Win 7 i odtwarzacz do filmów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Niedawno przesiadłem się z XP na 7, miałem tam ulubiony program do odtwarzania filmów, który miał przydatne opcje tam gdzie trzeba, np spacja to pauza, "." i "," to przewijanie filmu i inne. Niestety VPlayer pod win 7 nie chce działać a nowszej wersji na necie nie ma już od paru ładnych lat.

Ktoś z rodziny poradził mi zainstalowanie ALLPlayera i jest OK, ale ma problemy z odtwarzaniem filmów, raz z dźwiękiem, raz z obrazem. Poświęciłem nawet te parę zeta na aktualizację kodeków, ale jest chyba jeszcze gorzej: filmy, które wcześniej działały, nagle przestają działać pod tym odtwarzaczem...

Aha, używam kodeków K-Lite Codec Pack x64.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

Hmm z tego co pamiętam to k-lite codecpack są wybrakowane bo nie raz po ich instalacji musiałem osobno instalować divixa, xvida mimo iż były one w k-lite.
Sugeruje ci odinstalować tą paczke i zainstalować to: http://www.programosy.pl/program,windows-7-codec-pack.html
Też niedawno przeszedłem z XP na 7 ze względu na zmiane kompa. Odrazu zainstalowałem TYLKO tego codec packa i wszystko jest idealnie.
Na vplayera nie licz na 7 ;p.
Co do allplayera powiem ci tak na XP używałem tylko jego i było ok natomiast na 7 też mam problemy z odtwarzaniem w nim filmów. Chcesz dobry odtwarzacz? A bynajmniej ten którego ja używam i nie narzekam naprawde? http://www.programosy.pl/program,real-alternative.html - porosze oto link.

Sprobuj tego i napisz jak poszło a i jedna rada NIGDY nie kupuj tych koedkółw co w allplayerze czy innych programach wyskakuje że ci brakuje i byś kupił. to tylko wyciąganie kasy :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

Kupiłem, bo nie działało jak należy, zwykle tego nie robię.

Dzięki za rady, zaraz zabieram się za robotę, jednak tym razem ograniczę się do uninstal i czyszczenia rejestru, potem instalacja nowych kodeków itp. Reinstal win7 odkładam na inny czas :p (jak już zdechnie całkiem :p)



Zrobiłem :) Wywaliłem stare kodeki, wyczyściłem kompa TuneUP, zainstalowałem najnowsze stery do k.dźwiękowej (i tak nie ma nowszych niż 2009) i na koniec zainstalowałem podane przez Ciebie kodeki i real-alternative.

Efekt: jak na razie wszystko śmiga i nie ma problemu z otwieraniem filmów :) Nawet ALLPlayer jakoś całkiem dobrze działa. Potestuję dokładniej i jak będzie coś źle, to dam znać :)

Wielkie dzięki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser236

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

no dokładnie reinstal systemu narazie nie. dopieor jak wszystko padnie ;P

cieszy mnie bardzo że ci pomogłem :)
w razie czego pisz :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

Ja używam windows media player z home cinema i wszystko śmiga, mam k lite kodec packa w najobszerniejszej wersji :p
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

Ja używam windows media player z home cinema i wszystko śmiga, mam k lite kodec packa w najobszerniejszej wersji :p
Nie zrozumiałeś :) WMP też u mnie działa, ale żeby błyskawicznie zatrzymać film, przeskoczyć kilka sek do przodu czy tyłu to już nie wiem jak.

eXodus pomógł rozwiązać problem, paczka używanych przeze mnie kodeków pod XP była OK, a pod win7 sprawia problemu. Polecana przez niego paczka jest lepsza i jak na razie nie miałem żadnych problemów, nawet AllPlayer działa bez zarzutu.

KingLUKASZ81: ściągnę XBMC i potestuję. VLC używam raczej do podglądu uszkodzonych plików.


Teraz trochę offtop :p
Nagrałem filmik telefonem, niestety muszę obrócić go o 90 stopni, bo inaczej nie wygląda to ciekawie. Wiecie czym można to zrobić? Filmik jest wart zachodu, ale postanowiłem, że go udostępnię dopiero jak go przerobię :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

Windows Movie Maker spróbuj :p
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

tak jak wyżej spróbuj windows movie maker tylko wydaje mi sie, że w win 7 go nie ma więc bd musiał ściągnac z neta. musisz szukać programów do obróbki wideo z raczej bardziej zaawansowaną obsługą bo te prostsze mają tylko możliwość przyspieszania, dodawania tekstu itd
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

Jeśli problem z odtwarzaniem filmów, to czy Windows Media Player ci nie wystarczy? Przecież jest dobry, dobrze nawet odtwarza te filmy.
Natomiast jeśli chodzi o produkcję filmów, to zdecydowanie z bezpłatnych Windows Movie Maker 2.6/Windows Live Movie Maker, a z płatnych Sony Vegas 11 Pro.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

To nie tak, że on jest zły, WMP po prostu nie ma dla mnie wygodnego sterowania. Ale ten problem już rozwiązany.

Z filmem też sobie poradziłem, muszę tylko dopracować parę szczegółów.


Dziękuję wszystkim za pomoc.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Win 7 i odtwarzacz do filmów

Nie ma za co.

Jakbyś czegoś chciał, to wszyscy pomagamy w danym problemie.
 
Do góry