Wiosna w Forge of Empires - dyskusja

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Sam kiedyś kupowałem diaksy i wydawałem je w eventach, ale wiedziałem, że są dobrze wydane i masę SW z nich mam, a teraz jak kupisz iwydasz z evencie to dostaniesz w zamian plany lub inne niepotrzebne pierdoły. Inno dużo więcej by zarobiło na diaksach, gdyby była większa pewność, że podczas eventu można za nie trafić nagrody, które się chce, a jest zupełnie na odwrót.
Co do obecnego eventu, to na F udało mi się postawić ogród, a na E czekam do ostatniego dnia, kiedy będzie staw nishikigoi nagrodą dnia, bo tylko go mi brakuje i się okaże czy w dwóch podejściach uda się go wylosować( złot skrzynia), bo tylko na tyle losowań starczy mi lampionów. Oczywiście, jak by można było kupić lampiony za diaksy, za rozsądną cenę to może i bym się skusił, ale niestety tak nie jest
 

DeletedUser5324

Guest
na osiem możliwych nagród - trzy razy z rzędu dostać te same trzy nagrody z najniższą procentowo szansą na zdobycie - i jeszcze w dokładnie takiej samej kolejności za każdym z trzech podejść... niech mi ktoś mądry obliczy jakie jest prawdopodobieństwo takiego zbiegu okoliczności...
ja tam już ani w te wyświetlane procenty nie wierzę (bo wyświetlić można jedno, a obliczać zupełnie co innego), ani w zapewnienia Supportu o pełnej losowości... nie tworzę teorii spiskowych - żeby nie było komentarzy, że podejrzewam, że akurat na mnie się Inno uwzięło - ale problemem żadnym nie jest wstawić w kodzie gry coś takiego (pseudokod):
if (Gracz.posiada_coś_ważnego_z_naszego_punktu_widzenia && Gracz.posiada_tak_a_tak_rozwinięte_miasto && Gracz.inne_istotne_czynniki)
{
Szansa_na_trafienie_nagrody_dnia = Szansa_na_trafienie_nagrody_dnia/10;
Szansa_na_trafienie_pagody_i_innego_badziewia = Szansa_na_trafienie_pagody_i_innego_badziewia*10;
}
I wtedy ktoś coś czasem trafi - żeby nie było, że to niemożliwe... ale trafią nieliczni... to naprawdę żaden problem coś takiego zrobić...
 

DeletedUser17497

Guest
@Mirras Jot Ale w takim wypadku mniej rozwinięci gracze mieliby zdecydowanie więcej ogrodów niż ci o dłuższym stażu. Kiedy ostatnio sprawdzałem, to tak nie było.
 

DeletedUser16512

Guest
@Mirras Jot ja Ci powiem, żeby tak trafić, trzeba mieć hmmm, szukam odpowiedniego słowa,ale nic mi nie przychodzi do głowy oprócz tego, że miałem poprostu zarabiste szczęście;) aczkolwiek pewnie marne to dla Ciebie szczęście. Ale widzisz, Ci co nie trafiają budynków ogrodu nie mają nawet tyle szczęścia co Ty:)
 

DeletedUser15017

Guest
Może zamiast wmawiać zarówno mi, jak innym, że to losowanie ma jakiś związek z kombinatoryką (co jest tak wielce prawdopodobne jak - i tu masło maślane - zwykły rachunek prawdopodobieństwa ze stałą pulą) stwórzcie nowy temat z sondą pt. "Czy chcecie, aby pula nagród malała przy każdym losowaniu?". Sam nie zdołałem wylosować ostatniego budynku do zestawu i szczerze mam to w nosie już. Myślę, że temat ten rozwiązałby raz na zawsze spór związany z niesprawiedliwością obecnych eventów. Mielibyście wgląd w mechanikę gry, przynajmniej po części. Pula byłaby widoczna jako przykładowo 20 nagród możliwych do wylosowania na daną opcję, przy każdym losowaniu nagród byłoby mniej, szansa by wzrastała, poza tym prawidłowe działanie procentowego prawdopodobieństwa byłoby widoczne czarno na białym, nawet dla skrajnego sceptyka - dzięki ograniczonej puli. Zamiast filozofować, zwróćcie uwagę, że nie wiecie jaka pula jest obecnie, jest ona przypuszczalnie nieskończona! Co za tym idzie - nie wiemy jaka ilość przypada na każdą nagrodę w rzeczywistości, więc losować musicie czasami i po kilkadziesiąt razy, niż gdyby w puli było standardowe 100 nagród w puli. Sam jestem pechowcem, ale to nie oznacza, że odrazu użyto tu jakiegoś monstrualnie trudnego wzoru obliczeniowego. Po prostu cały czas losuję robaczywe jabłka. W gimnazjum/liceum nie uczyli was, że rachunek prawdopodobieństwa ułatwia oszacowanie, ale nie daje pewnego zwycięstwa...
 

Mark R

Wójt
Abstrahując od szans na zdobycie nagród, bo tu zawsze część uzna że jest dobrze, bo przecież im się udało zdobyć cały ogród, a część nie, to nie zmienia to faktu że to najlepszy event (poza letnim kasynem) w jakim brałem udział, a gram dopiero trochę ponad rok.
Oby więcej takich złożonych zestawów nagród i zadań do końca eventu. Życzyłbym sobie tylko jednej rzeczy. By w najdroższych skrzyniach nie było takiego badziewia jak przechowaj budynek czy 5 planów.
Tak poza tym event na 2 dni przed końcem oceniam na 5- ( w szkolnej skali).
Pozdrawiam
 

DeletedUser17438

Guest
Mam takie pytanko. Czy kiedys bedzie jeszcze mozna zdobyc jakies czesci tego ogrodu? Bo nie kazdemu sie udało zdobyc komplet.
 

DeletedUser14610

Guest
To wszystko przypomina chocholi taniec. Nie dajmy się zwariować. Prawda jest taka, że gra z eventu na event schodzi na psy!
 

DeletedUser15806

Guest
Moim zdaniem, jeśli event powtarza się co rok, to rzeczywiście nie ma potrzeby, aby cały zestaw otrzymywać jako nagrodę gwarantowaną za ukończenie - można spróbować za rok. Ale jeśli event jest jednorazowy, wtedy KAŻDY, kto ukończy wszystkie zadania powinien cały zestaw otrzymać w nagrodę. Losować może sobie potem dodatkowy zestaw.
 
Do góry