Windows 10 + Firefox i problemy z pisaniem wiadomości

Status
Zamknięty.

astrotaurus

Hrabia
Jak w temacie: zainstalowałem 10Pro, Firefoxa i czasem mam problemy z napisaniem wiadomości na pw i na czacie. Po prostu okno gry w pewnej chwili przestaje reagować na klawiaturę. Piszę wtedy w notatniku , wklejam do FoE i jakoś idzie konwersacja, ale w samej grze nic pisać nie mogę.
Nie mam pojęcia o co chodzi. Nie prześledziłem jeszcze mechanizmu, wydaje mi się, że wystarczy przelogować i zdolność pisania wraca. Powtarzam: wydaje mi się. Spróbuję może poobserwować zjawisko bliżej, ale pytam tu, bo może problem jest znany.

ed/
Przypadkowo odkryłem mechanizm, mam nadzieję, że jedyny choć dziwny.
Rzeczywiście po przelogowaniu zdolność pisania wraca. Problem stwarza kopiowanie:
Przelogowałem, piszę, jest ok.
W pewnej chwili zaznaczam myszką coś do skopiowania (powszechny myk zwłaszcza w grupach wsparcia Pereł), potem prawy-kopiuj, przenoszę kursor do okna pisania, prawy-wklej, pojawia się wklejka, ale nie mogę już używać klawiatury.
Żeby było śmieszniej kiedy kopiuj-wklejkę wykonam klawiaturą ctr+c, ctr+v mogę dalej pisać jak normalny człowiek.

Ktuś cuś...?

Mogę dodać, że na stronie forum kopiuj-wklejkę mogę robić myszką bezkarnie. :)
 
Ostatnia edycja:

McPietro

Wójt
Myślę, że najpierw sprawdź, czy problem występuje na innych przeglądarkach. Miałem problemy (inne) na Firefoxie i przesiadłem się na Opere. Problem zniknął. Jeśli nie pomoże, to chyba trzeba zgłosić do Suportu, a oni w pierwszej kolejności zalecają wyczyszczenie ciasteczek.
 

astrotaurus

Hrabia
Robiłem edycję poprzedniego posta.

Sprawdzę faktycznie na innych przeglądarkach, choć moje doświadczenia wskazują, że FoE śmiga na Firefoxie jak na żadnej innej.
A ciasteczek przez parę dni po instalacji za wiele sie nie dorobiłem zapewne. :)

ed/
Sprawdziłem na Chrome, działa normalnie. Czyli Firefox ma uczulenie na moją myszkę.
Co za czort w nim siedzi? ja nic nie grzebałem w ustawieniach...

ed2/
Jednak nie Firefox na myszkę, ale FoE w Firefoxie na myszkę...
Na innych obszarach przeglądarki (formularze, tutejsze forum itp) wszystko jest ok.

ed3/
dobrzy ludzie podpowiedzieli (widać problem jest jednak znany), że wystarczy na innej karcie Firefoxa wpisać literkę i znowu jest ok bez przelogowania. Sprawdziłem, działa.
Ale chętnie pozbyłbym się tego zakażenia na stałe. :)
 
Ostatnia edycja:

astrotaurus

Hrabia
Kolejne odkrycie:
klawiaturę wyłącza użycie gdziekolwiek w oknie gry prawego przycisku myszy.
Nie potrzeba niczego kopiować, wklejać itp., wystarczy raz kliknąć prawym i klawiatura przestaje reagować.

Nikt nic...?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Też jestem na Firefoxie. Mam wrażenie, że to raczej bardziej kwestia "paste" niż "copy". Często udaje mi się ominąć problem wpisując jakikolwiek znak w okno wiadomości, zanim coś wkleję. Jednak nie zawsze to działa.
Dotychczas "uczulenie" pojawiało się u mnie po użyciu skrótu klawiaturowego. Teraz dopiero sprawdziłam i prawy przycisk myszy też blokuje klawiaturę.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18795

Guest
Ja mialam problem z tym ze jak gralam i otwieralam kolejne okno to gra sie zawieszala i musialam ja odswierzac i zasadniczo chcac grac plynnie to nie moglam miec innej karty bo od razu forge stawal deba... Nic nie poradzisz ja po prostu zmienilam przegladarke na opere i jest normalnie
 
Status
Zamknięty.
Do góry