Wojny Gildyjne - usprawnienia - komentarze

DonJon

Rycerz
Na forum już pomysły się pojawiają z nowymi perłami pod wojsko ale ja mam coś ciekawszego.

Niech wykupywany bonus z tawerny na szkolenie jednostek działa wreszcie na Alcatraz.
Same profity:
Dla graczy - więcej jednostek = większa zabawa i lepsza rozgrywka na serwerze ogólnie.
Dla twórców - często trzeba by było mając odpalony taki bonus wykupić kolejny (dodatkowa tura dla negocjujących w WG, bon do ataku, większe zbiory - czy z czego kto tam korzysta) a to wiadomo diamenciki i $$$ w portfeliku ;)

Byś możne pasowało by go przy tym nieco balansować ale to już w gestii tych od prac koncepcyjnych
 

bartekmod

Książę
@bartekmod kto Ci obstawi 6 podsumowań?

80 Graczy w Gildii... o północy będzie 20, o czwartej - 5, o ósmej - 10, o dwunastej - 15, o szesnastej - 30, o dwudziestej - 30
Niektórzy będą na 2, 3 w ciągu doby, inni tylko na jednym
Mając dużą Gildię i prowadząc specjalną rekrutację pod mało popularne godziny - obstawisz wszystkie podsumowania. Widząc jak niektórzy na poważnie podchodzą do tej gry - nie jest to niewykonalne. Trzeba będzie włożyć pracę w takie pozyskiwanie Graczy, być może nawet PRy opłacić nocnym Markom, będą mieli kartę przetargową przy rekrutacji. Wierzysz, że nagle wszyscy, którzy się spinają pod tą grę tak łatwo odpuszczą? Przynajmniej spróbują to ogarnąć...
Mając 20 osobową Gildię masz na to małe szanse. A nawet jak jedna osoba stawi się o 4 w nocy, to przegra z piątką Graczy z dużej Gildii.
 

DeletedUser15227

Guest
W żadnej gildii z która się biłem nigdy nie było 30 ludzi o 20.02. A topowe gildie do południa lejesz bez problemów.
My odpuścimy towarowe, może nawet całe stare GvG robiąc rajdy na tych co wzięli za dużo, a skupimy się na nowym.
 

DeletedUser18331

Guest
Podsumowanie co 4 godziny to najgłupszy pomysł jak mógł komukolwiek przyjść do głowy. Z ciekawej strategicznej rozgrywki pozostanie pole do popisu dla kilku napaleńców nabijających sobie rank. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego - jeszcze mniej ludzi będzie się tym interesować. Może właśnie o to chodzi, by GvG umarło.
 

DeletedUser17535

Guest
Pomysł dobry, skończy się tarczowanie plaż. Aby jednak nie było bałaganu, warto by wprowadzić ograniczenie, aby walczyć mogły minimum kilkuosobowe gildie, inaczej będzie to nabijanie punktów przez jednostki.
 

DeletedUser14403

Guest
Bardzo dobre zmiany ,zacieram rączki bo bedzie się działo ,koniec z tarczami na 24 h ,teraz będą mogli walczyc wszyscy nie tylko ci co wchodzą o 20 na kilka min zeby otarczować sektory na 24 h .Skowyt już się zaczyna ,a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :p
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Bardzo dobre zmiany ,zacieram rączki bo bedzie się działo ,koniec z tarczami na 24 h ,teraz będą mogli walczyc wszyscy nie tylko ci co wchodzą o 20
To prawda, też zacierałam rączki. Tylko sztab będziesz mógł przenieść w trybie 24h. Co zdobędziesz, trzeba obronić przez kolejne podsumowania, żeby wejść w głąb lądu. Obawiam się, że zacznie się pogoda dla cwaniaków, tylko nastąpi zmiana warty. :haha:
 

DeletedUser16874

Guest
Pomysł wprowadzenia przeliczania co 4h baaardzo mi się podoba. Drodzy generalowie z topowych gildii, pokażcie gdzie jest napisane, że raz zdobyte sektory należą się Wam po samą wiecznosc? O to chodzi. Ma trwac ciągła walka o sektory - wygra ten kto ma więcej aktywnych graczy i większe zasoby wojska i towarow. Proste. Jednak aby nie było z drugiej strony tak łatwo "rajdowcom", proponuję zniesienie "szybkiej walki".
 

qmarkus

Szlachcic zagrodowy
zabierasz kilka sektorów w okolicy plaży i STOP, 24h żeby przenieść sztab lub zrobić cokolwiek, za 4,8,12,16 godzin następni zabierają te zdobyte przez Ciebie sektory i są w tej samej sytuacji. Siekanina na plaży i tylko w głębi map da się zrobić coś sensownego. Bo będzie czas na reakcję :) widzę że ktoś na mnie lezie to za 4 godziny jestem żeby go wyhamować. Ale takich miejscówek jest niewiele na mapach więc po jakimś czasie będzie syf i zawierucha, taka sama jak na EP na G. Płaczą wszyscy nieudolni że im plażę tarczują, to bądź o 20 i wbijaj w uwolnione sektory, łatwiej to już chyba się nie da. Tylko trzeba chcieć i umieć :). Umarło GvG niech żyją te jak im tam....
Cayose: powalczysz w tym trybie miesiąc i wtedy mi napisz ile Ci " zasobów " zostało hehehhe
 

DeletedUser14403

Guest
zabierasz kilka sektorów w okolicy plaży i STOP, 24h żeby przenieść sztab lub zrobić cokolwiek, za 4,8,12,16 godzin następni zabierają te zdobyte przez Ciebie sektory i są w tej samej sytuacji. Siekanina na plaży i tylko w głębi map da się zrobić coś sensownego. Bo będzie czas na reakcję :) widzę że ktoś na mnie lezie to za 4 godziny jestem żeby go wyhamować. Ale takich miejscówek jest niewiele na mapach więc po jakimś czasie będzie syf i zawierucha, taka sama jak na EP na G. Płaczą wszyscy nieudolni że im plażę tarczują, to bądź o 20 i wbijaj w uwolnione sektory, łatwiej to już chyba się nie da. Tylko trzeba chcieć i umieć :). Umarło GvG niech żyją te jak im tam....
Cayose: powalczysz w tym trybie miesiąc i wtedy mi napisz ile Ci " zasobów " zostało hehehhe
Trzeba zrozumieć że nie dla kazdego tak jak byc może dla ciebie ta gra to całe zycie i choćbyś miał sie zes..ć to siedzisz na sektorach o 20 razem z innymi , podobnymi tobie .Ludzie chca sie bawić i powalczyc spokojnie a nie rzucac wszystko tylko po to aby byc o 20 na sektorach.Może nie słyszałeś ale sa wakacje i istnieje cos jeszcze poza tą grą ,haloooo wyjdz z pokoju jest piekna pogoda ,umyj sie ,ogol idz do ludzi ,jedzź nad jezioro popływaj ,znajdz sobie dziewczyne lub chłopaka <3<3<3( nie wnikam w upodobania ), żyj :haha::haha::haha:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Z naszej jakże ciekawej dyskusji można wysnuć dwa wnioski:

1. Zmiany są dobre, a nawet bardzo dobre. Albo wręcz przeciwnie.
2. Obawy budzi to, że przeniesienie sztabu i ograniczenie uwolnienia sektorów pozostanie w trybie 24 godzinnym. Wydaje się, że należało by i tu zmienić na tryb 4 godzinny.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Potencjał dobrze rozumiem co 4 h jest naliczany ?Jeśli tak to gvg będzie dużo więcej dawało potencjału więc przynajmiej tyle z tej zmiany będzie ...
 

kasia2389

Arcyksiążę
Potencjał dobrze rozumiem co 4 h jest naliczany ?
No właśnie ten aspekt nigdzie nie został wspomniany, wydaje się, że logicznym było by naliczanie co 4 godziny 1/6 obecnego potencjału lub przemodelowanie potencjałów sektorów poprzez podzielenie przez 6 obecnego potencjału.
Gdyby jednak miało być tak jak napisałeś, to dało by to olbrzymi impuls wielu gildiom nie walczącym w GvG do wejścia w walki.

Już na pierwszej stronie wątku zadałem o to pytanie, niestety bez odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
W tej wersji potencjał ma być liczony co 4 godziny. Jeśli chodzi o same wartości - nie zostało to jeszcze ostatecznie ustalone, ale wersja, którą podałeś wydaje się dość naturalna.
 

DeletedUser7525

Guest
Tylko warto by było wcześniej dodać kolejne poziomy Potencjału Gildii. Od bardzo dawna nie ma nowych poziomów :(
Są Gildie, które dawno zdobyły 75 poziom. To co teraz mają zdobywać?
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
No właśnie ten aspekt nigdzie nie został wspomniany, wydaje się, że logicznym było by naliczanie co 4 godziny 1/6 obecnego potencjału lub przemodelowanie potencjałów sektorów poprzez podzielenie przez 6 obecnego potencjału.
Gdyby jednak miało być tak jak napisałeś, to dało by to olbrzymi impuls wielu gildiom nie walczącym w GvG do wejścia w walki.

Już na pierwszej stronie wątku zadałem o to pytanie, niestety bez odpowiedzi.

Lepiej by było aby normalny co 4 h ,wtedy wystarczyło by mieć parę sektorów i 4 h podsumowanie przeszkadzałoby tylko gildiom starających się o ranking . Oraz tym sposobem możliwe że tak jak napisałeś więcej gildii zawalczy na mapach i graczy biorących udział w GvG podniesie się o kilka procent ...
 

qmarkus

Szlachcic zagrodowy
Zapytam ponownie :) Czy załoga Foe mogłaby nam orientacyjnie określić termin wprowadzenia tych zmian? Jakie by one nie były :) Bo znowu zrobicie kurację szokową i dacie to z dnia na dzień bez uprzedzenia zainteresowanych.
 

Szym3k 69

Szlachcic
Zapytam ponownie :) Czy załoga Foe mogłaby nam orientacyjnie określić termin wprowadzenia tych zmian? Jakie by one nie były :) Bo znowu zrobicie kurację szokową i dacie to z dnia na dzień bez uprzedzenia zainteresowanych.

Chłopie jak oni poprawki do koła z eventu letniego wprowadzają po skończonym evencie to myślisz, że powiedzą Ci kiedy będą nowe wojny??
 

DonJon

Rycerz
Chłopie jak oni poprawki do koła z eventu letniego wprowadzają po skończonym evencie to myślisz, że powiedzą Ci kiedy będą nowe wojny??
Pisałem to już chyba gdzieś ale napisze jeszcze raz
Na koniec roku się tego spodziewajcie ;) Na becie już wywlekają rzeczy dodawane do gry na event Halloweenowy, a w między czasie jeszcze ma być jesienny z pieczeniem ciast :D Gdzie do wojen gildyjnych ....
 

DeletedUser15227

Guest
Na becie wielkie usprawnienia, w ciągu doby można czterokrotnie sztab przenieść. Pewien Gracz stworzył gildie z kumplem by sobie poszaleć. W 24h osiągnął duże sukcesy https://prnt.sc/oca5t6
Tylko pogratulować.
 
Do góry