Wybraliśmy nową Osadę kulturową - Imperium Mogołów

Janczar Maszynista

Szlachcic zagrodowy
Ciekawa koncepcja. Pytanie jaki budynek w nagrodę no i czy osada będzie dostępna od razu czy tak jak Aztekowie od późniejszych epok.
 

bcde

Szlachcic zagrodowy
Aż szkoda, że taki ładny budynek będzie tylko w osadzie, z drugiej strony sporo miejsca zajmuje.
 

Azulena

Baron
Budynki stylowe, ładne, ale w Osadach najważniejsza jest jednak inna sprawa... Czy da się osadę zrobić w czasie wymaganym do złotej, lub chociaż srebrnej skrzynki.

Właśnie po długiej przerwie wróciłam do osady japońskiej, brakuje mi ostatniego poziomu budynku - głównej nagrody, oraz też ostatniego poziomu od drugiego "dojo".
No i niestety, czasu trochę minęło, coś się zmieniło... 13 pól w osadzie, w tym te na samym środku - początku, zajęte przez kamienie, tak położone, że realnie zabierają co najmniej dwa, lub razem 4 pola - bo nic się nie da tam postawić.

Na innym świecie, rzadko zaglądam, niższa epoka, nie skończyłam jeszcze Wikingów. To samo... było w miarę rozsądnie, co osada, jest gorzej.
Jak tak to ma wyglądać, to ja dziękuję.
Gra to ma być rozrywka - czyli zabawa.... Ciekawe, czy w Inno wiedzą, co to jest zabawa...
 

dawid17612

Hrabia
Osady nie ważne jakie są wszystkie można zrobić poniżej wymaganego czasu.
Wikingi na spokojnie w 6 dni, a jak na szybko to w 5dni
japonia na szybko to 4 dni

każda osada ma mały trick jak można ją przejść szybciej

a co do Mogołów to budynki ładne ale jednak pod względem Historycznym to troche tragedia, była japonia, Wikingi to rozumiem, nawet Egipcjan, choć Aztekowie to troche nie wypał bo mamy podobny wygląd w WG.
Myslałem bardziej że będa rzymianie, Mongołowie, czy może nawet coś z Historii Babilonu, Aleksadra wielkiego albo chin,

ale rozumiem że idziemy bardziej Etnicznie aby na Osadach były wszystkie etniczne grupy, dlatego pewnie chiny i rzym odpadają
 

KksDavidd

Szlachcic zagrodowy
Nowa osada prezentuję się całkiem elegancko, pomysł z imperium mongolów też spoko, szkoda tylko, że osady są strasznie mainstreamowe i tak naprawdę to różnią się głownie teksturą i nagrodami. Przydało by się coś co by urozmaiciło osady, nowa perła architektury, dająca surowce osadzie, albo dyplomację, czy na przykład możliwość usuwania przeszkód (ilość przeszkód do usunięcia byłaby zależna od poziomu perły).
 

dawid17612

Hrabia
tak legalny wystarczy być spostrzegawczym a sami się domyślicie :D

oraz możliwość kasowania kamieni jest w Aztekach, a zdobywanie towarów z osad podobno daje nowa perełka. :D

FOE jest praktycznie wzorowane na tle innej gry z tego co widze dostepnej na tablecie i tam tez sa tzw. osady oraz nawet prawie takie same ewenty, wiem bo moja znajoma w to gra różnica jest np. taka że w FOE w archeologicznym mamy dynamit, a tam miotłem czy jakiś inny przedmiot,

gra na tablecie oprócz głównego miasta ma 6-8 mini osad można powiedziec oraz możliwośc wypływania na wode gdzie są jeszcze wyspy oczywiście budowanie statku to też długi etap jak całe miasto, gra jest bardzo rozwinięta w porównaniu do FOE :)

jest to rozmowa o nowej osadzie więdz nie będe się rozpisywał :D
 

Markiz.

Książę
Czy Wy nas macie za idiotów?
Wczoraj wiadomość serwerowa o tym, że kiedyś tam wejdzie nowa osada
Dziś dwie wiadomości serwerowe w odstępie niecałych 90 minut, że dziś aktualizacja, a pojutrze event.
Serio, nie można było tego wysłać w jednej wiadomości?
 

BraveFrank

Baronet
Pomyśl, Imperium Mongolskie założono na początku XIII w. pewnie trzeba będzie odblokować jakąś technologię z Rozkwitu Średniowiecza.
 

piotresz

Hrabia
Pomyśl, Imperium Mongolskie założono na początku XIII w. pewnie trzeba będzie odblokować jakąś technologię z Rozkwitu Średniowiecza.
Jeszcze raz:
Piszesz o niewłaściwym imperium = nie Mongołowie a Mogołowie
https://pl.qaz.wiki/wiki/Mughal_Empire

"Tradycyjnie mówi się, że imperium Mogołów zostało założone w 1526 roku przez Babura , wodza wojowników z dzisiejszego Uzbekistanu , który skorzystał z pomocy sąsiednich imperiów Safawidów i osmańskich , aby pokonać sułtana Delhi , Ibrahima Lodhi , w pierwszej bitwie Panipat i zamiatać równiny Górnych Indii . Mogolska struktura imperialna jest jednak czasami datowana na 1600 r., Na panowanie wnuka Babura, Akbara.Ta cesarska struktura przetrwała do 1720 r., Aż krótko po śmierci ostatniego głównego cesarza, Aurangzeba , za którego panowania imperium również osiągnęło swoje maksymalny zasięg geograficzny. Cesarstwo zostało następnie zredukowane, zwłaszcza podczas panowania Kompanii Wschodnioindyjskiej w Indiach, do regionu w okolicach Starego Delhi i zostało formalnie rozwiązane przez brytyjski Raj po indyjskiej rebelii w 1857 roku .

Względny pokój utrzymywany przez imperium przez większą część XVII wieku był czynnikiem ekonomicznej ekspansji Indii. Rozwijająca się obecność Europy na Oceanie Indyjskim i rosnący popyt na indyjskie surowe i gotowe produkty stworzyły jeszcze większe bogactwo na dworach Mogołów. Wśród elity Mogołów była bardziej widoczna konsumpcja, co skutkowało większym mecenatem malarstwa , form literackich, tekstyliów i architektury , zwłaszcza za panowania Szahdżahana . Wśród mogolskich miejsc światowego dziedzictwa UNESCO w Azji Południowej są: Fort Agra , Fatehpur Sikri , Czerwony Fort , Grobowiec Humajuna , Fort Lahore i Taj Mahal , który jest określany jako „klejnot sztuki muzułmańskiej w Indiach i jedno z powszechnie podziwianych arcydzieł” światowego dziedzictwa”.

Budynek główny raczej nie przypomina jurty
Mughal.jpg
 

DonBeker

Baronet
Są już może jakieś informacje kiedy możemy się spodziewać wprowadzenia tej nowej osady? Już się nudne robią poprzednie robione wiele razy dodatkowo...
 

chemik12

Wicehrabia
Są już może jakieś informacje kiedy możemy się spodziewać wprowadzenia tej nowej osady? Już się nudne robią poprzednie robione wiele razy dodatkowo...
A masz już zrobione wszystkie wioski (np, Wikingów - x 15 ) by mieć budynek na maksymalnym poziomie? Może to i nudne, ale warte wysiłku. Bo to trochę głupie mieć budynek z wioski na bardzo niskim poziomie (czy wręcz tylko podstawę) który w porównaniu do tego na maksymalnym poziomie niewiele daje. To tak jak postawić tylko rusztowania perły i stawiać kolejne....
 

DonBeker

Baronet
Zrobione wszystkie w komplecie i niektóre po kilka razy dodatkowo...robić następnych powtórek mi się już nie chce w sumie. Jedynie Egipt ma trochę sensu i szybko się robi, ale ile można xD
 
Do góry