Wygląd wioski

Status
Zamknięty.

marcys123

Szlachcic zagrodowy
Co myślicie o mojej wiosce,gram od trzech dni i zastanawiam się czy coś mogę jeszce zmienić,przestawić czy tak jest okay?Screenshot_2020-10-14-11-45-50-360_com.innogames.foeandroid.jpg
 

Mark R

Wójt
Marcys - z takimi tematami to jak będziesz siedział dłużej w jednej epoce.
Na początku gry, miasta bardzo szybko się zmieniają nie ma co tu doradzać bo za 5 dni te rady będą już nie aktualne.
Zmień epokę bo w brązie to się z reguły siedzi kilka dni.
 

marcys123

Szlachcic zagrodowy
Diamentów nie chce wydawac bo co to za przyjemność z gry, a co do przestawienia ratusza to wydaje mi się że będzie to samo bo gdzies musiałbym przenieść budynki z tamtego rogu
 

mastika

Wicehrabia
Ale mógłbyś puścić jedną drogę i po obu stronach ustawić budynki, oszczędziłbyś tę puszczoną skrajem mapy (ile tam jest, 8 kratek?). Tak mi się wydaje :)
 

chemik12

Wicehrabia
Tylko po co kupować? Zacznie robić WG (wyprawy gildyjne) czy też GPCh (gildyjne pola chwały) to diamenty "same" zaczną mu wpadać. Oczywiście na początku będzie ciężko i mało ale z czasem będzie więcej.
 

kasia2389

Arcyksiążę
To jest układ, który zawsze się sprawdza, teren należy rozbudowywać zawsze dążąc by był w formie kwadratu, reszta to szczegóły techniczne, zależne od wymiarów budynków. W przypadku budynków prostokątnych, korzystniej jest by do drogi dotykały krótszym bokiem.

1602680124121.png
 

Mark R

Wójt
Bez tytułu.png
U mnie po zdjęciu budynków, plan dróg wygląda następująco. Totalne minimum.
Chciałem pokazać że miasto nie zawsze musi być kwadratem, a ratusz nie musi stać w prawym górnym rogu.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Chciałem pokazać że miasto nie zawsze musi być kwadratem, a ratusz nie musi stać w prawym górnym rogu.
To jest oczywiste, każdy może stawiać jak się mu podoba, ale kwadrat jest najoptymalniejszy, trzeba najmniej dróg w stosunku do powierzchni i do czasu jak można zalecałbym się go trzymać, co prawda wydawca nie ułatwia tego, bo w pewnym momencie dochodzi się ściany i trzeba już wybierać bo jest coraz mniej dostępnych miejsc, ale to akurat pytającego jeszcze długo nie będzie dotyczyło.

1602695886432.png
 

Devine111

Baron
Zdobądź plany jakiejś perły militarnej, najlepiej na Twoim etapie Zeusa, zrobisz kilka poziomów i łatwiej walki będzie się robiło.
 

K3Y1

Szlachcic zagrodowy
Ja polecam ustawianie ratusza w środku aby z każdej strony można było połączyć go z drogą.
A w przyszłości duże perły łączyc tylko jedna kratką drogi, przy odrobinie kombinowania można podpiąć nawet dwie pod jedną kratkę :)
budynki starać się ustawiać krótszym rogiem do drogi w większych miastach może to zaoczedzic nie jedno rozszerzenie.
Jak od początku kombinujesz z przebudową będziesz miał kiedyś efektywnie rozplanowane miasto :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20201025-203836.png
    Screenshot_20201025-203836.png
    1.010,9 KB · Wyświetlenia: 22

marcys123

Szlachcic zagrodowy
Chciałbym zdobyć plany latarni faros
Tylko nie wiem jak się zabrać za to. A jeśli chodzi o miasto to jestem zwolennikiem prostych dróg tworzących ciągi komunikacyjne do których w każdej chwili można podpiąć nową drogę
 
Status
Zamknięty.
Do góry