[Walki] Wymiana rannych/zabitych jednostek na zdrowe po bitwie

Czy jesteś za wymianą rannych/zabitych jednostek?

  • tak, dowolna metoda

  • tak, poprzez wskazanie jednostki

  • tak, za pomocą zapisanego zestawu armii

  • tak, automatycznie po bitwie

  • tak, ale zrealizowany inaczej (opis w komentarzu)

  • nie, to zbędne udogodnienie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Sir Krabik

Szlachcic zagrodowy
Witam,

robiąc WG lub zadania poprzez atak, często mam ranne/zabite jednostki, a że często korzystam z tego samego setu armii, muszę się naklikać żeby usunąć rannego i znaleźć zdrową kopię lub tylko znaleźć, gdy jest zabity, co według mnie jest niepotrzebnym utrudnieniem.

Nie dałoby się dodać przycisku (podobny do wyboru armii obronnej, co zmienia wygląd kursora), przy pomocy którego wskazywałbym ranną jednostkę w wybranej armii do wymiany na zdrową (przy zabitej jednostce obecnie jest po niej puste pole, a mógłaby pozostać na liście i być wyszarzona lub oznaczona ikoną).

Ewentualnie stworzyć zapisany zestaw/y armii (choć to już trochę większa zmiana), po wyborze którego aktualny jest usuwany i zastępowany zapisanym po kliknięciu odpowiedniego przycisku (nawet jeśli to będą te same jednostki, żeby ranne zniknęły).

Albo jeszcze inaczej i automatycznie usuwać ranne jednostki do koszar i zastępować je zdrowymi zaraz po bitwie.

Oczywiście mechanizm by działał jeśli są dostępne inne jednostki, zdrowe i tego samego typu. Nie wiem czy tutaj nie wchodzę już w 3 pomysły, ale mi chodzi o sam problem wymiany rannych/zabitych jednostek i jak będzie zrealizowany nie ma dla mnie znaczenia :) Może być też inny, podany w komentarzu lub zaimplementowany, byleby ułatwić ten proces.
 
Ostatnia edycja:
Do góry