[Budynki] Wskaźnik efektywności budynku

Czy jesteś za poniższym rozwiązaniem?


  • W sumie głosujących
    15

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Aktualnie bardzo powszechne jest weryfikowanie zasadności stawiania budynków przeliczając np % ataku na kratę, Pr na kratkę etc.
Czy nie warto byłoby rozważyć wprowadzenia dodatkowej "danej" w opis budynku, np w () obok danej cechy.

Proponuje to rozważyć w dwojaki sposób. Gracz wybiera priorytetową statystykę w ustawieniach i gra pokazuje efektywność budynku wedle tej statystyki. Np. atak, ludność, PR, towary i obok 30% ataku w nawiasie byłoby 30% (1,1) i wiadomo, że budynek daje 30%, a jego efektywność to 1,1 % na kratkę.

Druga wersja.
Statystyka przy każdej głównej statystyce budynku. - problem eventowe, że dają ich kilka więc dlatego pierwszy pomysł wydaje mi się lepszy i bardziej przejrzysty.
 

mastika

Wicehrabia
Nie potrafisz sobie tego policzyć? Naprawdę gra ma wszystko za nas robić? Wiesz ile kratek zajmuje dany budynek, wiesz jaki ten budynek daje bonus, a dzielenie nie jest trudnym działaniem.
 

Feandil

Wójt
Jak wspomniałeś, stawiane budynki to zazwyczaj eventówki, które poza najważniejszą dla gracza cechą mają jeszcze kilka innych. I coś może mieć minimalnie mniej w tej "główniej", ale i tak będzie lepsze jako całość. Wtedy trzeba by kombinować, ile czego za co. Poza tym wszystko zależy od ustawienia w mieście i czy w ogóle potrzebuje drogi. Choć nie zawsze tak jest, ale dla uproszczenia można by przyjąć, że budynek zajmuje tyle a tyle kratek plus droga po krótszym boku. Jeśli w ogóle coś takiego miało by przejść.
Mi to osobiście niepotrzebne. Po prostu widzę, który chcę postawić lub bardziej mi się opłaca. Nie potrzebuję z kalkulatorem liczyć kratek i miejsc po przecinku w jednej cesze. Ale jeśli komuś to pomoże...
Lotto mi to.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ten człowiek chyba chce zajechać serwery, na których postawiona jest ta gra. Zlituj się, one już ledwie zipią :)
Jedna statystytyka ,która nie byłaby liczona na bieżąco? Przecież to jest zwiększenie opisu o 2-3 cyferki, wartości wbudowane do opisu nie obciążą serwera w w żaden sposób.

Ale spoko, potwierdza się teza, że wy zawsze będziecie na nie ;) cokolwiek by nie było ;)
Nie potrafisz sobie tego policzyć? Naprawdę gra ma wszystko za nas robić? Wiesz ile kratek zajmuje dany budynek, wiesz jaki ten budynek daje bonus, a dzielenie nie jest trudnym działaniem.
Patrz w jednym chce utrudnić gre - nie po co jest ok
chce ułatwić - co sam nie umiesz?
nie róbcie prostytutki z logiki
Mi to osobiście niepotrzebne. Po prostu widzę, który chcę postawić lub bardziej mi się opłaca. Nie potrzebuję z kalkulatorem liczyć kratek i miejsc po przecinku w jednej cesze. Ale jeśli komuś to pomoże...
Lotto mi to.
no patrz, a jak już idzie w atak 2000 i więcej i jest full miasto to liczenie, który budynek jest lepszy od którego to standard. Arkusze efektywności budynków też już się na serwerach pojawiają. Helper ma taką funkcje.
 

Jake Long

Baron
Dodawanie czegoś co będzie kompletnie bezsensem dla nowych graczy?
Od tego masz kalkulator i helpera. Odpuść, bo już zaczynasz spamować.

Część treści niestety musiałem usunąć. Uprzejmie przypominam, że stosowanie wulgaryzmów, w tym obcojęzycznych, na naszym forum jest niedopuszczalne.
//Mattias
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ktoś tu na siłę próbuje wywarzyć otwarte drzwi.
Żeby nie było że spam, po co komu taka statystyka? Jest podany atak czy obrona, to łatwo policzyć ile na kratkę. Umiejętność liczenia też zanikać zaczyna? To może od razu pójdźmy na całość, zróbmy opcje (najlepiej za szafiry :)) by miasto ustawiło się samo jak najbardziej optymalnie ze wskazanych budynków. Po co się męczyć?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Potwierdzacie, że ze wszystkim bedziecie na nie ;)

Macie racje jest kalkulator i sobie moge policzyć - powiem więcej liczę i nawet mam tabelkę tego
Ale czemu sobie zycia nie ułatwić?
Nie bo nie

Fragment zawierający treści pogardliwe został usunięty. Uprzejmie przypominam, że w dyskusjach na naszym forum wymagane jest utrzymanie kultury wypowiedzi.
//Mattias
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auraya

Hrabia
Potwierdzacie, że ze wszystkim bedziecie na nie
wymyśl coś wartego uwagi, to będzie przeciwnie ;)
jak pisał Feandil, różne budynki mają kilka kombinacji bonusów, więc tak czy owak musisz sobie kalkulować co się bardziej opłaca przy danym stylu gry.
już i tak widziałam pytania na czacie co to za cyferki pod nickiem gracza.. wiec niektóre ułatwienia co proponujesz mogą wprowadzić jeszcze większy zamęt w głowach nowych graczy
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To wszystko jest warte uwagi tylko to są zbędne rzeczy na waszym poziomie gry ;)
to Tych graczy się będzie edukować

Dlatego proponuje by gracz wybrał priortet - czy ma mu pokazywać statystyke % do ataku, czy PR czy towary.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mi ogólnie pomysł był by obojętny. Jednak dlaczego tylko procent do ataku ma być przeliczany albo mam zdecydować co ma mi przeliczyć. Wszystkie statystyki w budynkach są tak samo ważne przecież.
I tu zaczynają się schody. W budynkach z losowym bonusem albo z tymi co dają po motywacji.
Do tego dochodzi problem czytania i zrozumienia czytanego tekstu. O ile 30% czerwony mieczyk jest jasne to potem nawias 1.1 już mniej. Czyli wymaga to albo opisu w dymku z budynkiem albo wielkiego wprowadzenia żeby wszyscy zrozumieli. A tutaj ja np nigdy nie przeliczyłam tak budynków.
Więc w sumie mnie ten nawias mógł by zaskoczyć (pewnie nie tylko mnie)

Ogólnie nie przeszkadzało by mi to, ale żadna z powyższych opcji jakoś mi nie pasuje.
Jak dla mnie również takie statystyki mogły by być w wikifoe żeby gry nie zmieniać pod jeden typ gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Moi kochani, przypominam, że dyskusja w tym dziale powinna być rzeczowa, konstruktywna i przede wszystkim - ograniczająca się jedynie do przedstawionej w temacie propozycji. Większość postów nie nawiązywała do pomysłu w żaden sposób, dlatego została usunięta. W dyskusji zaczęły również pojawiać się obraźliwe i nieodpowiednie fragmenty, co nie powinno mieć miejsca. Dbajcie proszę o język wypowiedzi i trzymajcie się tematu założonego wątku.
 
Do góry