[Handel] Wymiana surowców

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22240
  • Data rozpoczęcia

Co sądzicie o wymianie surowców między krainami.

  • Dobry pomysł

    Głosy: 4 30,8%
  • Zbyteczny pomysł

    Głosy: 7 53,8%
  • Jest mi obojętne

    Głosy: 2 15,4%

  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser22240

Guest
Wymiana surowców między krainami gracza.
Czasami każdemu z nas brakuje surowców na jednej krainie, a na innej je produkuje. Nawet wymiana między graczami na poszczególnych krainach nie rozwiązuje tego problemu. Myślę, że byłoby to dobre usprawnienie w grze dla graczy grających na więcej niż jednej krainie.
Wiadomo, że taki transport powinien być w jakiś sposób opłacany i nie koniecznie za diamenty. Do tego być może trzeba by było utworzyć budynek lub pojazd transportowy rozwijany w kilku badaniach czy ulepszeniach, tak aby miał coraz większą pojemność.
 

DeletedUser20898

Guest
Ciekawie, ponieważ skojarzyło mi się to z pewnymi grami, co za tym idzie narobiłeś mi ochoty na Civilization. Pomijając na co mam ochotę, dla mnie jest to pomysł obojętny. Z przykrością muszę stwierdzić, że czym dalej jesteś, tym więcej towarów posiadasz. Wszystkie te perły, budynki eventowe dają spore sumy towarów, a jedyne co później z nimi robisz to sprzedajesz innym graczom. Taka prawda, jednak jako takie uproszczenie dla początkujących graczy? No nie mam jakoś pomysłu na to, może ktoś z Was zna bardziej praktyczne zastosowania tej idei.
 

DeletedUser22240

Guest
Ciekawie, ponieważ skojarzyło mi się to z pewnymi grami, co za tym idzie narobiłeś mi ochoty na Civilization. Pomijając na co mam ochotę, dla mnie jest to pomysł obojętny. Z przykrością muszę stwierdzić, że czym dalej jesteś, tym więcej towarów posiadasz. Wszystkie te perły, budynki eventowe dają spore sumy towarów, a jedyne co później z nimi robisz to sprzedajesz innym graczom. Taka prawda, jednak jako takie uproszczenie dla początkujących graczy? No nie mam jakoś pomysłu na to, może ktoś z Was zna bardziej praktyczne zastosowania tej idei.

Też kiedyś grałem w Civilization, ale dziś grając w FoE właśnie takiej wymiany mi brakuje. Mam dwie krainy główną u progu Ery Przyszłości i drugą w Erze Przemysłowej. Bardzo by mi się przydały surowce, które produkuję właśnie w przemysłowej, a ich nie produkowałem na głównej krainie. Często brakuje również surowców na targowisku. Pomijam już celowo wymianę w Gildii. Ale dziękuję za odpowiedź MaxoR i Pozdrawiam.
 
Do góry