[Zgłoszone] Wyprawy gildyjne 100%+

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17245
  • Data rozpoczęcia

Uważasz, że pomysł jest dobry?

  • Tak

    Głosy: 4 25,0%
  • Nie

    Głosy: 7 43,8%
  • Tak, ale...

    Głosy: 3 18,8%
  • Nie, chyba że...

    Głosy: 2 12,5%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser17245

Guest
Pomysł jest taki. 4 poziom wypraw gildyjnych i (teoretycznie) nieograniczona ilość wypraw. Na 4 poziomie były by tylko duże bramy, a poziom trudności byłby taki jak ostatnia brama 3 poziomu z tym, że każdy kolejny poziom to byłoby np. +10-20% ataku/obrony.
Nagrody oczywiście musiałyby być trochę osłabione w stosunku do obecnej ostatniej nagrody, zeby ludzie nie farmili nie wiadomo jakiej ilości diamentów. Zatem powiedzmy 75% na 1 (słownie: JEDNĄ) monetę, a pozostałe 25% to byłyby już normalne nagrody typu jakieś diamenty, może nawet świątynia wiedzy itd (ale to już pozostawiam do wymyślenia)
Po co coś takiego? A no obecnie w walkach gildyjnych max jaki się da zrobić to 48 wypraw i czasem pomimo wszelkich starań nasza gildia nie zdobędzie 1 miejsca, bo znajdzie się kilka osób, które albo zaśpią, albo nie są w stanie przejść np ostatniej bramy 2 poziomu. Ja 48 wypraw robię w 2 dni i potem nie mam już żadnego wpływu, a tak dodałbym te 5-6 wypraw więcej do konta gildii i nie byłbym jedynie biernym graczem, a dałbym realną szansę na wygraną
 

DeletedUser2383

Guest
Powiem tak, jeśli wyprawy miałby być nieograniczone, to do gildii będą zapraszane osoby z żelaza, których jedynym zadaniem będzie rozwijanie Zeusa, Katedry Akwizgrańskiej, Castel del Monte i nabijanie 200/300/400 % normy. Czy do tego dążymy? NIE!
4/5 czy 10 poziom tak, ale nie wlicza się on do % w wyprawach gildyjnych a daje jedynie dodatkowe punkty wypraw/ szansę na nagrody i relikty.

p.s. Zapomniałem dodać. Dodatkowe poziom, ale beż możliwości negocjacji.
Jak robimy hardcore mode, to bez cheatów :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10716

Guest
mistrzostwa gildii na tym polegają :) nie każda gildia jest w stanie zrobić 100%, tego mogą dokonać tylko gildie na wysokim poziomie (bardzo wysokim) ze 100% aktywnymi graczami :) nie może być tak, że ktoś nie zrobi 100% WG, a ty za niego dorobisz na tym kolejnym poziomie :) i co w takich gildiach, które obecnie robią po 100%, nagle miałyby 120%? (czy więcej) xD bez jaj...

jeśli chodzi o kolejne poziomy WG, to w sumie nie wiem czy coś takiego jest planowane (leń, nie chce mi się poszukać), ale mogłyby być :)
wiadomo wyższy poziom itp. lepsze nagrody... WG powinno być tak rozbudowane żeby dojście do końca było naprawdę wyczynem, więc nie dla kogoś kto ma 90% ataku i obrony z pereł (co zaczyna być normą, zwłaszcza w wyższych epokach), zmusiło by to do rozwijania innych pereł niż tylko Arki :) a jeśli dla kogoś było by za trudno to 3 poziomy i pewnie jeszcze kilka walk na 4. i tak dałyby sporo nagród :) w tym wypadku mistrzostwa gildii faktycznie byłyby wyzwaniem, 100% stałoby się praktycznie nieosiągalne, albo przynajmniej nie dla byle kogo :D
 

DeletedUser5552

Guest
4 etap jest potrzebny. Nie musi się liczyć do mistrzostw, ale przydałby się :)
 

DeletedUser17388

Guest
Wolałbym dodatkową wyprawę ale nie gildyjną tylko na przykład sąsiedzką. Jeżeli sąsiedzi i tak się zmieniają co 2 tygodnie to byłą by w sam raz. Podobna do gildyjnej ale nie taka sama
 

DeletedUser8110

Guest
Sam pomysł kolejnego poziomu jest ciekawy i warty zgłoszenia. :)

Tylko właśnie teraz interesuje mnie Wasza opinia, jeśli chodzi o Mistrzostwa - czy naprawdę kolejny poziom byłby tak dużym problemem?
Gildie silne i aktywne, osiągające obecnie 100% pewnie byłyby w stanie znów osiągnąć 100%.
Zaś gildie słabsze, z mniejszą ilością aktywnych Graczy już teraz tych 100% nie osiągają będą miały jeszcze trudniej. Ale czy będzie to robiło różnicę w rankingu Mistrzostw? Wyobraźmy sobie taką sytuację:
Miejsce pierwsze: Gildia A - super aktywna, zawsze mają 100% w wyprawach.
Miejsce drugie: Gildia B - aktywna, zwykle mają około 90%.
Miejsce trzecie: Gildia C - ciut mniej, ale aktywna, zwykle ma około 85%.

Jeśli w kolejnej wyprawie (w której udział biorą te same gildie) by się pojawił kolejny poziom, może faktycznie sporo trudniejszy i mamy:
Miejsce pierwsze: wciąż Gildia A - może nie wszyscy ukończyli nowy poziom, więc uzyskali 97%.
Miejsce drugie: wciąż gildia B - około 85%
Miejsce trzecie: wciąż gildia C - około 83%

Zmieniłyby się co najwyżej wartości procentowe w rankingu, ale nic poza tym, wciąż gildie bardziej aktywne plasować będą się w rankingu wyżej, niż te mniej aktywne.
 

DeletedUser2383

Guest
Siorpku nasz kochany :)

Pytanie brzmi: Ile zajmie Nam odzyskanie odpowiedniej siły bojowej/ siły produkcyjnej by przejść 4 poziom, po tym jak wejdziemy do nowej epoki?

Drugie pytanie brzmi: Ile z tych 90+ % jest robione dzięki negocjacjom?
Obawiam się, że połowa 3 poziomu czyli 15+% na pewno.

I trzecie pytanie. Czy to ma być kolejny "przymusowy" poziom negocjacji czy "pokaz siły"?

4 poziom jest fajnym pomysłem, ale niebezpiecznym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17388

Guest
Wyprawa trwa wystarczająco długo, ludzie którzy nadal przechodzą przez epoki do przodu nie mają tyle siły i często ochoty żeby zrobić to co jest. Wiele wysoko poziomowych gildii często wymaga od wszystkich sporego wkładu w wyprawie i dlatego jestem przeciwny. Co innego jak by było coś nie dotyczącego gildii a każdego gracza z osobna który by konkurował z sąsiedztwem a nagrodą co tydzień były by np paczki PR dla zwycięzców.
 

DeletedUser8110

Guest
To ja jeszcze dopisze, iż wygląda na to, że ewentualny czwarty poziom wypraw gildyjnych raczej by się do Mistrzostw nie doliczał. ;)
 

DeletedUser17485

Guest
Szukałem, szukałem i znalazłem w końcu. Tak jak podejrzewałem - pomysł dobry, założenia dobre, ale wykonanie jak zwykle - przeinaczone po drodze przemyśleń wielu tych co się znają i co się nie znają. Ehh... Widzisz droga siorprajs, a mogło być tak pięknie.
 
Do góry