wymagać towarów z późniejszych epok do "negocjacji".
Owszem, da się podbijać mapę nawet na kilka epok do przodu. Pomagają przy tym bonusy militarne i jednostki z przyszłych epok, które można zdobyć w zadaniach. Co do samych bonusów, to można pokonać armie z większymi bonusami niż własne walcząc ręcznie i roztropnie wykonując ruchy. Używanie łotrów też pomaga, zwłaszcza we wczesnych epokach. A jak ktoś nie chce albo nie lubi walczyć, to może wykupić prowincje za towary - w ten sposób można wykupić całą mapę do ostatniej epoki nawet będąc w epoce żelaza (trzeba "tylko" zdobyć towary, tzn. kupić je). Ale jeśli nie wiesz jak to zrobić albo nie masz na to zasobów, to cóż... Jak już napisałeś, jesteś początkującym graczem i nie licz na to, że wszystko dasz radę zrobić od razu.
 
Do góry