Win 10 bezpłatnie?

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Co 2 system windows jest do bani i ciągnie się to od 3 więc pewnie dotrzymają tradycji :D
 

DeletedUser11758

Guest
TOP 2015: 10 grzechów Windows 10 - wyjaśniają wady tego systemu.
http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/08/10-grzechow-windowsa-10.aspx
Jawnie szpieguje użytkownika i może blokować gry i programy jeśli uzna je za

pirackie .

Nie wiemy co instalujemy i dostajemy zbędne aplikację.

Trzeba unikać tego systemu bo jest jawnie szpiegowski.

Poważne trudności by oglądać filmiki na YouTube a szczególnie na Google Chrome .

Sprawia to wrażenie że specjalnie utrudniają korzystanie z tej przeglądarki i ta firma
powinna ich za to pozwać bo utrudniają ludziom korzystanie ich przeglądarki.
Jest darmowy ale za cenę szpiegowania i jeśli chce by ten program cię szpiegował
to możesz go mieć za darmo.
 

DeletedUser7795

Guest
Po tym co przeczytałem w necie o Windowsie 10 zostaję przy Windows 7 forever :)
 

DeletedUser3

Guest
Po tym co przeczytałem w necie o Windowsie 10 zostaję przy Windows 7 forever :)
'Forever' nie będzie naprawdę forever :). Win7 ma już 6 lat, a to sporo. Wsparcie bezpieczeństwa skończy się za niecałe 4 lata. Od tego momentu dalsze użytkowanie systemu będzie coraz bardziej ryzykowne, a w momencie wykrycia pierwszej krytycznej dziury stanie się rosyjską ruletką, bo szpiegować będzie mógł już nie tylko Microsoft, ale każdy przeciętnie uzdolniony hacker.

Taka sytuacja ma teraz miejsce jeżeli chodzi o WinXP (który, o zgrozo, nadal ma kilka procent rynku). Ten sam proces czeka Win7 :).
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pfff każdy kto twierdzi że nie instaluje bo szpiegują chyba żyje w bańce z mydła... Bill np ma doskonałe dane ile win jest orginalnych kiedyś na konferencji powiedział że 70% społeczeństwa to okrrada. Ale ma to gdzieś. Jeżeli sądzicie ze facet który wymyślił program tak innowacyjny nie zostawił sobie furtki zamknięcia projektu w razie problemów lub posiadania pełnej władzy nad programem, to chyba nie wiecie co to biznes prawa autorskie sądy w Ameryce i inne patenty.

Szpieguja Was? Nikt się przecież nie boi satelit komórek anten wszelakiego sprzętu elektrycznego bo to nie logiczne ale jak win napisał że zrobi to prawnie to wielki foch ^^

Bańka mydlana.

Nasz głupi rząd też chce prawnie nas podsluchiwac ale jakoś Pan K nie ma z tym problemów a wymieniał bym o setki powodów na nie więcej. O ile win i jego szpiegostwo mi nie przeszkadza bo co mi Bill zrobi? To rząd i ich podejście do tego co ja powinnam już mi przeszkadza.
 

DeletedUser11758

Guest
Pfff każdy kto twierdzi że nie instaluje bo szpiegują chyba żyje w bańce z mydła... Bill np ma doskonałe dane ile win jest orginalnych kiedyś na konferencji powiedział że 70% społeczeństwa to okrrada. Ale ma to gdzieś. Jeżeli sądzicie ze facet który wymyślił program tak innowacyjny nie zostawił sobie furtki zamknięcia projektu w razie problemów lub posiadania pełnej władzy nad programem, to chyba nie wiecie co to biznes prawa autorskie sądy w Ameryce i inne patenty.

Szpieguja Was? Nikt się przecież nie boi satelit komórek anten wszelakiego sprzętu elektrycznego bo to nie logiczne ale jak win napisał że zrobi to prawnie to wielki foch ^^

Bańka mydlana.

Nasz głupi rząd też chce prawnie nas podsluchiwac ale jakoś Pan K nie ma z tym problemów a wymieniał bym o setki powodów na nie więcej. O ile win i jego szpiegostwo mi nie przeszkadza bo co mi Bill zrobi? To rząd i ich podejście do tego co ja powinnam już mi przeszkadza.
Ten system jawnie i ordynarnie szpieguje . Dlatego go za darmo rozdają by złapać naiwne osoby i sprzedać dane firmą reklamowym i nagle dostaniemu pasujące reklamy .
Rząd PIS nie robi tego i jest to wymysł Gazety Wyborczej i Newsweeka Polska które przez rządy PO i PSL były oficjalnymi organami
tego rządu i były przez niego dotowane bo bez dotacji upadły by.
Te gazety nie dostają żadnych pieniędzy od państwa i wymyślają bajki dla naiwnych .
Poprawili ustawę jak kazał Trybunał a poprzedni rząd ją zignorował .
Przed zmianami prowadzono utrudnienia dla organizowania protestów .
Nie można organizować dwóch manifestacji tym samym czasie bo przeciwnym razie są odwoływane .
Oligarchia lokalna wynajmie fikcyjnych protestujących by odwołać protesty lub
zmusić do zmiany miejsca protestu a to pozwoli go ukryć.
Zakaz zasłaniania twarzy i jeśli takie osoby się pojawią to manifestacja jest odwołana .
Oligarchia lokalna i rząd sprowadza zasłoniętych prowokatorów by zakończyć manifestację .
 

DeletedUser14757

Guest
Mnie to zastanawia jedno: ile płacą za wrzucanie komentarzy na różne fora i czy trzeba jakoś potwierdzić, że się określoną ilość wrzuciło? Mam czutkę, że to może być dobry biznes.
 

DeletedUser12464

Guest
Szpieguja Was? Nikt się przecież nie boi satelit komórek anten wszelakiego sprzętu elektrycznego bo to nie logiczne ale jak win napisał że zrobi to prawnie to wielki foch ^^

Nie robi tego "prawnie" tylko ma takie widzimisię, a ja jako konsument mam prawo się na to nie zgodzić. Nie ma tu żadnych wzniosłości, nie godzę się i dlatego W10 nie zagości na żadnym z komputerów w moim domu.

Czym innym jest inwigilacja w ramach prawa (no i tu już nasza rola, obywateli, by pilnować by sprawujący władzę nie ograniczali naszych praw i swobód), a czym innym poddawanie się zakusom firm chcących zbierać o nas jak najwięcej danych by tym handlować w celach marketingowych. Nie mam nic przeciwko temu, żeby jakiś nieborak, z jakiejś trzyliterowej agencji marnował czas czyli pieniądze z moich podatków na czytanie choćby naszych wywodów, bo wklejam właśnie słowa klucze: prezydent, zamach, bomba, allah. Ale jeśli jakaś firma rości sobie prawo do skanowanie tego co mam na komputerze i jeśli uzna za stosowne wyłączać dowolnie programy i usługi bo stwierdzą że tak jest ok bo muszę się zgodzić na warunki licencyjne, to ja dziękuję i nie wchodzę w taki układ z własnej woli.

Co 2 system windows jest do bani i ciągnie się to od 3 więc pewnie dotrzymają tradycji :D

Wybacz, ale bajki opowiadasz. Jeśli 8 teraz jest w porządku, to rozumiem że 7 było be, a Vista była cacy? A wcześniejsze systemy?


Edit:
Mnie to zastanawia jedno: ile płacą za wrzucanie komentarzy na różne fora i czy trzeba jakoś potwierdzić, że się określoną ilość wrzuciło? Mam czutkę, że to może być dobry biznes.

Grosze, trzeba siedzieć i klepać cały dzień by zarobić na chleb - lepiej znaleźć normalną pracę, nie ma ryzyka że cię ktoś kiedyś po ip namierzy i opowie o swoich poglądach na żywo ;)
 

DeletedUser14004

Guest
Ten system jawnie i ordynarnie szpieguje.
Gratulacje refleksu! Kiedy to odkryłeś? Wyobraź sobie, że w dzisiejszych czasach prawie każdy program i system szpieguje.

Może nie podchodzi to pod szpiegowanie, ale nawet minecraft(tak, ta pixelowa gra) przekazuje mojangowi informacje o Twoim systemie.
 

DeletedUser14352

Guest
Nie sciagaj tego syfu
Po pierwsze 90%gier ma problem z uruchumieniem(nawet orginalne !!)
Muli mocno
win 7 forever
'Forever' nie będzie naprawdę forever :). Win7 ma już 6 lat, a to sporo. Wsparcie bezpieczeństwa skończy się za niecałe 4 lata. Od tego momentu dalsze użytkowanie systemu będzie coraz bardziej ryzykowne, a w momencie wykrycia pierwszej krytycznej dziury stanie się rosyjską ruletką, bo szpiegować będzie mógł już nie tylko Microsoft, ale każdy przeciętnie uzdolniony hacker.

Taka sytuacja ma teraz miejsce jeżeli chodzi o WinXP (który, o zgrozo, nadal ma kilka procent rynku). Ten sam proces czeka Win7 :).
Ja nie aktualizuje systemu win 7 juz od 2lat i zyje ;) komputer smiga 100razy lepiej niz od znajomego,ktory ma win 10 a nie mowiac o siostrze,ktora ma win8.0
Laptopa torpedy nie mam (2ghz procek 2rdzeniowy intel,2gb ramu i karta zintegrowana intel)
A jednak wole pewny windows bez wsparcia,ktory nie blokuje mi aplikacji,bo sobie wmowi,ze jest ona piracka i moge se ja.
Lub poprostu nie dziala,bo jest za stara.(a jednak lubie sobie pograc w rozne klasyki C: )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Jak pisałem parę postów wyżej, nie będzie żadnego 'forever' :). Chyba, że odłączysz od netu i zostawisz sobie jako system do grania we wspomniane klasyki, bo tylko wtedy będzie bezpieczny.

Do dziś mamy niezłomnych fanów Windows XP (bardzo dobry system, ale też bardzo przestarzały), którzy chyba już tylko dla zasady nie przesiadają się na coś bardziej współczesnego, płacąc za to bezpieczeństwem (i płynnością działania, jeżeli to sprzęt młodszy niż 10 lat).

Dlatego podkreślam: nic nie jest forever.
 

DeletedUser14352

Guest
@Bryfft no w moim przypadku to mozliwe,bo i tak mam taki internet,ze nie ma go wiekszosc czasu ;/
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Wybacz, ale bajki opowiadasz. Jeśli 8 teraz jest w porządku, to rozumiem że 7 było be, a Vista była cacy? A wcześniejsze systemy?
Zacznę od wersji 3 bo sam z nią miałem styczność jako dziecko i będę wymieniał te popularniejsze wersje windowsa dla użytkowników (a także te, które używałem).
WIN 3 - OK
WIN NT 3.1 - SYF
WIN 95 - OK
WIN NT 3.5 - SYF
WIN 98 - OK
WIN 2000/ME - SYF
WIN XP - OK
WIN VISTA - SYF
WIN 7 - OK
WIN 8 - SYF
WIN 8.1 - OK
WIN 10 - SYF

Czyli jak to było? Co druga wersja windowsa jest do bani :D. Jest to moja subiektywna ocena, jak i większości ludzi z którymi na ten temat rozmawiałem, więc napisałem tak jak napisałem, a teraz masz to rozpisane :).
 

DeletedUser14352

Guest
@PablooS cala prawda w tym ;)
ja to przygode od 98zaczalem pozniej xp przez dlugiii czas dopoki swoje laptopa nie kupilem
co do Visty pamietam byla wciskana na sile w sklepach(tak jak win 8.0) a w serwisach komputerowych najpopularniejsza byla zmiana systemu na Xp,bo bylo to klopotliwe a vista do teraz sysa ;P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12464

Guest
Czyli jak to było? Co druga wersja windowsa jest do bani :D. Jest to moja subiektywna ocena, jak i większości ludzi z którymi na ten temat rozmawiałem, więc napisałem tak jak napisałem, a teraz masz to rozpisane :).

WIN 3.0 - umiarkowanie udany - wymagał mocnego jak na tamte czasy sprzętu, często padał, komercyjnie mało co było pod to pisane i w końcowym rozrachunku był niczym więcej niż nakładką na MS-DOS

WIN 3.1 - dobry - poprawiał wydajność jak i stabilność wobec 3.0, wprowadził znane wszystkim "przeciąganie" ikon i personalizowanie systemu, wprowadził znany wszystkim rejestr systemowy, miał aplikacje dedykowane W3.1 co zaczęło pokazywać możliwości systemu - kamień milowy w rozwoju systemów operacyjnych a zapomniałeś o nim wspomnieć...

WIN NT 3.1 - dobry - system w architekturze 32 bitów, dużo szybszy i stabilniejszy niż systemy 16-bit, wprowadzał standaryzację w pisaniu kodów sterowników do sprzętu - jego jedynymi wadami była mała liczba programów dedykowanych dla niego (wszystko dookoła było 16-bit więc i działało wolno wobec możliwości programów 32-bit) oraz brak kompatybilności z systemami na Unixie czy Nowellu co stawiało NT w niekorzystnej sytuacji na rynku. P.S. To na linii NT bazował XP!

WIN NT 3.5 - jak wyżej tylko że poprawiony - kompatybilny ze wszystkimi systemami poza Macowskimi, idealny do wdrażania rozwiązań sieciowych

WIN 95 - słabizna - kontynuacja myśli 3.1, uzależnienie od MS-DOS i jedyne co ratowało system to przeniesienie doświadczeń z NT i przejście na natywne 32-bit. Standardem w 95 był BSOD i zdarzał się nawet na świeżo zainstalowanych systemach. Jedyne co ratowało ten system w oczach zwykłego użytkownika to system Plug&Play który ułatwiał zarządzanie sprzętem jak i jego zmianę.

WIN NT 4.0 - dobry (a zapomniałeś o nim...) - rozwinięcie platformy do obsługi rozwiązań sieciowych z inkorporowanym jądrem z WIN 95 - wysoka stabilność wobec 95, wprowadzenie Menedżera Zadań. Wady tego systemu sprowadzały się do celowości jego zastosowania czyli obsługi sieci, a dodatkowe niepełne wsparcie Direct-X sprawiały problemy graczom bo nie działały akceleratory czyli grafika 3D nie mogła być wyświetlana. Ponadto, był to ostatni system nie dla laików bo wiele rzeczy wymagało sporej wiedzy gdyż nie było łatwych narzędzi od samego MS (np. brak menedżera urządzeń).

WIN 98 - lepiej niż 95 ale ostatecznie średniak - duża zmiana to wprowadzenie Windows Drive Model (co podniosło stabilność komputerów jak i osiągi sprzętu dzięki lepszej koordynacji podzespołów) oraz szerokie wsparcie komunikacji w oparciu o porty USB (co w 95 pojawiło się krótko przed wydaniem 98...).

WIN 2000/ME - mieszasz dwie linie produktów (OS pod sieci i OS pod domowy użytek) które tu po raz ostatni lecą oddzielnie. WIN 2000 był najlepszym z całej rodziny NT i przez wiele lat zamknięte sieci stały na serverach zarządzanych z poziomu WIN 2000. Z kolei WIN ME miał już tak wiele z systemów NT (jak łatwe zarządzanie protokołami TCP/IP) że pozwalał laikowi na konfigurację sieci czy to domowej czy też łączenia się z siecią (co jeszcze w 98 proste nie było). Poza tym cała lista "detali" jak choćby to że to właśnie w ME wprowadzono odzyskiwanie systemu czy że wreszcie pożegnano się z MS-DOSem jako realnemu środowisku (co o zgrozo dla wielu jest i było wadą...).

WIN XP - OK - bez dyskusji, pierwszy system w pełni łączący możliwości NT z łatwością OSa osobistego.

WIN VISTA - dobry - jedyne zarzuty jakie znam wobec tego systemu, to UAC czyli komunikaty wymagające potwierdzenia decyzji mogącej zaszkodzić systemowi. Tylko mało kto zadał sobie trud żeby skonfigurować UAC tak żeby nie krzyczał przy każdej aplikacji. Poza UAC, system był skokiem technologicznym bo zmieniono większość jądra systemu (co powodowało niekompatybilność z rzeczami pisanymi pod XP i za co wieszano psy), dodano ReadyBoost czy Drive które w znaczny sposób poprawiają szybkość systemu jak i zmniejszają pobór mocy sprzętu. Vista była skokiem technologicznym wobec XP i była systemem stabilnym (4 lata korzystania i dosłownie 3 BSOD - wszystkie od umierającej karty graficznej).

WIN 7 - średniawka - VISTA w łatwiejszym do przełknięcia opakowaniu. Szybszy i wydajniejszy, prawda, ale nie było tu wielkich zmian. A nie, UAC zamieniono na Action Center i użytkownicy to pokochali...

WIN 8 = 8.1 - zmianom poddano interfejs, w bebechach systemów nic nie uległo zmianie. Więc jeśli powrót "Startu" jest powodem by system był dobry to nie wdaję się w dalszą dyskusję. Ogólnie WIN 8 to udany system.

WIN 10 - dobry - abstrahując od permanentnej inwigilacji czy ładowania aktualizacji bez zgody użytkownika, system ma masę usprawnień które ułatwiają życie - ctrl-c - ctrl-v w wierszu poleceń jako malutka poprawka czy porządny system kontroli rodzicielskiej z rozbudowanymi opcjami.

Wszystko zależy od tego do czego używałeś danego systemu. Ja na systemy NT od MS nie narzekałem w czasach przed XP bo dawały to czego potrzebowałem, później było też dobrze choć dopiero W10 po VISTA wygląda na prawdziwą rewolucję. Tylko szkoda że obecnie MS chce wiedzieć o mnie wszystko i przejąć ode mnie administrowanie kompem, na co zgodzić się nie mogę ;)
 

DeletedUser12464

Guest
Wystarczy odpowiednio spreparowany plik hosts.

Tak i nie. Już w XP pewne domeny były na sztywno zdefiniowane poza hosts i zmiany tam nie zdawały egzaminu bo część przekierowań była pochowana np. w dnsapi.dll. Z tego co czytam w sieci (sam bawiłem się WIN10 z odpiętym netem, po czym po 2-3 godzinach cofnąłem się do 8.1 więc nie mam doświadczenia osobiście), tak jest też w przypadku WIN10 co oznacza że blokować musisz z poziomu urządzenia zewnętrznego np. firewalla w routerze. Tylko ja nie mam już ani cierpliwości, ani ochoty żeby się bawić w takie rzeczy ręcznie - ganiać po sieci żeby sprawdzić czy mam wszystkie niezbędne domeny ustawione jak bozia kazała na 127.0.0.1 bo a nóż MS zmieni domeny i komp się otworzy na podglądactwo z zewnątrz... Dlatego dopóki MS nie wycofa się z pomysłu, ich najnowsze dziecko i każde kolejne z takimi niespodziankami nie zagości u mnie miejsca. Współczuję tylko adminom sieci którym przyjdzie walczyć kiedyś z WIN10, bo kontrola nad systemami będzie co najmniej... trudna, skoro OS sam decyduje co zainstalować i kiedy.
 
Do góry