[Jednostki] Wilk - nowa walczaca jednostka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15733
  • Data rozpoczęcia

Wilk - czy ta jednostka powinna być brana pod uwage?

  • Tak

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie

    Głosy: 10 90,9%
  • Wprowadziłbym kilka zmian , ale jak najbardziej ;)

    Głosy: 1 9,1%

  • W sumie głosujących
    11

DeletedUser15733

Guest
Witam ;)
pomyślałem sobie , że nowa jednostka w postaci wilka występujaca w epoce żelaza dodała by klimatu i troche strategi w tej epoce , ponieważ taki wilk miałby :
Atak - tutaj już zostawiam to twórcom
Obrona, zasieg - tak samo jak powyżej
Lecz to co najważniejsze to bonus - ( na przykład 6% do obrony wszystkim jednostkom ) -

Jak to w tamtejszych czasach , ludzie potrafili poskromić dzikie zwierzeta i walczyc z nimi u boku.
`` nasze pupile `` w podzięce za schronienie i pokarm powinny okazac nam wsparcie i ochrone przed innymi ;)
 

DeletedUser8507

Guest
Przypominam że nowa jednostka nie przejdzie [czytaj regulamin] a jednostki w żelazie już są takie jakie są i tyle. a z tym zasięgiem atakiem i obroną to już przesadziłeś... jaki klimat wprowadzi wilk? jaka strategia? Każda jednostka ma atak, obrone, zasięg...

//PablooS
Nie przeczyta regulaminu, bo go nie posiadamy :)
Jeśli chodzi Ci o to:

*Super-jednostka, magiczne artefakty i kraina jednorożców - pobawmy się!
Wszelkie elementy fantasy nie mają szans na wprowadzenie.



To nie wiem jak to ma się do tematu :).

*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.
O to mi chodziło PablooS
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14004

Guest
Każda jednostka ma atak, obrone, zasięg...
Chodzi o to, że wilk będzie gryzł na odległość.

Urozmaiciłoby to grę, ale tylko jeżeli do każdej epoki dodamy nową jednostkę, bo jeżeli miałaby to być jednostka typu dobosz(:idiot:), który nie ma epoki i jedyne co daje to bonus(tu też :idiot:), to wilk byłby kolejną bezużyteczną jednostką.
 

DeletedUser15733

Guest
Przypominam że nowa jednostka nie przejdzie [czytaj regulamin] a jednostki w żelazie już są takie jakie są i tyle. a z tym zasięgiem atakiem i obroną to już przesadziłeś... jaki klimat wprowadzi wilk? jaka strategia? Każda jednostka ma atak, obrone, zasięg...


Czemu miałbym przesadzić , pisząc o ataku obronie i zasiegu jednostki wyraźnie zaznaczyłem ze to już zależy od tego kto ta jednostke bedzie chcial utworzyć . Mogłem napisać na przykład : ATAK 4 OBRONA 5 ZASIEG 1 . Nie rozumiem co miales na myśli pisząc ze przesadziłem z tym.
Odpowiadajac na kolejne pytanie dotyczace klimatu , chodziło mi o klimat epoki, w której nie było maszyn ani karabinów i człowiek szukał sprzymierzeńców.
Teraz strategia - chodziłu mi tu o tryb GVG gdzie produkowane wilki byłby żeby podniesc obrone reszty armii - tutaj odnosze sie o bonusie do obrony o którym pisałem. Ale nie tylko , nawet przy obronie swojego miasta kiedy jesteś w epoce żelaza i nie masz pereł ani nic co mogłoby powiekszyc % Twojej obrony , to alternatywa byłyby własnie wilki.
 

DeletedUser15227

Guest
Czemu miałbym przesadzić , pisząc o ataku obronie i zasiegu jednostki wyraźnie zaznaczyłem ze to już zależy od tego kto ta jednostke bedzie chcial utworzyć . Mogłem napisać na przykład : ATAK 4 OBRONA 5 ZASIEG 1 . Nie rozumiem co miales na myśli pisząc ze przesadziłem z tym.
Odpowiadajac na kolejne pytanie dotyczace klimatu , chodziło mi o klimat epoki, w której nie było maszyn ani karabinów i człowiek szukał sprzymierzeńców.
Teraz strategia - chodziłu mi tu o tryb GVG gdzie produkowane wilki byłby żeby podniesc obrone reszty armii - tutaj odnosze sie o bonusie do obrony o którym pisałem. Ale nie tylko , nawet przy obronie swojego miasta kiedy jesteś w epoce żelaza i nie masz pereł ani nic co mogłoby powiekszyc % Twojej obrony , to alternatywa byłyby własnie wilki.

Z wilkiem jest ten problem ze to dzikie zwierze, nie słucha sie i mogłoby uciec z pola walki. Nie myślałeś o psach bojowych?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15092

Guest
Na wilka bym się nie zgodził, aczkolwiek psy bojowe mogłyby być.

Moim zdaniem klimatycznie pies bojowy bardziej by pasował do brązu. Epoka żelaza przenosi nas do imperium rzymskiego (choć były różne inne kultury w tym okresie). Nie wydaje mi się, żeby w późniejszym okresie rzymianie korzystali z takich bajerów, raczej się przed nimi bronili, m. in. podczas podbojów Galii, Germanii przez Juliusza Cezara.
Ostatecznie można by zrobić psa bojowego jako jednostkę na wszystkie epoki jak dobosz.
 

DeletedUser11123

Guest
Kapitalny pomysł! nie wiem jakim cudem przegapiłem ten temat wcześniej. Taki wilk bojowy to się w sumie broni we wszystkich epokach. Przypominam, że gdyby nie pewien owczarek niemiecki Szarik aka Kuleczka nie byłoby szturmu Berlina!
I taka mała pomoc z mojej strony.
W późniejszych epokach mógłby wykorzystywać swoją unikalną umiejętność "Obsikanie" przeciwko "niewidzialnym" jednostkom. potraktowany nim oddział pozostawałby "widzialny" na polu bitwy kolejne trzy tury
 

DeletedUser11629

Guest
Kapitalny pomysł! nie wiem jakim cudem przegapiłem ten temat wcześniej. Taki wilk bojowy to się w sumie broni we wszystkich epokach. Przypominam, że gdyby nie pewien owczarek niemiecki Szarik aka Kuleczka nie byłoby szturmu Berlina!
I taka mała pomoc z mojej strony.
W późniejszych epokach mógłby wykorzystywać swoją unikalną umiejętność "Obsikanie" przeciwko "niewidzialnym" jednostkom. potraktowany nim oddział pozostawałby "widzialny" na polu bitwy kolejne trzy tury

Nie tylko widzialny, ale nawet wyczuwalny wraz z wiatrem!
 
Do góry