Wojny GvG

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8327
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba się pomysł ? :)

  • Tak

    Głosy: 9 56,3%
  • Nie

    Głosy: 7 43,8%

  • W sumie głosujących
    16
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser8327

Guest
Pomysł ma polegać na tym ze,: np. Jestem w epoce modernizmu i tylko mogę walczyć na 1 mapce która jest przypisana do modernizmu, a nie na wszystkich mapkach do GvG. Są gildie 3 najlepsze i maja przejęte sektory wszędzie na całej ogólnej mapie. To nie każdemu pasuje bo jest gracz z epoki żelaza lub wyżej i nie poradzi se z gildia która ma ludzi +500 punktów z wzwyż i do tego maja Alcatraz + perły do ataku. Co za tym idzie, ludzie z tej epoki żelaza nie dadzą radę dać tym najlepszym i nie ważne ile wojska by mieli. I proszę mi nie pisać bzdurnych komentarzy takich jak: To mogą se postawić Alcatraz + perły do ataku bo taki argument jest dla mnie smieszny i zarazem tragiczny.. Wiec proszę na poważnie głosować a nie robić se ze mnie i z mojego pomysłu "Jaj".


Pozdrawiam Glosujących :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Popieram ;) Chociaż zmieniłbym akurat mapę przypisaną do naszej epoki. U nas w Gildii wygląda to tak, że jest za mało osób na kolonialną wzwyż, dlatego wszyscy, nawet ci z modernizmu, zajmują mapkę Jesieni ;)
Problem Gildii zajmujących każdą mapę jest irytujący. Na EN praktycznie wszystkie prowincje ( Oprócz Żelaza i Wczesnego ) są zajęte przez 2 Gildie... wymieniać z nazwy nie będę, bo to dość łatwe do sprawdzenia :D
 

DeletedUser9756

Guest
Tak jak Hik pisał, w niektórych gildiach są ludzie, którzy mogą być w większości z epoki x, a w epoce y gra mało graczy. Wtedy by nie mieli chęci grać w GvG, bo w np. 3 osoby nic nie ugrają.
Moim zdaniem byłoby lepiej, gdyby gildia mogła się opowiedzieć tylko za jedną prowincją GvG i na niej walczyć. Do innych dostęp miałaby zablokowany do czasu, aż straci wszystkie sektory, lub uwolni je. Po tym oczywiście mogłaby wybrać walkę w innym sektorze jednocześnie znów rezygnując z walki w innych :)
 

DeletedUser12078

Guest
Jestem na nie, bo wtedy gildie ustawiałyby się pod graczy tylko z jednej epoki, a są korzyści jak gracze są w różnych, konkretnie handel. Korzystają słabsi (bo łatwo o surowce z wyższych epok) i silniejsi (czasem potrzeba tych starszych surowców).
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak, choć wydaje mi się, że ktoś już podsuwał podobny pomysł.
Popracuj nad klarownością wypowiedzi.
Jestem na nie, bo wtedy gildie ustawiałyby się pod graczy tylko z jednej epoki, a są korzyści jak gracze są w różnych, konkretnie handel. Korzystają słabsi (bo łatwo o surowce z wyższych epok) i silniejsi (czasem potrzeba tych starszych surowców).
Oj nieprawda. Skoro te gildie mają korzyści z posiadania członków z różnych epok, to z tych korzyści nie zrezygnują. Poza tym nie będą wyrzucać ważnych członków (liderów, zapraszających), tylko dlatego, że weszli w inną epokę (więc nie zagrażają nam "gildie jednej epoki") A jeśli jakieś tak się będą ograniczać, to ich problem.
 

DeletedUser9756

Guest
Jestem na tak, choć wydaje mi się, że ktoś już podsuwał podobny pomysł.
Popracuj nad klarownością wypowiedzi.

Oj nieprawda. Skoro te gildie mają korzyści z posiadania członków z różnych epok, to z tych korzyści nie zrezygnują. Poza tym nie będą wyrzucać ważnych członków (liderów, zapraszających), tylko dlatego, że weszli w inną epokę (więc nie zagrażają nam "gildie jednej epoki") A jeśli jakieś tak się będą ograniczać, to ich problem.

Fajnie by było :p Nagle na 50 członków 30 wchodzi do kolejnej epoki :D!
 

DeletedUser12029

Guest
To jest logiczne. Jeśli wojsko z wyższej epoki nie może walczyć w epoce niższej (z wiadomych powodów) to powinno dotyczyć to również gracza -z tych samych powodów. Do tego dochodzi tak zwana grywalność. Młodsi stażem gracze mogą zniechęcić nie tylko do GvG ale i całej gry. Całkiem słusznie zresztą.
 

DeletedUser

Guest
Przy czym uważam, że powinno to być trochę poluzowane, by gracze mogli brać udział w GvG ze swojej epoki i epoki poprzedniej (na przykład jestem w przemysłowej i mam armię przemysłową, ale wszedłem w postępową i nie mam jeszcze armii (ani technologii) z postępowej, a wojsk z przemysłowej nie mogę użyć, bo nie jestem w przemysłowej, więc jestem na miesiąc (lub dwa) wyłączony z GvG). Ten przykładowy problem zostaje rozwiązany dzięki tej poprawce.
 

DeletedUser8327

Guest
Owszem taki też pomysł trzeba dodać do mojego pomysłu. Jak w ogóle przejdzie ten pomysł to ci u góry już będą wiedzieli co i jak zrobić :) Bo dla mnie jest to paranoja ze jedna gildia oblega aż pięć "epok" czyli liczbę sektorów w każdej epoce..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6586

Guest
Przy czym uważam, że powinno to być trochę poluzowane, by gracze mogli brać udział w GvG ze swojej epoki i epoki poprzedniej (na przykład jestem w przemysłowej i mam armię przemysłową, ale wszedłem w postępową i nie mam jeszcze armii (ani technologii) z postępowej, a wojsk z przemysłowej nie mogę użyć, bo nie jestem w przemysłowej, więc jestem na miesiąc (lub dwa) wyłączony z GvG). Ten przykładowy problem zostaje rozwiązany dzięki tej poprawce.
Poperam tą wypowiedź od A do Z :) Jest jednak jedno "ale".Wojny gildii już wystartowały i większość sektorów przejęte,więc co stałoby się z sektorami w niższych epokach tych "wypasionych gildii" ??? Czy zostałyby ot tak poprostu zabrane gildiom? Czy byłaby jakaś rekompensata za poniesione koszty towarów/wojska/czasu ??? hmm... a może pozostałyby w rękach dotychczasowych właścicieli bez możliwości ich obrony (brak opcji podmiany/uzupełnienia armii defensywnych)???
Za dużo tu tych znaków zapytania;) Nie można bez konsekfencji zabrać czegoś graczowi na co sobie ciężko zapracował (hmm..chociaż było podobnie w przypadku balansu pereł,ale to inna sprawa:p).Już widzę setki postów na forum od niezadowolonych graczy i pole namiotowe pod siedzibą InnoGames :haha: Wypuszczono na rynek "lekko" niedopracowany produkt w postaci GvG i to nie jest wina graczy,więc czemu ich karać za błędy twórców.
Narazie wstrzymam się od głosu puki ktoś mi sensownie odpowie co sie stanie z sektorami po dodaniu do FoE zaproponowanej modyfikacji.
 

DeletedUser

Guest
Cenna uwaga, którą przemyślałem.
Teoretycznie sektory nie są własnością graczy, tylko gildii, a ta zmiana "uderza" w graczy, a nie gildie. Gracze (a to im odbiera się możliwość walki poza epoką) nie mają żadnych praw do sektorów GvG.
Dlatego te sektory powinny powinny pozostać w rękach gildii (co nie narusza praw własności). Wówczas szef gildii (albo ktoś z uprawnieniami, może być zaufany), może sprzedać sektory (i odzyskać towary), albo je zostawić. Wówczas gildia może przyjąć w swe szeregi ludzi z żelaza (albo innej niskiej epoki), a ci będą mogli bronić sektorów gildii i atakować nowe.
Z punktu widzenia zasad prawa, jest to w porządku.
Byłoby to więc lepsze niż zmiany w perłach, gdzie faktycznie "niszczona" jest "własność" graczy.
Raczej coś na równi (pod względem poszanowania praw graczy) z odebraniem możliwości plądrowania budynków towarowych.
 

DeletedUser5421

Guest
[...] Są gildie 3 najlepsze i maja przejęte sektory wszędzie na całej ogólnej mapie. To nie każdemu pasuje [..]

To może sie zorganizujecie i z nimi powalczycie ?

Kto ci zabrania walczyć w kilku epokach ? Czy postawić perły ? Nikt . Wystarczy dobra organizacja gildii i sie da.
 

DeletedUser3

Guest
Obecnie za pomysły do GvG dziękujemy. Planowane są zmiany w GvG, a dopiero po nich będzie miało sens zgłaszanie pomysłów, gdyż muszą być dostosowane do wprowadzonych zmian.
 
Status
Zamknięty.
Do góry