Win7 i problem z dźwiękiem

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Trochę już ludzi na forum jest, więc postanowiłem Was zapytać, bo ja już tracę cierpliwość.

Mam Windows 7, 64bit, ultimate
trochę stary sprzęt, ale dźwięk mam na karcie SB Live! 24bit
problem jest taki, że często nie mam dźwięku, często jest zniekształcony, np w winampie, w allplayer i innych odtwarzaczach do filmów (za wyjątkiem WMP). Mam też tak, że zaraz po uruchomieniu zawsze mi aktualizuje sterownik do dźwięku, choć zainstalowane są oryginalne dla tej karty.

Jak na razie problem rozwiązuję usuwając urządzenie w managerze i dając opcję poszukiwania zmian. Potem wszystko działa jak trzeba, no ale to irytuje...

Wie ktoś może co z tym zrobić?
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Napisałeś "znikształcony dzwięk w winampie, allplayerze itd" zatem jedno p[ytanie - czy masz na myśli dzwięk hmmmm takie jakby echo jakbyś puścił film w sali kinowej gdzie jest tylko duży ekran i 4 ściany i niesie to takie dziwne właśnie brzmienie? Bo jeśli tak miałem to samo na swoim starym kompie jedno co mi pomogło to całkowity format ;/.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Dzięki za odpowiedź.

Tak, jest jakby echo, albo np brak wokalu. Jakieś szumy itp.

A w filmach lektora to ledwie słychać, czasem oryginalnych głodów też, za to muza grzmi wręcz.

Nie, no format to jeszcze za wcześnie, dopiero 3 miesiące na tym jadę i powinien wytrzymać jeszcze ze 3 :)
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

No to masz to co ja ci powiem i uwierz męczyłem sie z tym kupe czasu. Próbowałem coś ze sterownikami, kodekami i no naprawde nic jedyne co pomogło to format.

Ale możesz jeszcze cos sprobowac, odinstaluj wszystkie kodeki audio/wideo jakie masz i posciagaj najnowsze wersje divixów, xvid, ffdshow, mpegi itd itp
Masz win7 więc wpisz w google win7 codec pack bo dla 7 są specjalne paczki kodeków.
Potem spróbuj uporządkować rejestry programem np registry mechanic albo chcoiaż ccleanerem.
Reset kompa i zobacz czy coś da
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Hmmm, dzięki. Sprawdzę czy to coś da.
Ciekawi mnie jeden fakt: czy warto instalować gotowe paczki kodeków. Pod XP K-Lite działał bez zarzutu. Teraz na 7 mam wersję kodeków 64, ale same problemy... Spróbuję jeszcze poszukać sterowników do k. dźwiękowej, może gdzieś są nowsze albo lepsze niż te co mam.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Powiem ci tak paczki są dobre bo odrazu masz wszystkie ważniejsze kodeki. Fakt czasem brakuje tam jakiś no ale zawsze mozna ściągnac osobno i tyle.
Jak już sprawdzisz co i jak to napisz i w razie czego spróbuej dalej pomóc
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Na razie wszystko działa jak należy, zgłoszę się jak będą jakieś problemy.
Wielki dzięki.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

marrszo Ty masz Win7 64 bit-owego.A jak instalowałeś to nie było opcji ustawienia na 32-bit-y ? Nie chce mi się grzebać,ale zdaje się że masz taką opcje nawet teraz i to rozwiązało by wszystkie Twoje problemy.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

też mam
Win 7 x64 i nie miałem nigdzie przy isntalacji ani w chwili obecnej takiej opcji na zmiane na 32bity ;/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Ja mam W7 x64 instalowane w lutym tamtego roku :)
Zapierdziela aż miło, żadnych problemów ani nic :p
Na x86(32bit) nie zmienisz tak, tylko reinstall. Ale to raczej nie tego wina.
Ja mam zniekształcony dźwięk jak nie wepchnę do końca jacka :p
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

marrszo Ty masz Win7 64 bit-owego.A jak instalowałeś to nie było opcji ustawienia na 32-bit-y ? Nie chce mi się grzebać,ale zdaje się że masz taką opcje nawet teraz i to rozwiązało by wszystkie Twoje problemy.
Tak, mam win 7 z możliwością instalacji 32 lub 64bit wersji systemu, ale jeśli mam procka 64bit to nie ma sensu nie wykorzystać jego potencjału. Od zakupu sprzętu przez 2 lata używałem XP 32bit (nie miałem innego a podobno są stabilne 64bit). Różnica w działaniu komputera jest duża. Dlatego postanowiłem przyzwyczaić się do win7 i to właśnie 64bitowego.

Zmienić wersję da się tylko instalując windowsa od początku, nawet jak wybierzesz w czasie instalacji wersję 64 a masz procka 32, to musisz restartnąć kompa i zacząć instalację od zera, nie da się cofnąć do poprzedniego okienka i zmienić.

Ja mam W7 x64 instalowane w lutym tamtego roku :)
Zapierdziela aż miło, żadnych problemów ani nic :p
Na x86(32bit) nie zmienisz tak, tylko reinstall. Ale to raczej nie tego wina.
Ja mam zniekształcony dźwięk jak nie wepchnę do końca jacka :p
Też mam problem z jack'iem, ale te dziwne dźwięki to nie były zwykłe trzaski spowodowane złym połączeniem czy przełamanym kablem. Tak czy inaczej problem jest rozwiązany, nowsze sterowniki do dźwięku i zmiana kodeków jak na razie załatwiły sprawę, można uznać, że wciąż testuję. Jak się problem znowu pojawi, dam znać.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Ztego co się oriętuje to większość programów nadal jest pisana na wersje 32bit-owe i dla tego są z nimi problemy przy używaniu Win7 64-bit.Dlatego pytałem czy masz opcje zmiany.Sprawdź jeszcze czy nie można tego znienić z pozycji BIOS-a , bo nie pamiętam.Tylko jeśli się na tym dobrze nie znasz to lepiej nie grzebać tam samemu tylko wziąć kogoś oblatanego :) Mi sie wydaje że ja to zmieniałem właśnie w BIOS-ie ,ale głowy nie dam :D
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Taaaa, BIOS nic nie ma do 32 czy 64 bitów systemu operacyjnego.
Jeśli masz w kompie procka 64 bit, to i BIOS go obsługuje, a razem potrafią współpracować z systemem 64 bitowym.
Zgadza się, gdzieś tam w BIOSach niektórych producentów jest opcja, gdzie można przestawić bity, ale na pewno nic to nie zmieni w windowsie, jaki był zainstalowany, taki pozostanie.

To fakt, że nadal są pisane aplikacje na systemy 32bitowe, które mogą sprawiać problemy podczas korzystania na 64bitowym systemie. Głównie dotyczy to sterowników do sprzętu.

Jednak odbiegliśmy od tematu i chyba porzućmy teorię, że te problemy sprawia 64bitowy windows.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Ja i tak na ten temat nie mam nic więcej do powiedzenia bo pomysły mi się wyczerpały :D:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Win7 i problem z dźwiękiem

Misiek, teraz raczej większość programów obsługuje 64bitowe wersje OS. A 32bit nie obsługują więcej niż 3gb ram, w7 chyba wykrywa ale i tak będę problemy z indeksowaniem.
 
Do góry