Wypłata ze skarbca Gildii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12645
  • Data rozpoczęcia

Czy powinna być dostępna możliwość wypłaty surowców ze skarbca Gildii?

  • Tak

    Głosy: 11 40,7%
  • Nie

    Głosy: 16 59,3%

  • W sumie głosujących
    27
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser12645

Guest
Co powiecie na pomysł umożliwiający wypłatę surowców ze skarbca Gildii??

Niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego surowce wrzucane do skarbca, wpadają do jakiejś czarnej dziury z której w magiczny sposób można wyciągnąć na działania wojenne ale nie można ich spowrotem schować do kieszeni:)

A wyobrażając sobie skarbiec jako pomieszczenie rodem z willi Sknerusa McKwacza, widzę możliwość wynoszenia z niego surowców przez zaufaną osobę z dowództwa Gildii :)
 

DeletedUser11909

Guest
Jestem na nie, bo skarbiec gildii po to właśnie jest, aby przechowywać w nim surowce potrzebne do rozwoju gildii. Jeśli ktoś coś tam wkłada, to jego decyzja i nie można jej cofnąć.
 

DeletedUser12645

Guest
czyli lepiej, że skarbiec jest czarną dziurą w której przepadły surowce wrzucone nieopatrznie przez członków Gildii?? Sorry, ale nie dociera do mnie Twoja argumentacja, że nie można cofnąć decyzji o wpłacie surowców. Szczególnie, że skarbiec jako namacalne pomieszczenie kojarzy mi się z możliwością wpłaty/wypłaty.
 

DeletedUser4428

Guest
czyli lepiej, że skarbiec jest czarną dziurą w której przepadły surowce wrzucone nieopatrznie przez członków Gildii?? Sorry, ale nie dociera do mnie Twoja argumentacja, że nie można cofnąć decyzji o wpłacie surowców. Szczególnie, że skarbiec jako namacalne pomieszczenie kojarzy mi się z możliwością wpłaty/wypłaty.

Gdyby było po twojemu, tydzień po wprowadzeniu by były skargi i zażalenia, że jakiś koleś okradł gildię.
Poza tym jak gildia dużo walczy to surowce się nie marnują.

W skrócie: nie-lubie.jpg
 

DeletedUser6326

Guest
Z dużymi obostrzeniami - pomysł mógłby się sprawdzić.

Kiedy? Załóżmy, że walczymy z Gildią w jakiejś epoce, więc siłą rzeczy wrzucamy surkę z tej właśnie epoki. Może się zdarzyć, że Gildia podejmie decyzję, o zmianie epoki. Wtedy surowce z innej się marnują.

Wg. mnie pomysł byłby ok, gdyby było ograniczenia:
1) możesz wypłacić max. tyle, ile wpłaciłeś
2) Właściciel/Rada Gildii muszą taka "cofkę" zaakceptować.
 

DeletedUser10373

Guest
O ile kojarzę Sknerusa Mckwacza to nigdy nie dał ze swojego skarbca wyciągnąć ani grosza ;)
Jestem na nie, skarbiec jest dla gildii a nie dla pojedynczych osób.
 

DeletedUser8507

Guest
Jestem na nie czemu? A bo taki co byle zaufanego zdobedzie to zyska jakieś dobre surowce, i to będzie kradziesz taka, tylko kto to?
 

DeletedUser4428

Guest
Teraz wymyśliłem drugi argument: Nie wiem jak u was w gildiach, ale u mnie jest sprawdzanie ile kto dał czego. Takie coś by to zaburzyło, bo ktoś by dał, rada gildii by to sprawdziła, a na koniec koleś by z powrotem wziął towary.

Wg. mnie pomysł byłby ok, gdyby było ograniczenia:
1) możesz wypłacić max. tyle, ile wpłaciłeś
2) Właściciel/Rada Gildii muszą taka "cofkę" zaakceptować.

Na tych zasadach to mogłoby się sprawdzić, ale i tak, jak powiedział Król321348:
Skarbiec jest dla gildii, a nie dla pojedynczych osób.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jak dla mnie, pomysł ma przyszłość, ale z małą zmianą, jeśli pozwolisz :)

Po 1: Pomysł może się sprawdzić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zostanie dodana historia kto, co i ile wrzucił do skarbca.
Po 2: Myślę, że zamiast usuwania towarów, powinno być tak:
- Przy okienku w historii [Kto Co Ile] dał powinien pojawić się krzyżyk, który dawałby możliwość anulowania tej akcji. Czyli jeżeli zostałby kliknięty ( do, powiedzmy, tygodnia od wrzucenia ) surowce zostałyby "wyjęte" ze skarbca i automatycznie zwrócone właścicielowi. Oczywiście nie każdy powinien posiadać tą opcję. Dużo Gildii ma "zaufanych" przy każdym członku. Myślę, że tą opcją posługiwać by się mógł tylko i wyłącznie LIDER ( Najczęściej Rada Gildii ma liderów ).
Jakie są plusy tego rozwiązania?
+ Dostęp mają tylko osoby najbardziej zaufane - czyli kilkadziesiąt osób nie powinno wyrzucać towarów na prawo i lewo, tylko właśnie te kilka
+ Surowce nie są przywłaszczane przez Liderów. One po prostu wracają do Właściciela, czyli nikt nic nie traci, a towary można lepiej wykorzystać
+ Limit 7 dni dają jednocześnie i dużo czasu do rozpatrzenia, a po jego upłynięciu towary stają się nienaruszalne :)

Przepraszam za taką ingerencję, ale akurat wpadł mi do głowy ten pomysł, więc... :)
Jeżeli Moderator chce, może go przenieść do nowego tematu, ja nie chciałem spamić jednym pod drugim o tej samej sprawie :)
 

DeletedUser

Guest
A co się dzieje ze Skarbcem przy rozwiązaniu Gildii? Czarna dziura staje się czarna dziurą jeszcze większą?
 

DeletedUser12645

Guest
Każda sugestia rozbudowania pomysłu jest dobra:) Szczególnie, że myślałem iż mój pomysł zyska więcej zwolenników....

Odpowiadając łącznie na Wasze zarzuty bądź wątpliwości. Nie uważam żeby potrzebna była lista kto ile wpłacił i aby można było wypłacać tylko tyle ile samemu się wrzuciło.

Zobaczcie, skoro wpłacacie surowce na rzecz Gildii to niejako godzicie się na ich użycie przez dowództwo. Więc jaka jest różnica, czy surowce te pójdą na oblężenie, odblokowanie slotów obronnych czy też na dalszy handel przez osobę do tego uprawnioną??

Ja jako aktywny członek Rady w swojej Gildii z chęcią wybrałbym surowce z innych epok nierozważnie wpłacone przez moich kolegów i wymienił je na rynku na towary bardziej potrzebne. Co w tym złego?

- - - Zaktualizowano - - -

@Król321348 - owszem, że skarbiec jest dla Gildii, więc nie można pozwolić aby marnowały się surowce z epok w których gildia nie walczy.

ps. Fakt, że Sknerus tylko wpłacał do skarbca:p przeszkadza mi jednak mocno fakt, że wpłacamy coś jak na konto bankowe a nie możemy wypłacić. Jak dla mnie absurd i stąd mój pomysł poddany tutaj pod debatę publiczną:)

- - - Zaktualizowano - - -

@keirarot - "Gdyby było po twojemu, tydzień po wprowadzeniu by były skargi i zażalenia, że jakiś koleś okradł gildię. Poza tym jak gildia dużo walczy to surowce się nie marnują."

odp.

Dlatego w gildiach zaufanego ma tylko kilku graczy, którzy zasługują na ten przywilej.

Twój argument jest równie słaby jak ten, że mogłyby by być skargi i zażalenia że jakiś koleś z zaufanym pouwalniał sektory na złość gildii. Dużo większa skala przewinienia a teraz możliwa do wykonania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10373

Guest
Jak dla mnie, pomysł ma przyszłość, ale z małą zmianą, jeśli pozwolisz :)

Po 1: Pomysł może się sprawdzić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zostanie dodana historia kto, co i ile wrzucił do skarbca.
Po 2: Myślę, że zamiast usuwania towarów, powinno być tak:
- Przy okienku w historii [Kto Co Ile] dał powinien pojawić się krzyżyk, który dawałby możliwość anulowania tej akcji. Czyli jeżeli zostałby kliknięty ( do, powiedzmy, tygodnia od wrzucenia ) surowce zostałyby "wyjęte" ze skarbca i automatycznie zwrócone właścicielowi. Oczywiście nie każdy powinien posiadać tą opcję. Dużo Gildii ma "zaufanych" przy każdym członku. Myślę, że tą opcją posługiwać by się mógł tylko i wyłącznie LIDER ( Najczęściej Rada Gildii ma liderów ).
Jakie są plusy tego rozwiązania?
+ Dostęp mają tylko osoby najbardziej zaufane - czyli kilkadziesiąt osób nie powinno wyrzucać towarów na prawo i lewo, tylko właśnie te kilka
+ Surowce nie są przywłaszczane przez Liderów. One po prostu wracają do Właściciela, czyli nikt nic nie traci, a towary można lepiej wykorzystać
+ Limit 7 dni dają jednocześnie i dużo czasu do rozpatrzenia, a po jego upłynięciu towary stają się nienaruszalne :)
Ten pomysł przerobiony przez Hikariego o wiele bardziej wydaje mi się przystępny i wtedy byłabym skłonna przekonać się do tego ;) Zwłaszcza jeśli chodzi o historię wpłat i wypłat towarów oraz wracanie tylko i wyłącznie do ich właściciela :)
 

DeletedUser7795

Guest
Tak jak niektórzy jestem na nie.
Nie chcesz to nie wpłacaj. Proste.
 

DeletedUser10635

Guest
Jak dla mnie, pomysł ma przyszłość, ale z małą zmianą, jeśli pozwolisz :)

Po 1: Pomysł może się sprawdzić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zostanie dodana historia kto, co i ile wrzucił do skarbca.
Po 2: Myślę, że zamiast usuwania towarów, powinno być tak:
- Przy okienku w historii [Kto Co Ile] dał powinien pojawić się krzyżyk, który dawałby możliwość anulowania tej akcji. Czyli jeżeli zostałby kliknięty ( do, powiedzmy, tygodnia od wrzucenia ) surowce zostałyby "wyjęte" ze skarbca i automatycznie zwrócone właścicielowi. Oczywiście nie każdy powinien posiadać tą opcję. Dużo Gildii ma "zaufanych" przy każdym członku. Myślę, że tą opcją posługiwać by się mógł tylko i wyłącznie LIDER ( Najczęściej Rada Gildii ma liderów ).
Jakie są plusy tego rozwiązania?
+ Dostęp mają tylko osoby najbardziej zaufane - czyli kilkadziesiąt osób nie powinno wyrzucać towarów na prawo i lewo, tylko właśnie te kilka
+ Surowce nie są przywłaszczane przez Liderów. One po prostu wracają do Właściciela, czyli nikt nic nie traci, a towary można lepiej wykorzystać
+ Limit 7 dni dają jednocześnie i dużo czasu do rozpatrzenia, a po jego upłynięciu towary stają się nienaruszalne :)

Przepraszam za taką ingerencję, ale akurat wpadł mi do głowy ten pomysł, więc... :)
Jeżeli Moderator chce, może go przenieść do nowego tematu, ja nie chciałem spamić jednym pod drugim o tej samej sprawie :)

Mnie się ten pomysł ogólnie bardzo podoba.
Handel towarami gildii wydaje mi się rozsądnym pomysłem.

Ale można byłoby zrobić też tak ze lider (lub osoba przez niego uprawniona - "skarbnik") będzie dysponować towarami w imieniu gildii.
Towary które "skarbnik" wystawi, mogłyby widnieć pod nazwą gildii, a towary z wymiany po prostu wracają do skarbca. Wtedy nie ma szans na jakieś oszustwa lub przywłaszczenia. :)
 

DeletedUser12645

Guest
dobry pomysł. Właśnie o uprawnienia na poziomie "skarbnika Gildii" mi chodziło. Skoro osoba zaufana i tak wg. niektórych może ukraść wszystko ze skarbca:)

Więc albo stanowiska skarbnika uprawnionego do handlu w imieniu Gildii albo jak napisałeś Kat-E - handel na użytek Gildii a towary uzyskane w ten sposób wracają do skarbca.

Mam nadzieje, że administracja przemyśli mój wniosek;)
 

DeletedUser12645

Guest
Temat wygasł....

Podsumowując, większość z Was jest na "nie" chociaż moim zdaniem warto przemyśleć formę i zakres rejestrowania wpłat do skarbca i późniejszej możliwości zabrania swoich surowców.

Dlatego proszę administratorów gry o zastanowienie się nad tym pomysłem:)
 

DeletedUser6586

Guest
Przyznam się że ja pośpieszyłem się z głosowaniem i zagłosowałem wcześniej na NIE na pierwszą formę pomysłu.Jednak jeśli miało by to wyglądać tak jak np napisała Kat-E,że osoba wyznaczona handlowałaby towarami ze skarbca w imieniu gildii,a nowo uzyskane towary automatycznie wracałyby do skarbca to zagłosowałbym teraz na TAK;) U mnie w gildii mamy np tysiące towarów z kolonialnej chociaż w niej nie walczymy i narazie nie zamierzamy,przydałoby się te towary jakoś spożytkować,bo teraz tylko leżą i się kiszą:) Myślę że kilka innych osób zrobiło podobną pomyłeczkę w głosowaniu tak jak ja,więc proponowałbym zrestartowanie ankiety,lub założenie nowego tematu z tym pomysłem:p
 

DeletedUser12760

Guest
Ja mam jeszcze jedną SUGESTIĘ.

Jeśli już walczymy w danej epoce i wrzucamy surowce właśnie z niej to ok, niech tam sobie są. Ale na maksa wkurzyłam się, kiedy wybudowałam Obserwatorium i wyprodukowało mi zasoby z rozkwitu, które wpadły bezpośrednio do skarbca. Utknęły tam i nie można ich nawet wymienić na surowce z innej epoki. Czy nie można wprowadzić opcji wymiany?
 

chudya

Hrabia
Ja mam jeszcze jedną SUGESTIĘ.

Jeśli już walczymy w danej epoce i wrzucamy surowce właśnie z niej to ok, niech tam sobie są. Ale na maksa wkurzyłam się, kiedy wybudowałam Obserwatorium i wyprodukowało mi zasoby z rozkwitu, które wpadły bezpośrednio do skarbca. Utknęły tam i nie można ich nawet wymienić na surowce z innej epoki. Czy nie można wprowadzić opcji wymiany?

Takie są opcje TEJ PERŁY i ATOMIUM. Ze skarbca NIE MOŻNA w każdym razie na razie NIC wyjąć lub zamienić.
 

DeletedUser11337

Guest
Przy dodaniu do gry dwóch nowych pereł, opcja czarnej dziury jest zupełnie bez sensu. Gro ludzi wkłada do skarbca towary bezmyślnie, które leżą i kwiczą, bo nie we wszystkich epokach się walczy. Druga sprawa to fakt, ze jeden towar zalega w ilościach hurtowych, a innego brakuje i w obecnej sytuacji powinna być opcja bądź handlu towarami przez założycieli pomiędzy gildiami, lub wyciągnięcia towaru ze skarbca przez założyciela celem jego handlu. Jeśli ma to być naprawdę skarbiec gildii to niech spełnia on taką funkcję, ale osobą dyspozycyjną niech będzie tylko założyciel. W takim przypadku ograniczy to do zera możliwość kradzieży przez przypadkowych graczy. Ja jestem na TAK.
 

DeletedUser8

Guest
"Założyciel" jest tylko funkcją, nie raz się zdarzało, że właśnie osoba z prawami założyciela zrobiła w gildii syf po złośliwości, np. z gildii odchodząc. Niestety, nie ma tu mowy o bezpiecznym wyjmowaniu surowców w ogóle. W grę wchodziłaby tylko opcja wymiany z NPC, wycofanie wpłaty danego gracza ponownie do niego albo inny system zautomatyzowany.
 

DeletedUser3

Guest
Obecnie za pomysły do GvG dziękujemy. Planowane są zmiany w GvG, a dopiero po nich będzie miało sens zgłaszanie pomysłów, gdyż muszą być dostosowane do wprowadzonych zmian.
 
Status
Zamknięty.
Do góry