[Komunikacja] Wyłączenie scrolldown podczas czytania tematu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20108
  • Data rozpoczęcia

Chcę, aby teksty w oknach wiadomosci nie przewijaly się automatycznie, jeśli ręcznie przewinę scroll

  • Tak, nie chcę automatycznego przewijania w dol jesli cos czytam

    Głosy: 48 98,0%
  • Jest dobrze, lubie kiedy tekst samoczynnie przeskakuje kiedy cos czytam

    Głosy: 1 2,0%

  • W sumie głosujących
    49

DeletedUser20108

Guest
W oknie wiadomości, po każdym nowym poscie nastepuje przewiniecie do dolu - scroll to bottom.
Kiedy się chce przeczytac jakis temat po paru godzinach nieobecnosci, jest szalenie denerwujace to ze jesli ktos w tym czasie pisze, tekst ciagle przeskakuje na sam dol i trzeba szukac miejsca w ktorym sie czytalo.
Proponuje, aby w funkcji przewijajacej do dolu po nowym poscie dodac
if(scroll position == bottom) scrollDown()
 

DeletedUser11629

Guest
TAK! TAK! PO TRZYKROĆ TAK!!!

W dodatku wcale nikt nie musi nic pisać, to się samo dzieje... :/

Ankietę dodaj.
 

DomLuk

Wójt
Zabierasz oferty pyk na dole
Chces przeczytac wczesniejszy tekst + pyk na dole
Ktos napisał pyk na dole
Pewnie nie jedna osoba już klawiaturą tłuka z nerwów
Błąd powinien byc naprawiony już dawno :(
 

DeletedUser20108

Guest
Dodam jako programista, że funkcja to robiąca jest dodana specjalnie, aby dodany tekst, który naturalnie chowa się pod dolną krawędzią okna z tekstem został pokazany. Programowo następuje przewinięcie okna na sam dół poprzez ustawienie pozycji scrolla na samym dole - w przeciwnym przypadku scroll przesuwa się odrobinę w górę, a tekst jest "pod oknem". Wystarczy więc do tej funkcji dodac jeden warunek sprawdzajacy czy scroll jest na samym dole i tylko wtedy ja zastosowac, bo jesli nie jest to znaczy ze uzytkownik cos czyta wyzej i przewiniecie w dol jest niepożądane
 

DeletedUser14444

Guest
Bardzo dobra inicjatywa!! Jest to niepotrzebny i utrudniający graczom czytanie wiadomości element :/
 

DeletedUser18356

Guest
Popieram, w bardziej aktywnych Gildiach własciwie jest niemożliwe przeczytac jakąkolwiek wiadomość, ponieważ non stop tekst przewija się na ostatni wpis. Już dawno miało byc to zmienione i jak narazie do tej pory nie doczekaliśmy się poprawy
 

DeletedUser20108

Guest
W praktyce chodzi tylko o dodanie jednego IF-a przed dodaniem nowego bloku tekstu do okna wiadomosci.
1. sprawdzamy pozycję scrolla.
2. dodajemy nowy tekst.
3. Jesli scroll byl na samym dole (= uzytkownik nie czyta tekstu wyzej), przewijamy scroll na sam dol
W punkcie trzecim nie ma tego sprawdzenia, co powoduje ze zawsze tekst jest przewijany. To wszystko
 

DeletedUser16614

Guest
Jestem za !!! bo fakt jest to wkurzające, czytasz a tekst zwiał bo ktoś coś napisał
 

DonBudrys

Szlachcic zagrodowy
i co? mamy 2020 rok a scrolldown jak działał tak działa nadal i wpienia przy czytaniu.
widocznie dla programistów FoE wyłączenie tego dziadostwa to wyższa szkoła jazdy.
potrafią tylko sypnąć śnieżkiem.
 
Do góry