Wojska z epoki jutra

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11683
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11683

Guest
Jako że już kilka dni minęło od wejścia nowej epoki i pewne doświadczenia bitewne wiele osób ma - chciałem zapytać, które jednostki jutra Waszym zdaniem są najlepsze, a których szkoda nawet oglądać?
We współczesności na topie były czołgi, a na drugim biegunie rakiety - a w jutrze?
 

DeletedUser625

Guest
Jak w każdej epoce, najlepsze są czołgi. :) A na drugim miejscu Snajper WKW.
 

DeletedUser11683

Guest
Jak w każdej epoce, najlepsze są czołgi. :) A na drugim miejscu Snajper WKW.
A czy zasięg tych nowych czołgów nie stanowi problemu? Jest bardzo mały w stosunku do innych jednostek.
Zastanawiam się nad skutecznością układu 4 drony + 4 mikrofale.
 

DeletedUser625

Guest
Czołg może i ma mały zasięg, ale większa część pola bitwy to równiny, a czołgi mają duży zasięg ruchu. Dzisiaj walczyłem na kontynencie w dwufalowych obronach. 1 Czołg Stealth + 7 łotrów których ustawiłem wcześniej na równinach. Snajperzy i Drony pozamieniali szybciutko łotrów w czołgi, a potem rozjechałem ich czołgami, bo nie mogli ich atakować na odległość. W sumie obili mi tylko 2 czołgi jeden do 2 kresek i 1 do 4 kresek, a wrogów było 16. A znowu snajperzy jako jedyni mogą wchodzić na budynki i dostają na nich +40 do ataku i +40 do obrony i mają aż 11 pól zasięgu. Zdejmują ślicznie mikrofale, drony, ultra AP (która ma zasięg 5, a więc im nie oddaje). Jedynie mają problem z czołgami stealth no chyba że komputer idiotycznie postawi ten czołg nie na równinie tylko na czymś innym, ale to raczej rzadko się zdarza ze względu na to, że 90% pola bitwy to równina. :)
 

DeletedUser625

Guest
Najlepsza obrona na GvG to 6x Ultra AP i 2x Mikrofalówka, a do ataku snajperzy i czołgi.
 

Auksacer

Wicehrabia
Ja mam małe doświadczenie póki co w GvG z Epoki Jutra, bo stoczyłem tylko 3 walki, jednak po tych 3 walkach nie zgodzę się z siłą snajperów. Już w pierwszej mojej walce na GvG zestawem 1 snajper + 7 łotrów straciłem 3 łotrów i odniosłem obrażenie snajperem + 2 innym łotrom. Jak dla mnie ogromne straty. Niestety nie zwróciłem uwagi na bonus w tym sektorze, a w obronie była jakaś mieszanka. Jednak zaraz potem, w tym samym sektorze zrobiłem 2 walki zestawem 1 artyleria mikrofalowa + 7 łotrów i na te 2 walki straciłem tylko 1 jednostkę - łotra. Różnica ogromna. Oczywiście walcząc mikrofalówkami w ataku trzeba uważać na to czy jest dron po drugiej stronie. Słyszałem też, że Czempiony bardzo dobrze sobie radzą w ataku, ale sam jeszcze nie sprawdzałem ich.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser625

Guest
Mikrofalówki niestety są tylko dobre przeciwko ciężkim (tj. Czołgi Stealth i Czempioni), ale nie biją dronów, zadają marne obrażenia Ultra AP, snajperzy zdejmują ich z daleka i uciekają. Jak napisałem najlepsze czołgi jeśli nie ma w armii wroga mikrofalówek, a na drugim miejscu snajper.
 

Auksacer

Wicehrabia
Dałem kolejną szansę snajperom. Tym razem na sztabie 75%. Nie no, jak Ty możesz Guana nazywać ich najlepszą jednostką do ataku w GvG:D Ty chyba nie mówisz o GvG a o PvP albo walczysz nimi ręcznie, nie z automatu. Straciłem 4 łotrów i 1 snajpa;) Potem wkroczyłem tymi "słabymi" mikrofalówkami i traciłem po 1 mikrofalówce i po 1 łotrze na walkę (czyli podobnie jak zestawami przeciwlotniczymi we współczesności). Może snajper jest dobry na sektory z 0% bonusu, ale na pewno nie nazwę go nigdy jedną z najlepszych jednostek do ataku w GvG:) Nie twierdzę też, że mikrofalówki są najlepsze w Epoce Jutra do ataku w GvG, bo nie sprawdzałem jeszcze chwalonych czołgów i czempionów, uważam jednak, że jak nie ma drona po przeciwnej stronie to mikrofalówki są zdecydowanie lepsze od snajperów, bo one wypadają słabiutko.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser625

Guest
Oczywiście, że ręcznie. Na automacie jednostki jutra nie są takie uniwersalne i proste jak to było z plotami. Plot i 7 łotrów i strata 2 łotry zawsze. Mikrofalówki są niezłe, ale niestety dostają łupnia od dronów i snajperów. Z moich obserwacji wynika, że na automat są najlepsi czempioni. Już parę walk wykonałem i zawsze tylko obijali mi ich, a nie zginął żaden. Ale to może dlatego, że póki co są mieszane jednostki wstawiane w GvG, bo jeszcze nie ma dużo Gildii z dużym zapasem jednostek z tej epoki.
 
Do góry