Wymiana - gwoli wyjaśnienia + prośba o Wasze opinie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12223
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser12223

Guest
Witam
Chciałbym tu wyjaśnić pewną sytuację zaistniałą w grze i proszę Was, gracze o opinie.
Umówiłam się z graczem na wymianę PR za towary z przyszłości. Miały to być codzienne wpłaty w Arkę w wysokości 40-50 PR, za które zobowiązałem się wymieniać w stosunku 100 towarów za 20PR.
Wymiana szła dobrze do momentu, gdy po raz kolejny na koniec poziomu perły dorzuciła sporą ilość PR zajmując wysoką pozycję we wspierających.
Spór wybuchł o to, jak powinienem traktować takie dorzucone na koniec poziomu PR?
Ja uznałem je jako inwestycję w moją perłę, celem zdobycia przez Nią wyższego zwrotu, większej ilości planów i medali.
Ja z tych dorzuconych PR nie miałem żadnych korzyści. Wręcz przeciwnie, ona w ten sposób blokowała atrakcyjne miejsce w perle dla potencjalnego inwestora - "osoby trzeciej". Czyli traciłem możliwość zdobycia darmowych PR w atrakcyjnej perle - Arce.
Graczka na takich wpłatach chciała skorzystać bardzo. Wyższe zwroty, więcej planów i medali, mając na uwadze że za każdy wrzucony w moją perłę PR należą się Jej towary ale czy rzeczywiście?
I tu proszę o Waszą opinię na temat tych dodatkowych PR.
Podsumowując:
wymiana trwała 13 dni, Graczka otrzymała ode mnie 3250 towarów z przyszłości - wychodzi 250 towarów dziennie - za 50PR dziennie
Czyli tak jak się umawialiśmy. To że wpłaciła więcej czerpiąc przy tym zyski to chyba inwestycja, prawda?
Na koniec prosty przykład:
Umawiasz się z kimś na wymianę 200pr za 200pr. Ktoś wpłaca Tobie 250 bo widzi w tym zysk dla siebie (większy korzystny zwrot, plany, medale). Oddajesz mu 250pr czy 200 - tak jak się umówiliście?
 

DeletedUser3220

Guest
Jak się z nią umówiłeś, to jej problem, że dała więcej, bo jest chytra.
 

DeletedUser15149

Guest
popieram ashantess. Skoro umowa była np. na 200 pr, a ktoś wrzucił 250 pr to jego strata. Umowa to umowa.Nie można oczekiwać za te dodatkowe np. 50 pr dodatkowych towarów bo druga strona może tych towarków, najnormalniej w świecie, nie posiadać lub nie chcieć się wymieniać.
 

bartekmod

Książę
tylko, że Twoja umowa nie obejmowała X PR w ogóle - tylko X PR dziennie

teraz mam pytanie czy w tej umowie był zapis, że zabronione jest wrzucić pierwszego dnia 100 PR a drugiego 0 PR, co da średnio właśnie umówione 50 PR?
Jeżeli nie, to można śmiało twierdzić, że wymiana trwała nie 13 dni, tylko - nie wiem ile tych PR więcej było, przykład - 20 dni... i towary (oczywiście rozłożone w czasie) wciąż się należą

umowa 200-200 jest oczywista, umowa dzienna daje pole do różnej interpretacji

ja wiem, że sytuacja gdzie w środku poziomu dostanę PR z góry za kilka dni z informacją, że Gracz wyjeżdża na weekend, z Twoją sytuacją jest trochę różna, ale czy mam takiemu Graczowi powiedzieć, że nie respektuję PR wrzuconych na zapas, które dał w czwartek. W piątek mi nie wrzucił, w sobotę mi nie wrzucił, w niedziele mi nie wrzucił i twierdzę, że ma dług? no nie bardzo...
 

krzysw

Wicehrabia
Dla mnie to nie do końca jasno ustaliliście zasady.
Jak komuś sprzedaję towary to sprawa jest prosta - tyle towaru za tyle pr i koniec, a jak ktoś wrzuca więcej to mnie nie interesuje już.
Jego sprawa ile wrzucił, bo przecież pr wrzuca mi za towary, a nie za bonusy z pereł. Nawet jak zajmie 6 miejsce i nie dostanie nic z perły, to i tak swoje już za to wziął, bo dostał towary więc pretensji nie może mieć za nic do mnie, a jedynie do siebie, że za mało wrzucił :)
 

DeletedUser7795

Guest
Większa ilość PR nie upoważnia do dodatkowych towarów.
 

DeletedUser12223

Guest
Dodam tylko że wymiana trwała od 10 stycznia do 22 stycznia, czyli 13 dni, w tym czasie dostałem 13 dni x 50 PR = 650 PR wynikających z naszej umowy (nawiasem mówiąc szkoda że nie spisanej przez prawników :D) oraz 145 PR górką, za które nie chcę Jej dać towaru, bo według mnie to była typowa inwestycja dla dodatkowych korzyści.
 

bartekmod

Książę
Czy Wasza umowa była przewidziana na konkretną ilość dni i kończyła się 22 stycznia? Bo ja tu widzę 50 PR za 23 stycznia, 50 PR za 24 stycznia i 45 PR (brakuje 5 jeszcze, ale mamy 13,5 h do końca dnia) za dzień dzisiejszy... wygląda to tak, że umowa wciąż trwa i nie było żadnej zwłoki i opóźnienia we wpłaceniu PR

To jest jeden ze sposobów interpretacji i przynajmniej w moim odczuciu nie zawiera on błędów :) Oczywiście nie znaczy to, że Twój sposób interpretacji zawiera błędy. Oba wydają się poprawne a wynika to z nieścisłości w umowie
 

DeletedUser13279

Guest
Brak terminu zakończenia w umowie stawia w przegranej pozycji osobę która pierwsza ja realizuje.
Można by było pytać czy pr i towar wpływały regularnie czyli codziennie.
Znajac życie pewnie jedna i druga osoba chciały coś ugrać!
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
oraz 145 PR górką, za które nie chcę Jej dać towaru, bo według mnie to była typowa inwestycja dla dodatkowych korzyści.

Jeżeli ktoś dał górkę, a ja umówiłam się na daną liczbę to nie oddaje mu nic, nie zdarzyło się też żeby taka osoba żądała odemnie spłaty.
Ale jeżeli nie mieliście określonej umowy, czyli ona wpłaca ci dziennie 50 i dostaje za to towar, ale nie macie limitu że tylko dziennie 50 to ona ma racje.
Podam przykład u siebie, mam 2 inwestorów co pierw wpłacają a potem się zgłaszają po towar, ja nie mam za złe, czasem nie mam towaru który chcą to poczekają, ale tutaj sprawa wygląda inaczej bo to znajomi z gildii i dostają niską cenę, mogę im oddać też pr, a i zwroty mają spore same korzyści wg mnie.

Wracając do dyskusji, umowy są różne wiec warto się zastanowić co konkretnie napisaliście i przytaknęliście. Ja sama sie pokłóciłam z wymiennikiem pr za pr bo cały czas jakiś jego ziomek mnie przeskakiwał co sprawiało ze traciłam na zwrotach które i tak były niskie, możecie to uznać za "chamstwo" ale wg mnie korzyści powinny być równe w wymianach pr za pr, a wymiany towar za pr zawsze sa wg moich obliczeń korzystniejsze dla kupującego, więc mogła by ci odpuścić spokojnie pani.
 

DeletedUser13172

Guest
Jeśli nie umówiłeś się na konkretną ŁĄCZNĄ ilość pr to jesteś na przegranej pozycji z punktu widzenia logiki. Ona spełniła i spełnia warunki umowy- czyli daje pr, bo nie powiedziałeś jej, że więcej nie może, bo masz inne plany. Następnym razem umów się nie tylko na ile pr na dzień ale ile pr łącznie i czy można spłacić szybciej.
 

Fatherland

Książę
Ale napisał w umowie ze codzienne wpłaty w arke w wysokości 40-50 pr więc częstość została podana. Wiecej.PR jest poza umową i towary się nie należą. Jeśli moja 10 dni to wg umowy jest 400-500 PR za które strona płaci 100 towarów za każde 20 PR z tej puli. Nic ponad liczbę dni razy PR ustalone się nie należy do zwrotu. Jeśli strona domaga .towarów to.oszukuje.
 

DeletedUser13172

Guest
Tak z ciekawości- ile tych nadmiarowych pr wrzuciła? Z tego co widzę to ona wrzucała przez 4 poziomy pod rząd i łącznie dała 795, a piszesz o 650. Różnica to 145 pr. W perle różnica miedzy 2, a 3 miejscem wynosiła 55 pr +plan, a co za tym idzie to za bardzo nie widzę u niej zysku. :p
 

DeletedUser11629

Guest
Ja na twoim miejscu wydalabym jej te towary i wiecej nie robila z nia interesow. To jest z jej strony pomysl na wykorzyatanie kruczkow w umowie, ale to przejdzie tylko raz. Sila rzeczy ilosc graczy do przeprowadzenia tricku jej sie gwaltownie zmniejsza, zwlaszcza jak kazdy zrobi jej reklame w swojej gildii.
 

DeletedUser3220

Guest
Tak z ciekawości- ile tych nadmiarowych pr wrzuciła? Z tego co widzę to ona wrzucała przez 4 poziomy pod rząd i łącznie dała 795, a piszesz o 650. Różnica to 145 pr. W perle różnica miedzy 2, a 3 miejscem wynosiła 55 pr +plan, a co za tym idzie to za bardzo nie widzę u niej zysku. :p
Może dalej wrzuca.
 

DeletedUser

Guest
Umowa została zawarta na szepcie i obejmowała stawkę za wrzucone pkt a nie ich ilość.
Stawiam teraz arkę i strażnika na wszystkich światach więc wszędzie kupuję towary. Czasami umawiam się na kokretną ilość, czasami na stawkę, czasami na całość towarów na daną perłę.
Poniżej moja korespondencja z tym graczem, sami oceńcie. Z góry przepraszam za jedno niecenzuralne słowo z mojej strony ale w pewnym momencie mnie już nerwy poniosły.
Na poziomie 11, 12 i 13 wywiązywał się z warunków umowy.
Po poziomie 14 zaczął kombinować i na końcu oddal mi tylko 500 towarów za ostatni poziom i wywalił ze znajomych

Do poczytania! Dzisiaj to już mnie to tylko bawi. Oprócz filada na Brisgardzie to jeszcze na Dinegu pełno takich co uważają, ze jak jest zwrot pkt w paczkach to to jest nienależny zysk wpłacającego punkty! Ludziom już kompletnie arka siadła na głowę.

A odnosząc się do dyskusji powyżej nie życzę sobie, żeby ex-czlonek teamu określał mnie słowem powszechnie uważanym za obraźliwe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Jeżeli macie jakiś problem dotyczący umowy zawartej miedzy Wami, rozwiążcie go prywatnie, nie zaś na forum. Jeśli ten temat miałby być jedynie hipotetyczną dyskusją o tym, jak się zachowywać w opisanej w pierwszej sytuacji, to mógłby pozostać otwarty. Jednak widzę, że jego celem było ponarzekanie na konkretnego Gracza, więc jednak temat zamknę...
 
Status
Zamknięty.
Do góry