Windows 8

  • Rozpoczynający wątek Buka123
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Będę miał ten system... Co o nim myślicie? Czy działają na nim gry? Gry jakiego typu? Boje się tego systemu no ale cóż, oglądałęm w sklepie laptopa HP 650 i prosiłem z mamą żeby odłożyli dla nas wersję z win 7 ale niestety odłożyli z 8 ;/ I mam ciary :(
 

DeletedUser14

Guest
Jeżeli miałbym używać Windows 8 to tylko na Tabletach i Komórkach. Jakoś nie widzę siebie używającego Windows'a 8 na PC ;D

Pozdrawiam.
 

DeletedUser314

Guest
Problemy są z legalny wersjami, ponieważ 7 ma inne zabezpieczenia niż 8, i gry myślą że 8 to zhackowana 7.

No i te "kafełki", interfejs bardzo dobry na smarphony, tablety albo komputery do podobnych zastosowań, tutaj jeśli zaczniemy używać aplikacji z kafełków i normalnych zaczną się problemy z szybkością przemieszczania się.

Z tego co wiem kafełki bazują na html5+ js, czyli jeśli aplikacje kafełkowe również, wydajność ich znacząco spadnie.

Osobiście nie widzę wielkich -, jak również +. Osobiście nawet jak ktoś by mi dał 8 za free, pozostał bym przy 7 :)
 

DeletedUser4340

Guest
@unpxre
win7 to tylko dopracowana wista
mam go "niestety zainstalowanego na pc ale na obu lapkach mam zainstalowanego XP jak dla mnie to najlepszy jak dotad system pomimo iz win7 ma niby lepsze rozwiazania itd.
przez ponad rok po zainstalowaniu 7 na pc szukalem 'dzialajacych' botów do niektorych gier i ..... nic dopiero znajomy znajomego podal mi linki to takich botów specjalnie pod 7
nawet otwieranie w trybie zgodnosci z XP niepomagalo
w zawaodach : wista vs. XP
wygrywa XP zdecydowanie
win8 bede sam testowal po nowym roku na lapku mam nadzieje ze nie jest to kolejna wersja wisty ;/
 

DeletedUser

Guest
Będę miał ten system... Co o nim myślicie? Czy działają na nim gry? Gry jakiego typu? Boje się tego systemu no ale cóż, oglądałęm w sklepie laptopa HP 650 i prosiłem z mamą żeby odłożyli dla nas wersję z win 7 ale niestety odłożyli z 8 ;/ I mam ciary :(
Trzeba było poszukać wersję bez OS ;)
Co do gier, zawsze możesz postawić sobie maszynę wirtualną (VMWare) z winXP lub starszymi i wszystko ładnie będzie chodzić. Nowsze gry powinny działać pod Win8.
Co do wyglądu, jak już przedmówcy wspominali, są kafelki, duże brzydkie prostokąty. Widziałem próbkę w Visual Studio 2012 i nie wyglądało zachęcająco. Ponadto zawsze możesz system zmienić.
 

DeletedUser314

Guest
@unpxre
win7 to tylko dopracowana wista
mam go "niestety zainstalowanego na pc ale na obu lapkach mam zainstalowanego XP jak dla mnie to najlepszy jak dotad system pomimo iz win7 ma niby lepsze rozwiazania itd.
przez ponad rok po zainstalowaniu 7 na pc szukalem 'dzialajacych' botów do niektorych gier i ..... nic dopiero znajomy znajomego podal mi linki to takich botów specjalnie pod 7
nawet otwieranie w trybie zgodnosci z XP niepomagalo
w zawaodach : wista vs. XP
wygrywa XP zdecydowanie
win8 bede sam testowal po nowym roku na lapku mam nadzieje ze nie jest to kolejna wersja wisty ;/

Ja bym to ujął tak: vista to wersja beta 7 :>

No mocnych maszynach xp się chowa do 7, co jest w pełni zrozumiałe, wtedy nie było połowy technologii jakie mamy dziś :)
A zgodność starych aplikacji, to równie dobrze mogę powiedzieć że DOS jest lepszy bo niektóre aplikacje pod dosa się unieruchamiają na xp :>
Tematu bezpieczeństwa nie poruszam nawet :>.

8, oprócz zmian w interfejsie nie wprowadza wiele nowości, aplikacje działają wydajniej o około 15% :>, system za to uruchamia się o kilkadziesiąt procent szybciej. Aplikacje instaluje się tez zacznie szybciej, a to są chyba jedyne plusy, reszta to minusy typu nie wygodny interfejs itd itp


Tak poza tym był gdzieś obszerny wątek o tym na naszym forum, :>
 

DeletedUser4340

Guest
czyli nie ma sensu go testowac juz skoro mowisz ze to tylko troszke lepsza wersja 7 i to z wieksza liczba -(minusów) niz win7
;/
 

DeletedUser

Guest
mam już tego laptopa ;) jest genialny, ten post pisany jest na nim :D pozdro ;)
 

DeletedUser4340

Guest
dobra-lapek genialny bo ma tvnplayera i kilka innych uzytecznych aplikacji + dotykowy wyswietlacz(opcjonalnie)
teraz mow o win8
 

DeletedUser314

Guest
czyli nie ma sensu go testowac juz skoro mowisz ze to tylko troszke lepsza wersja 7 i to z wieksza liczba -(minusów) niz win7
;/

W przypadku 7 a xp, szybkość nie wzrosła znacząco, 8 jest dużo lepiej zoptymalizowane, choćby poprzez to ze zużywa jeszcze mniej ramu, jest to taka jeszcze bardziej stuningowana vista niż 7 :>
tabela_638x397.jpg

Tutaj ładnie jest zobrazowany skok wydajnościowy.

Tylko tak: mamy metro, w sumie wygodniejsze niż dzisiejszy menu start nawet do pracy na zwykłym klasycznym PC.
Ale przy przychodniu między aplikacjami metro <-> explorer, tracimy trochę czasu (niby jedno kliknięcie, ale jeśli przełączmy się ileś razy na minute to już to coś daje :)) :>
To tak jakbyśmy korzystali z tabletu i komputera naraz :)
Tak samo wydajność aplikacji na metro będzie znacząco niższa.

Głównym problemem jest kompatybilność, zresztą jak z każdym OS'em na początku.
Jako ciekawostkę powiem że np na win8 na kom, prawie żaden bank do dziś nie oferuje swoich aplikacji, nawigacji itd itd, a na starsze wersje mamy zadowalającą ilość :)
Tak samo problemem jest z przeglądaniem plików bo zachęca nas dość nachalnie do korzystania z chmury.

Gry się rozkraczają głównie przez zabezpieczenia, ogólnie za około rok ten system będzie naprawdę dobry, ale na razie nie porywał bym się na niego, skoro 7 spełnia się OK :)
Minusy z czasem zostaną zniwelowane, o ile nie dojdą nowe, bo programy dostaną łatki, wyjdą stery, a ludzie się przyzwyczają do interfejsu, ale na razie przez ta kompatybilność odradzam :>
NO gdybyśmy mieli problemy z wydajnością to może ewentualnie wtedy bym się pokusił o spróbowanie 8, bo jak podają lepiej sobie z tym radzi :)
 

DeletedUser

Guest
Hah! Mi moja 8 wszystkie gry odtwarza, nawet takie o wysokich wymaganiach, a co do interfejsu to przecież tam jest kafelka "Pulpit" i normalnie mamy tradycyjny pulpit... a wszyscy muwią że tak im kafelki przeszkadzają -,-

- - - Zaktualizowano - - -

te najnowsze gry też... takie jak btf 3, far cry 3 itd, a Wy piszecie że się rozkraczają...
 

DeletedUser

Guest
Najnowsze chodzić będą, kolegom chodziło o gry z 2005-2010 pewnie. Przetestuj jeszcze programy i aplikacje starsze niż Vista.
 

DeletedUser314

Guest
Hah! Mi moja 8 wszystkie gry odtwarza, nawet takie o wysokich wymaganiach, a co do interfejsu to przecież tam jest kafelka "Pulpit" i normalnie mamy tradycyjny pulpit... a wszyscy muwią że tak im kafelki przeszkadzają -,-

- - - Zaktualizowano - - -

te najnowsze gry też... takie jak btf 3, far cry 3 itd, a Wy piszecie że się rozkraczają...


Wszystkie? Mało to mówi, napisz jakie :), oczywiście nie chodzą na 8 oryginały, te crackowane pójdą, bo niechodzą poprzez inne zabezpieczenia antypirackie :>

i normalnie mamy tradycyjny pulpit... a wszyscy muwią że tak im kafelki przeszkadzają -,-

unpxre napisał:
Tylko tak: mamy metro, w sumie wygodniejsze niż dzisiejszy menu start nawet do pracy na zwykłym klasycznym PC.
Ale przy przychodniu między aplikacjami metro <-> explorer, tracimy trochę czasu (niby jedno kliknięcie, ale jeśli przełączmy się ileś razy na minute to już to coś daje ) :>
To tak jakbyśmy korzystali z tabletu i komputera naraz
Tak samo wydajność aplikacji na metro będzie znacząco niższa.
 

DeletedUser

Guest
Błagam Was... mi idą wszystkie, te oryginalne i te nie... te multiplayer jak world of tanks czy nfs world, no poprostu wszystko... sprawdziliscie wersje koncową czy na jakis prubkach jedziecie bo nie rozumiem...
 

DeletedUser5455

Guest
Ja mam i jestem srednio zadowolona, jest kilka rzeczy ktore mnie bardzo denerwuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9945

Guest
a ja sobie cenie Windowsa 8 za szybkość włączania komputera ma niewygodny interfejs ale za to ta prędkość włączania i ładowanie baterii w 1,5 godziny mimo że od paru miesięcy włączam Go codziennie i codziennie baterie ładuje
oprócz tego szybkość w grach nic się nie sypia chyba że gry z 1999 roku nie da się ich zainstalować

- - - Zaktualizowano - - -

A Sklep w Windowsie jest fajny można se pograć w Otchłań Upiory Edenu polecam tą gre
 
Do góry