Wymagania co do gildii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4257
  • Data rozpoczęcia

Podoba się pomysł?

  • Tak

    Głosy: 7 31,8%
  • Nie (wyjaśnienia)

    Głosy: 7 31,8%
  • Do dopracowania

    Głosy: 1 4,5%
  • Nie (bez wyjaśnień)

    Głosy: 7 31,8%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser4257

Guest
Witam!
Obecnie gildię może założyć każdy gracz, więc pełno jest śmieciowych gildii o nazwie "niepokonani XD", "najlepsiejsi" czy na przykład "mega super giga fajna gildia" w której jest oczywiście jeden gracz i to często nie posiadający nawet 500 pkt rankingowych. Moim pomysłem jest ograniczenie co do zakładania gildii. W szereg ograniczeń wchodziło by między innymi:
- 10 000 pkt rankingowych
- Od rozkwitu średniowiecza wzwyż
- Odblokowana technologia "Gildie" w rozkwicie średniowiecza
Co do śmieciowych gildii istniejących aktualnie, jeżeli gracz nie wbija do gry przez długi czas to jego konto na świecie gry zostaje usunięte i gildia też (nie mylę się?)...
W ten sposób i Ranking Globalny gildii zostałby pozbawiony conajmniej 100 stron śmieciowych gildii oraz serwery gry odczułyby ulgę.
Co o tym sądzicie?
PS: Oczywiście dołączanie do gildii pozostałoby niezmienione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja nie rozumiem, po co to komu? Gracz ma ochotę założyć Gildię, mimo że dopiero co zaczął grać - proszę bardzo! Nikt nie powinien mu bronić, nic to nikogo nie kosztuje, więc w czym problem? Jestem na razie na nie.
Przy okazji takie "śmieciowe gildie" pozawalają już zapoznać się z systemem Gildii, więc w przyszłości ten Gracz nie będzie całkiem "zielony" w tym temacie ;)
 

DeletedUser13840

Guest
Wg. mnie to nie jest zły pomysł ;) Od razu zrobiłoby się bardziej przejrzyście w rankingach.
 

DeletedUser4257

Guest
Ja nie rozumiem, po co to komu? Gracz ma ochotę założyć Gildię, mimo że dopiero co zaczął grać - proszę bardzo! Nikt nie powinien mu bronić, nic to nikogo nie kosztuje, więc w czym problem? Jestem na razie na nie.
Przy okazji takie "śmieciowe gildie" pozawalają już zapoznać się z systemem Gildii, więc w przyszłości ten Gracz nie będzie całkiem "zielony" w tym temacie ;)
Może i pozwalają się zapoznać z systemem gildii, ale większość śmieciowych gildii ma opis "Możesz zmienić opis swojej gildii" więc raczej nie bardzo.
 

DeletedUser5506

Guest
W wielu grach aby prowadzic gildie trzeba sobie zasluzyc, gildie to ma byc cos eksluzywnego, to miejsce gromadzenia sie "elity" a nie piaskownica i miejsce dla syfu i pospoltwa.

Jak najbardziej za
 

Hikari36

Polonista
Polonista
miejsce dla syfu i pospoltwa.

Mi się wydaje że młodsi i niedoświadczeni Gracze na pewno poczuliby się urażeni takim określeniem, więc proszę - wyrażaj się lepiej...

Pamiętaj, że FoE niekoniecznie musi być jedną z tych "wielu gier". Tutaj Gracz ma dostęp do większości funkcji (w tym Gildii) już na samym początku dzięki czemu może poznawać grę z wielu stron, a także poznać "jak to działa". Owszem, w Rankingu pełno jest takich pomniejszych gildijek, ale czy to ma być od razu powód do blokady możliwości ich stworzenia?
 

DeletedUser5506

Guest
Mi się wydaje że młodsi i niedoświadczeni Gracze na pewno poczuliby się urażeni takim określeniem, więc proszę - wyrażaj się lepiej...

Pamiętaj, że FoE niekoniecznie musi być jedną z tych "wielu gier". Tutaj Gracz ma dostęp do większości funkcji (w tym Gildii) już na samym początku dzięki czemu może poznawać grę z wielu stron, a także poznać "jak to działa". Owszem, w Rankingu pełno jest takich pomniejszych gildijek, ale czy to ma być od razu powód do blokady możliwości ich stworzenia?


Oczywiscie to okreslenie bylo uzyte specjalnie zeby troche podkoloryzowac. Ale nie ukrywajmy ze niektorzy specjalnie robia wspomniany syf.
Jak chcesz poznawac dzialanie firmy to idziesz na studia (czytasz zasady dzialania gildii na forum) albo zatrudniasz sie jako zwykly szary czlowiek (wstepujesz do gildi jako czlonek). Tyle w temacie :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Był już pomysł ze technologia Gildie miała odblokowywać możliwość założenia gildii, ale chyba nie przeszło...
 

Atli

Hrabia
Absolutnie przeciw. Każdy gracz, niezaleznie od tego czy dopiero zaczyna grę czy ma milion punktów powinien mieć prawo do korzystania ze wszystkich aspektów gry, czyli również prawo do założenia gildii.
Atli
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mi się podobał pomysł żeby technologia gildia pozwalała założyc właśnie gildie, tak jakoś sensownie to brzmi.

Problem który porusza onecre jednak tak naprawdę nie jest problemem z gildiami a co bardziej z nieaktywnymi kontami, bo nie jedno krotnie pisałam do takich małych gildii i nikt mi nie odp. Niby nie ma przymusu ale na 50 rozesłanych wiadomości choć jedna osoba mogła by odpisać ??? No ale są przecież konta które sa aktywne jedynie w Eventy ^^
 

bartekmod

Książę
skoro możliwość zakładania gildii miałaby zostać ograniczona, to w takim razie trzeba ograniczyć dostępność GvG od rozkwitu średniowiecza wzwyż

po drugie, kto charytatywnie będzie założycielem gildii dla osób z epoki brązu i żelaza by mogły sobie swobodniej handlować i nie tracić PR, zgłaszasz się na ochotnika onecre?

osobiście jestem na nie
 

DeletedUser5506

Guest
Przecież osoby z niższych epok będą mogły dalej być w gildiach tyle że nie będą mogły ich tworzyć. Tak to funkcjonuje w wielu grach i tak powinno być tutaj, bo nie rozumiem jak swiezak może prowadzić gildie...
 

DeletedUser3876

Guest
(...) Obecnie gildię może założyć każdy gracz, więc pełno jest śmieciowych gildii o nazwie "niepokonani XD", "najlepsiejsi" czy na przykład "mega super giga fajna gildia" w której jest oczywiście jeden gracz i to często nie posiadający nawet 500 pkt rankingowych. (...)
Pierwsze zdanie sprawiło, że jestem na nie.
Śmieciowa Gildia to taka, co ma Twoim zdaniem oryginalną nazwę?
To, jaką nazwę sobie wybiera założyciel Gildii jest tylko i wyłącznie w jego interesie (i osób, które do niego chcą dołączyć).
Czy może to taka, w której siedzi tylko jeden Gracz?
Sam niedawno siedziałem w swojej jednoosobowej Gildii (mam ponad 9 mln punktów). Była śmieciowa?

Ciekawe, czy z wejściem nowego świata gry każdy leciałby do "jesieni", żeby tylko móc zorganizować Gildię dla kolegów/koleżanek z innego serva lub nowych.

Stanowczo na NIE.
 

DeletedUser4257

Guest
Pierwsze zdanie sprawiło, że jestem na nie.
Śmieciowa Gildia to taka, co ma Twoim zdaniem oryginalną nazwę?
To, jaką nazwę sobie wybiera założyciel Gildii jest tylko i wyłącznie w jego interesie (i osób, które do niego chcą dołączyć).
Czy może to taka, w której siedzi tylko jeden Gracz?
Sam niedawno siedziałem w swojej jednoosobowej Gildii (mam ponad 9 mln punktów). Była śmieciowa?

Ciekawe, czy z wejściem nowego świata gry każdy leciałby do "jesieni", żeby tylko móc zorganizować Gildię dla kolegów/koleżanek z innego serva lub nowych.

Stanowczo na NIE.
Owszem, nazwa gildii zależy jedynie od założyciela, lecz nazwy gildii wymienione w pierwszym poście mnie by raczej nie zachęcały by do takowej gildii dołączyć. Twoja jednoosobowa gildia wcale nie była śmieciowa, ponieważ jesteś graczem aktywnym (domyślam się), a gdyby ktoś chciał dołączyć do Twojej jednoosobowej gildii, to na pewno byś przynajmniej odpisał, a nie to czego można się spodziewać po założycielach "śmieciowych gildii" którzy najprawdopodobniej nigdy nie odpiszą. Jeżeli ktoś chciałby być w gildii razem z kolegami to bardziej sensowną opcją byłoby dołączyć do isniejącej, ponieważ dostawali by bonusy od gildii, a nie musieliby sami wbijać levele w swojej nowo powstałej gildii. Ja sam kiedyś się zastanawiałem czy nie założyć swojej gildii dla ziomków z sąsiedztwa, ale stwierdziłem że lepiej będzie dołączyć do istniejącej i ich wszystkich zaprosić, ponieważ dostawalibyśmy bonusy od bardziej rozwiniętej gildii. Aha, wracając do nazwy, zdarzają się wyjątki że gildie o nazwie "niepokonani XD" są wysoko w rankingach, ale na Fel Dranghyr (mój świat) raczej rzadko to występuje.
 

DeletedUser8996

Guest
Jestem na nie, po co?
Mi to na przykład w żaden sposób nie szkodzi, także szczerze mówiąc wisi mi to, powinna byc taka opcja w ankiecie.
 

DeletedUser5192

Guest
Według mnie powinien być temat w FAQ o administracji Gildii oraz jak się to je, by gracze nie musieli zakładać takich gildii celem zapoznania się z metodami administracji gildią (wiem, jest jeden poradnik o gildii napisany przez gracza, lecz jest nieaktualny).
Aha, i moim zdaniem powinno być sprawdzanie ortografii w nazwie i opisie gildii podczas wysyłania danych na serwer, by nie było takich kwiatków jak "dołoncz do mojej sóper gildi" a opis "witaj , pszybyszó . wiem Rze szukasz Dobrej Gildi dla sfoich Ziomków .wienc wbijaj do. nas!!11!".
 

DeletedUser

Guest
Witam!
Obecnie gildię może założyć każdy gracz, więc pełno jest śmieciowych gildii o nazwie "niepokonani XD", "najlepsiejsi" czy na przykład "mega super giga fajna gildia" w której jest oczywiście jeden gracz i to często nie posiadający nawet 500 pkt rankingowych. Moim pomysłem jest ograniczenie co do zakładania gildii. W szereg ograniczeń wchodziło by między innymi:
- 10 000 pkt rankingowych
- Od rozkwitu średniowiecza wzwyż
- Odblokowana technologia "Gildie" w rozkwicie średniowiecza
Co do śmieciowych gildii istniejących aktualnie, jeżeli gracz nie wbija do gry przez długi czas to jego konto na świecie gry zostaje usunięte i gildia też (nie mylę się?)...
W ten sposób i Ranking Globalny gildii zostałby pozbawiony conajmniej 100 stron śmieciowych gildii oraz serwery gry odczułyby ulgę.
Co o tym sądzicie?
PS: Oczywiście dołączanie do gildii pozostałoby niezmienione.
Jestem na tak.
 

DeletedUser8507

Guest
NIE
Gracz chce założyć gildie? niech ma i sie cieszy. jak mu sie chce to niech ma
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Gram od 2 tygodni, gildię założyłam wspólnie z siostrą - brak materiałów rozwiązałyśmy, przekonując wirtualnych sąsiadów do współpracy. Nie jesteśmy bardzo zaawansowani, ale gildia liczy w tej chwili 17 osób. Nie wiem czy zaliczy ją ktoś do śmieci i syfów - prawdę mówiąc, niewiele mnie to obchodzi, jaką kto sobie etykietkę przykleja.
Może łatwiej byłoby podjąć decyzję o przystąpieniu do większej, rozbudowanej gildii, gdyby zadbały one o informację na swój temat. Dla początkującego gracza nie będzie rozwiązaniem przyłączenie się do zespołu, gdzie najmniej rozwinięte miasta są i tak kilka poziomów wyżej. Zakupy na wolnym rynku obciążone są wydatkiem 1 pr za każdą transakcję.
Pozdrawiam wszystkich graczy i życzę więcej umiaru w ocenach innych osób.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Ja zaczynając grę bylem od początku w gildii ktora prowadzila osoba grajaca tyle samo co ja, ale gdy ta osoba poszla na inny świat gry, to pierwsze co zrobiłem, to fuzje z inna topowa gildia, bo liczyłem chęci na zamiary i tak powinno być... Ale ta gra ma calkowicie wypaczona zasadę działania gildii i dlatego niektórzy nie są w stanie zrozumieć proponowanej zmiany
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No wiesz, każdy patrzy na to ze swojego punktu "siedzenia". Jak napisała Agatonka - ona założyła Gildię i ma się świetnie. A Twoja, cóż, "rozpadła się" i dlatego widzisz to inaczej. Może i system nie jest doskonały, ale teraz jest lepszy niż gdyby był z proponowanymi zmianami :p
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ja zaczynając grę bylem od początku w gildii ktora prowadzila osoba grajaca tyle samo co ja, ale gdy ta osoba poszla na inny świat gry, to pierwsze co zrobiłem, to fuzje z inna topowa gildia, bo liczyłem chęci na zamiary i tak powinno być... Ale ta gra ma calkowicie wypaczona zasadę działania gildii i dlatego niektórzy nie są w stanie zrozumieć proponowanej zmiany

Poleć mi dobry środek na zwiększenie potencjału intelektualnego, choć może jestem przypadkiem beznadziejnym i nic mi już nie pomoże.
Jeśli są gildie jednoosobowe, to ich wybór. Jeśli są nieaktywni, to ich konta powinny być usunięte, ale nie widzę związku z zablokowaniem możliwości tworzenia własnych gildii.
Może też nie każdy by znalazł przyjemność w grze z zespołem, w którym jest traktowany jak ... No cóż, nie będę cytować.
 

Mikekun

Książę
witajcie

Podsumowując rozmowę i zarazem cały temat, uznaję go za spalony. Zbyt wiele określeń padło w stosunku do osób mało aktywnych i wiele z nich na pewno po przeczytaniu akurat tego tematu czuje się urażonych. Uwagi i argumenty autora również nie przemówiły do mnie dlatego też jestem przeciwko takiego typu inicjatywom. Nie mówię że zmiana nie jest potrzebna, on jest potrzebna ale musi być inaczej opracowana aniżeli ta tutaj. Dlatego też przy wybieraniu opcji gildia albo Ranking proponuję wprowadzić flirt liczbowy które usuwałby z listy gildie mające równo jedną osobę w składzie. Gildia byłaby widoczna w Rankingu dopiero wtedy kiedy zbierze skład mający równo 5 osób. To nie oznacza jednocześnie że pozostałe gildie jedno osobowe zostaną wyrzucone do kosza, a będą pokazywane tylko wtedy kiedy gracz sobie tego zażyczy. Sądzę że takie podejście do sprawy byłoby lepsze aniżeli aktualnie

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie ponieważ:
- mam 2.730 punktów rankingowych (mało, dlatego wymieniam)
- moja gildia nie ma jakiejś pokemońskiej, dziwnej lub porąbanej nazwy
- mamy 6 członków ale sie fajnie gra
- jest miła atmosfera
- większość ma epokę żelaza

Na co to zmieniać, są śmieciowe gildie i są gildie w których można grać ;)
 

DeletedUser3220

Guest
Jestem na NIE.
Większość powodów już padła, a ja tylko ja ze swojej strony chciałabym podkreślić, że to jest gra dla wszystkich i każdy ma prawo korzystać z Gildii, bez względu na ilość punktów. Nie każdy leci po punkty na łeb na szyję, niektórzy rozwijają się jedynie w "eko", a wtedy o punkty trudniej.

Dodatkowo nazywanie takich graczy "pospólstwem" dużo mówi o człowieku, który takiego wyrażenia używa. To niedopuszczalne, by oceniać innych po ilości punktów w rankingu. Miłym posunięciem byłoby odwołanie tych słów, ponieważ godzą w dobre imię wielu Graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry