Wojny Gildyjne - usprawnienia - komentarze

Enkidu

Rycerz
Podsumowanie co 4h skończy się plagą botów, bo nikt o zdrowych zmysłach 6 razy na dobę nie przyjdzie. Z drugiej strony skończą się płacze o to, że niektórzy biją niezabezpieczone sektory o północy. IMHO optymalnie byłoby dać trzy pory podsumowań. Serio, ta gra była tak popularna przez to, że nie była jak OGame, Travian czy inne Plemiona - nie ustawiało się pod nią życia.

Wywalenie włóczników - trochę mieszane uczucia. Owszem, skończy się napełnianie medalowej pałami, a gracze mający po 10k+ woja nagle odczują, jak kosztowne są wojny. Z drugiej - bez woja z WSP nie podchodź.

"po uwolnieniu sektora, wszystkie sloty obronne zostaną zamienione na losowe armie z epoki danego sektora. Na mapie dla wszystkich epok do tego celu zostaną wykorzystane jednostki z najwyższej epoki."
No i to z kolei może się skończyć taktyką spalonej ziemi. Otóż odbijamy od jakiejś gildii teren obstawiony miksem woja (załóżmy, że będzie od kolonii po marsa). Idziemy przed siebie, a z tyłu zostawiamy 8x marsjańską. Znowu - tylko topka ma szansę tam wejść. Wszystkie epoki stają się automatycznie epoką najwyższą - bez pośrednich.

Potwierdzanie - no raczej słabe, jak już tu wspomniano - "mechanizatorzy rolnictwa" będą mieć jeszcze łatwiej. O podkładaniu można będzie zapomnieć (a już teraz jest trudno, z powodu Wielkiego Szarego Przycisku). Skróty klawiaturowe byłyby mniej inwazyjne.

Skupienie kamery - na plus.
 

DeletedUser18289

Guest
Moim zdaniem jest to calkowicie niepotrzebne ulepszenie. Odkad weszly szybkie walki to i tak strasznie wplynelo na GvG - duza czesc graczy byla nie zadowolona. Dla niktorych GvG stracilo sens i pozbyto sie tego dreszczu czy sie zdazy :D
Wprowadzajac szybkie walki same GvG stracilo na stabilnosci - dwie osoby zakladaja w tym samym czasie obleg (wyrzuca z gry), tak samo przy dokladaniu slotow obronnych, porazka.
Jak na jeden sektor naciera wiecej jak 5 graczy to gra tak zaula, ze szkoda gadac. Czasami sie czeka po kilka sekund na zakonczenie walki.

Dlaczego tworcy najpierw nad tym nie popracuja ??

Wprowadzane zmiany i przeliczenie co 4h rozwala caly system planowania walk i jak dla mnie osobiscie to dalsza gra straci sens. Nie kreci mnie samo budowanie perel i zbieranie surki, ktorej ciagle bedzie brakowac ze wzgledu na zasilanie skarbca (jeszcze topowe gildie beda chcialy upilnowac swoich terenow co kazde 4h to dwa dni sie splukaja :/ )

Gracze w pewnym momencie moga przestac zagladac wogole na GvG - zostana tylko Ci co farmia pkt w rankingu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Agatonka59 to kto Ci broni o 20:00 się przebić i zaatakować tą gildie i się dostać do tych NPC.
Ile robią tarcz, tyle masz szans, aby się wbić na mapę i tam dotrzeć.
Oni musza to zwalniać, właśnie dlatego że toczą wojny i płaca tysiące surowców za zrobienie tych tarcz.
Gdzie graczy z poza mapy kosztuje to dosłownie grosze.

To już jakimś rozwiązaniem by było, gdyby dana gildia musiała płacić na atak.
Tyle co gildia którą się atakuje.

Wtedy nikt nie będzie nic uwalniał i tarczował, bo napastnik tyle samo będzie musiał wydać.
I bardziej sensownie, będzie je sobie następnego dnia zwyczajnie odbić.

Tyle że wtedy będą lamenty skąd jedna osoba ma tyle surowców naprodukować, albo medali uzbierać.
I pewnie większość graczy jak ty, przestała by brać udział na GvG.

Albo się mylę i bardziej by Cię to zmobilizowało do walk, które w takim wypadku byłby w 100% uczciwe.
Wydawało mi się, że dyskutujemy o planowanych zmianach w grze. Nic nie wiesz o moim stylu gry, zaopatrzeniu skarbca mojej gildii, a tym bardziej zasobach inwentarza. O moim udziale w GvG również. Po co te osobiste wycieczki?
 

DeletedUser11597

Guest
Podsumowanie co 4h -- totalna porażka .
uwalnianie sektora z wymianą wojska poprawka mało znacząca -- najwięcej nabijaczy robi punkty rankingowe zupełnie inaczej ,, jak support nie wie mogę wyjaśnić. Metoda b prosta wystarczy dogadać się z kolega z innej gildii obie gildie nie sa na mapie i dajecie oblegi na dwa różne sekory bez tarczy nawzajem zbjacie oblegi a w oblegu 2 champy + łotry koszt oblega dla gildii która nic nie ma na mapie całe 5 medali :p
zakaz używania włóczników oki stare gildie mają tyle łotrów że im to pewnie zuepłnie obojetne :)
 

ISsKRA

Szlachcic
W temacie się nie wypowiem... Ale tylu komentarzy od czasu wydania "newsa" się nie spodziewałam :)
Czyli jednak to "stare gvg" to jednak nie 5% jak przedstawiają twórcy :)
 

DeletedUser13509

Guest
Agatonka59 masz racje, przepraszam.
Niebyło to potrzebne, chciałem jedynie się odnieść do twojej wypowiedzi i przedstawić problemy jakie są na GvG.
Skoro powstał temat, aby to omawiać.

Niechciałem urazić.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Być może podsumowanie co 4h to za dużo. Mam jednak w gildii kilkunastu wojaków (4 mapy wypraw robią wojskiem), którzy praktycznie są wykluczeni z GvG. Gdy pojawiają się 21-21:30, to już jest pozamiatane. Nie wydaje mi się, żeby nasza gildia była pod tym względem wyjątkowa. Naprawdę dla dużej ilości graczy GvG w takiej postaci, jak dotychczas, jest niedostępne.
Jeżeli chodzi o zaopatrzenie skarbca, to już kwestia inwencji szefa gildii i koncepcji na grę zespołu.
 

Bezio95

Baronet
Być może podsumowanie co 4h to za dużo. Mam jednak w gildii kilkunastu wojaków (4 mapy wypraw robią wojskiem), którzy praktycznie są wykluczeni z GvG. Gdy pojawiają się 21-21:30, to już jest pozamiatane. Nie wydaje mi się, żeby nasza gildia była pod tym względem wyjątkowa. Naprawdę dla dużej ilości graczy GvG w takiej postaci, jak dotychczas, jest niedostępne.
Jeżeli chodzi o zaopatrzenie skarbca, to już kwestia inwencji szefa gildii i koncepcji na grę zespołu.

No tak dajmy na to że będzie podsumowanie o 22, udaje wam się podbić parę sektorów super i co? O 2 też będziecie? Jak nie to już nie macie sektorów ktoś tam wbije :) Więc podsumowanie co 4h, a nawet w sumie co 8h bez innych większych zmian nie ma sensu.

Dobrym pomysłem będzie w takim razie, do poziomów gildii dodać bonus zmniejszający koszty oblegów przy tych 10-20-30 sektorach. Procentowo, im większa gildia tym większa zniżka. Ale to też zaraz będą głosy że jak to dyskryminacja młodszych....

A może chodzi o wyczyszczenie wszystkich przed nowym trybem? Żeby każdy miał równiejsze szanse bo tak to trochę dla mnie wygląda.
 

DeletedUser9827

Guest
Być może podsumowanie co 4h to za dużo. Mam jednak w gildii kilkunastu wojaków (4 mapy wypraw robią wojskiem), którzy praktycznie są wykluczeni z GvG. Gdy pojawiają się 21-21:30, to już jest pozamiatane. Nie wydaje mi się, żeby nasza gildia była pod tym względem wyjątkowa. Naprawdę dla dużej ilości graczy GvG w takiej postaci, jak dotychczas, jest niedostępne.
Jeżeli chodzi o zaopatrzenie skarbca, to już kwestia inwencji szefa gildii i koncepcji na grę zespołu.

Zgadzam się z tym, GvG jest tylko dla osób na kompie dostępnych codziennie o godz. 20. Niestety, jeżeli ktoś ma jakieś życie poza wirtualem to nie ma opcji, aby codziennie siedział o tej porze przed kompem, przede wszystkim jeżeli ma PRACĘ i RODZINĘ. Tak więc każda zmiana, która zmienia ten chory system, jest dobrą zmianą.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
jasne Agatonka59 zostane ze sztabem bo tego nie można atakować :D
od kiedy? :o
Już raz wprowadzili udogodnienia pod tytułem "szybka walka " zmuszając tym samym gildie do tarczowania sektorów bo to jedyna obrona przed jedno osobowymi gildiami .
... zostawiając 1 slot z łotrami w obronie. Zmiana wojska w slotach obronnych uwolnionego sektora na 8 pełnych być może wyrówna szanse na jego zdobycie. Z pewnością będzie dużym utrudnieniem dla gildii jednoosobowych.
 

DeletedUser13509

Guest
Kiedyś były próby przestawiania podsumowania na godzinę 12:00 i bardzo szybko się z tego wycofano.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobić podsumowanie o 22:30, bo wtedy szanse są równe.
Ci co pracują na rano tą godzinkę posiedzą, a Ci co pracują na drugą zmianę zdążą dojechać do domu.
Dzieci wtedy też śpią i jest czas, aby sobie pograć.
Nad takim rozwiązaniem twórcy gry widocznie nie rozmyślali.
Albo mylę się i to testowali, ale również było wielu graczy niezadowolonych.

Oby i z tego 4h się szybko wycofali.
 

Enkidu

Rycerz
a o 22:30 grzeczne dzieci już śpią i też nie skorzystają. Jak żyć? ;)
zamiast podkręcać dynamikę do granic absurdu - niegłupim rozwiązaniem mogłoby być wyposażenie każdego slotu w licznik czasu akcji. Po 8h od zdobycia sektor traci tarczę. Tak samo po uwolnieniu sektora - uwalniający nie może go zdobyć przez kolejne 8h. W ten sposób rozwlecze się obciążenie, wszelacy "nocni łowcy" czy też miłośnicy "zapachu napalmu o poranku" będą mieli co robić - a podsumowanie nie będzie jedną wielką stadionową ustawką.
 

DeletedUser15282

Guest
Trochę czasu na GVG straciłem... więc podzielę się co sądzę na temat jednej z proponowanych zmian - a mianowicie tarczowania na 4h.

Ten pomysł sprawi, że GVG dla wielu gildii straci sens :) bo po co się starać, skoro jakaś lewizna, w wolnym dla siebie czasie wejdzie i wytłucze to co zajęte? Juz teraz GVG preferuje gildie, które nic nie mają i starają się tanim kosztem zaszkodzić tym, co coś zebrali :)

Dodatkowo widzę sprzeczności. Z jednej strony chce się ograniczyć "nabijanie" pkt na czempach, z drugiej daje się furtkę na nabijanie pkt na sektorach innych gildii :) Taki gracz będzie mógł sobie nabijać pkt wlasnie dzieki temu, że tarczowanie nie będzie efektywne.

Mnie ten pomysł się nie podoba i jeszcze bardziej skłania ku temu, żeby dać sobie spokój z foe. Za dużo się robi "obowiązków", za mało fanu :)
 

DeletedUser18997

Guest
Już raz wprowadzili udogodnienia pod tytułem "szybka walka " zmuszając tym samym gildie do tarczowania sektorów bo to jedyna obrona przed jedno osobowymi gildiami .
... zostawiając 1 slot z łotrami w obronie. Zmiana wojska w slotach obronnych uwolnionego sektora na 8 pełnych być może wyrówna szanse na jego zdobycie. Z pewnością będzie dużym utrudnieniem dla gildii jednoosobowych.

tak zostawiając 1 slot w sektorze z tarcza bo na tym polega tarczowanie chyba nie trzeba ci tego wyjaśniać ? a szanse są takie same zawsze możesz zaatakować taki sektor po podsumowaniu nikt ci nie broni i go przejąc , wiec nie pisz tu o braku szans , po prostu trzeba chcieć wejść na mapę jak to robią gildie którym zależy na sektorach I też czasu na gvg obecnie przy nieszczęsnych szybkich walkach nie potrzeba dużo bo 10-15 min wystarcza, wiec nie wchodzą ci co naprawdę nie mogą albo Ci którym się nie chce . U nas w gildi na 20 ludzie zawsze są
 

DeletedUser11597

Guest
w temacie podsumowan co 4h masę napisano--totalna głupota i chyba najmądrzej napisał gracz/ trzeba to gvg zabić aby nowe potyczki miały aktywność.. Tak wielka radość z likwidacji mozliwości uwolnienia sektra z 8 armiami /2 champy+ łotry/ ale ..uwalniajac mam tylko 1x na 24h mozliwość zajęcia i czekanie na podsumowanie inaczej nie dam oblega.... a teraz zabawa i masa punktów .. plaża mapy WE kolega z innej gildii daje obleg na zupełnie obcą gildie ja daję tez na inną oba oblegi mają po 2 champy + łotry i wiecie co :p nie atakujemy sektora :) zbijamy nawzajem sobie oblegi super zabawa masa punktów ranking rosnie koszt żaden :p pozdrowienia dla supka jak tego nie umie
 

maciuniu

Szlachcic zagrodowy
"Ten pomysł sprawi, że GVG dla wielu gildii straci sens :) bo po co się starać, skoro jakaś lewizna, w wolnym dla siebie czasie wejdzie i wytłucze to co zajęte? Juz teraz GVG preferuje gildie, które nic nie mają i starają się tanim kosztem zaszkodzić tym, co coś zebrali :)"

:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

DeletedUser10445

Guest
Z niecierpliwością czekam na takie zmiany . Skończą się zbiórki o 20 i ustawki dużych gildii na 15 minut gry. Zablokowane GvG na 23h i 45min. O co taki lament? Płaczą tylko duże gildie z ustawionymi tyłko chronami . ( żeby nie napisać brutalniej .
Jestem w stanie wejść na mapę o 20 co z tego max 2 sektory bo za chwilę jest płacz do t..chronów z innych gildii i klinowanie mnie . Na nic wiecej nie mam szans. Za to mam dużo czasu w ciągu dnia i w nocy ;) Mogę być dla niektórych graczy lewizną , słabeuszem , nie ma sprawy , tylko jak jesteś taki mocny to stań ze mną po zmianach zobaczymy jak będzie..... Jedno wielkie TAK dla zmian. Da to szanse mniejszym ( tak tym lewiznom i słabeuszom :p ) , zgranym gildiom , które akurat o 20 nie stawiają sie na wezwanie .
 

DeletedUser22081

Guest
No już się nie mogę doczekać tej zmiany - już teraz boicie się o sektory bardziej niż o własne żony i dzieci - wreszcie będzie możliwość powalczyć na mapioe . A nie jak teraz o 20.00 - serwery zamulone - nic nie idzie zrobić . No i te ustawki - ja dam tobie a ty mnie - i tak do w kółko. Brawo INNO za pomysł - obyście go wprowadzili ...
 

DeletedUser15282

Guest
dla mnie gvg się skonczy :) nie mam czasu na logowanie się co 4 h zeby bronic bo ktos ma ochotę sobie pkt nabić :) po co rankingi, bo po budowanie gildii - skoro 1-2 osoby z łatwoscią zajmie to co zbudowalo kilkanasice/dziesiac osob :)


aaa i jestem ciekaw kto będzie w stanie dać defy co 4 h :) juz teraz przy duzej wojnie brakuje wojska :) taka zmiana zmierza do tego, że nikt na mapie nie będzie mieć wiecej jak 5-6 sektorow (o ile po 4 h nie wyleci).

Druga sprawa...wystarczy zobaczyc ile osób gra na telefonie...a tam gvg nie ma. Więc logiczne ze % osób udzielająch jest mniejszy.

I idę o zaklad...że 80% najaktywniejszych w grze to własnie Ci co walczą w GVG. wprowadzając tryb 4h = nolife, spora grupa da sobie spokój z grą i z gvg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15282

Guest
Ewentualnie zastąpcie tarcze w obecnej formie (niezdobywalne) tarczami, które mają z miejsca duży bonus do obrony/ataku (np. +150 na medalu), a ten sumuje się dodatkowo z bonusem generowanym z zasobów wsparcia.

Mogłoby być np. tak, że tarcza działa 8h, potem przechodzi w tryb bonusowy do następnego update


i jeszcze jedno....jedno z najbardziej irytujacych rzeczy w tej grze...wrzucanie PR. Nie mozna zrobić 1 przycisku, który okresla - daj tyle ile arka na dane miejsce?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tak wielka radość z likwidacji mozliwości uwolnienia sektra z 8 armiami /2 champy+ łotry/ ale ..uwalniajac mam tylko 1x na 24h mozliwość zajęcia i czekanie na podsumowanie inaczej nie dam oblega...
Naprawdę? To nie jest przypadkiem tak, że uwalniacie sektory tuż przed podsumowaniem, w obronie zostawiacie 8 łotrów i tuż po podsumowaniu je tarczujecie? Gdzie te 24h? W uwalnianych sektorach zostawiacie 8 armii? To może wprowadzić taki warunek uwalniania sektorów: wykupione i obsadzone wszystkie sloty obronne?
Juz teraz GVG preferuje gildie, które nic nie mają i starają się tanim kosztem zaszkodzić tym, co coś zebrali
Wy chyba też, kiedyś, zaszkodziliście innej gildii, jeżeli macie sektory? :p GvG może zacznie przypominać walki gildii, a nie ich parodię. Skąd wiedza, że te gildie nic nie mają?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser22081

Guest
Zaczął się płacz tych co myślą ,że sektory są ich własnością .Czekam z niecierpliwością na zmiany - wreszcie będzie się coś działo na GvG . Brawoooo !!
 

DeletedUser13509

Guest
krzysztof29 i ile czasu tak będziesz sobie bił bezsensownie?
Tydzień, 2 tygodnie, miesiąc, albo pół roku. Po czym uznasz, ze GvG i całe FoE to głupia gra.
Bo taka jest prawda.

Zamiast kombinować jak jednoosobowym gildiom dawać pole do popisu.
Powinni pomyśleć jak zachęcić do walki, te małe gildie.
I powiedzmy że pierwsze ToP 10 nie otrzymuje nic, a pozostałe gildie za zdobyty sektor nagrody jak na wyprawach.
Coś w tym stylu, ale niestety ludzie są jacy są, to i tu zaczną się kombinacje i trzeba by było ten pomysł zlikwidować.

Większość małych gildii nie walczy nie dlatego że nie mają siły.
Tylko dali sobie spokój, bo jest to zbyt czasochłonne.
Zmiana która sprawia że GvG będzie zabierało jeszcze więcej czasu.
Sprawi jedynie, że Ci co trwają w tych i tak bezsensownych wojnach.
Przestaną tam zaglądać, bo to już nie będą wojny gildyjne, tylko wojny 1 osobowych graczy.
Co zajmują sektory i zwalniają, bo po co walczyć, lepiej bić tych co się nie bronią.
A chyba nie taki jest zamysł odnośnie GvG.

I niestety tego Twórcy gry też nie obejdą, bo nawet jak się wprowadzi, że w gildii musi być iluś graczy.
To jaki to problem zaprosić kogokolwiek.

To już lepiej jak by dodali nowe GvG, dla pojedynczych graczy.
Jedną mapę coś jak Wszystkie Epoki i tam by się mogli wyżyć do woli i wtedy by było wiadomo czy takie podejście do zmian gry ma sens.
 

DeletedUser22081

Guest
Czy FoE jest głupie - pozostawię bez komentarza.
Gram tu już ponad 5 lat więc coś na temat tej gry wiem,
Jestem w małej gildii ( 15 osób ) i nigdy nie byłem gildia jednoosobow, to mi wystarcza - od początku w mojej gildii - nie jestem skoczkiem dla pkt.
Nie masz pojęcia chyba o GvG skoro piszesz ,że na otarczowanie sektorów potrzeba wiele czasu. Zwłaszcza dużym gildiom.
i tu tkwi problem - oni przychodzą przed 20.00 zwalniają część sektorów - po czym po 20 -tej zabierają je lub inna ustawiona gildia je zabiera- taka wymiana sektorów by je chronić , Nie ma szans na wbicie klina na dłużej.
Nowe zasady zmienią sytuację diametralnie - skończy się wzajemna ochrona - i "ONI" o tym wiedzą - znają mnie ..... A ja czekam
 
Do góry